چیکار کنم زود اشکم در میاد ؟

⬅️ فهرست :
🌟 مقدمه ” چیکار کنم زود اشکم ‌در میاد ؟ ”
🌟 آموزش جلوگیری از بغض و گریه کردن در زمان عصبانیت و ناراحتی ؟
🌟 کنترل گریه با استفاده از راهکارهای فیزیکی ؟
🌟 افراد حساس و گریه کردن
🌟 چگونه جلوی بغض خود را بگیریم !!
🌟 کنترل گریه ؟


⬅️ سوالات پاسخ داده شده :
🔹 آیا حس میکنید سریع اشکتان در میاید و جلوی بقیه نمیتوانید اشکتان را کنترل کنید ؟
🔸 دوست ندارید گریه کنید جلوی دیگران ؟
🔹 احساس میکنید با گریه کردن جلوی دیگران ضعیف هستید و دیگران روی شما حساب باز نمیکنند ؟

با خواندن این مقاله تمام احساسات اشتباه شما از بین میرود !!


قیمت : 3.500 تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


چیکار کنم زود اشکم ‌در میاد ؟ خیلی از ما انسان ها فکر میکنیم گریه کردن فقط برای خانم‌ها است و با ضرب المثل های اشتباهی مثل مرد که گریه نمیکنه-باز آب غوره گرفتی و ….. مواجه میشویم که خیلی جاها احساس بدی میدهد و ناراحتمان میکند.

گریه و احساسان زن و مرد ندارد و برای هر شخصی امکان دارد اتفاق بیوفتد

برخی از آدم ها احساساتشان از دیگران بیشتر است و در شرایط احساسی و با غم و‌شادی گریه میکنند.
آیا احساس میکنید این شرایط خوب نیست؟

اشتباه میکنید !! بیان و‌ بروز احساسات اگر بیش از حدی نشود بسیار مفید است و برعکس کسانی که هیچ وقت احساسات خود را بروز نمیدهند دچار مشکلات روانی‌ میشوند.

چیکار کنم زود اشکم ‌در میاد ؟ خیلی ها حس میکنند افرادی که گریه میکنند ضعیف تر از بقیه انسان ها هستند اما با خواندن این مقاله میفهمید که این طرز فکر کاملا اشتباه است !


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – روانشناسیچیکار کنم زود اشکم ‌در میاد ؟
چیکار کنم زود اشکم ‌در میاد ؟

بیان کردین” چیکار کنم زود اشکم در میاد ؟ یک مشکل عجیب برایم تو این یک سال پیش آمده، من که هیچ وقت احساسی نمی شدم و هیچ چیز مهم نبود، الان خیلی سریع احساسی میشم”: حساس بودن ممکن هست ناشی از محیط باشد، مثلا ما در شرایط خوبی تا حالا زندگی می کردیم و موقعیتی پیش آمده که خارج از محل سکونت و به دور از خانواده افتادیم و این باعث حساسیت و زودرنجی ما شده باشد

خانم های اجتماعی نیز راغب به کشف کردن ، حرف زدن در مورد مسائل و نشان دادن احساسات خود درسنین جوانی هستند و این موضوع به این معناست که گریه کردن برای آن ها به معنای نشان دادن غم ،ناراحتی و آسیب پذیری می باشد و آداب و رسوم فرهنگی نیز در نشان دادن احساسات توسط افراد موثراست

سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم. از اینکه با سایت راسخون ارتباط برقرار کردید، سپاسگزارم. ان شاالله که صحبت های من راهگشایتان باشد.

چیکار کنم زود اشکم در میاد ؟

افسردگی یک اختلال روحی است که به علت ناراحتی مداوم در افراد رخ می دهد و باعث گریه غیرمعمول می شود . حال اگر روحیه شما عوض شده و میزان گریه کردن تان نیز افزایش یافته است ، بایدمراقب افسردگی باشید که علائم افسردگی شامل ناراحتی ، نا امیدی ، احساس پوچی ، کمبود هیجان،اختلالات و آشفتگی در خواب و خستگی می باشد.

وقتی با مامانم بحثم بشه و مامانم بیخودی بهم تهمت بزنه سریع گریه م میگیره…حتی وقتی سر نماز میخوام با خدا صحبت کنم سریع گریه م میگیره..وقتی اسم امام حسین رو به زبون میارم گریه م میگیره یا وقتی برای ظهور امام زمان دعا میکنم هم همینطور

– وقتی درگیر احساسات می‌شوید، بیشتر از اینکه درمورد زمان حال فکر کنید، دوست دارید به گذشته و شکست‌هایی که داشته‌اید فکر کنید یا به آینده بروید و در رؤیا، موفقیت‌هایتان را بشمارید.

احساسات خود را به‌خوبی شناسایی و درک کنید، وقتی احساسات بر ما غلبه می‌کنند، به‌شدت هیجان‌زده می‌شویم و همین باعث می‌شود در مدیریت احساسات خود با چالش مواجه شویم، درک درست احساس‌تان، به شما کمک می‌کند تا واکنش درست‌تر و منطقی‌تری از خود نشان بدهید مثلا من الان خیلی ناراحتم بنابراین شتاب زده تصمیم نمی گیرم.

من فکر می کنم میخواهید به زور حرفتونو هالی آدم نفهم کنید خو این نشده….
آخه مگه اون همکار آقاتون کیه که شما اصرار دارید در مقابلش از خودتون دفاع کنید؟؟؟
بگزارید هر طور دوست داره فکر کنه…ببخشیدا ولی زیادی آدم حساب کردید این همکاراتونو….

از آن جایی که شما در این یک سال خیلی احساساتی شدین، طبیعی است که احساسات شما نیاز به فوران داشته و گریه یکی از این فوران های احساسی است. بنابراین زمانی که شاد هستید یا غمگین هستید اشک می ریزید.و در نهایت بهتر است برای مدیریت احساسات و هیجاناتتان به یک روانشناس مراجعه کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید،همین که خودتون احساس میکنید رفتارتون یا نظرتون درسته کافیه،لازم نیست که بقیه هم تاییدتون کنند…
خلاصه تحویل نگیرید هر کسی رو…..و جدا سعی کن خودتو کنترل کنی و گریه نگنی که خیلی ضایس….

چیکار کنم زود اشکم بیاد ؟

در ضمن دهن به دهن هر کسی نزارید،مخصوصا بعضی آقایون…
هر چی هم خواستند باهاتون بحث کنند یه کلام بگید شما درست می فرمایید تا دهنشو ببنده
اعصابه شما هم نریزه به هم…..

در زمان حال زندگی کنید و بیش‌از‌حد خود را در گذشته‌ای که دیگر به آن دسترسی ندارید و آینده‌ای که هنوز نیامده است، درگیر نکنید. فراموش نکنید مدیریت احساسات فقط مربوط به احساسات منفی نیست، بلکه کنترل و مدیریت احساسات مثبت نیز به ما کمک می‌کند تصمیماتی منطقی بگیریم.

هر انسانی شخصیت منحصر به فرد خود را دارد که مجموعه ای از رفتارها، برخورد ها و تفکرات او می باشد .

چیکار کنم زود گریه نکنم ؟

هرچقدر فرد احساس بیشتری داشته باشد ، به محیط خود حساس تر می شود و تقریبا 15 تا 20 درصداز مردم دنیا در دسته انسان های حساس قرار می گیرند که این افراد در برابر نظرات دیگران ضعیفتر نیز می باشند.

تفاوت های بیولوژیکی و فیزیولوژیکی در ساختار مغزی فرد روی شخصیت و حساسیت اوتاثیرگزار است که می تواند اشک ریختن او را افزایش دهد و متخصصان تنها به این موضوع واقف هستند که دستگاه لیمبیک هنگام اشک ریختن و گریه کردن درگیر می شود و بنابراین افراد با استرس و حساسیت بیشتر از لحاظ ژنتیکی بیش از بقیه گریه می کنند.

چیکار کنم زود گریم نگیره ؟

بیان کردین” خیلی سریع احساسی میشم و سریع اشک تو چشام جمع میشه حتی موقع خندیدن”: خندیدن و گریه کردن، زمانی اتفاق می افتد که احساسات تا حد زیادی تحریک می شود.اشک با احساسات مختلفی تحریک می شود ازجمله: درد، ناراحتی، و در بعضی موارد خوشحالی.

طبق مطالعات انجام شده خانم ها در لمس احساسات وسیع تر و گسترده تر از آقایان عمل می کنند .

مثلا پسران به دلیل تربیت شان اشک و گریه خود را پنهان می کنند ، در حالی که دختران درفراغ بال گریه می کنند و در این زمینه از کسی خجالت نمی کشند.

یا درگیر یک رابطه ی عاطفی و احساسی با جنس مقابل شده باشیم، ممکن است حساس و زودرنج شویم و احساسات ما را احاطه کنند.افراد احساساتی سریع تر از بقیه افراد، ناراحت، شاد، عصبانی و هیجان زده می شوند

– وقتی درگیر احساسات می‌شوید، بیشتر از اینکه درمورد زمان حال فکر کنید، دوست دارید به گذشته و شکست‌هایی که داشته‌اید فکر کنید یا به آینده بروید و در رؤیا، موفقیت‌هایتان را بشمارید.

چیکار کنم زود اشکم در میاد ؟

فراموش نکنید مدیریت احساسات فقط مربوط به احساسات منفی نیست، بلکه کنترل و مدیریت احساسات مثبت نیز به ما کمک می‌کند تصمیماتی منطقی بگیریم.

در زمان حال زندگی کنید و بیش‌از‌حد خود را در گذشته‌ای که دیگر به آن دسترسی ندارید و آینده‌ای که هنوز نیامده است، درگیر نکنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.