تشخیص پرستاری ناندا و آموزش اصولی پرستاری

🔷 تشخیص پرستاری ناندا و آموزش اصولی پرستاری | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- تشخیص پرستاری ناندا چیست ؟

🌟 ۲- سیستم تنفسی

🌟 ۳- سیستم قلبی عروقی

🌟 ۴- سیستم گوارش و کبد

🌟 ۵- سیستم ادراریقیمت : ۱۳.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


پرستاری شامل مراقبت مستقل و مشارکتی از افراد در تمام سنین، خانواده ها، گروه ها و جوامع، بیمار یا خوب و در همه شرایط است.

پرستاری شامل ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری و مراقبت از افراد بیمار، ناتوان و در حال مرگ است.

حمایت، ترویج محیط ایمن، تحقیق، مشارکت در شکل‌دهی سیاست‌های سلامت و مدیریت بیمار و سیستم‌های سلامت و آموزش نیز از نقش‌های کلیدی پرستاری هستند. (ICN، ۲۰۰۲)


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


تشخیص پرستاری ناندا

پرستاری به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از سیستم مراقبت های بهداشتی، شامل ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری و مراقبت از بیماران جسمی، روانی و ناتوان در هر سنی، در تمام مراقبت های بهداشتی و سایر محیط های جامعه است.

در این طیف وسیع از مراقبت های بهداشتی، پدیده های مورد توجه پرستاران “پاسخ های فردی، خانوادگی و گروهی به مشکلات سلامتی واقعی یا بالقوه” است (ANA, 1980, P.9).

این پاسخ‌های انسانی طیف گسترده‌ای از واکنش‌های بازگرداندن سلامت به یک دوره فردی از بیماری تا توسعه سیاست در ارتقای سلامت بلندمدت یک جمعیت را شامل می‌شود.

کارکرد منحصر به فرد پرستاران در مراقبت از افراد بیمار یا خوب، ارزیابی پاسخ آنها به وضعیت سلامتی آنها و کمک به آنها در انجام فعالیتهایی است که به سلامت یا بهبودی یا مرگ شرافتمندانه کمک می کند و اگر آنها بدون کمک آنها را انجام می دادند.

قدرت، اراده، یا دانش لازم و انجام این کار به گونه ای که به آنها کمک کند تا هرچه سریعتر استقلال کامل را به دست آورند (هندرسون، ۱۹۷۷، ص.۴).

در محیط کل مراقبت های بهداشتی، پرستاران با سایر متخصصان بهداشت و سایر بخش های خدمات عمومی کارکردهای برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی را به اشتراک می گذارند تا از کفایت سیستم بهداشتی برای ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری، و مراقبت از بیمار اطمینان حاصل کنند. معلولین. (ICN، ۱۹۸۷)


تعریف پرستار

پرستار شخصی است که یک برنامه آموزش عمومی و پایه پرستاری را گذرانده است و توسط مرجع نظارتی مربوطه مجاز است در کشور خود به کار پرستاری بپردازد.

آموزش پایه پرستاری یک برنامه مطالعاتی به رسمیت شناخته شده است که پایه و اساس گسترده و صحیحی را در علوم رفتاری، زندگی و پرستاری برای عملکرد عمومی پرستاری، برای نقش رهبری، و برای آموزش پس از پایه برای تخصص یا عملکرد پرستاری پیشرفته فراهم می کند.

پرستار آماده و مجاز است برای مشارکت در حوزه کلی عملکرد پرستاری، از جمله ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری، و مراقبت از بیماران جسمی، روانی، و معلولین در هر سنی و در کلیه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی سایر تنظیمات جامعه؛ برای انجام آموزش مراقبت های بهداشتی. ebioni

مشارکت کامل به عنوان عضوی از تیم مراقبت های بهداشتی؛ نظارت و آموزش نیروهای کمکی پرستاری و مراقبت های بهداشتی. و مشارکت در تحقیق.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Nursing Definitions

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه