با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

⬅️ فهرست :
🌟 مقدمه ” با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ ”
🌟 چرا تمام کردن رابطه عاشقانه تا این حد دشوار است ؟
🌟 علل افسردگی بعد از جدایی
🌟 ۹ اشتباه رایج که بعد از پایان رابطه انجام میدهیم
🌟 راهکارهای مناسب برای درمان افسردگی پایان رابطه
🌟 مقابله با افسردگی بعد از جدایی
🌟 دو نکته مهم که با رعایت آن در رابطه بعدی خود دیگر نیازی
🌟 علائم افسردگی بعد از جدایی


⬅️ سوالات پاسخ داده شده :
🔹 چرا یک‌ رابطه با شکست مواجه میشود ؟
🔸 چگونه بعد از شکست احساسی دوباره مثل قبل شویم ؟
🔹 چگونه درد یک شکست عاطفی را از بین ببریم ؟

شکست عشقی موضوعی است که ذهن و قلب انسان را به شدت درگیر میکند و تحمل آن سخت و دشوار است در این مقاله میفهمید که چجوری این حس درد و شکست را به شادی و پیروزی تبدیل کنید و‌دیگر شکست را تجربه نکنید


قیمت : 5.500 تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


عشق و دوست داشتن مثل یک‌ باطری هست که هم‌ قطب مثبت دارد هم‌ منفی!

وقتی شروع رابطه هست خوشحالیم و‌فکر میکنیم همیشه قراره روی قطب مثبت باشیم و بدون اینکه توجه کنیم ممکن است با حرف ها و‌ رفتارها به سمت منفی کشیده شویم!

اگر همیشه با درک و چشمانی باز به رابطه نگاه کنیم متوجه میشیم که داریم به سمت قطب منفی میریم و میشه جلوی آن را گرفت.

اما اگر چشم بسته خود را روی قطب منفی رابطه دیدید و دیگر راهی برای برگشت نبود بهتر است بدونید که به اخر دنیا نرسیده اید و هنوز هم روش ها و راه هایی هست که حس غم و ناراحتی رو از خودتون دور کنید و با تجربه نزارید که دیگه سراغتون بیاد!

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ اگه آماده این تغییر بزرگ و بعد شادی و پیروزی هستید بریم برای مطالعه این مقاله!


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – روانشناسیبا افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟
با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

گریه کنید تا شکست عشقی خود را فراموش کنید

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ راه سالم‌تر، عاقلانه‌تر و مسئولانه‌تر این است که در مورد احساساتِ همواره درحال تغییرتان صداقت داشته باشید (ابراز احساسات). یکی از راه‌های کنار آمدن با شکست عشقی این است که دل‌شکستگی خود را بپذیرید و فراموش نکنید که گریه کردن به درمان قلب شکسته و فراموش کردن شکست عشقی کمک می‌کند.

قبل از اینکه ژست انسانی قوی را به خود بگیرید و ادعا کنید که نمی‌گذارید احساسات بر شما غلبه کنند، فراموش نکنید که هر چه بیشتر احساسات خود را انکار کنید، کمتر از آن‌ها رها می‌شوید.

نظم معمول برنامه هایتان به هم خورده است

وقتی درگیر یک رابطه ی عاشقانه هستید، به برنامه های خاصی عادت می کنید که دو نفری با هم انجام می دهید؛ مثلاً با هم سفر می روید، سالگردها را جشن میگیرید، در ساعات خاصی از روز با هم تماس می گیرید و … . هر گونه تغییر در این برنامه ی معمول یا به هم خوردن آنها باعث گوشه گیری و افسردگی می شود.

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ دانستن دلیل افسردگی بعد از جدایی به شما قدرت می دهد، چون به این ترتیب می توانید احساساتتان را کنترل کنید و جداگانه به آنها بپردازید. برای این که بتوانید عشق سابقتان را به سرعت فراموش کنید، باید باورهای اشتباه درباره ی عشق را که موسیقی و فیلم های عاشقانه در گوشمان خوانده اند، از خودتان دور کنید.

در واقع این بار به هم خوردن نظم برنامه هایتان است، که ناراحتتان کرده است، نه از دست دادن فردی که با او رابطه داشتید. دردی که بعد از جدایی احساس می کنید، فقط به عشق مربوط نمی شود، بلکه برآیندی از هیجانات و احساسات مختلفی است که در تجارب و افکار شخصیتان ریشه دارد.

باید علت واقعی درد و ناراحتیتان بعد از شکست عشقی را جایگزین این باورهای اشتباه کنید.

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

این مورد آخرین دلیل افسردگی بعد از جدایی است که فی نفسه ارتباطی با عشق سابقتان ندارد.

این احساس صرف نظر از فردی که با او رابطه داشته اید و میزان عشقتان نسبت به او بروز می یابد و نباید آن را با احساس عشق اشتباه بگیرید. اینطور فکر کنید که این احساس را بعد از شکست خوردن در هر رابطه ای تجربه خواهید کرد.

درمان افسردگی بعد از رابطه | با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

اگر علایم‌تان خفیف هستند، با تمرین‌های خود مراقبتی و پیاده‌سازی یک سیستم خوب حمایتی می‌توانید خودتان از عهده‌ٔ آنها برآیید.

اگر علایم‌تان جدی هستند یا احساس می‌کنید به کمک بیشتری نیاز دارید، با پزشک یا روانکاوتان مشورت کنید. مشاوره می‌تواند به شما کمک کند تا چشم‌اندازی از حالات روحی خود به دست بیاورید، افکار منفی را از خود دور کنید و مهارت‌های بردباری، که همیشه برایتان مفید خواهند بود، در خود ایجاد کنید.

خبر خوب این است که حتی اگر دچار افسردگیِ ناشی از قطع رابطه‌ٔ عاطفی هستید، معمولا علایم طی شش ماه به‌خودیِ‌خود بهبود پیدا می‌کنند. با گذشت زمان، وضع‌تان بهتر می‌شود و به‌تدریج بهبود می‌یابید. در بعضی از موارد، کم‌کم احساس می‌کنید که بهتر شده‌اید.

علت افسردگی بعد از رابطه جنسی چیست ؟

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ به گفته ی سرپرست تحقیقات اگر قرار باشد چیزهایی را که در مورد افسردگی پس از رابطه جنسی در زنان می دانیمملاک قرار دهیم، باید یک مدل زیستی – روانی – اجتماعی را فرض کنیم، چون طیفی از فاکتورها این میان وجود
دارند که شامل زمینه ی ژنتیکی، فاکتورهای هورمونی احتمالی و پتانسیل آنها و فاکتورهای روانی – اجتماعی می شوند که ما هنوز آنها را نمی شناسیم.

سابقه ی مورد تجاوز قرار گرفتن در دوران کودکی ممکن است در برانگیختن این احساسات منفینقش داشته باشند و خاطرات بد گذشته را یادآوری کنند.

دلایل واقعی هنوز شناخته شده نیستند. اما به نظر می رسدفرارسان های عصبی در ناحیه ای از مغز که مسئول تاثیر احساس خوب است، آن طوری که انتظار می رود، عملکردطبیعی ندارند.

هر چند طبق تحقیقات به نظر می رسد بیشتر زنها دچار افسردگی بعد از رابطه جنسی می شوند، اما واقعیت ایناست که مردها نیز دچار چنین حالتی می شوند.

اگر همسرم من را درک نکرد چطور؟ | با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

خوشبختانه مطالعه ی دیگری در سال ۲۰۱۵ روی زنان دچار مشکل افسردگی بعد از رابطه جنسی انجام شد دریافتهیچ ارتباطی میان افسردگی بعد از رابطه جنسی و میزان صمیمیت در رابطه شان وجود نداشته است.

افسردگی بعد از رابطه جنسی این پتانسیل را دارد که نه تنها موجب استرس خود ِ فرد بلکه باعث رنج و ناراحتیهمسرش نیز بشود. زیرا بوسه، نوازش و گفتگو بعد از رابطه جنسی برای تقویت صمیمیت و ایجاد پیوند عاطفی ضروری اند.

شرایط خیلی سختی خواهد بود اگر همسر نتواند یا نخواهد موقعیت را درک کند. درک کردن یا درک نکردنهمسرتان می تواند به مسائل روحی و عاطفی بین شما و بلوغ هیجانی او ارتباط داشته باشد. اگر همسرتان تمایلیبه همدلی و درک مشکل شما نداشته باشد، رابطه تان به خطر خواهد افتاد چون درک و حمایتی وجود نخواهدداشت.

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟ حس منفی این مشکل این پتانسیل را دارد که پروسه های مهم رابطه زناشویی را مختل کرده و موجب اختلاف های گسترده در درون رابطه شود.


برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.