چه چیز گروه خونی O را منحصر به فرد میکند ؟


امتیاز دهید نظرات شما

چه چیز گروه خونی O را منحصر به فرد میکند ؟ بر اساس گزارش صلیب سرخ امریکا، تقریبا ۴۵ درصد آدم‌ها در امریکا گروه خونی O دارند.

علت ایجاد گروه خونی ها

نام گذاری گروه‌های خونی به این شکل صورت می‌پذیرد که اگر عامل آنتی ژن مثلا A. یا همان پروتئین A. بر روی گلبول‌های قرمز فرد قرار داشته باشد، گروه خونی آن فرد از نوع گروه خونی A. خواهد بود. و همین طور در مورد گروه خونی های دیگر


علت ایجاد گروه خونی O

کانون خرد ماندگار ایران : بخش درمانی : اگر هیچیک از عامل‌های آنتی ژن A. و B. بر روی گلبول‌های قرمزِ فرد قرار نداشته باشند، گروه خونی آن فرد از نوعِ گروه خونیِ O. خواهد بود.

اگر گروه خونی فردی (+O) باشد، بدین معنی است که بر روی گلبول‌های قرمز این فرد، پروتئینِ عامل RH وجود دارد، ولی پروتئین‌ها یا آنتی ژن‌های A. و B. بر روی گلبول‌های قرمز او وجود ندارند.

گویچه‌های سرخ گروه خونی O. هیچ آنتی ژنی ندارند و دهنده عمومی محسوب می‌شوند؛ بنابراین در مواقع اضطراری می‌توان خون گروه O. را به هر گروه خونی دیگری تزریق نمود.

شخصیت گروه خونیها


گروه خونی O

افراد دارای این گروه خونی عموما مهربان و بخشنده هستند و شخصیتی بسیار اجتماعی، سیاستمدار و خوش‌فکر دارند. آن‌ها مثبت‌اندیش هستند و افسوس گذشته را نمی‌خورند.


گروه خونی A

افراد این گروه خوش‌بین و نیرومند هستند و استعداد آن‌ها در ریاضی و اقتصاد و کامپیوتر بی‌نظیر است. آن‌ها هرگز در شرایط بحرانی دچار عصبانیت و رفتار‌های خشن نمی‌شوند و همیشه سعی دارند با آرامش اهداف خود را دنبال کنند.


گروه خونی B

کسانی که گروه خونی B. دارند، غیرقابل پیش‌بینی هستند و ممکن است در لحظه رفتار‌های عجیب و هیجانی از آن‌ها سر بزند. پشتکار و اراده قوی آن‌ها در انجام هر کار‌ی حقیقتا ستودنی است.


گروه خونی AB

این افراد معمولا رفتاری محافظه‌کارانه و در عین حال صادقانه دارند. این افراد به شدت منطقی هستند.


شرایط سلامتی

پژوهش‌ها نشان داده‌است احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آدم‌هایی با گروه خونی O بیست و سه درصد کم‌تر است.
هم‌چنین اگر گروه خونی‌تان O است، ۳۷ درصد کم‌تر احتمال دارد از ابتلا به سرطان لوزالمعده رنج ببرید.

پژوهش‌های اخیر به این نتیجه رسیده‌است که پروتئین ساطع‌شده از انگل‌ها که سبب بیماری مالاریا می‌شود، به گروه خونیO خوب نمی‌چسبد، که این باعث حفاظت در برابر این بیماری می‌شود.

از طرف دیگر، افرادی که این گروه خونی را دارند، در برابر باکتری هلیکوباکتر پیلوری آسیب‌پذیری بیش‌تری دارند. این باکتری سبب زخم معده می‌شود.


گروه خونی O چه چیز‌هایی بخورند ؟

• غذا‌های گوشتی مانند گوشت گاو، گوساله، گوسفند، ماهی، مرغ و…

• هر چند از لبنیات و تخم مرغ باید پرهیز شود، اما این افراد می‌توانند گه گاهی از موادی مانند کره، پنیر و شیر سویا استفاده کنند.

• آجیل به خصوص تخمه کدو تنبل و مغز گردو

• حبوبات مانند لوبیا و نخود
• گرچه بهتر است اغلب از غلات پرهیز شود، اما می‌توانند از بعضی از موارد مانند جو، گندم سیاه و برنج استفاده کنند. به جز چند سبزی، می‌توانند از اغلب سبزیجات مانند گوجه فرنگی، سیر، ترب کوهی، کلم بروکلی، بامیه، پیاز، جعفری، فلفل قرمز، سیب زمینی، کدو حلوایی و شلغم استفاده کنند.

• اکثر میوه‌ها مانند آلو، انجیر، گریپ فروت و بیشتر انواع توت‌ها

• بعضی چاشنی‌ها مانند نمک ید دار، کاری، فلفل هندی

• عسل، شکلات، کاکائو


افراد دارای گروه خونی O چه چیز‌هایی را نباید بخورند؟

در کنار مواد غذایی که خوردن آن‌ها برای دارندگان گروه خونی O. مجاز شمرده شده، اجتناب از بعضی مواد غذایی هم توصیه شده است مانند:

• بعضی انواع لبنیات که در فهرست بالا ذکر نشده اند مانند ماست و دوغ

• برخی از آجیل‌ها مانند بادام زمینی و پسته

• بعضی از حبوبات مانند عدس و عدس قرمز

• غلات مانند ذرت، بلغور، گندم سفید و سبوس

• بعضی از سبزیجات مانند کلم، گل کلم، جوانه یونجه، سیب زمینی، بادمجان، آووکادو و تره فرنگی

• بعضی از میوه‌ها مانند خربزه، پرتقال، نارنگی، توت فرنگی، تمشک، ریواس و نارگیل

• بعضی از چاشنی‌ها مانند فلفل سفید و سیاه، سرکه، دارچین، ذرت ترشی، جوز هندی، وانیل، ترشی و سس مایونز

• چای سیاه و قهوه

ویژگی‌های شخصیتی مثبت این افراد شامل وفاداری، شور و اشتیاق، و اعتماد به نفس است. افرادی که گروه خونی‌شان O است با توجه به این‌که تلاش‌هایشان را درست و به جا می‌دانند، اغلب رهبران و نوآورانی موفق هستند.

هرچند ممکن است گروه خونی با برخی شرایط سلامتی در ارتباط باشد، اما داشتن گروه خونی O لزوما اطمینان نمی‌دهد که شما سالم می‌مانید. ژنتیک نیز در ابتلا به بیماری‌ها نقش دارد.

داشتن سبک زندگی سالم شانس ماندن در بهترین شرایط را برای همه‌ی گروه‌های خونی افزایش می‌دهد.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه