بارداری پوچ چیست ؟


امتیاز دهید نظرات شما

بارداری پوچ چیست ؟ حاملگی پوچ یا هیداتیفورم نوعی تومور غیرسرطانی است که علائمی شبیه حاملگی طبیعی دارد و در طی آن #جفت بدون رشد جنین به رشد خود ادامه می دهد. حاملگی پوچ معمولا در شرایطی رخ می‌دهد که تخم باردارشده به دیواره رحم می‌چسبد اما باعث رشد جنین نمی‌شود.

کانون خرد ماندگار ایران : بخش درمانی : در واقع این حاملگی پوچ حتی قبل از زمانی که زن متوجه بارداری بشود اتفاق می‌افتد. در بارداری پوچ، جفت به رشد خود ادامه می‌دهد اما عمر او بدون جنین مدت کوتاهی خواهد بود. حاملگی پوچ علت ۵۰ درصد سقط‌جنین سه ماه اول بارداری است.

حاملگی پوچ معمولا در خانم هایی با سن بالا‌تر از ۳۵ سال یا کمتر از ۲۰ سال رخ می‌دهد.


انواع حاملگی پوچ

حاملگی پوچ کامل: در این نوع حاملگی پوچ، جنین یا جفت طبیعی وجود ندارد.

حاملگی پوچ جزئی: در این نوع حاملگی پوچ، جنین غیرطبیعی، و جفت تا حدی طبیعی است، جنین شروع به رشد می کند، اما ناقص و بدشکل است و زنده نمی ماند.

حاملگی پوچ عوارض خطرناکی را به دنبال دارد، مثلا باعث یک نوع نادر از #سرطان خواهد شد و نیاز فوری به درمان دارد.


علل بروز حاملگی پوچ چیست؟!

افزایش سن مادر: احتمال بروز حاملگی پوچ با افزایش سن مادر و در مادران بالای ۳۵ سال بیشتر می‌شود. اما در تحقیقات اخیر افزایش سن پدر نیز زمینه‌ساز حاملگی پوچ نیز هست.

سابقه داشتن حاملگی پوچ: معمولاً زنانی که ۲ بار سقط‌جنین و حاملگی پوچ را تجربه کرده‌اند ۲۸درصد بیشتر احتمال حاملگی پوچ و سقط‌جنین را خواهند داشت.

نقش بیماری‌های مزمن مادر در حاملگی پوچ: زنانی که دیابت دارند و از کمبود ید و تیروئید رنج می‌برند احتمال بیشتری دارد که دچار حاملگی پوچ گردند.

مشکلات رحم و سرویکس: یکی از علل بروز حاملگی پوچ مربوط به مشکلات رحم و سرویکس (دهانه رحم) است.

مصرف سیگار و الکل و مواد مخدر : یکی از علل زمینه ساز بروز حاملگی پوچ، مصرف موادمخدر و الکل در زنان است که این امر می تواند منجر به بارداری پوچ شود.

آزمایشات آمنیوسنتز و بیوپسی کوریون (CVS ): با احتمال پایین می‌تواند باعث سقط‌جنین گردد. شما عزیزان میتوانید برای راه‌های تشخیص، علائم حاملگی پوچ و راه‌های درمان با آیدی تلگرامی زیر در ارتباط باشین و سوالات خود را درمیان بگذارید.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه