آموزش مشاوره ازدواج تخصصی


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

🔷 آموزش مشاوره ازدواج تخصصی | بخش زناشویی PDF :

🌟 ۱- اساس ازدواج چیست ؟

🌟 ۲- آزمایش های ضروریقیمت : ۵۱.۰۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


آموزش مشاوره ازدواج تخصصی | مسلما آماده شدن برای یک زندگی مشترک می تواند موجب حس شور و اشتیاق در شما و شریک زندگیتان شود.

ابهامات و سوالاتی مانند : اگر دیگه مثل سابق نباشیم چی؟ اگر دیگه اون از دید من بهترین نباشه چی ؟ اگر دیگه الهام بخش یکدیگر نباشیم چی؟ اگر همه چیز خیلی عوض بشه چی؟

این نکته توجه کنید که حتی اگر رابطه شما سرشار از خواستن و عشق هم باشد ،هر یک از شما دغدغه ها و ابهامات شخصی خود را دارید که شاید هیچگاه به آنها توجه نکرده باشید و اجتناب از آنها موجب افزایش دغدغه فکریتان می شود و طبیعتا می تواند تنش زا باشد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


منابع

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتیمشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج می تواند ما را راهنمایی کند تا انتخاب درستی داشته باشیم. مشاوران و روانشناسان در مراکز مشاوره ازدواج علاوه بر اینکه بر مسائل و مشکلات زندگی مشترک تسلط دارند، می توانند ویژگی های شخصیتی و اختلال های روان شناختی ای را تشخیص دهند که از چشم افراد غیر متخصص پنهان می مانند.

مشاوره بعد از ازدواج

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا از تفکر فرد گرایانه به تفکر جمع گرا برسید به نوعی متوجه نیاز ها و احساسات دیگران بخصوص پارتنر خود شوید و به آنها اعتبار و ارزش دهید. هر یک از ما در درونمان خودخواهی هایی داریم که می تواند مانع از تصمیم گیری برای ازدواج شود، اما یک روانشناس ازدواج خوب می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا نسبت به عواطف، احساسات و نیازهای یکدیگر حساس باشید.

این نوع مشاوره توسط متخصصانی که رفع اختلاف زن و‌ شوهر در این زمینه به تحصیل پرداخته اند ارائه می شود. طبق تحقیقات، تنها چیزی که می تواند بطور قابل ملاحظه ای احتمال طلاق را تا ۵۰ % کاهش دهد، مشاوره قبل از ازدواج است.

اما توجه داشته باشید، بهترین فردی که می تواند در مورد ازدواج به شما راهنمایی بدهد یک فرد حرفه ایی است که تخصص و آموزش مرتبط با این زمینه را گذرانده است.

۳. درگذشته زندگی می کنید یا حال؟

می دانیم که هیچ کس عالی و بدون طالع بینی دقیق ازدواج نقص نیست، اما این را هم می دانیم که خیلی از افراد ممکن است با گذشته خود درگیر باشند. گذشته ایی که برای اکنون نیست اما حال ما را درگیر کرده است و می تواند بر روابط ما بسیار موثر باشد.

در مراکز مشاوره ازدواج ، یک مشاور ازدواج خوب می تواند به زوجین کمک کند تا یاد بگیرند در مورد یک رابطه سالم و راه های یک ازدواج موفق و حرکت به سمت یک رابطه عاشقانه طولانی مدت قدم بردارند. نکته ای که توجه به آن حائز اهیمت است این موضوع است که ارتباطات نقش اساسی در زندگی زناشویی دارد و عدم برقراری رابطه موثر یک شکایت متداول زوج هایی است که در جلسات مشاوره ازدواج شرکت می کنند.

مشاوره ازدواج 

مسائلی که در مشاوره قبل ازدواج راجع به آنهاصحبت می شود شامل این موارد هستند: امور مالی ، ارتباطات ، ارزشها و عقاید ، نقش ها ، عاطفه و محبت ، رابطه جنسی ، میل به بچه دار شدن و تربیت کودک ، ارتباطات خانوادگی ، تصمیم گیری ، روش ها و فنون مقابله با خشم ،گذراندن اوقات فراغت ، اوقات با هم بودن، اهداف شغلی و حرفه ای ، مکان زندگی و موارد دیگری دعای محبت شدید که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج بررسی می شوند شامل آرزو ها، تمایلات، توقعات، خط قرمز ها و… است)

مشاوره پیش از ازدواج نه تنها می تواند در مسائلی که قبل از ازدواج پیش می آید راهگشا باشد ، بلکه به شما در چگونگیمدیریت چالشهایی که بعد از ازدواج ظهور خواهند کرد ،کمک می کند.

در مشاوره قبل ازدواج مشاور روانشناس ازدواج طی جلساتی به صورت انفرادی و زوجی، به هر دو نفر مشاوره می دهد، از آزمون های معتبری به صورت کتبی استفاده می شود که تحلیل دقیق آن ها، احتمال موفق بودن ازدواج را بررسی می کنند. این آزمون های روانشناختی به منظور شناخت زیر ساخت های شخصیتی طرفین به کار می روند.

با تبادل نظر و بحث کردن در مورد تفاوت ها چگونه دوست دختر پیدا کنیم ؟ و انتظاراتتان به همراه یک روانشناس مشاور ازدواج ، شما و شریک زندگیتان می توانید یکدیگر را بهتر درک و حمایت کنید.

آیا فکر می کنید مناسب یکدیگر هستید؟

یک مشاور ازدواج عالی و دانا می تواند کمک کننده باشد در این تصمیم که آیا این رابطه برای هر دو شما مناسب هست؟ یا اینکه به خاطر عشق چشم هایتان را روی خیلی از مسائل بسته اید؟

هدف اساسی مشاوره پیش ازدواج این فرم مصاحبه قبل از ازدواج هست که هر گونه تعارض و اختلاف احتمالی و بالقوه ای که می تواند در رابطه مشکل ساز باشد تشخیص داده شود، قبل از آنکه به موضوعی اساسی تبدیل بشود. روانشناس مشاور قبل ازدواج کمک می کند تا زوجین یک رابطه سالم را از ابتدا پایه گذاری کنند.

یک روانشناس ازدواج می تواند به شما کمک کند تا سوالات سختی را بپرسید که تا قبل از آمدن به مرکز مشاوره جسارت پرسیدن بخت گشایی مردان و یا روبرو شدن با آن را نداشته اید. یک مشاور قبل ازدواج خوب فردی است که با کمک او احساسی ترین تصمیم زندگیتان را آگاهانه می گیرید.

کاملا طبیعی است که فکر می کنید نیاز به مشاوره ازدواج دارید.

مشاوره قبل از ازدواج ، یکی از انواع مشاوره و درمان است که به زوجین کمک می کند تا آمادگی لازم برای ازدواج را کسب کنند، که معمولا توسط مشاوران ازدواج و خانواده صورت میگیرد. مشاوره قبل از ازدواج استاندارد های لازم برای ازدواج دو نفر از جمله تطابق ها و ویژگی های سنتی، فرهنگی، تحصیلی، اقتصادی، قومی ومذهبی ارائه می دهد.

مشاوره فوری قبل از ازدواج

اغلب وقتی آن فرد خاص را برای ازدواج پیدا می کنیم، ممکن است اطلاعات زیادی از دید دیگران به ذهنمان هجوم بیاورند، دوستان شما چرا آقایان از صدای خانم ها خیلی حساب می‌برند؟ و خانواده تان در مورد شریک زندگی آینده شما واینکه چه فکری راجع به او می کنند نظر خواهند داد و راهکارها و باید و نباید های بسیاری را به شما می گویند.

اما خبر خوب این هست که با کمک یک مشاور روانشناس قبل ازدواج خوب ، آگاه و متخصص ، شما و پارتنرتان می توانید به درک عمیق تری از رابطه تان برسید، و برای یک ازدواج عاشقانه برنامه ریزی کنید.

۷ فایده مشاوره قبل از ازدواج

تشخیص نقاط قوت زوجین و رشد آن
بررسی ویژگی های شخصیتی
تقویت مهارت های ارتباطی
حل تعارضات مشاوره ازدواج مشکلات و کاهش استرس
بررسی گذشته و تاریخچه خانوادگی هر یک
بررسی مسائل مالی
بیان اهداف شخصی، زوجی و خانوادگی

۳ دلیل برای مشاوره پیش از ازدواج :

۱. پیدا کردن دید جمعی به جای دید فردی

تمامی زوج ها در روابطشان فراز و فرودهای بسیاری را تجربه می کنند، بخصوص قبل از شروع زندگی مشترک که اولین ها اندام تناسلی تا چه سنی رشد میکند ؟ و مهم ترین اختلافات نمود پیدا می کنند. برنامه ریزی و تدارک مراسم عروسی ، پیوستن دو خانواده جدید به یکدیگر؛ انتظارات و فشاری که از طرف خانواده ها به زوج ها وارد می شود

با این نوع مشاوره می توانید از این موضوع که شما و شریک زندگیتان رابطه ای سالم و پایدار را با یکدیگر دارید مطمئن شوید و به شما شانس بیشتری برای یک رابطه قدرتمند و راضی کننده داده می شود. خدمات مراکز مشاوره ازدواج در شناسایی و تشخیص ضعف هایی که ممکن است آینده ازدواج شما را دچار مشکل کند، کمک کننده خواهد بود.

انتظاراتی مانند اینکه به عنوان یک زوج در حال ازدواج همیشه باید شاد و خندان به نظر برسند و.. که میتواند نگران کننده باشند. اما زمانی که این انتظارات و نگرانی ها دیده نشوند، زوجین ممکن است به خودشان شک کنند که شاید آنگونه که فکر می کردند برای یکدیگر مناسب نیستند!


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه