رفع خواب آلودگی بهاری


امتیاز دهید نظرات شما

رفع خواب آلودگی بهاری

💢مقدار زیادی آب بنوشید:

آب سموم را از سیستم دفع پاک می کند و متابولیسم را افزایش می دهد. کم آبی می تواند باعث سردرد و خستگی شود. آب آشامیدنی ساده ترین و موثرترین راه برای جبران خستگی است.

💢بیرون بروید و ورزش کنید:

حتی ۱۵ دقیقه نور گرفتن از خورشید می تواند بدن شما را با مقدار کافی ویتامین D پر کند. ورزش کنید و ویتامین D بسازید و سطح انرژیتان را افزایش دهید. ورزش هوازی متوسط مثل پیاده روی ۳۰ دقیقه ای یا دویدن را شروع کنید. تمرین مقاومتی با استفاده از وزنه آزاد نیز در افزایش سطح انرژی شما موثر است.

حرکت با فکر یک راه خوب برای افزایش انرژی درونی و آرام کردن ذهن در عرض چند دقیقه است. ماهیچه های خود را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از ورزش کشش دهید، تا به بدن خود کمک کنید اثرات جانبی ورزش در سیستم را کاهش دهد و از درد جلوگیری کند.

💢مقدار کمی غذای مقوی بخورید:

دقت کنید که حداقل یک سوم از برنامه غذایی تان شامل سبزیجات تازه و میوه ها برای ویتامین C باشد. برای ویتامین B1، یک ماده مغذی ضروری برای سیستم های عصبی و گردش خون، لوبیا، آجیل، دانه ها، ماهی، اسفناج، مارچوبه و غلات مصرف می کنند.

💢اکسیژن کافی داشته باشید:

۳ بار در روز، ۱۰ بار نفس عمیق بکشید.

💢دوش آب سرد بگیرید:

این یک اثر تازه کننده دارد. یک حمام با نمک اپسوم بگیرید و یا به سونا بروید. هر دو می توانند یک اثر آرامش بخش برای شما داشته باشند.

💢ذهن خود را تغییر دهید:

بر روی احساس خستگی خود تمرکز نکنید. سعی کنید این فکر را از ذهن خود حذف کنید. طرز فکر خود را عوض کنید و مثبت فکر کنید.

💢زیاد نمک نخورید:

در آغاز روز نمک کافی برای شما انرژی خوبی را فراهم می کنند. نمک فشار خون و انرژی را افزایش می دهد، اما اگر از فشار خون رنج می برید، باید مصرف نمک را به حداقل کاهش دهید.

از آنجا که فشار خون در اولین ساعت پس از خوردن غذا در پایین ترین درجه قرار دارد، وعده های غذایی کمتری بخورید.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه