تفاوت خونگیری و اهداء خون با حجامت


امتیاز دهید نظرات شما

تفاوت خونگیری و اهداء خون با حجامت : از آنجا که مبحث فوق مورد سؤال بسیاری از مردم بوده، لذا به طرح این مبحث مبادرت کرده ایم.

باید بدانیم که رگ ها در بدن نقش مهمی را بر عهده دارند. رگ ها در بدن انسان به منزله رودخانه و جوی های آب در طبیعت هستند. آب مایه حیات در طبیعت است. خون در بدن جانداران پس از آب، همان نقش را ایفا می نماید.

آب های آلوده و مسموم، طبیعت زیبا را به شدت مورد تهدید قرار می دهند و آلودگی های ناشی از آن، حیات بسیاری از جانداران و انسان را مخدوش می کند.

کانون خرد ماندگار ایران : بخش درمانی : علاوه بر آلودگی های ناشی از زندگی ماشینی، در طبیعت آب هایی که در بعضی نقاط از حرکت باز می ایستد، دچار فساد و گندیدگی می شوند. بسیاری از میکروب های خطرناک در آن نشو و نما پیدا می کنند و باعث انتشار بیماری های گوناگون می گردند.

خون نیز در کالبد ما دچار گرفتاری های مشابه آب در طبیعت می شود، از آنجا فساد و بیماری ها آغاز می گردد و سپس به سایر نقاط منتشر می شود. این نقاط که خون در آن راکد مانده و یا حرکتی کند دارد و رسوبات در آن بسیار زیاد است همچون برکه های آب راکد در طبیعت متعدد و مختلف هستند.

تعداد این برکه ها در بدن ما به ده ها مورد می رسد. طب گیاهی ایران بر اساس راه گشایی های ائمه(ع) اقدام به شناسایی این نقاط کرده و در آنجا با حجامت و زدن رگ(فصد) یا انداختن زالو، خون های گندیده و پر از رسوبات را تخلیه می نماید.

مهمترین قسمت در حجامت که به طور عموم بر همه اندام های انسان تأثیر گذارده و باعث سلامتی و نشاط جسم و جان می گردد، خونگیری از میان دو کتف است. این خونگیری اولین بار توسط پیامبر اسلام(ص) خاتم الانبیاء و از میان لب های مبارک آن معشوق هفت آسمان و آن بهانه هستی، صادر گردید. هدیه ای بود که ملائک در شب معراج به پیامبر اکرم(ص) به عنوان تحفه ای ویژه امت اسلام تقدیم کردند چراکه می دانستند پیامبر ما چقدر نسبت به امت خویش دلسوز و رئوف هستند.

حجامت یک پیشگیری اساسی از بیماری هاست. بنابراین خانواده ها نباید از حجامت و زالو درمانی هراسی داشته باشند. بلکه برای تأمین سلامتی خود و فرزندان خویش در دوران جوانی و پیری باید بدان روی آورند.

هرگز با بهانه تراشی های مغرضانه و بی پایه افرادی که عدم بهداشت را مطرح می کنند خود را از این موهبت الهی محروم نسازید. عدم رعایت بهداشت امری ناپسند و نا مشروع است که باید در همه زمینه ها به رعایت آن همت گماشت و ارتباطی با حجامت و یا اهداء خون به تنهایی ندارد.

اگر در بیمارستان ها یا سازمان انتقال خون نیز هنگام خونگیری بهداشت رعایت نشود باعث ایجاد بیماری و انتقال میکروب و ویروس های خطرناک به دیگران می شود.

خوشبختانه اینک رعایت بهداشت مورد توجه همه عاملان حجامت قرار دارد و تا آنجا که ما تحقیق کرده ایم هرگز وسایل حجامت قبل از ضدعفونی شدن به طور کامل و قبل از پاکسازی صددرصد استفاده نخواهد شد.

در همه مراکز حجامت خوشبختانه از لیوان ها، تیغ و ظروف یک بار مصرف استفاده می شود و در حضور بیمار درون سطل زباله جای می گیرد.

کمی از بحث اصلی دور شدیم، هدف از طرح این مقدمات رسیدن به تفاوت خونگیری بین دو شیوه حجامت و اهداء خون می باشد، شاید تا اینجا تا حدودی این فاصله آشکار شده باشد.

یعنی حجامت، خونگیری از محل هایی است که خون کثیف شده و اندام های تصفیه کننده بدن و دستگاه های دفعی قادر به تصفیه آن نیستند. بنابراین انسان با تدبیر، به کمک دستگاه های داخلی بدن خویش شتافته با حجامت و خارج کردن خون کثیف بدن را از آلودگی ها پاک می کند و مانع از آن می شود که رگ های بدن غذای آلوده و خون کثیف را برای پذیرایی و تغذیه میلیاردها سلول زنده انسان توزیع نمایند.

بنابراین گرفتن خون از ساعد دست با خونگیری از برکه های گندیدۀ بدن تفاوت بسیار فاحش دارد و برای سلامتی خون دهنده حجامت چاره ساز است، نه اهداءخون!

حجامت باعث کم خونی و هیچ عارضه ای نمی شود.
حجامت دارای خواص بسیاری می باشد که اثبات شده، ولی خون دادن تنها یک عمل انسانی و ایثارگرانه است.

در حجامت خون کثیف از بدن خارج می گردد ولی در خون دادن خون تمییز و مورد نیاز بدن را اهدا می کنیم.

توجه کنید که ما خونگیری از دست را نفی نمی کنیم، تنها به مقایسه ای میان آنها پرداختیم.

✍امیدواریم مردم هوشیار کشورمان مانند همیشه، در این مورد نیز بهترین قضاوت را داشته و با رواج حجامت در کشور از بیماری های خطرناکی مانند سکته، سرطان، بیماری های #عفونی و ده ها بیماری دیگر پشگیری به عمل آورند و از طرفی باعث بی نیازی کشور به ساخت و واردات بیش از حد داروهای شیمیای شوند.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب