زایمان اورژانسی چیست ؟


امتیاز دهید نظرات شما

🔷 زایمان اورژانسی چیست ؟ فهرست :
🌟 ۱. اقدامات قبل زایمان !!
🌟 ۲. اقدامات حین زایمان
🌟 ۳. اقدامات بعد از زایمان
🌟 ۴. نکات مهم !!


قیمت : ۱۷.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


به طور کلی دو روش برای زایمان وجود دارد که عبارتند از :

  • زایمان طبیعی
  • زایمان سزارین

سزارین به معنی ایجاد برش در دیواره شکم و عضلان رحم به منظور خارج کردن جنین می باشد. برخی از افراد به دلیل ترس از زایمان طبیعی، ترس از اختلالات جنسی پس از زایمان و ترس از آسیب رسیدن به لگن به طور داوطلبانه خواهان زایمان سزارین می باشند.

ترک اعتیاد به شیشه
بخوانید

در مواردی هم فرد اقدام به زایمان طبیعی می نماید اما به دلایل مختلفی ناچار به انجام زایمان سزارین می شود. در صورت تصمیم گیری فوری به انجام زایمان سزارین، عمل زایمان را سزارین اضطراری می نامند.

عدم پیشرفت زایمان : در برخی از موارد از زمان تعیین شده برای زایمان می گذرد اما پیشرفتی در زایمان دیده نمی شود. در این زمان طبق نظر پزشک تصمیم به عمل سزارین اورژانسی گرفته می شود.

کاهش در روند اکسیژن رسانی به جنین : هنگامی که در زمان زایمان طبیعی اکسیژن رسانی به نوزاد کاهش یابد یا ضربان قلب جنین دچار نوساناتی شود، پزشک تصمیم به سزارین اورژانسی می گیرد.

مزاج شناسی
بخوانید

و اگر شما بی حسی اپیدورال داشتید ممکن است زمانی برای تزریق دوز مناسب برای جراحی نباشد. درباره بی حسی اپیدورال در سزارین بیشتر بدانید.

عدم قرارگیری مناسب سر نوزاد : در زمانی که نوزاد با صورت و یا چانه وارد کانال زایمان شود، انجام سزارین اضطراری ضرورت می یابد.


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – بخش درمانیزایمان اورژانسی چیست؟
زایمان اورژانسی چیست ؟

زایمان اورژانسی چیست ؟

در موقعیت‌های زیادی عمل سزارین الزامی است. برخی از جنین‌های نارس در صورت عمل سزارین، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند. بچه‌هایی که وضعیت عرضی در رحم دارند، بیشتر اوقات به این شیوه از شکم مادر خارج می‌شوند.

زوج درمانی هیجان انگیز
بخوانید

زایمان اورژانسی چیست ؟ تفاوت هایی بین سزارین اورژانسی و انتخابی وجود دارد که واضح ترین آن مدت زمان انجام است. از زمانی که تصمیم به زایمان سزارین گرفته می شود تا زمان شروع آن نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد.

برخی متخصصان معتقدند عمل سزارین به شکلی بی‌رویه انجام می‌شود و هر زمان که پزشکی احتمال دهد در طول زایمان طبیعی ممکن است با مشکلی روبه‌رو شود، تنها به عنوان یک اقدام احتیاط‌آمیز دست به این عمل می‌زند

زایمان اورژانسی چیست ؟ بعلاوه پیشرفت‌های صورت گرفته در عمل جراحی بیهوشی و آنتی‌بیوتیک‌ها، ضریب اطمینان این عمل را نسبت به گذشته افزایش داده است.

چگونه تنگی نفس ناشی از کرونا را درمان کنیم ؟
بخوانید

هرچند این اقدام در اصطلاح تدافعی یا احتیاط‌آمیز زیاد اتفاق می‌افتد؛ اما در بیشتر موارد نگرانی از طرح احتمالی دعوا یا شکایت از سوی مریض علت اقدام به عمل سزارین نبوده است.


دلایل سزارین اورژانسی چیست؟

  • عدم قرارگیری مناسب سر نوزاد : در زمانی که نوزاد با صورت و یا چانه وارد کانال زایمان شود، انجام سزارین اضطراری ضرورت می یابد.
  • قرار نگرفتن مناسب نوزاد در کانال زایمان : زایمان اورژانسی چیست ؟ گاهی نوزاد با پا یا باسن وارد کانال زایمان می شود(اصطلاحا می گویند در وضعیت بریچ قرار دارد) یا بصورت افقی در رحم قرار می گیرد. در این حالت وقتی جراح نتواند نوزاد را در موقعیت مناسبی قرار دهد، لازم است سزارین اضطراری انجام گردد.
  • کاهش در روند اکسیژن رسانی به جنین : هنگامی که در زمان زایمان طبیعی اکسیژن رسانی به نوزاد کاهش یابد یا ضربان قلب جنین دچار نوساناتی شود، پزشک تصمیم به سزارین اورژانسی می گیرد.
  • عدم پیشرفت زایمان : زایمان اورژانسی چیست ؟ در برخی از موارد از زمان تعیین شده برای زایمان می گذرد اما پیشرفتی در زایمان دیده نمی شود. در این زمان طبق نظر پزشک تصمیم به عمل سزارین اورژانسی گرفته می شود.
نحوه استفاده از روغن خراطین برای آقایان
بخوانید

زایمان سزارین اورژانسی

هنگامی که جنین خیلی درشت یا کانال زایمانی خیلی تنگ باشد، تنها راه بی‌خطر برای به دنیا آوردن بچه، عمل سزارین است. گاهی اوقات ناهنجاری‌های رحم یا واژن (مهبل) کانال زایمانی را مسدود و پزشک را ناگزیر به انجام عمل سزارین می‌کنند.

زایمان اورژانسی چیست ؟ امروزه بهبود روش‌های پایش جنین، اطلاعات با ارزش را در مورد وضع جنین و توانایی تحمل درد زایمان و وضع حمل در اختیار پزشک می‌گذارد. چنانچه علائمی مبنی بر در مخاطره قرار گرفتن جنین پدیدار شود، بیشتر پزشکان اقدام به عمل سزارین می‌کنند.

در ناهنجاری‌های جفت مثل جفت سرراهی نیز این عمل ضرورت پیدا می‌کند. در چندقلویی بسیاری از پزشکان عمل سزارین را توصیه می‌کنند. در مواقعی که ممکن است زایمان به دلیل انقباض‌های ناکافی رحم طولانی شود، این عمل خطر کمتری برای مادر و جنین در پی خواهد داشت.

ترک اعتیاد به ماری جوانا
بخوانید

سزارین اضطراری چگونه انجام می‌شود؟

ممکن است صحنه‌ای درهم ریخته باشد که در آن همه چیز باهم درحال وقوع است. قسمت پایین شکم‌تان را برای جراحی آماده میکنند. زایمان اورژانسی چیست ؟ اما میتوانید برش را احساس کنید؛ به احتمال زیاد قادر نخواهید بود آن را مشاهده نمایید زیرا معمولا ناحیهی مورد جراحی به وسیلهی یک پرده از دید شما پنهان میشود.

احتمال دارد دوز مادهی بی حسی اپیدورال تان را تا میزان لازم برای سزارین افزایش دهند یا اینکه یک بیحسی اسپاینال یا بیهوشی کامل برایتان اعمال گردد. این قسمت بدن‌تان شسته شده و احتمالا شیو میشود و به شما نیز از طریق مسیر سرم داروهای آنتی بیوتیک داده می‌شود.

زایمان اورژانسی چیست ؟ در صورت دریافت اسپاینال یا اپیدورال، شما از قفسه‌ی سینه به پایین بیحس خواهید بود اما هوشیاریتان را از دست نمیدهید.


تفاوت سزارین اورژانسی و سزارین انتخابی

قرار نگرفتن مناسب نوزاد در کانال زایمان : گاهی نوزاد با پا یا باسن وارد کانال زایمان می شود(اصطلاحا می گویند در وضعیت بریچ قرار دارد) یا بصورت افقی در رحم قرار می گیرد. زایمان اورژانسی چیست ؟ در این حالت وقتی جراح نتواند نوزاد را در موقعیت مناسبی قرار دهد، لازم است سزارین اضطراری انجام گردد.

بیماری مهم سیب زمینی
بخوانید

اگر اطلاعات زیادی درباره سزارین ندارید مطلب مراحل و روند زایمان سزارین را بخوانید. پس وقتی پزشک تصمیم به سزارین اورژانسی گرفت همه چیز خیلی سریع پیش می رود.

در صورتی که مادر مبتلا به پره‌اکلامپسی (فشار خون بالا همراه با ورم اندام‌ها)، دیابت، تبخال ناحیه تناسلی یا فشار خون بالا باشد و جنین هم با مشکلاتی روبه‌رو باشد، عمل سزارین اقدامی بجا و موجه است.

زایمان اورژانسی چیست ؟ در سزارین اورژانسی احتمالا نیاز است که بی هوشی کامل انجام شود چون زمان کافی برای اثر کردن بی حسی اپیدورال و اسپاینال نیست.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب