قولنج رحم یا درد رحم و روش درمان آن


امتیاز دهید نظرات شما

قولنج رحم یا درد رحم : بیشتر خانم ها در هنگام پریود شدن یا در هنگام بارداری دچار دل درد میشوند اکثرا فقط از داروهای مسکن استفاده میکنند …. که اشتباه است

کانون خرد ماندگار ایران : بخش درمانی : بهتر است اول غذاهای خود را اصلاح کنند خوردن روغن سرخ کردنی و غذاهای سرد و آماده باعث قولنج معده و در بعضی مواقع قولنج رحم میشود.

هر وقت درد شدید شد از آب جوش عسل و زنجبیل و دارچین استفاده کنند البته در زمان بارداری مقدار اندکی زنجبیل.
میتوان معده را با روغن زیتون و زنجبیل و سیاهدانه هم چرب کرد.

راههای درمان قولنج

برای درمان قولنج تاجریزی (انگوله ) ،گل ختمی یا تخم ختمی ، بنفشه از هر کدام پنج مثقال و از مغز سیاه داخل میوه فلوس چهار مثقال و روغن بادام شیرین ده مثقال مجموع را بجوشانند به طوری که آب داروی جوشیده سه یا چهار لیوان شود بعد از صاف کردن به وسیله ی پارچه ای مقدار پنج مثقال صابون را پودر کرده در دو لیوان آب گرم حل کنند بعد با آب دوا مخلوط نمایند و در دو نوبت برای بیمار تنقیه کنند .

درمان خشکی واژن
بخوانید

ضمنا مریض باید برای درمان قولنج همراه این عمل ، مقدار ده مثقال روغن بادام شیرین بخورد و از بالای آن نیز دو سه لیوان آب گرم میل نماید .

همچنین می توان مقدار چهار مثقال مغز فلوس را چهار قسمت نموده و هر قسمت را در یک نوبت با دو مثقال روغن بادام شیرین به مریض بدهند و از بالای آن مقداری آب گرم بخورد .

اما باید توجه داشت که دادن مسهل قوی نیز صلاح نبوده و خطرناک است بلکه باید به صورت ملین و ملایم باشد . یعنی مقدار ثلث یا ربع مقدار مسهل معمول .

همچنین می توان مقدار دوازده مثقال روغن کرچک را دو قسمت کرده و هر قسمت را با دولیوان آب گرم در دو وعده برای بیمار تنقیه بریزند .

هر مسکنی برای هر دردی مناسب نیست !
بخوانید

اگر با قولنج، استفراغ هم باشد و شدت داشته باشد باید ضمن مصرف داروهای ساکت کننده استفراغ از داروهای بازکننده روده به صورت تنقیه استفاده کنند .

این نکته را برای درمان قولنج یاد آوری میکنیم که چنانچه حنظل را جوشانده و حاصل را با زهره گاو مخلوط نموده و بر شکم فردی که قولنج کرده گرماگرم ضماد نمایند در رفع انسداد و بهبودی مرض اثر قابل توجهی دارد .

اگر قولنج در اثر وجود ورم یا غده ای در داخل روده باشد قولنج بتدریج پیدا می شود. دردش از قولنج انسدادی کمتر است.

یبوست هست و تا زمانی که ورم گرم باشد با تب و عطش و سرخی بول همراه است و در چنین مواقعی پزشک سنتی معمولا دستور به گرفتن خون از رگ باسلیق دست می دهد و خون را از دستی که ورم به آن نزدیک تر است می گیرند و گاهی از هر دو دست و روی شکم هم باید مخلوط کافور و آبلیمو یا کافور و سرکه بدون نمک ضماد کنند تا در تحلیل ورم کمک نماید و از نظر خوراکی باید داروهای سرد مزاج و اب میوه های سرد مزاج و غذاهای سرد مزاج زود هضم و روان مصرف کند .

مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند
بخوانید

چه چیزی سبب قولنج می شود؟

به غیر از سرطان کولون درد شکمی دلایل گوناگون دیگری هم می توانند داشته باشند که ممکن است بی خطر و یا خطرناک باشند.

برخی از این علل عبارتند از:

  • نفخ و ورم معده
  • پرخوری یا سوء هاضمه
  • سنگ کلیه یا سنگ کیسه صفرا
  • بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون یا کولیت زخمی
  • ویروس شکمی
  • اسهال یا یبوست
  • عادت ماهیانه
  • حاملگی خارج رحمی
  • آپاندیسیت

به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب