اینترنت ۵G چیست ؟


امتیاز دهید نظرات شما

🔷 اینترنت ۵G چیست ؟ فهرست :
🌟 ۱. وقتی از اینترنت ‌میگوییم دقیقا‌ از ‌چه‌ حرف ‌میزنیم
🌟 ۲. تاریخچه ‌مختصری ‌از‌ شبکه های‌ موبایل
🌟 ۳. دنیای‌ دیوانه‌ شبکه های‌ موبایل ‌آینده
🌟 ۴. دیوانگی ‌در ‌شبکه برای ‌زندگی‌ ‌راحت تر ‌
🌟
۵. ‎‌شبکه های برای ما چکار میکنند ؟


قیمت : ۵.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


وقتی از ۵G حرف میزنیم، دقیقًا از چه حرف میزنیم؟ ‎وقتـی از کنتـرل یخچـال یـا بـرق خانـه از راه دور حـرف میزنیـم؛ وقتـی قــرار اســت چراغهــای راهنمایــی ســر چهارراههــا، ســطل زبالههــا و تختخوابهـا هوشـمند و متصـل بـه اینترنـت باشـند؛ تصـورات مـا از ‎اینترنـت بایـد تغییـر کنـد و اتصـال گونـه دیگـری باشـد.

نفشه های راه های برنامه نویسی و هک و امنیت
بخوانید

‎نسـل چهـارم شـبکه های موبایـل وارد ایران شـده اسـت (اگر واقعا بتوانیم آنهـا را نسل چهـارم بنامیـم) و اپراتورهای تلفن همراه بـا تبلیغـات زیـاد و هیاهـو سـعی دارنـد کاربـران را بـه اسـتفاده از سـرویسهای آن تشــویق کننــد.


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – تکنولوژی5G چیست ؟
۵G چیست ؟

اینترنت ۵G چیست ؟

اینترنت ۵G می‌تواند از تمامی قابلیت‌های موجود در سرویس‌های شبکه اینترنت محلی مانند LAN و همچنین شبکه اینترنت خارجی مثل WAN پشتیبانی کند.

اینترنت ۵G چیست ؟ همچنین باید اظهار داشت که فناوری نسل پنجم اینترنت‌های همراه هوشمندتر است. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به کارایی‌های این فناوری انداخته خواهد شد و تأثیر آن بر بازار گوشی‌ها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فهرست دستورات کاربردی لینوکس
بخوانید

چنین امکاناتی به دلیل وجود پشتیبانی از قابلیت سرویس‌های مختلف از جمله WiFi، Z Wave، Lora، ۳G و ۴G فراهم شده است.

چنین هوشمندسازی به اپراتورها اجازه می‌دهد با مصرف کمتر انرژی کنترل بیشتری بر روی شبکه هوشمندسازی شهری داشته باشند.

اینترنت ۵G چیست ؟ این فناوری به طریقی تنظیم شده تا اینترنت را بین برنامه‌ها بر اساس نیاز اصلی آن‌ها تقسیم کند و مصرف انرژی را کاهش دهد.


کاربرد های اینترنت ۵G 

پیش از هر چیز لازم است بدانید که حرف G به کلمه Generation یا نسل اشاره می کند. در نتیجه، فناوری ۵G نسل پنجم از شبکه های وایرلس خواهد بود. هنوز استانداردی برای این فناوری تدوین نشده است.

راهنمای خرید تبلت
بخوانید

اینترنت ۵G چیست ؟ در شبکه‌ی ۵G با استفاده از فرکانس متفاوتی که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است، از بروز تداخل و نویز جلوگیری می‌شود. همین مسئله منجر به دسترسی کاربران به سرعت بهتر، اعوجاج و نویز بسیار کمتر خواهد شد.

این در حالی است که با شبکه‌ی اینترنت ۴G می‌توان به‌راحتی ویدئوهای ۱۰۸۰ پیکسل را مشاهده کرد. از نظر تئوری، سرعت شبکه‌ی ۵G درحدود ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سرعت شبکه‌ی ۴G است. کاربران در شبکه‌ی ۵G می‌توانند ویدئوهای ۴K‌ را به‌راحتی مشاهده کنند یا پهنای باند ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه دراختیار داشته باشند.

شبکه‌ی ۵G از فرکانس‌هایی استفاده می‌کند که با فرکانس‌های مورد استفاده‌ی در دستگاه‌های موجود دچار تداخل فرکانسی نمی‌شود. اینترنت ۵G چیست ؟ شبکه‌های اینترنت ۴G و ۳G چنین وضعیتی ندارند و به‌‌همین دلیل در این شبکه‌ها شاهد تداخل فرکانسی یا نویز هستیم.

خودآموز فتوشاپ
بخوانید

از سوی دیگر، برخلاف برج‌های مخابراتی شبکه‌ی ۴G که امواج را به‌صورت ۳۶۰ درجه ساطع می‌کنند، آنتن‌های ۵G دارای جهت هستند. مجددا همین موضوع باعث کاهش تداخل با سایر سیگنال‌های موجود در منطقه می‌شود.

بی‌شک وقتی کاربران با مروگر گوشی‌های هوشمند خود کار می‌کنند، سرعت نقش مهمی برای آن‌ها دارد. کاربران می‌توانند با شبکه‌ی ۳G به‌راحتی ویدئوهایی با فرمت HD مشاهده کنند.

اینترنت ۵G چیست ؟ به‌مدت زمانی‌که سیگنال فاصله‌ی بین منبع تا هدف را طی کند، زمان تأخیر گفته می‌شود. در شبکه‌ی ۵G سیگنال با تأخیر زمانی پایین درحدود یک میلی‌ثانیه این مسیر را طی می‌کند، درحالی‌که در شبکه‌ی ۴G زمان تأخیر درحدود ۵۰ میلی‌ثانیه محاسبه شده است.

آموزش نرم افزار پروکست
بخوانید

به‌نظر می‌رسد که شبکه‌ی ۵G تأخیر پایین‌تری نسبت به شبکه‌ی ۴G دارد. باوجوداین باید منتظر باشیم و ببینیم میزان تأخیر شبکه‌ی ۵G در عمل به چه صورت خواهد بود.

شبکه‌ی ۵G پهنای باند بیشتری نسبت به شبکه‌ی ۴G دارد. به‌همین دلیل، کاربران می‌توانند دستگاه‌های بیشتری را به پورت روتر اینترنت ۵G متصل کنند و مشکل اضافه‌ بار ایجاد نخواهد شد.

اینترنت ۵G چیست ؟ آنطور که کارشناسان این حوزه معتقدند، استانداردهای این حوزه در سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد. این استاندارد تعیین می کند که کدام فناوری و با چه خصوصیاتی به نام ۵G عرضه شود.

پهنای باند بیشتر خصوصا برای خانه‌های هوشمند که دستگاه‌های متعددی به اینترنت متصل می‌شوند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

LED چیست ؟
بخوانید

با این حال، می دانیم که از نسل بعدی اینترنت همراه چه انتظاری داریم: باید سریع تر و هوشمندتر باشد، باتری کمتری در مقایسه با ۴G نیاز داشته باشد و امکان بکارگیری دستگاه های جدید را فراهم کند.

تأخیر پایین مزایای متعددی برای صنایع مختلفی همچون صنعت مراقبت‌های بهداشتی، حمل‌و‌نقل هوایی و صنایعی دارد که پاسخ سریع از اهمیت خاصی در آن‌ها برخوردار است.


اینترنت ۵G چگونه کار می‌کند ؟

شرکت ورایزن آمریکا اولین شبکه ۵G را ماه گذشته رسما افتتاح کرد اما هنوز خیلی با کاربرد روزمره فاصله دارد.

مدیرعامل شرکت ایرانسل هم اخیرا در اعلام کرد به دلیل محدودیت‌های زیرساختی که در ایران وجود دارد، فعلا موفق به فراهم‌سازی بستر مناسب برای ورود نسل پنجم اینترنت به کشور نشده‌ایم. تحریم‌ها یکی از دلایل اصلی این مسئله است.

LED چیست ؟
بخوانید

اینترنت ۵G چیست ؟ورایزن طی چند هفته اخیر این سرویس را در ایالات مختلف آمریکا از جمله شیکاگو، کالیفرنیا و هیوستون استفاده کرده و ادعا کرده که کاربری این شبکه به یک سرویس صنعتی تبدیل شده است.

شرکت AT&T اولین و تنها شرکتی است که در حال حاضر نسل پنجم اینترنت را رسما برای عرضه عموم راه‌اندازی کرده. اپراتور AT&T هم شبکه ۵G خود را در ده‌ها شهر آمریکا و البته در نقاط شلوغ و پرترافیک شهر اجرا کرده.

اینترنت ۵G چیست ؟ این سرویس در حال حاضر «G5 Home» نام دارد و همانظور که از نام آن پیداست، فعلا یک شبکه اینترنت موبایلی محسوب نمی‌شود. در این شبکه با استفاده از یک قطعه به خصوص می‌توانید اینترنت ۵G را به صورت وای فای در محیط ساختمان استفاده کنید و فعلا بدون استفاده از این قطعه، استفاده از آن ممکن نیست.

فهرست دستورات کاربردی لینوکس
بخوانید

البته ستفاده از این سرویس به دلیل محدودیت‌هایی که در فرکانس‌های پایین وجود دارد هنوز به آن شکلی که انتظار می‌رود گسترش پیدا نکرده است


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.