کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

? کنترل قند خون | تکنیک های اصولی کنترل قند خون | بخش درمانی PDF :

? ۱- قند خون چیست ؟

? ۲- بیماری فند خون در کودکان

? ۳- روش های کنترل قند خونقیمت : ۷.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


قند خون بالا در دراز مدت می‌تواند به عروق و اعصاب بدن آسیب وارد کند. برای کاهش و پایین نگه داشتن قند خون روش‌های طبیعی وجود دارد که می‌توانید با انجام آنها بدون عوارض جانبی برای بدن، قندخون خود را پایین بیاورید.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

قند خون بالا که به عنوان هایپرگلیسمی نیز شناخته می شود، با دیابت و پیش دیابت مرتبط است. پیش دیابت زمانی است که قند خون شما بالا باشد، اما آنقدر بالا نباشد که به عنوان دیابت طبقه بندی شود.

کنترل قند خون : بدن شما معمولاً با تولید انسولین، هورمونی که به سلول های شما اجازه می دهد از قند در گردش خون شما استفاده کنند، سطح قند خون شما را مدیریت می کند. به این ترتیب، انسولین مهمترین تنظیم کننده سطح قند خون است (منبع معتبر ۱).

لینک مفید : درمان قند خون و راهکار هایی برای درمان قند خون

با این حال، عوامل متعددی می تواند مدیریت قند خون را مختل کند و منجر به هیپرگلیسمی شود.

دلایل داخلی قند خون بالا عبارتند از زمانی که کبد شما گلوکز بیش از حد تولید می کند، بدن شما انسولین بسیار کمی تولید می کند، یا بدن شما نمی تواند به طور موثر از انسولین استفاده کند. مورد دوم به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود (منبع مورد اعتماد ۱).

عوامل خارجی شامل انتخاب های غذایی، برخی داروها، سبک زندگی بی تحرک و استرس است (۱Trusted Source، ۲Trusted Source).

کنترل قند خون : مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می دهد که ۱۳٪ از بزرگسالان ایالات متحده با دیابت زندگی می کنند و ۳۴.۵٪ دیگر به پیش دیابت مبتلا هستند. این بدان معنی است که نزدیک به ۵۰٪ از کل بزرگسالان ایالات متحده دیابت یا پیش دیابت دارند (منبع مورد اعتماد ۳).

مدیریت قند خون به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت مهم است، زیرا سطوح بالای قند خون مزمن می تواند منجر به عوارض تهدید کننده اندام و زندگی شود (منبع معتبر ۱).

در اینجا ۱۴ راه آسان و ثابت شده برای کاهش طبیعی سطح قند خون وجود دارد.


به طور منظم تمرین کن

ورزش منظم می تواند به شما کمک کند وزن متوسطی داشته باشید و آن را حفظ کنید و حساسیت به انسولین را افزایش دهید (منبع مورد اعتماد ۴).

کنترل قند خون : افزایش حساسیت به انسولین به این معنی است که سلول های شما می توانند به طور موثرتری از قند موجود در جریان خون شما استفاده کنند.

ورزش همچنین به عضلات شما کمک می کند تا از قند خون برای انرژی و انقباض عضلانی استفاده کنند (منبع مورد اعتماد ۴).

لینک مفید : درمان بیماری های بلغمی ها

اگر در مدیریت قند خون مشکل دارید، قبل و بعد از ورزش به طور مرتب سطح خود را بررسی کنید. این به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که چگونه به فعالیت‌های مختلف پاسخ می‌دهید و سطح قند خون خود را از بالا یا پایین شدن بیش از حد پایین نگه دارید

علاوه بر این، محققان توصیه می‌کنند برای کاهش قند خون و جلوگیری از آسیب‌هایی که نشستن در طول روز می‌تواند ایجاد کند، به اصطلاح «میان‌وعده‌های ورزشی» را انجام دهید (منبع مورد اعتماد).

کنترل قند خون : تنقلات ورزشی به سادگی به این معنی است که شما هر ۳۰ دقیقه یک بار برای چند دقیقه در طول روز زمان نشستن خود را از بین ببرید. برخی از تمرینات توصیه شده شامل پیاده روی سبک یا تمرینات مقاومتی ساده مانند اسکات یا بالا بردن پا است.

لینک مفید : دارو دندانپزشکی و آشنایی با دارو های دندانپزشکی

سایر اشکال مفید ورزش عبارتند از وزنه برداری، پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری، رقص، پیاده روی، شنا و غیره. در واقع، هر فعالیتی که به طور منظم شما را بیدار می کند و حرکت می کند – صرف نظر از شدت آن – سبک زندگی بی تحرک را شکست می دهد.

کنترل قند خون : به‌علاوه، بدانید که اگر در اختصاص دوره‌های طولانی‌تر به ورزش در طول هفته مشکل دارید، همچنان می‌توانید با انجام جلسات کوتاه‌تر فواید زیادی کسب کنید.

به عنوان مثال، سعی کنید جلسات ورزشی ۱۰ دقیقه ای را ۳ بار در روز به مدت ۵ روز با هدف ۱۵۰ دقیقه در هفته انجام دهید.


مصرف کربوهیدرات خود را مدیریت کنید

مصرف کربوهیدرات شما به شدت بر سطح قند خون شما تأثیر می گذارد

بدن شما کربوهیدرات ها را به قندها، عمدتاً گلوکز، تجزیه می کند. سپس، انسولین به بدن شما کمک می کند تا از آن برای انرژی استفاده و ذخیره کند.

لینک مفید : سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

زمانی که کربوهیدرات زیاد می خورید یا مشکلات عملکرد انسولین دارید، این فرآیند با شکست مواجه می شود و سطح گلوکز خون می تواند افزایش یابد.

کنترل قند خون : به همین دلیل است که انجمن دیابت آمریکا (ADA) توصیه می کند که افراد مبتلا به دیابت مصرف کربوهیدرات خود را با شمارش کربوهیدرات ها و آگاهی از میزان مورد نیاز خود مدیریت کنند (۸).

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که این می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی مناسب وعده‌های غذایی کمک کند و مدیریت قند خون را بیشتر بهبود بخشد (منبع مورد اعتماد، ۱۰ منبع معتبر).

لینک مفید : زنان حامله و ‌شیرده

بسیاری از مطالعات همچنین نشان می‌دهند که خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از افزایش قند خون کمک می‌کند (۱۱ منبع معتبر، ۱۲ منبع معتبر، ۱۳ منبع معتبر).

توجه به این نکته مهم است که رژیم های کم کربوهیدرات و رژیم های بدون کربوهیدرات یکسان نیستند.

کنترل قند خون : شما هنوز هم می توانید هنگام کنترل قند خون خود مقداری کربوهیدرات بخورید.

با این حال، اولویت دادن به غلات کامل بر غلات فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده، ارزش غذایی بیشتری را فراهم می کند و در عین حال به کاهش سطح قند خون شما کمک می کند (منبع معتبر ۱۴).


فیبر بیشتری بخورید

فیبر هضم کربوهیدرات و جذب قند را کند می کند و در نتیجه باعث افزایش تدریجی سطح قند خون می شود (منبع معتبر ۱۵).

لینک مفید : تکنیک های ماساژ شیاتسو

دو نوع فیبر وجود دارد – نامحلول و محلول.

در حالی که هر دو مهم هستند، فیبر محلول به صراحت نشان داده شده است که مدیریت قند خون را بهبود می بخشد، در حالی که فیبر نامحلول نشان داده نشده است که این اثر را داشته باشد (۱۵ منبع معتبر، ۱۶ منبع معتبر).

کنترل قند خون : یک رژیم غذایی با فیبر بالا می تواند توانایی بدن شما را برای تنظیم قند خون و به حداقل رساندن افت قند خون بهبود بخشد. این می تواند به شما در مدیریت بهتر دیابت نوع ۱ کمک کند (منبع معتبر ۱۷).

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

غذاهایی که فیبر بالایی دارند عبارتند از:

  • سبزیجات
  • میوه ها
  • حبوبات
  • غلات کامل

کنترل قند خون : مصرف روزانه توصیه شده فیبر برای زنان ۲۵ گرم و برای مردان ۳۵ گرم است. این تقریباً ۱۴ گرم به ازای هر ۱۰۰۰ کالری است (منبع معتبر ۱۸).

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : ۱۴ Easy Ways to Lower Blood Sugar Levels Naturally

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *