توصیه های امامان در رابطه زناشویی


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

🔷 توصیه های امامان در رابطه زناشویی | بخش زناشویی PDF :

🌟 ۱- اساس رابطه زناشویی

🌟 ۲- توصیه های زناشوییقیمت : ۱۰.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


توصیه های امامان در رابطه زناشویی | در اسلام به رابطه جنسی سالم که همان رابطه زن و شوهر است بسیار تاکید شده و به اسان کردن مراحل ازدواج برای جوانان تاکید فراوان شده است. در مجموع این مقاله پیرامون ازدواج و مسائل آن است.

در ابتدا با اهمیّت ازدواج شروع می شود. با آیات و روایات ادامه پیدا میکند؛ و بعد به صورت تخصّصی وارد موضوع روابط جنسی با توجه به احکام و روایات می شویم.

مستحب است که مرد قبل از همبستری، شهوت زن را تحریک کند، به هر وسیله ای که وی تحریک می شود از قبیل بوسه گرفتن، متصل کردن بدنش به بدن همسر و استعمال خوشبویی و …. تا زن هم از مجامعت لذت ببرد.

و درصورتی که قبل از تحریک زن سرگرم به همبستری شود، اغلب بعد از انزال مرد، شهوت زن تسکین نمی یابد و لذت کامل نمی برد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


منابع

توصیه های امامان در رابطه زناشویی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتیتوصیه های امامان در رابطه زناشویی
توصیه های امامان در رابطه زناشویی

مردان بی زن، زنان بی شوهر و بندگان صالح خود رابه نکاح آورید، اگر فقیر هم باشند خداوند از فضل خویش آن ها را بی نیاز می‌سازد و خداوند وسعت دهنده داناست.

توصیه های امامان در رابطه زناشویی

و اینکار میّسر نیست، جز به کمک احساسات واندیشه و به کار بردن روش های متناسب توصیه های امامان در رابطه زناشویی گر چه جزئیات عمل آمیزش، قابل تذّکر نیست و بخاطر غریزی بودن آن، طرفین خصوصّیات متناسب را انتخاب می کنند

زن یا مردی که سر و صورت و لباس فرم مصاحبه قبل از ازدواج او همواره نامناسب و یا کثیف است، و یا خانه و فرزندانش تمیز و مرتب نیست ، از دید همسر خود سرنگون می شود.

اما گفتن مطالب اساسی و تدابیر مهمی که احیاناً ممکن است مورد غفلت قرار گیرد همچنانکه در روایات آمده، لازم است.


رابطه زناشویی

ظرفیّت‌سازی فردی و اجتماعی یکی از ابعاد مهّم در ازدواج است. مردان عاشق آن زمان که انسانی در جایگاه فردی از افراد خانواده ودر توصیه های امامان در رابطه زناشویی حقیقت رکن اساسی و اصلی یعنی زن و شوهر واقع میشود، غیر از خود باید در امور دیگران را هم مدّ نظر قرار دهد، و به انها اهمیت دهد.

انسان با ازدواج کامل می شود و بهتر از بگوییم تجزیه میشود؛ و نا خالصیهایش نمایان میشود. اگر استقامت کند بارور و شکوفا، ودر غیر اینصورت دچار ضعف و بدبینی و دیگر مشکلات خواهد شد؛ برای خود و دیگران مانع پیشرفت خواهد شد.

قبول کردن دیگران درکنار خویش اگر همسرتان خود ارضایی میکند چه رفتاری باید از خود نشان دهد ؟ باوجود اختلافات فکری و شخصّیتی بسیار اهمیّت دارد؛ زیرا هیچ انسانی مثل انسان دیگر نیست.

پیرامون موضوع ازدواج در اسلام و اهمیت آن در بنیان خانواده ودر پرتوی آن اجتماع صحبت بسیار است. این سنت توصیه های امامان در رابطه زناشویی حسنه در بر دارنده ابعاد فردی و اجتماعی بسیاری است.

توصیه رابطه زناشویی

به واسطه ازدواج زندگی او محور و آرامش پیدا می کند. قرآن مجید هدف از ازدواج را آرامش، صفا، صمیمیت و رحمت میداند.

«خلق لَکُمْ مِن اَنْفُسِکُمُ اَزْواجاً لِتَسْکُنُوا اِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوُدَهً وَ رَحْمَه» «۲»

پس باید آموزش طالع بینی ازدواج نسبت به تکمیل توصیه های امامان در رابطه زناشویی نسل جوان و قراردادن محور آرامش و آسایش او همّت ورزیده تا از گناه و انحراف مصون و محفوظ بماند.

در آ‌غاز سخن با آیه فوق بحث را شروع می کنیم. خداوند دراین آیه به بزرگ ترها دستور میدهد که حتّی اگر جوانان فقیر و محروم هستند و امکانات تشکیل زندگی و خانواده را ندارند وظیفه شماست که امکانات را برایشان فراهم کنید و انها رابه ازدواج دعوت نمایید.

حضرت رسول اکرم «ص» می‌فرماید:

اذا جاءکم من ترضون خلقه و دینه فزوجوه الاّ تفعلوه تکن فتنه فی الارض و فساد کبیر «۳»

امامان و رابطه زناشویی

ودر حدیث دیگری امام صادق علیه‌السلام از اصحاب خود سؤال نمود که لذیذترین چیزها چیست؟ هر کدام چیزی گفتند توصیه های امامان در رابطه زناشویی حضرت فرمودند: لذیذترین چیزها آمیزش جنسی با زنان است. «۵»

اّلّذُّ الأشیاءِ مُباضَعَهُ النّساءِ
امام صادق علیه السلام فرمود: هیچ لذّتی برای مردم در دنیا و آخرت بیشتر از لذّاتی که از زن ها می برند نیست چگونه طول رابطه جنسی خود را افزایش دهیم ؟ سپس حضرت با قرائت آیه ۱۵ سوره آل عمران فرمودند: همانا اهل بهشت «نیز» در بهشت از چیزی مثل آمیزش جنسی لذّت نمی برند حتّی از خوراکی و نوشیدنی «۴»

امام صادق علیه‌السلام درضمن حدیثی از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه و‌آله نقل فرمود: که حضرت به ابوذر فرمودند: برو نزد خانواده‌ات تا پاداش بری، ابوذر پرسید: یا رسول‌الله، آیا نزد ایشان روم پاداش می برم؟

مؤلف گوید: آوردن این احادیث توصیه های امامان در رابطه زناشویی از زبان رهبران اسلامی که مظهر معنویّت و زهد چگونه در خانه ژل تاخیری درست کنیم ؟ علم هستند از این جهت است که روشن گردد، دینداری و دستورات دینی تنها جنبه معنوی نداشته، و اسلام به کامجوئی و لذّت‌های حلال نه تنها بی‌توجّه نیست بلکه آنرا مورد تشویق نیز قرار میدهد. آمیزش حلال ثواب دارد

توصیه های امامان

حضرت فرمود: همچنانکه اگر از راه حرام اقدام کنی گناه کرده‌ای اگر به حلال باشد پاداش می بری «۶»

حضرت فرمود: بوی خوش را برایش افزون کن، عرض کرد هیچ عطری نمانده که نزده باشم با این حال از من روی می‌گرداند.

حضرت فرمود: ای کاش میدانست توصیه های امامان در رابطه زناشویی که با روی آوردن به تو چه نصیبش میشد؟، پرسید چه نصیبش زوج درمانی می ‌شد؟ حضرت فرمود: همینکه به طرف تو می‌آمد دو فرشته او را در برگرفته، هم چون مجاهدی خواهد بود که در راه خدا شمشیر کشیده. جهاد میکند و چون آمیزش کند گناهان او همانند برگ درخت فرو می‌ریزند و هنگامیکه غسل کند از گناهان بیرون رود. «۷»

در حدیث دیگری حضرت نقل فرمود که روزی پیامبر وارد اتاق همسرش ام‌سلمه شد بوی خوبی استشمام نمود، سؤال فرمود که آیا حولاء «نام زنی است که با عطر سر و کار داشته است» این جا آمده است؟ ام‌سلمه گفت: تکنیک های زوج درمانی همین حالا اینجاست و از شوهرش شکایت دارد، حولاء آمد و به حضرت عرض کرد: پدر و مادرم فدایت باد، همسرم از من روی می‌گرداند.

آمیزش یک نیاز است نه هوس

ازدواج و زناشوئی یک توصیه های امامان در رابطه زناشویی مسأله تشریفاتی نیست که به‌ صورت آداب و رسوم بی‌محتوا انجام گیرد، بلکه ازدواج بمعنی پاسخ دادن به یک نیاز حیاتی در انسان است، که زن و مرد بواسطه انجام آن برای سعادت خود و اجتماع اقدام میکنند.

دراین میان یکی از مهم‌ترین پایه‌ها و ارکان هر ازدواج و زناشوئی حقیقی، تأمین نیازهای جنسی و لذّت جوئی‌های شهوی است دعای محبت شدید و اصولاً اهمیّت و فضیلت ازدواج در حدّ بالائی در گرو ارضاء همین غریزه جنسی پسر و دختر است عمل کامیابی و لذت جوئی گر چه به ظاهر مثل سایر جانداران انجام میگیرد.

اگر به ازدواج از این دید، یعنی بعنوان یک توصیه های امامان در رابطه زناشویی نیاز نگاه کنیم، نسبت به آمیزش جنسی و همبستری میان زن و شوهر نظری منطقی و عاقلانه خواهیم داشت.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه