شیشه و نحوه ترک اعتیاد به شیشه

? ترک اعتیاد به شیشه | بخش درمانی PDF :

? ۱- آموزش خود مراقبتی

? ۲- ویژگی ها

? ۳- شیوع

? ۴- تاثیرات شیشهقیمت : ۱۶.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


شیوع اختلالات مرتبط با مواد متفاوت است. بعنوان مثال، اختلال مصرف الکل اختلال شایعی است.

در ایالات متحده، شیوع ۱۲ ماهه اختلال مصرف الکل در افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله ۶/۴ درصد و در بزرگسالان ۱۸ ساله و بالاتر ۵/۸ درصد است.

میزان این اختلال در مردان بزرگسال بیشتر از زنان بزرگسال است. همچنین، شیوع ۱۲ ماهه اختلال مصرف حشیش تقریبا ۴/۳ درصد بین افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله و ۵/۱ درصد بین بزرگسالان ۱۸ ساله و بالاتر است.

میزان اختلال مصرف حشیش در مردان بزرگسال بیشتر از زنان بزرگسال است.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

مت آمفتامین (همچنین به عنوان “مث کریستال” شناخته می شود) یک داروی بسیار اعتیاد آور است. اگر فردی بیش از یک یا دو بار از آن استفاده کند، شانس بالایی برای ابتلا به اعتیاد دارد.

ترک اعتیاد به شیشه : هنگامی که فردی وابسته شود، اگر بخواهد ترک کند، بدن به سمت ترک می رود. علائم ترک متم ممکن است در حین یا بعد از سم زدایی، که فرآیند متابولیسم بدن و حذف آن است، ظاهر شود.

لینک مفید : ترک اعتیاد به کوکائین

ترک متم و سم زدایی اغلب تجربیات ناراحت کننده ای هستند، و معمولاً دلیل مهمی هستند که افراد نمی توانند به تنهایی متم را ترک کنند. ترک نه تنها ناخوشایند است، بلکه علائم می تواند برای سلامتی فرد خطرناک باشد. درمان سم زدایی پزشکی این فرآیند را ایمن می کند زیرا بیماران زیر نظر پزشک سم زدایی می کنند.

ترک اعتیاد به شیشه : علائم ترک دارو می تواند جسمی، ذهنی یا رفتاری باشد. آنها می توانند شدید باشند و برای روزها یا حتی هفته ها ادامه داشته باشند. عوامل زیادی طول علائم ترک را تعیین می کنند، از جمله مدت زمانی که فرد معتاد شده است.


علائم و جدول زمانی ترک شیشه

ترک متامفتامین معمولاً یک تجربه ناخوشایند است. علائم حدود ۲۴ ساعت پس از آخرین دوز شروع می شود. ممکن است ابتدا خستگی و به دنبال آن احساس افسردگی شدید ایجاد شود. بسیاری از مردم همچنین پارانویا، توهم، اضطراب و بی خوابی را تجربه می کنند.

لینک مفید : عسل درمانی تخصصی

مت با افزایش مقدار دوپامین – انتقال دهنده عصبی که احساسات لذت را کنترل می کند – در مغز کار می کند. هنگامی که دارو حذف می شود، دوپامین به زیر سطح طبیعی کاهش می یابد و در نتیجه از دست دادن لذت ناراحت کننده است.

ترک اعتیاد به شیشه : استفاده طولانی مدت از متا ممکن است تعداد گیرنده های دوپامین را در سلول های مغز کاهش دهد و لذت را برای فرد دشوار کند، حتی اگر سطح طبیعی دوپامین بازگردد. بسیاری از افرادی که مصرف مت را ترک می کنند، این وضعیت را تجربه می کنند که آنهدونیا نامیده می شود. آنهدونیا می تواند تا دو سال پس از قطع مصرف دارو ادامه یابد.

برای بسیاری، این علائم فیزیولوژیکی – بی لذتی و افسردگی ناشی از آن – است که باعث عود می شود زیرا آنها به دنبال رهایی از ناراحتی عاطفی هستند. وابستگی روانی ناشی از استفاده طولانی مدت از متا قوی است، بنابراین فرد در حال ترک اغلب میل شدید به دارو را تجربه می کند.

لینک مفید : تریاک خورجه

علائم فیزیکی اولیه ترک متمثال، خستگی و بی حالی، همراه با سردردهای دردناک است. متم اشتها و خواب را سرکوب می کند. در طول ترک اولیه، افراد ممکن است بیشتر وقت خود را صرف غذا و خواب کنند.

ترک اعتیاد به شیشه : افراد ممکن است در این زمان مقدار قابل توجهی وزن اضافه کنند. اشتها و الگوهای خواب معمولاً پس از چند ماه بدون متابولیک به حالت عادی باز می گردند.

عوامل زیادی بر تجربه کناره گیری تأثیر می گذارد. اولاً، کسانی که برای مدت زمان طولانی‌تری مت را مصرف کرده‌اند، معمولاً مدت بیشتری کنار می‌روند. دوزهای منظم بالاتر متاتین به همین ترتیب بر طول مدت قطع دارو تأثیر می گذارد.

فیزیولوژی شخصی و محیط نیز عوامل مهمی برای ترک دارو هستند. افراد مبتلا به اختلال مصرف مواد (یا سابقه خانوادگی) احتمالاً در ترک متامفتامین با چالش های بیشتری مواجه خواهند شد.

لینک مفید : ترک اعتیاد به ترامادول

تلاش برای ترک به تنهایی یا در محیطی با محرک‌های اعتیادآور نیز می‌تواند این فرآیند را چالش‌برانگیزتر کند.

ترک اعتیاد به شیشه : همچنین ترک یکدفعه متابولیک دشوار است. این روش خروج به عنوان بوقلمون سرد شناخته می شود.

بسیاری از مردم به جای استفاده از بوقلمون سرد، مخروطی را انتخاب می کنند، که می تواند ایمن تر و راحت تر باشد. Tapering فرآیند کاهش آهسته دوز در طول زمان است.


آیا می توانید فرد از ترک شیشه بمیرید؟

علائم ترک معمولا کشنده نیستند. ترک مت آمفتامین می تواند برای برخی فرآیند خطرناکی باشد، اما این در درجه اول به دلیل کم آبی بدن است.

ترک اعتیاد به شیشه : تا زمانی که فرد هیدراته بماند و رژیم غذایی متعادلی داشته باشد، به ویژه با کمک پزشکی می تواند با این مشکل مبارزه کند.

لینک مفید : مسمومیت های گیاهی

سم زدایی پزشکی برای حمایت از تغذیه و هیدراتاسیون مفید است. با چشمان آموزش دیده به پیشرفت خود در شبانه روز، قادر خواهید بود تا حد زیادی از هرگونه عارضه خطرناک جلوگیری کنید.


آیا توقف استفاده از متد بدون توانبخشی امکان پذیر است؟

توقف متابولیک یک چالش است و خطرات زیادی در آن وجود دارد. هنگام ترک دارو معمولا دو گزینه وجود دارد: ترک به تنهایی یا کمک گرفتن از یک متخصص پزشکی یا مرکز درمانی. گزینه دوم معمولاً ایمن تر و مؤثرتر است.

اگرچه توقف استفاده از متات به تنهایی غیرممکن نیست، اما اغلب چالش برانگیزتر است. همچنین خطرات پزشکی برای ترک متیل بدون مراقبت پزشکی، بسته به سطح و طول اعتیاد، وجود دارد.

ترک اعتیاد به شیشه : نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، سیستم پشتیبانی است که در خانه دارید. آیا افرادی در خانه وجود دارند که می توانند شرکای مسئولیت پذیری شما در حین بهبودی باشند؟ محیط اطراف خود را در نظر بگیرید.

لینک مفید : راز صفراوی ها و نکات گفته نشده

آیا احتمال عود شما وجود دارد؟ اگر تصمیم به ترک متابولیک بدون توانبخشی دارید، با پزشک یا متخصص پزشکی خود مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که منابع و پشتیبانی لازم برای حفظ هوشیاری در هنگام بروز علائم ترک را دارید.


سم زدایی متد

سم زدایی یک فرآیند طبیعی است که در آن بدن خود را از شر مواد مضر خلاص می کند. سم زدایی متامفتامین بسته به نیمه عمر دارو حدود ۵۰ ساعت طول می کشد.

برخی از شایع ترین علائم عبارتند از خستگی، افسردگی، اضطراب و افزایش اشتها. اینها همه نشانه هایی هستند که بدن خود را از شر مت آمفتامین خلاص می کند، سم را دفع می کند و به وضعیت سلامتی باز می گردد.

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

برخی از افرادی که از مت آمفتامین استفاده می کنند، تحت فرآیند سم زدایی در خانه قرار می گیرند.

ترک اعتیاد به شیشه : اگر محیط خانه یک فضای محرک است، به خصوص فضایی که متا در آن بسیار رایج بوده یا وجود دارد، توصیه نمی شود که در خانه سم زدایی انجام دهید. همچنین توصیه نمی شود در صورت داشتن تشخیص دوگانه یا بیماری روانی همزمان، سم زدایی خانگی را امتحان کنید.

علاوه بر این، پزشک، پرستار، دوست یا یکی از اعضای خانواده باید برای روند ترک حضور داشته باشد. عقب نشینی حمایت شده خطر عوارض را کاهش می دهد.

کم آبی اغلب با روند ترک همراه است که می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل، سم زدایی تحت نظارت پزشکی می تواند بخش مهمی از یک برنامه مراقبتی باشد.

مراکز سم زدایی و مراکز توانبخشی نظارت پزشکی شبانه روزی را برای افرادی که تحت سم زدایی هستند ارائه می دهند.

لینک مفید : درمان بیماری های بلغمی ها

پرستاران و پزشکان کارکنان اطمینان حاصل می کنند که شما به اندازه کافی هیدراته شده اید و مواد مغذی مناسبی دارید و به شما امکان می دهد به طور سالم و ایمن سم زدایی کنید.

ترک اعتیاد به شیشه : اولین مرحله توانبخشی، ارزیابی توسط کارکنان بالینی آموزش دیده است. اگر بیمار هنوز به طور حاد مسموم باشد، تحت سم زدایی قرار می گیرد.

این فرآیند ممکن است به عنوان یک نقطه عطف شخصی برای کسانی که این تجربه را کامل می کنند عمل کند. پس از مدتی، بدن بیمار تثبیت می شود و می تواند به مرحله بعدی توانبخشی برود.

پس از تکمیل فرآیند ترک اولیه، ایجاد یک برنامه برای درمان بیشتر حیاتی است. سم زدایی یکی از گام های اساسی به سمت توانبخشی است، اما سفر به سلامت و تندرستی مدت ها پس از این مرحله ادامه می یابد.

لینک مفید : ترامادول

بسیاری از متخصصان اعتیاد معتقدند که بهبودی هرگز واقعاً به پایان نمی رسد. در عوض، این یک فرآیند مستمر و مادام العمر است.

ترک اعتیاد به شیشه : دهکده بهبودی به مشتریان کمک می کند تا یک برنامه شخصی برای رسیدگی به علائم فردی، مسائل اساسی و شرایط زندگی برای بهبودی طولانی مدت ایجاد کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Withdrawal When Quitting Meth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *