مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها به صورت تلفنی در اختیار کسانیست که از لحاظ انگیزه برای کنکور به دلیل های مختلف دچار مشکل شده اند و بدنبال راهی درست ، منطقی و علمی با کمک کسانی که از لحاظ سنین و شرایط مانند شما بوده اند.

ما به شما راهکار هایی برای انتخاب هدف ارائه میکنیم تا رسیدن به زمان کنکور و حتی در جلسه کنکور کنار پیش بردن اهداف علمی با ذهنی آماده و بدون استرس و با حداکثر انرژی بتوانید موفق باشید.

چرا که کسانی بودند که با داشتن حداکثری مطالعه به دلیل کنترل نکردن استرس و نداشتن ذهنی آماده به شکل و عدم موفقیت در کنکور رسیدند.

خدمات مشاوره ویژه ماندگار در مدت زمان ۶۰ دقیقه بصورت تلفنی میباشد.

پس از وارد کردن مشخصات خود ( لطفا با دقت کامل و صحیح ) در فرم زیر و سپس پرداخت هزینه حق مشاوره، جهت تعیین زمان دقیق مشاوره، اپراتورهای ما بلافاصله با شما تماس میگیرند.


» جهت تعیین زمان مشاوره همین حالا اقدام کنید «


مرحله ۱ از ۳

لطفا شماره تماس در دسترس و همیشه پاسخگو خود را وارد کنید !!


مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : وقتی کوه‌هایی از تکالیف و مطالعه در پیش دارید، شروع کردن کار ممکن است غیرممکن به نظر برسد.

ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه قبل از شروع مطالعه به چارچوب ذهنی درستی دست پیدا کنید و خود را از رکود انگیزه خلاص کنید.

ادامه مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه از تعلل در مطالعه خودداری کنید، حتی زمانی که خسته هستید تمرکز کنید و برای انجام تکالیف مدرسه انگیزه پیدا کنید!


فقط با شروع یک کار کوچک، استرس را کاهش دهید.

وقتی واقعاً تمایلی به شروع کار ندارید، بهتر است خودتان را برای یک پیروزی سریع آماده کنید.

سعی کنید از کوتاه‌ترین تا زمان‌برترین کار کار کنید و از ساده‌ترین پروژه تا سخت‌ترین کار را انجام دهید. هنگامی که یک یا دو قدم کوچک را تمام کردید، احساس موفقیت عالی خواهید داشت که ادامه دادن به آن را آسان‌تر می‌کند!

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : اگر فهرستی سریع از وظایف خود بنویسید، تلاش برای تصمیم گیری کاهش می یابد و جابجایی از یک کار به کار دیگر آسان تر می شود.


وقتی کاری را کامل کردید به خودتان پاداش دهید.

با خود رفتار کنید تا به شما کمک کند با انگیزه بمانید و مطالعه را سرگرم کننده کنید. اگر در وسط یک جلسه مطالعه هستید، می توانید یک پیاده روی سریع داشته باشید، یک بار گرانولا بخورید یا به آهنگ مورد علاقه گوش دهید.

اگر به استراحت بیشتری نیاز دارید، یک ویدیوی YouTube یا قسمتی از برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید یا حدود ۲۰ یا ۳۰ دقیقه را صرف تمرین یک سرگرمی کنید.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته تجربی

اگر جلسه مطالعه خود را به پایان رسانده اید، با انجام یک بازی ویدیویی، پریدن در رسانه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان خود، یا بیرون رفتن در جایی، راحت باشید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : یک میان‌وعده بخورید، اما از خوردن میان‌وعده‌های شیرین در اوایل خودداری کنید. هیچ کس سقوط قند را دوست ندارد! خوراکی های شیرین را تا آخرین مرحله ماراتن مطالعه ذخیره کنید تا به شما رونق بدهد.

اگر تصمیم دارید با یک استراحت سریع از مطالعه به خود پاداش دهید، به یاد داشته باشید که در نهایت باید به سر کار خود بازگردید. برای استراحت خود محدودیت زمانی تعیین کنید و به صدای التماس در سر خود برای “فقط چند دقیقه دیگر” گوش ندهید.


برای حرکت در اطراف استراحت کنید.

برای افزایش قدرت مغز و سطح انرژی خود به پیاده روی یا حرکات کششی بروید. شما هر چند وقت یکبار مستحق استراحت هستید و کمی حرکت می تواند به شما کمک کند تا از رکود اهمال کاری خارج شوید.

بیرون بروید و ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید تا کمی هوای تازه بگیرید و به مغزتان استراحت بدهید.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته انسانی

سعی کنید با یک دور جک های جامپینگ خود را شل کنید یا در اتاق خود با آهنگ مورد علاقه خود برقصید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : این فعالیت ها به شما انرژی می بخشد و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. بعلاوه آنها به مغز شما کمک می کنند تا به حالت پذیرایی برسد، که مطالعه شما را موثرتر می کند.

کمی حرکت می تواند به شما کمک کند تا شتاب ایجاد کنید که شما را به یک جلسه مطالعه سازنده سوق دهد.


پادکست ها یا ویدیوها را جستجو کنید تا درس خواندن خود را تکان دهید.

اگر از خواندن و نوشتن خسته شده اید، رویکرد جدیدی را برای مطالعه خود امتحان کنید. هنگامی که به موضوعی پیچیده می پردازید، از اینترنت برای یافتن منابعی که می تواند به شما در درک درس خود کمک کند، سرسری بیاندازید.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی برای درس خواندن

۲۰ دقیقه را صرف تماشای یک ویدیوی آموزنده کنید که موضوع را به عبارات ساده تر تقسیم می کند، یا تلفن خود را با پادکست های زیست شناسی مرتبط با مطالعات خود بارگذاری کنید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : هر ارائه دهنده موضوع را به روشی متفاوت توضیح می دهد، بنابراین به کاوش ادامه دهید تا زمانی که روشی را پیدا کنید که کلیک می کند.

محدودیت‌های زمانی تعیین کنید تا به خودتان کمک کنید تا در مسیر خود باقی بمانید، و پس از رسیدن به اهداف مطالعه، با کاوش در مماس‌های جالب به خود پاداش دهید.


آهنگ های مطالعه مورد علاقه خود را به صدا درآورید.

به یک لیست پخش گوش دهید تا مطالعه را لذت بخش تر کنید. موسیقی بدون اشعار یا آهنگ هایی با اشعار را انتخاب کنید که به خوبی می دانید که در پس زمینه محو می شوند.

سعی کنید همان آلبوم را تکرار کنید یا یک لیست پخش به سبک رادیویی انتخاب کنید تا وقت خود را برای ردیف کردن آهنگ ها تلف نکنید. موسیقی مناسب به آرامش ذهن شما و افزایش تمرکز شما کمک می کند.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی درسی

کارهای مدرن را از پیانو کلاسیک یا گیتار سولو امتحان کنید یا موسیقی متن فیلم مورد علاقه خود را کوک کنید. با یک لیست پخش الکترو سوئینگ سرعت کار را افزایش دهید یا با ترکیبی از ضربات لو-فای آرام باشید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : برنامه موسیقی مورد علاقه‌تان را برای فهرست‌های پخش جستجو کنید که به شما کمک می‌کند روی کارتان تمرکز کنید، مانند «Songs for Studying» یا «Study Beats».


سرحال شوید و لباس راحتی بپوشید.

تغییر لباس می تواند به شما کمک کند کمتر احساس خستگی کنید. اگر احساس بی انگیزگی می کنید، با گرفتن دوش آب سرد یا شستن صورت خود شروع کنید تا بیدار شوید.

پارچه‌های نرمی بپوشید که به پوست شما حس خوبی بدهد و از لباس‌هایی با برچسب‌های خارش دار یا کمربندهای خیلی تنگ که حواس شما را پرت می‌کند اجتناب کنید. لباس هایی را انتخاب کنید که آشنا و مناسب باشند.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی برای درس خواندن

مطمئن شوید که برای آب و هوا لباس مناسب می پوشید و در صورت نیاز یک لایه اضافی بردارید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : مطمئن شوید که لباس های مطالعه شما خیلی شبیه لباس خواب شما نباشد یا ممکن است شروع به چرت زدن کنید.


با دوستان یا معلم خود کار کنید.

فشار مثبت همسالان می‌تواند انگیزه‌ای عالی باشد! مگر اینکه کار با دیگران باعث حواس‌پرتی بیشتر نشود، یک دوست یا گروهی برای مطالعه پیدا کنید که بتوانید با آن همکاری کنید.

اهداف را با هم تعیین کنید، و در طول مسیر – حضوری یا با به‌روزرسانی‌های متنی، اعلام حضور کنید. اگر مطالعه گروهی برای شما کارساز نیست، معلم خصوصی را پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند تا در انجام تکالیف خود کار کنید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : از قبل قرار ملاقات بگذارید و از آنها به عنوان ضرب الاجل پیشرفت برای کار استفاده کنید. به دنبال یک معلم خصوصی در مدرسه خود باشید یا با یک آژانس خصوصی خصوصی مشورت کنید.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته تجربی

در یک گروه مطالعه، هر فرد می‌تواند داوطلبانه به موضوع فرعی دیگری بپردازد، سپس همه شما می‌توانید مطالب مطالعه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

یک اتاق مطالعه رزرو کنید، تنقلات بیاورید، یا مطالعه خود را بازی کنید تا کار لذت‌بخش‌تر شود.

در صورتی که همتایان شما در رسیدن به اهداف گروه ناکام باشند، زودتر از موعد شروع به کار کنید و مطمئن شوید که زمان دارید تا به طور مستقل در مورد موضوعات خاص صحبت کنید.


تکنیک پومودورو را امتحان کنید.

با این تکنیک تایمر آزمایش شده و واقعی، اهمال کاری را شکست دهید. تکنیک پومودورو شامل تنظیم یک تایمر ۲۵ دقیقه ای برای هر کار است. زمان به سرعت می گذرد و در نهایت با احساس موفقیت مواجه خواهید شد.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی فکر می‌کنید که شروعی دوباره یا دوباره دارید، می‌توانید بر کمبود انگیزه غلبه کنید. از روش پومودورو برای کمک به ایجاد یک شروع تازه برای خود هر ۲۵ دقیقه استفاده کنید.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته ریاضی

با تکنیک پومودورو، هر بلوک ۲۵ دقیقه‌ای پومودورو نامیده می‌شود و می‌توانید تایمر ۵ دقیقه‌ای دیگر را برای استراحت سریع بین پومودورو تنظیم کنید.

اگر ۲۵ دقیقه خیلی کوتاه به نظر می رسد، با خیال راحت به کار کردن از تایمر ادامه دهید. نکته این است که شما را شروع کنید.


برای یک ابزار مطالعه سرگرم کننده و کارآمد، وسایل کمک بصری ایجاد کنید.

نمودارها و تصاویری بسازید تا به شما کمک کند ایده ها را به هم متصل کنید و به خاطر بسپارید. سعی کنید یک نقشه ذهنی یا نمودار ون ایجاد کنید تا موضوعات مورد نیاز برای مطالعه را سازماندهی کنید.

مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها : یک نقشه بکشید و از رنگ ها، فلش ها و نمادها برای تجسم مفاهیم ارائه شده در کتاب درسی خود استفاده کنید. یا یادداشت های خود را با رنگ هماهنگ کنید تا به شما کمک کند موضوعات و ایده ها را مرتبط کنید.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی تحصیلی

به جای مرور لغات واژگان از یک PDF یا کتاب درسی، بازنویسی کلمات و تعاریف با دست خط خود با یک خودکار رنگارنگ ممکن است به شما در حفظ بهتر اطلاعات کمک کند.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب