مشاوره انگیزشی کنکور


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

مشاوره انگیزشی کنکور به صورت تلفنی در اختیار کسانیست که از لحاظ انگیزه برای کنکور به دلیل های مختلف دچار مشکل شده اند و بدنبال راهی درست ، منطقی و علمی با کمک کسانی که از لحاظ سنین و شرایط مانند شما بوده اند.

ما به شما راهکار هایی برای انتخاب هدف ارائه میکنیم تا رسیدن به زمان کنکور و حتی در جلسه کنکور کنار پیش بردن اهداف علمی با ذهنی آماده و بدون استرس و با حداکثر انرژی بتوانید موفق باشید.

چرا که کسانی بودند که با داشتن حداکثری مطالعه به دلیل کنترل نکردن استرس و نداشتن ذهنی آماده به شکل و عدم موفقیت در کنکور رسیدند.

خدمات مشاوره ویژه ماندگار در مدت زمان ۶۰ دقیقه بصورت تلفنی میباشد.

پس از وارد کردن مشخصات خود ( لطفا با دقت کامل و صحیح ) در فرم زیر و سپس پرداخت هزینه حق مشاوره، جهت تعیین زمان دقیق مشاوره، اپراتورهای ما بلافاصله با شما تماس میگیرند.


» جهت تعیین زمان مشاوره همین حالا اقدام کنید «


مرحله ۱ از ۳

لطفا شماره تماس در دسترس و همیشه پاسخگو خود را وارد کنید !!


چرا درک انگیزه مهم است؟ چرا ما به آنچه مردم می خواهند و چرا آن را می خواهند اهمیت می دهیم؟ چطور به این دلیل که می تواند زندگی ما را بهبود بخشد.

چرا انگیزه مهم است؟

مشاوره انگیزشی کنکور : درک انگیزه بینش های ارزشمند زیادی در مورد طبیعت انسان به ما می دهد. این توضیح می دهد که چرا ما اهداف تعیین می کنیم، برای دستیابی به موفقیت و قدرت تلاش می کنیم، چرا تمایل به صمیمیت روانی و رابطه جنسی بیولوژیکی داریم، چرا احساساتی مانند ترس، خشم و شفقت را تجربه می کنیم.

یادگیری در مورد انگیزه ارزشمند است زیرا به ما کمک می کند بفهمیم انگیزه از کجا می آید، چرا تغییر می کند، چه چیزی آن را افزایش می دهد و کاهش می دهد، چه جنبه هایی از آن را می توان و نمی توان تغییر داد، و به ما کمک می کند به این سوال پاسخ دهیم که چرا برخی از انواع انگیزه مفیدتر هستند. نسبت به دیگران

مشاوره انگیزشی کنکور : انگیزه چیزی منحصر به فرد را در مورد هر یک از ما منعکس می کند و به ما امکان می دهد تا نتایج ارزشمندی مانند بهبود عملکرد، بهبود رفاه، رشد شخصی یا احساس هدف را به دست آوریم. انگیزه راهی برای تغییر طرز تفکر، احساس و رفتار ماست.


مزایای انگیزش

یافتن راه هایی برای افزایش انگیزه بسیار مهم است زیرا به ما امکان می دهد رفتار را تغییر دهیم، شایستگی ها را توسعه دهیم، خلاق باشیم، اهداف تعیین کنیم، علایق را رشد دهیم، برنامه ریزی کنیم، استعدادها را توسعه دهیم و تعامل را تقویت کنیم.

مشاوره انگیزشی کنکور : به کارگیری علم انگیزش در زندگی روزمره به ما کمک می کند تا در کارمندان انگیزه ایجاد کنیم، ورزشکاران را مربیگری کنیم، فرزندان را تربیت کنیم، به مشتریان مشاوره دهیم و دانش آموزان را درگیر کنیم.

لینک مفید : مشاوره و برنامه ریزی درسی

مزایای انگیزه در نحوه زندگی ما قابل مشاهده است. از آنجایی که ما دائماً به تغییرات محیط خود پاسخ می دهیم، به انگیزه ای برای انجام اقدامات اصلاحی در مواجهه با شرایط نوسان نیاز داریم.

انگیزه منبعی حیاتی است که به ما امکان می دهد در مواجهه با جریان دائماً در حال تغییر فرصت ها و تهدیدها سازگار شویم، عملکرد مولد داشته باشیم و رفاه را حفظ کنیم.

من از اشتباهاتم درس گرفته ام و مطمئن هستم که می توانم آنها را دقیقا تکرار کنم.

افزایش انگیزه فواید زیادی برای سلامتی دارد. انگیزه به عنوان یک حالت روانی با فیزیولوژی ما مرتبط است. وقتی انگیزه ما تحلیل می رود، عملکرد و رفاه ما آسیب می بیند.

مشاوره انگیزشی کنکور : برخی از مطالعات نشان می‌دهند که برای مثال، وقتی در اعمال کنترل احساس درماندگی می‌کنیم، در هنگام چالش به سرعت تسلیم می‌شویم (پترسون، مایر و سلیگمن، ۱۹۹۳). دیگران ثابت کرده اند که در مقایسه با زمانی که خود را تحت فشار می بینیم، دسترسی به منابع انگیزشی درونی خود را از دست می دهیم (دسی، ۱۹۹۵).

لینک مفید : مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها

انگیزه باکیفیت به ما امکان می دهد که شکوفا شویم، در حالی که کمبود آن باعث می شود که ما دست و پا بزنیم. مزایای اجتماعی افزایش انگیزه در مشارکت بیشتر دانشجویان، رضایت شغلی بهتر در کارکنان، شکوفایی روابط و مؤسسات قابل مشاهده است.

اما نوسانات ناسالم در انگیزه اعتیاد، قمار، ریسک پذیری و استفاده بیش از حد از اینترنت را نیز توضیح می دهد. انگیزه‌ای که زیربنای رفتارهای اعتیاد آور است، دارای پشتوانه عصبی مرتبط با سیستم پاداش محوری دوپامین و کار درونی پیچیده چرخه لذت است.

مشاوره انگیزشی کنکور : این امر تغییر رفتار را در موقعیت‌های مرتبط با اعتیاد چالش‌برانگیز و اغلب دشوار می‌کند. به مقاله ما در مورد مصاحبه انگیزشی مراجعه کنید تا در مورد مراحل تغییر و تکنیک های مصاحبه انگیزشی که پزشکان برای ایجاد انگیزه در مراجع برای تغییر رفتارهای ناخواسته استفاده می کنند بیشتر بدانید.


انگیزه بیرونی

آیا هر منبع انگیزشی در ایجاد انگیزه در افراد قوی تر یا مؤثرتر از دیگری است؟ آیا افراد عمدتاً با انگیزه های درونی یا پاداش های بیرونی برانگیخته می شوند یا افراد به طور مساوی توسط محرک های داخلی و خارجی هدایت می شوند؟

انگیزه‌های انسانی پیچیده هستند و ما به عنوان موجودات اجتماعی در محیط خود جای گرفته‌ایم و گروه‌های اجتماعی اغلب از طریق حضور پاداش‌ها و در نظر گرفتن پیامدهای بالقوه انتخاب‌هایمان بر اطرافیانمان منبع تأثیرگذاری مهمی هستند.

مشاوره انگیزشی کنکور : تئوری خود تعیینی (SDT) توضیح می دهد که چگونه رویدادهای خارجی مانند پاداش یا تمجید گاهی اوقات اثرات مثبتی بر انگیزه ایجاد می کنند، اما در زمان های دیگر می توانند کاملاً مضر باشند (رایان و دسی، ۲۰۰۸).

لینک مفید : مشاوره جذب انرژی مثبت

هزینه پنهان انواع خاصی از پاداش ها این است که انگیزه درونی را با کاهش احساس استقلال و شایستگی تضعیف می کنند.


تئوری خود تعیینی

هنگامی که ما پاداش می دهیم، بین ارضای و تضعیف نیاز به شایستگی، معاوضی وجود دارد (ریو، ۲۰۱۸).

این شکل از انگیزه بیرونی همچنین می‌تواند احساس استقلال ما را تضعیف کند، زیرا از پاداش‌ها برای هر دو هدف استفاده می‌شود: کنترل رفتار و تأیید سطح شایستگی فردی.

ما می خواهیم به گونه ای پاداش دهیم که شایستگی را بدون تهدید احساس استقلال تشویق کند.

مشاوره انگیزشی کنکور : پدربزرگم یک بار به من گفت که دو نوع مردم وجود دارند: آنهایی که کار را انجام می دهند و آنهایی که اعتبار می گیرند. به من گفت سعی کن در گروه اول باشم. رقابت بسیار کمتری وجود داشت.

لینک مفید : بخش کنکور کانون خرد

پاداش‌ها باید برای فعالیت‌هایی که جالب نیستند و باید در مواقعی که انتظار نمی‌رود داده شود. به عنوان مثال، ستایش به پاداش های پولی ترجیح داده می شود، زیرا نیازهای روانی را پشتیبانی می کند و ارزش پایدارتری دارد (ریو، ۲۰۱۸).


به این مطلب امتیاز دهید :

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب