زنان حامله و ‌شیرده بخوانند


امتیاز دهید نظرات شما

🔷 زنان حامله و ‌شیرده بخوانند | فهرست PDF :
🌟 ۱- تکوین جنین
🌟 ۲- تغذیه و ‌دفع فضولات جنین
🌟 ۳- غشاهای اطراف جنین
🌟 ۴- خون حیض زمان بارداری
🌟 ۵- علت پسر و‌دختر بودن جنین
🌟 ۶- تعیین جنسیت


قیمت : ۱۱.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : اگر رحم زن و منی مرد مشکلی نداشته باشند معمولاً قابلیت تکوین جنین را دارند. به عبارتی اگر از سوءالمزاج و مشکلات داخلی و خارجی و علل بدنی و نفسانی که میتواند باعث سقط شوند خالی باشند جنین تشکیل میشود.

بعداً در قسمت مرکزی این ماده بادکرده جائی باز میشود که محلی مناسب برای جنین تشکیل میشود سپس در داخل این قسمت بادکرده ۴ نقطه ظاهر میشود؛ اولی در محل قلب، دومی در محل کبد، سومی در محل مغز و چهارمی در محل ناف. از ناف مانند حبابی برآمده و نقاط دیگر را دربرمیگیرد تا حرارت غریزی و بقیه اعضا را محافظت کند.

اما این دو باید در یک زمان واحد به محلی خاص برسند تا امکان آمیختن و یکی شدن آنها و بارداری باشد. ( زمانی که منی و تخمک با هم یکی میشوند و به رحم میرسند حالت بادکرده پیدا میکنند ) منی دارای سه نیرو در خود است شامل؛ نیروی روان یا نفسانی، نیروی طبیعت و نیروی زیست یا حیوانی که این نیروها باید در جایی استقرار یابند تا اندامی که خمیرمایهاش از آن است را بسازند

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : نقطه قلب در وسط است و روح حیوانی، نفسانی و طبیعی که به وسیله منی آمده است، در ابتدا در آن مستقر است.

این نقطه مانند یک بذر عمل میکند که رشد کرده، دارای شاخ و برگ میشود، شاخهای از آن به سمت راست رفته که مغز است و روح نفسانی به آن تعلق و اختصاص دارد و شاخهای به سمت چپ رفته که کبد است و روح طبیعی مخصوص آن است و شاخهای ناف را تشکیل میدهد.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : اگرچه کبد مرکز توزیع غذا در بدن است، اما خودش هم به غذا نیاز دارد و تا خودش سهمی از غذا دریافت نکند، نمیتواند غذای بقیه بدن را توزیع کند

اولین اندامی که در جنین تشکیل میشود قلب است. چون هر عضوی برای تغذیه خود به گرمای سرشتی نیاز دارد و بدون آن هیچ غذایی ساخته نمیشود و هیچ کس نمیتواند زنده بماند.

پس قبل از هر عضوی باید اندامی که حرارت سرشتی از آن برمیخیزد یعنی قلب خلق شود که غذادهنده اصلی و اساسی است و همه اندامها در بدن و از جمله کبد برای زندگی به قلب نیاز دارند.


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – بخش درمانیزنان حامله و ‌شیرده بخوانند
زنان حامله و ‌شیرده بخوانند

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند

یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با فصل گرما و افزایش طول مدت روزه‌داری، توصیه کرد: مادران باردار و نیز مادران شیرده در یکسال ابتدای شیردهی از روزه گرفتن خودداری کنند.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : وی در خصوص روزه داری مادران شیرده نیز عنوان کرد: در صورت روزه‌داری، این مادران قادر نخواهند بود نوزادی را که در شش ماهه ابتدای عمر خود تنها وابسته به شیر مادر بوده و نیز در شش ماهه دوم که هنوز با غذاهای دیگر آنچنان که باید سازگاری پیدا نکرده را بخوبی تغذیه کنند.

این متخصص زنان و زایمان، سوء تغذیه در نوزاد، سقط جنین و فشار خون بالا را از جمله عوارض روزه داری در دوران بارداری عنوان کرد.

دکتر فاطمه نجف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: با توجه به اینکه طول مدت روزه‌داری بسیار بوده و احتمال کاهش آب بدن و در پی آن آسیب به جنین وجود دارد، مادران باردار باید از روزه گرفتن اجتناب کنند.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : به گفته این متخصص زنان و زایمان، روزه‌داری در سال دوم شیردهی نیز باید تحت نظر پزشک انجام شود.

وی افزود: بدن مادر باردار باید علاوه بر تامین نیازهای خود، نیازهای بدن جنین را نیز مرتفع کند که با توجه به طولانی بودن مدت روزه‌داری احتمال کاهش آب بدن و نیز عدم تغذیه مناسب مادر و نوزاد پیش خواهد آمد.


زنان حامله

وی با اشاره به اینکه امسال دو هزار مادر باردار و شیرده تحت حمایت کمیته امداد از این سبد غذایی به‌طور ماهانه بهره‌مند می‌شوند افزود: اعتبار اختصاص‌یافته به این خدمت در سال جاری دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی بابیان اینکه مادران باردار و شیرده تحت حمایت با ارائه معرفی‌نامه از سوی پزشک متخصص از سبد غذایی تا پایان دوره شیردهی بهره‌مند ‌می‌شوند افزود: همچنین با توجه به اینکه تمامی مددجویان این نهاد دارای بیمه درمانی هستند، مادران در طول دوره بارداری و شیردهی در صورت نیاز به دارو می‌توانند از بیمه این نهاد استفاده کنند.

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد با اعلام اینکه این سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده ساکن شهر است گفت: مادران روستایی این خدمت را از طریق سایر سازمان‌های حمایتی دریافت می‌کنند اما اگر مادری موفق به دریافت این سبد غذایی نشود، کمیته امداد پرداخت آن را تقبل می‌کند.

رحیمی ارزش ریالی سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده تحت حمایت این نهاد را صد هزار تومان اعلام کرد و گفت: این سبد غذایی شامل پروتئین‌ها، حبوبات و لبنیات است که برحسب موقعیت جغرافیایی منطقه تهیه و در اختیار مددجو قرار می‌گیرد.


زنانه شیرده

کاهش وزن یکی از دغدغه‌های مهم و رایج بسیاری از خانم‌ها پس از زایمان است. اما وقتی صحبت از رژیم گرفتن در دوران شیردهی می‌شود بسیاری از مادران از کاهش حجم شیر و تغذیه ناکافی فرزند خود ابراز نگرانی می‌کنند.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : به طور کلی، تقریباً یک سوم این انرژی اضافی مورد نیاز از ذخایر چربی که در دوران بارداری در بدن مادر ذخیره شده و مابقی از طریق یک رژیم غذایی متعادل تامین می‌گردد.

ذخایر چربی بدن مادر فقط حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوکالری از افزایش نیاز مادر به انرژی را تامین می‌کند. به همین علت اگر رژیم غذایی فاقد انرژی کافی باشد تولید شیر کاهش و رشد شیرخوار مختل می‌شود.

در دوران شیردهی توجه به یک رژیم غذایی سالم و مغذی بسیار مهم است. در مادرانی که کودک را با شیر خود تغذیه می‌کنند نیاز به دریافت انرژی در سال اول شیردهی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوکالری افزایش پیدا می‌کند.

زنان حامله و ‌شیرده بخوانند : این در حالی است که اگر در این دوران رژیم غذایی مناسب، با توجه به نیازهای خاص این دوران، برای مادر تنظیم شود و از رژیم‌های سخت و کاهش وزن‌های سریع پیشگیری شود، خللی در شیردهی اتفاق نخواهد افتاد.

بدین ترتیب اغلب مادران در این دوران به حدود ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلوکالری انرژی نیاز دارند. البته میزان انرژی مورد نیاز به وزن مادر و مقدار فعالیت بدنی وی بستگی دارد.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه