آموزش طی الارض | آموزش ساده و اصولی طی الارض


امتیاز دهید نظرات شما

🔷 آموزش طی الارض | آموزش ساده و اصولی طی الارض | بخش متافیزیک PDF :

🌟 ۱- طی الارض چیست ؟

🌟 ۲- آیات مربوطه به طی الارض

🌟 ۳- کاربرد اسم اعظم الهى


قیمت : ۱۷.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


منابع

آموزش طی الارض | آموزش ساده و اصولی طی الارض | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتیآموزش طی الارض
آموزش اصولی طی الارض

آموزش طی الارض

این مرد با ایمان از [[اسم اعظم الهى با خبر بود. البته منظور از آگاهى بر اسم اعظم، تخلّق (آراستگى) به آموزش طی الارض آن اسم و وصف است، یعنى انسان از نظر آگاهى و اخلاق و تقوا و ایمان آن چنان تکامل یابد که مظهرى از آن اسم گردد.

و از سوی دیگر، با بیان راه‌های وصول به بستن بخت مراتب عالی نفس انسانی، افراد مستعد را برای طی نمودن مراحل سیر و سلوک ترغیب و تشویق نمودند که ما در این‌جا به نقل حدیث معروف قرب نوافل که از احادیث قدسی است، اکتفا می‌کنیم

این عالم دینی با استناد به سخنان آیت الله بهجت آموزش خلسه گفت: آیت الله بهجت می فرمود که در نجف پاره دوزی بود که شب های جمعه به کربلا می رفت و هر هفته روضه ای در منزل خود برگزار می کرد.

به او گفتم: پاکتی آموزش طی الارض که هفته قبل به شما دادم به شخصی که در نجف بود گفتم که زمانی که پاکت به دستت جن و جنیان رسید ساعت آن را یادداشت کن و شما ساعت ۶ از اینجا حرکت کردی چگونه شش و پنج دقیقه به کربلا رسیدی؟

عصر پنج شنبه زمانی که می خواست از نجف به کربلا برود پاکتی به ایشان دادم و گفتم به محض رسیدن به کربلا، این پاکت را به فلان کفشدار بده و بگو که زود باز کند.

وی افزود: این عالم می گفت هفته بعد این پاره دوز را به ناهار آموزش پیشگویی دعوت کردم و به او گفتم از آنچه داری به ماهم بگو! من از طی الارض شما می خواهم.

یکی از علما می گفت آموزش طی الارض که مطلع شدم این آقا طی الارض دارد. نقشه ای کشیدم مراقبش شدم؛

شما بین نجف و کربلا را چگونه به این سرعت رفتید؟ مشخص است که طی الارض داری!

شرایع الاهی اگرچه جنبه‌ی عمومیت دارد، اما الزامی برای کسب قدرت‌های روحی مافوق طبیعی و عادی ننموده، ولی پیشوایان دینی همسویی از سویی با بیان این‌که متون دینی علاوه بر معانی ظاهری دارای باطنی هستند

این تکامل معنوى آموزش طی الارض روحانى (که پرتوى از آن اسم اعظم الهى است) قدرت بر این کار را فراهم مى کند


آموزش طی الارض PDF از صفر تا ۱۰۰

اگر انسان روحش را از آلودگى‌ ها و تعلق‌ ها پاک ساخته و خود را به اصل و حقیقت وجود خویش برساند، یعنى روح خدائى را در خود زنده کند ، ممکن است به این مقام نائل آید.

عارفان معمولاً به آموزش طی الارض سالکان در این راه شموئل سفارش مى کنند که در درجه اوّل از محرّمات اجتناب کنند و واجبات را انجام دهند.

در درجه بعد آنان را به انجام دادن مستحبات و اجتناب از مکروهات توصیه مى کنند.این کار نیاز به مداومت جدى و ریاضت شرعى دارد و باید زیر نظر اساتید واقعى عرفان قرار گیرد، زیرا در این باب مدعیان طى الارض زیاد هستند.

بسیارى از مفسران گفته‌ اند: این مرد با ایمان از اسم اعظم الهى با خبر بود. البته منظور از آگاهى بر اسم اعظم آموزش طی الارض تخلق (آراستگى) به آن اسم و وصف است، یعنى انسان از نظر آگاهى و اخلاق و تقوا و ایمان آن چنان تکامل یابد که مظهرى از آن اسم گردد.

قرآن مجید طى الارض را براى یکى از نزدیکان با ایمان و دوستان خاص سلیمان به نام آصف بن برخیا ذکر کرده که توانست تخت رها سازی در جذب سلیمان را به یک چشم به هم زدن حاضر کند.

ممکن است پاک کردن نفس از آلودگى، شرط لازم براى رسیدن به این مقام باشد، ولى شرط کافى براى آن نباشد.

قرآن مجید باطل کردن سحر درباره او آموزش طی الارض مى فرماید: «کسى که دانشى از کتاب داشت، این کار را انجام داد». این تکامل معنوى و روحانى (که پرتوى از آن اسم اعظم الهى است) قدرت بر این کار را فراهم مى کند.


ذکری برای آموزش طی الارض در قرآن

مرحوم قاضی جواب داده بودند که: طی الارض شش آیه از اول سوره طه است که می‌فرماید:

«طه. مَآ أَنزَلْنَا عَلَیْکَ الْقُرْءَانَ لِتَشْقَى. إِلَّا تَذْکِرَهً لِّمَن یَخْشَى. تَنزِیلًا مِّمَّنْ خَلَقَ الارْضَ وَ السَّمَوتِ الْعُلَى. الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى. لَهُ و مَا فِى السَّمَوتِ وَ مَا فِى الارْضِ وَ مَا بَیْنَهُمَا وَ مَا تَحْتَ الثَّرَى. وَ إِن تَجْهَرْ بِالْقَوْلِ فَإِنَّهُ و یَعْلَمُ السِّرَّ وَ أَخْفَى. اللَهُ لآ إِلَهَ إِلَّا هُوَ لَهُ الاسْمَآءُ الْحُسْنَى.»

حقیقت طی الارض، پیچیدن زمین در زیر گام رونده است. آموزش طی الارض برادر ما مرحوم آقا سید محمد حسن الهی قاضی، یک قفل های ذهنی روز به وسیله شاگردی که داشت و او احضار ارواح می‌ کرد (نه با آیینه و نه با میز سه گوش، بلکه دستی به چشم خود می‌کشید و فورا احضار می‌کرد) از روح مرحوم حاج میرزاعلی آقای قاضی، راجع به طی الارض سؤال کرده بود.


آموزش استفاده از اسم اعظم در این روش

آن کسی که از کتاب علم داشت گفت: «من می‌توانم تا چشم برهم زنی آن را نزد تو بیاورم.» هنگامی که او (سلیمان) آن آموزش طی الارض را جلوی خود مستقر دید

حدیثی از امام جعفر صادق (ع) انتقال تخت ملکه سبا را توسط آصف با «طی‌الارض» بیان کرده‌است و حدیث دیگری از عالم ذر امام محمد باقر (ع) قدرت آصف بن برخیا را به دانش وی از اسامی خداوند نسبت می‌دهد:

لامپ در اصل خاموش است و این انرژی هایی که لحظه به لحظه به او می رسد او را روشن نگه می دارد و چون فاصله آموزش طی الارض دریافت این انرژی ها از همدیگر کم است ما لامپ را به طور مستمر روشن می بینیم و احساس می کنیم که روشنایی لامپ یک روشنایی ثابت است.

شما لامپی را در نظر بگیرید که دورای روشنایی مستمر و سیالی است. در هر لحظه انرژی از مبدا وارد این لامپ می شود کتاب مودارا روشنش می کند و اگر جریان انرژی قطع بشود روشنایی لامپ ادامه نخواهد داشت.

آن ها لحظه به لحظه نعمت موجود بودن آموزش طی الارض را از مبدا هستی دریافت می کنند و این باعث می شود که حیات آنها استمرار پیدا کند.

اسم اعظم خداوند، هفتاد و سه حرف است. آصف بن برخیا فقط یکی از آن حروف را می‌دانست که توانست زمین را درهم نوردد و قبل از یک چشم برهم زدن، تخت بلیقس را از سرزمین سبا نزد سلیمان حاضر سازد؛


خواندن دعا و ذکر برای طی الارض

برای این که بهتر بتوانید موضوع را درک کنید برای شما مساله «تجدید امثال» را بیان می کنیم.

بر اساس «تجدید امثال» همه موجودات مادی و غیر مادی در هر لحظه معدوم می شوند و دوباره بوجود می آیند. آموزش طی الارض به صورتی که اگر برای یک لحظه فیض وجود از آن ها دریغ شود معدوم خواهند شد.

گفت: «این رحمتی است از جانب پروردگار تله پاتی اصولی که با آن من را امتحان می‌کند، تا نشان دهد که من سپاس‌گزار هستم یا ناسپاس.

در این آیات اعتقاد بر این است که شخص در آیه سوم همان آصف ابن برخیا است، که مقام پیامبری نداشت.

هر عزیمت شطب کسی که سپاس‌گزار باشد آموزش طی الارض به نفع خود سپاس‌گزار است و اگر کسی ناسپاس شود، پس پروردگار من به او نیازی ندارد، محترم‌ترین.»

و ما ائمّه معصومین هفتاد و دو حرف از آن را می‌دانیم. یک حرف را هم خداوند به خودش اختصاص داده و تنها نزد اوست.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه