هر آچه باید برای غصروف سازی


امتیاز دهید نظرات شما

هر آچه باید برای غصروف سازی در کانون خرد ماندگار ایران بدانید ؛

⭕️🔹 برای غضروف‌سازی چه بخوریم؟

غضروف یک بافت پیوندی مهم است که در سراسر بدن ما یافت می‌شود.
در صورت آسیب دیدن در مفاصل، می‌تواند منجر به درد، التهاب، دامنه حرکتی محدود و سفتی شود
غذا‌هایی که به بازسازی غضروف کمک می‌کنند، چندان دور از دسترس و عجیب نیستند.

_حبوبات
حبوبات از غذا‌های سالمی هستند که به بازسازی غضروف کمک می‌کنند زیرا ضدالتهاب هستند
علاوه بر این، از آنجا که کلاژن یک پروتئین است، محتوای پروتئین حبوبات در دوباره پر کردن کلاژن لازم برای بازسازی غضروف مفید است.

حبوبات دارای مقادیر زیادی لیزین، (یک آمینو اسید) هستند که برای بازسازی غضروف بسیار مهم است. لوبیا، نخود فرنگی و بادام زمینی همگی حبوبات در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که شما گزینه‌های بی شماری برای تامین تعداد بیشتری از آن‌ها در رژیم خود دارید.

_پرتقال
کلاژن پروتئینی است که بدن شما برای ساخت آن به ویتامین C نیاز دارد که یکی از اجزای اصلی غضروف است. پرتقال از نظر دریافت ویتامین C برای ایجاد کلاژن و همچنین بهبود سلول‌ها، یک انتخاب عالی است.

ویتامین C همچنین به مقدار فراوان در غذا‌های دیگری مانند کیوی، فلفل قرمز، کلم پیچ و توت فرنگی یافت می‌شود. شما خوشحال خواهید شد که بدانید کلاژن برای حفظ پوست جوان نیز مهم است؛ بنابراین افزایش غذا‌های غنی از ویتامین C به شما کمک می‌کند تا احساس جوانی کنید و جوانتر به نظر برسید.

_انار

همانند بسیاری از خوراکی‌های این فهرست، میوه انار به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بسیار شناخته شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که انار‌ها در «بیان و تولید چندین واسطه کاتابولیسم غضروف» مفید هستند. به طور خلاصه، انار به بدن شما کمک می‌کند موادی را که از غضروف محافظت می‌کند، تولید کند.

_چای سبز
چای سبز از نظر بازسازی غضروف و تسکین علائم استئوآرتریت بسیار مفید است.
مطالعات زیادی وجود دارد که حاکی از آن است که ترکیبات موجود در چای سبز مانند کاتچین‌ها و پلی فنول‌ها که برای محافظت و بازیابی غضروف‌ها مهمند.

_کلم بروکسل

ویتامین K برای سلامت استخوان و مفاصل ضروری است. خوشبختانه، این ویتامین در بسیاری از غذا‌ها یافت می‌شود. این ویتامین در کلم بروکسل فراوان است. اگر کلم بروکسل را با کمی روغن زیتون بپزید، از خواص ضد التهابی و ویتامین K موجود در این دو خوراکی حتی بیشتر از حالت عادی بهره‌مند خواهید شد.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


لینک های مرتبط با این مطلب