استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی | امیرالمؤمنین علی علیه السلام پسر عموی پیامبر اکرم (ص) بود. پدرش ابوطالب و پدر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم عبدالله فرزندان عبدالمطلب از یک مادر فاطمه بودند. نام مادر امام علی نیز فاطمه دختر اسد پسر هاشم معروف بود. بنابراین والدین او پسر عمو بودند.

🔷 استغفار امام علی | استغفار ٧٠ بندی امام علی | بخش مذهبی PDF :

🌟 ۱- علت استغفار

🌟 ۲- استغفار ٧٠ بندی امیرالمومنینقیمت : ۳۱.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


امام علی از پدران بزرگوار خود نقل میکنند که امام حسین فرمودند روزی نزد امیرالمومنین نشسته بودم که عربی وارد شد و عرض کرد من مرد عیالمند و فقیر هستم و مالی که زندگی مرا کفایت کند ندارم

حضرت فرمود : ای برادر چرا استغفار نمیکنی تا حالت نیکو شود؟


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


استغفار امام علی | استغفار ٧٠ بندی امام علی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

لینک مفید : دعای باطل کردن طلسم

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : حضرت علی (ع) در سیزدهم رجب سال ۶۱۰ میلادی یعنی ۲۳ سال قبل از هجرت به دنیا آمد. مورخان می گویند که او در حریم کعبه به دنیا آمد.

در هنگام ولادت پدر و پسر عمویش محمد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از مکه خارج بودند، مادرش نامهای اسد و حیدر را بر او نهاد. پدرش او را زید نامید.

لینک مفید : خرد معنوی در غلبه با ترس

اما رسول اکرم صلی الله علیه و آله هنگامی که به شهر بازگشت، پسر عموی خود را به عهده گرفت و نام علی را بر او نهاد و گفت که این نامی است که خداوند برای او مقرر کرده است.

در میان کنیه های مختلف او، معروف ترین آنها ابوالحسن، ابوسبطین و ابوتراب بودند.

القاب او مرتضی (برگزیده)، امیرالمومنین (امیرالمؤمنین)، امام المتقین (پیشوای پرهیزگاران و پرهیزگاران) بود.

لینک مفید : دعای شیخ بهایی ( نایاب )

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : علامه علی بن محمد مورخ و سیره نویس معروف می گوید: امام علی مردی بود میانه قد با چشمانی سیاه، درشت و نافذ، چهره ای بسیار زیبا و خوش چهره، شانه های پهن، گردنی عضلانی دراز، پیشانی پهن و موهایی اندک. بالای سرش

او با راه رفتن بسیار سبک راه می رفت و در حرکاتش بسیار چابک بود. او چهره ای خندان، اخلاقی پسندیده، خلقی شوخ، مهربانی و رفتاری مؤدبانه داشت. او هرگز عصبانی نمی شود.

لینک مفید : جزوه پیام هایی از فرشتگان

او سه سال قبل از ازدواج پیامبر (ص) با حضرت خدیجه (س) به دنیا آمد. اندکی پس از ولادت، پیامبر اکرم (ص) او را تحت سرپرستی خود گرفت و علی برای او مانند پسری بود. با پیامبر (ص) زندگی می کرد و با او می خوابید. او توسط او تغذیه می‌شد، توسط او می‌شوید و لباس می‌پوشید، و حتی هر زمان که بیرون می‌رفت، او را روی بند حمل می‌کرد.

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : هنگامی که پیامبر اکرم (ص) با خدیجه ازدواج کرد، این فرزند را به فرزندی پذیرفت. خود حضرت علی (ع) در وصف دوران کودکی خود چنین فرموده است:

«هنوز نوزادی بودم که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مرا از پدر و مادرم گرفت، به او می‌چسبیدم و او به من غذا می‌داد و (چون کمی بزرگتر شدم) مرا در حال سخن گفتن نیافت.

لینک مفید : راز صفت های خداوند

دروغ یا تزویر، او برای من مانند ستاره هدایت بود و اعمال و کردار او را با دقت دنبال می‌کردم، مانند کره شتری که به مادرش چسبیده بود، به او وابسته بودم، او برای من ارزش‌های والایی قرار می‌داد.

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : اخلاقیات را نصیحت می کرد و به من توصیه می کرد که از آنها پیروی کنم، او هر سال روزهایی را در غارهای کوه حیرا می گذراند و من با او بودم، آن زمان تنها همراه او بودم و هیچ کس دیگری نمی توانست او را در حیرا ملاقات کند.

لینک مفید : دعا طلاق

در آنجا نور وحی را می دیدم و بوی نبوت را استشمام می کردم، روزی پیامبر اکرم (ص) به من فرمود: «علی! شما به جایگاه بسیار برجسته ای دست یافته اید. آنچه را که من می‌بینم تو می‌بینی و آنچه من می‌شنوم تو می‌شنوی.» (نگاه کنید به نهج‌البلاغه، خطبه a190).

روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به امام علی (ع) فرمود: «یا علی، خداوند به من دستور داده است که تو را نزدیک خود نگه دارم، تو برای من مانند گوش هستی که همه چیز را نگه می دارد، زیرا گوش های نگهدارنده ای است که کتاب آسمانی (قرآن) دارد. ستوده است».

لینک مفید : کتاب کنزالحسینی فارسی (کامل)

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : ابن ابی الحدید، شارح نهج‌البلاغه، از عبدالله بن عباس نقل می‌کند که می‌گوید: «یک بار از پدرم پرسیدم: آقا، پسر عمویم محمد پسران زیادی داشت که همگی در کودکی از دنیا رفتند، کدام یک را بیشتر دوست داشت؟

پاسخ داد: علی بن ابیطالب. گفتم: آقا من در مورد پسران ایشان پرس و جو می کردم. پاسخ داد: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم علی را از همه پسرانش بیشتر دوست می داشت، در کودکی او را ندیدم که نیم ساعت از محمد جدا شود، مگر اینکه محمد برای کاری از خانه بیرون می رفت.

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : دیدم پدری پسرش را آنقدر دوست دارد که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم علی را دوست دارد و من هرگز پسری را به اندازه ای که علی نسبت به محمد (ص) مطیع، دلبسته و دوستدار پدرش بود، ندیدم».

لینک مفید : گفتگو خاص با خداوند

جبیر بن معتم، صحابی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم گفت: زمانی که پدرش او و برخی از جوانان خانواده اش را مورد خطاب قرار داد، آیا متوجه شده ای که فرزند (علیه السلام) به جای فرزند خود، آن جوان (محمد) را دوست می داشت و به او احترام می گذاشت و اطاعت می کرد.

پدر، چه شدّت محبت و بزرگداشت، به خدایانمان لات و عزّا سوگند که به جای این همه فرزندان نوفل، پسری چون علی داشتم.

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: «یا علی، من آرزو دارم به هر چیزی برای تو برسم که خود را به دست بیاورم و تو را از آنچه از آن بیزارم، دور کنم».

لینک مفید : چله چیست

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) هر گاه خشمگین می شد، جز علی (ع) کسی جرأت نمی کرد او را مورد خطاب قرار دهد.

عباس عموی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می گفت که آنها (پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و علی) به شدت یکدیگر را دوست داشتند.

پیامبر (ص) به قدری به علی علاقه داشت که یک بار در کودکی او را برای مأموریتی بیرون فرستاد. مدت زیادی طول کشید تا برگشت. نگران و مضطرب شد و در پایان به درگاه خداوند دعا کرد: «پروردگارا نگذار بمیرم مگر اینکه یک بار دیگر علی را ببینم».

لینک مفید : کتاب نایاب کنز الدارین

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : علی از چهارده سالگی به عنوان محافظ پیامبر اکرم (ص) شروع به کار کرد. جوانان قریش به تحریک والدین خود پیامبر اکرم (ص) را سنگباران می کردند.

علی به عنوان مدافع خود دست به کار شد، بر آن جوان ها افتاد، بینی یکی را شکست، دندان دیگری را کوبید، گوش سومی را کشید و چهارمی را انداخت پایین. او اغلب با کسانی که از او بزرگتر بودند می جنگید.

استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی : او اغلب خودش صدمه دیده بود، اما هرگز از این وظیفه که خود تحمیل شده بود، دست برنداشت.

لینک مفید : لوح شرف شمس چیست ؟

پس از چند روز لقب قاظم (شکن یا پرتاب کننده) را پیدا کرد و در زمانی که علی نزد پیامبر بود، کسی جرأت نداشت چیزی به سوی پیامبر پرتاب کند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به تنهایی از خانه بیرون برود.


به این مطلب امتیاز دهید :

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه