نکات فوق مهم در مورد ویروس کرونا | خواهشا خط به خط بخونید


امتیاز دهید نظرات شما

نکات فوق مهم در مورد ویروس کرونا | خواهشا خط به خط بخونید. اول از همه ماسک معمولی که شما از داروخونه میخرین (حتی اون فیلتردار معمولیا) کاربرد بسیار کمی داره برای اینکه ویروس در سایز نانومتر هست و ازش عبور میکنه پس نزنین، مگر در شهرها و محیط‌های آلوده و پرتردد

کانون خرد ماندگار ایران : بخش درمانی : چون اون ماسک رو شما هر ۲ ساعت اگر تعویض نکنین، محیط مرطوب درست میکنین برای رشد باکتری

بیماری ویروسی با آنتی بیوتیک درمان نمیشن، ویروس موجود زنده نیست و آنتی بیوتیک همونطور که از اسمش معلومه ماده ضدحیات هست و ویروس ازش تاثیر نمیگیره.
شما زمان سرماخوردگی آنتی بیوتیک مصرف میکنین چون بعد از حمله ویروس باکتری های فرصت طلب بهتون حمله میکنند. پس نبندین خودتون رو به قرص

خوردن سیر، پیاز، پیازچه و دود کردن اسپند، تقریبا بی‌فایده هست. چون همونطور که گفتم ویروس موجود زنده نیست و از مواد آنتی بیوتیک‌طور تاثیر نمیگیره.

ویروس کرونا و خیلی از ویروس های دیگه بدنه‌ای از جنس لیپید (یه‌جور چربی طبیعی) دارن که با مواد شوینده از بین میره. بدون این بدنه از کار میوفتن برای همین شستن دست و صورت و وسایل با مواد شوینده ساده مثل صابون و یا مواد ضد عفونی کننده ویروسی کاملا از کار می‌اندازه. پس صابون و ضدعفونی رو فراموش نکنید

نمک روی این ویروس بی تاثیره، نمک رو شما باهاش میتونین باکتری‌ها رو بکشین، چون مایع سلولی‌شون رو بیرون میکشه و خشک میشن اما ویروس مایع سلولی نداره!

از کرونا بیش از حد نترسید اگر که سالم هستین. این ویروس از ویروس آنفولانزای موجود در حال حاضر کشنده‌تر نیست. در واقع این ویروس افراد در خطر که این بیماری ها رو دارن رو از پا درمیاره:
دیابت – آسم – خود ایمنی ها مثل MS – سرطانی ها – افرادی که مشکلات قلبی عروقی دارن و پیر ها.

به سیستم ایمنی اعتماد کنید. سیستم ایمنی انسان ۱۰ به توان ۱۰ سلول ایمنی حرفه ای داره که هر کدوم فقط به یه ویروس یا باکتری و… حمله میکنند.

سیستم ایمنی بعد از کشف ویروس چند روزی شروع میکنه به تولید لشکر و بعد به این ویروس حمله میکنه. آدم سالم معمولا با رعایت کردن بهداشت، خودش درمان میشه.

به دلیل نامعلومی، بچه های کوچیک اگر سالم باشند، کرونا توشون به شکل یک سرماخوردگی ساده ظهور پیدا میکنه، و در واقع از ۸ سال به بالا برای آدم‌ها خطرناک تره، پس اگر بچه‌ی کوچیکی سرماخوردگی ساده داره شما خیلی مراقب خودتون باشید!

امکان داره شما کرونا بگیرین و کاملا در حد سرماخوردگی باشه علایم‌. اما جهت اینکه به دیگران انتقال ندین چند روزی رو خونه بمونین. اگر سر کار میرین دور کاری کنید.

اینکه صرفا یه آمبولانس دیده میشه که لباس مقابله با بیماری های میکروبی تنشونه دلیل این نیست که مورد کرونایی دارین میبرن. بر اساس چارچوب در مواجه با هر مورد مشکوک تیم بیمارستان باید بدترین حالت رو در نظر بگیرن. برای همین همه‌ی افرادی که آنفولانزا دارن هم‌ اول قرنطینه میشوند.

زیر دماغتون ویکس و نعناع نزنین با تصور اینکه دارین ضد عفونی‌میکنین، با اینکار حتی فضای تنفسیتون رو بازتر و پذیراتر برای دریافت ویروس واگیردار میکنین!

در انتها این بیماری با کنترل و رعایت از طرف افراد بیمار و افراد سالم به راحتی میگذره. در واقع میشه‌گفت‌آنفولانزای خوکی و آنفولانزای N1H1 خیلی بیشتر و خطرناک‌تر از کرونا پخش شدن اما گذشتند. پس بیش از حد نترسین اما بیخیال هم‌نباشید. مراقبت کنید.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه