کاشت مو طبیعی

کاشت مو شامل برداشتن گرافت های پانچ کوچک از پوست سر حامل مو یا یک قطعه بزرگتر از این پوست سر از ناحیه اهداکننده و برش دادن آن به قطعات کوچکتر برای استفاده به عنوان پیوند است.

این گرافت ها سپس به یک ناحیه طاس یا نازک شده از پوست سر منتقل می شوند. گرافت های ایجاد شده در این روش در اندازه و شکل متفاوت است. گرافت پانچ گرد معمولاً شامل ۱۰-۱۵ تار مو است.

مینی گرافت بسیار کوچکتر شامل دو تا چهار تار مو است. و میکرو گرافت یک تا دو تار مو. گرافت های شکافی که در شکاف های ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند، هر کدام شامل حدود ۴ تا ۱۰ تار مو هستند. گرافت های نواری بلند و نازک هستند و حاوی ۳۰-۴۰ تار مو هستند.

به طور کلی، برای رسیدن به پری رضایت بخش ممکن است به چندین جلسه جراحی نیاز باشد و معمولاً فاصله بهبودی چند ماهه بین هر جلسه توصیه می شود.

ممکن است تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که نیاز دارید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستگی دارد. موهای زبر، خاکستری یا روشن پوشش بهتری نسبت به موهای ظریف و تیره دارند.

تعداد شاخه های بزرگ پیوند شده در جلسه اول برای هر فرد متفاوت است، اما میانگین آن حدود ۵۰ است. برای مینی گرافت یا میکرو گرافت، تعداد آنها می تواند تا ۷۰۰ در هر جلسه باشد.

درست قبل از جراحی، «ناحیه اهداکننده» کوتاه می‌شود تا بتوان به راحتی به پیوندها دسترسی پیدا کرد و برداشت.

برای گرافت پانچ، پزشک ممکن است از یک ابزار لوله مانند مخصوص ساخته شده از فولاد کربنی تیز استفاده کند که گرافت گرد را از ناحیه اهداکننده مشت می کند تا بتوان آن را در ناحیه ای که باید پوشانده شود.

به طور کلی خط موی جلویی – جایگزین کرد. برای انواع دیگر گرافت‌ها، پزشک از اسکالپل برای برداشتن بخش‌های کوچکی از موی سر استفاده می‌کند.

که به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شود و به سوراخ‌ها یا شکاف‌هایی در پوست سر پیوند زده می‌شود. هنگامی که گرافت ها انجام می شود.

پزشک ممکن است به طور دوره ای مقادیر کمی محلول نمکی را به پوست سر تزریق کند تا استحکام مناسب پوست حفظ شود. سوراخ های محل اهدا کننده ممکن است با بخیه بسته شود – برای پیوند پانچ، یک بخیه ممکن است هر محل پانچ را ببندد.

برای انواع دیگر پیوندها، یک اسکار کوچک و مستقیم ایجاد می شود. بخیه ها معمولاً با موهای اطراف پنهان می شوند.

برای حفظ گردش خون سالم در پوست سر، پیوندها با فاصله حدود یک هشتم اینچ از هم قرار می گیرند. در جلسات بعدی، فضاهای بین شاخه ها با گرافت های اضافی پر می شود.

پزشک شما در برداشتن و قرار دادن گرافت‌ها دقت زیادی به خرج می‌دهد تا مطمئن شود که موهای کاشته‌شده در جهت طبیعی رشد می‌کنند و رشد مو در محل اهداکننده تأثیر منفی نمی‌گذارد.

پس از اتمام جلسه پیوند، پوست سر تمیز شده و با گاز پوشانده می شود. ممکن است مجبور شوید یک یا دو روز از بانداژ فشاری استفاده کنید. برخی از پزشکان به بیماران خود اجازه می‌دهند بدون بانداژ بهبود یابند.

روش دیگری که در درمان طاسی استفاده می شود، گسترش بافت نامیده می شود. جراحان پلاستیک پیشرو در گسترش بافت هستند.

روشی که معمولاً در جراحی ترمیمی برای ترمیم زخم‌های سوختگی و جراحات با از دست دادن پوست قابل توجه استفاده می‌شود. کاربرد آن در جراحی کاشت مو در مدت زمان نسبتاً کوتاهی نتایج قابل توجهی را به همراه داشته است.

در این روش، یک وسیله بالون مانند به نام گشاد کننده بافت در زیر پوست سر دارای مو که در کنار ناحیه طاس قرار دارد، قرار می گیرد. این دستگاه طی چند هفته به تدریج با آب نمک باد می شود و باعث می شود.

پوست منبسط شود و سلول های جدید پوست رشد کند. این باعث ایجاد برآمدگی در زیر پوست سر دارای مو می شود، به خصوص پس از چند هفته.

هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد – معمولاً حدود دو ماه پس از اولین عمل – روش دیگری برای پوشاندن پوست منبسط شده روی ناحیه طاس مجاور انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گسترش بافت، از جراح پلاستیک خود برای انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، Inc.بروشور با عنوان، گسترش بافت: ایجاد پوست جدید از قدیم.

جراحی فلپ جراحی فلپ روی پوست سر بیش از ۲۰ سال است که با موفقیت انجام می شود. این روش قادر است به سرعت مناطق زیادی از طاسی را پوشش دهد و برای هر بیمار جداگانه سفارشی شده است.

اندازه فلپ و محل قرارگیری آن تا حد زیادی به اهداف و نیازهای بیمار بستگی دارد. یک فلپ می تواند کار ۳۵۰ یا بیشتر پانچ گرافت را انجام دهد.

بخشی از پوست سر طاس بریده می شود و در حالی که در یک انتهای آن چسبیده است، یک تکه از پوست مودار از روی سطح برداشته می شود. فلپ حامل مو در موقعیت جدید خود قرار می گیرد و در جای خود دوخته می شود.

در حالی که به منبع خون اصلی خود “پیوند” می ماند. با بهبودی، متوجه خواهید شد که جای زخم توسط موهای جابجا شده، که تا لبه برش رشد می‌کند، استتار می‌شود – یا حداقل پنهان می‌شود.

در سال‌های اخیر، جراحان پلاستیک پیشرفت‌های قابل توجهی در تکنیک‌های فلپ داشته‌اند، با ترکیب جراحی فلپ و کاهش پوست سر برای پوشش بهتر تاج. یا با انبساط بافتی، پوشش جلویی بهتر و خط موی طبیعی تری را ارائه دهد.

این روش گاهی اوقات به عنوان جراحی فلپ پیشرفته شناخته می شود زیرا بخش هایی از پوست سر دارای مو به سمت جلو کشیده می شوند یا برای پر کردن تاج طاس “پیشرفته” می شوند.

کاهش پوست سر برای پوشاندن نواحی طاس در بالا و پشت سر است. برای پوشاندن خط موی جلویی مفید نیست. پس از تزریق بی حس کننده موضعی به پوست سر، قسمتی از پوست سر طاس برداشته می شود.

الگوی بخش پوست سر برداشته شده بسته به اهداف بیمار بسیار متفاوت است. اگر به مقدار زیادی پوشش نیاز باشد.

پزشکان معمولا بخشی از پوست سر را به شکل Y معکوس برمی دارند. برش ها همچنین ممکن است به شکل U، بیضی نوک تیز یا شکل دیگری باشد.

پوست اطراف ناحیه بریده شده شل و کشیده می شود، به طوری که می توان قسمت های موی سر را به هم نزدیک کرد و با بخیه ها بسته شد. این احتمال وجود دارد که در این مرحله یک کشش شدید و گهگاه درد احساس کنید.

قبل: کاندیدهای کاشت مو باید مقداری ریزش موی قابل توجه همراه با رشد موهای سالم در پشت و کناره‌های سر داشته باشند تا به عنوان بخش اهداکننده عمل کنند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *