میوه درمانی و راز درمان بیماری با میوه درمانی

? راز درمان بیماری با میوه درمانی | بخش درمانی PDF :

? ۱- میوه ها و خواص درمانی آنهاقیمت : ۳.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


راز درمان بیماری با میوه درمانی | طعم آناناس شیرین و کمـی تـرش و بـسیار لذیـذ اسـت. آنانـاس تـازه سرشار از ویتـامین C، کلـر، پتاسـیم و دیگـر ویتـامینهـا و مـواد معـدنی اســت. آنانــاس بــه طــور مــؤثر در درمــان زخــمهــایگلــویی مــؤثر استوتشنگیهای شدیدرا رفع میکند.

١ آب آنانـاس تـازه و رسـیده دارای خـواص اشـتها آور اسـت و بایـد آن را قبل یا بعـد از غـذا صـرف کـرد، بـه عـلاوه دارای ویتامینهـای A B Cو کمـی ویتـامین B2 و نـه مـاده معـدنی میباشـد کـه بـرای تندرسـتی مفید است.

٢ طعمی شـیرین، مطبـوع، معطـر و بـسیار لذیـذ دارد. پـرورش گیـاه بـه علـت میـوه خـوراکی و مطبـوعی کـه دارد در بعـضی از نـواحی گـرم معمول است.

خواص درمانی:

میـوه نـارس آنانـاس،در درمـان بیمـاری قنـد و غیـره اثـر درمـانی مفیــد ظاهرمیکنــد. میــوه آنانــاس دارای اثــرات ملایــم مــدر و مقــوی است.از آناناس در درمان دیر هـضمی ها یـا ضـعف عمـل معـده، کـم اشـتهایی و ‎نارسائی شیره معده استفاده بـه عمـل مـیآورنـد


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

میوه ها و سبزیجات به طور جهانی به عنوان سالم تبلیغ می شوند. دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها در سال ۲۰۱۰ توصیه می کند که نیمی از میوه ها و سبزیجات بشقاب خود را تهیه کنید. همچنین پشتیبانی می کند که نیمی از بشقاب باید میوه و سبزیجات باشد.

لینک مفید : راز سنگ های شفابخش

میوه ها و سبزیجات شامل گروه متنوعی از غذاهای گیاهی هستند که از نظر محتوای انرژی و مواد مغذی بسیار متفاوت هستند.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : علاوه بر این، میوه ها و سبزیجات فیبر غذایی را تامین می کنند و دریافت فیبر با بروز کمتر بیماری های قلبی عروقی و چاقی مرتبط است.

میوه ها و سبزیجات همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را به رژیم غذایی می رسانند و منابع فیتوکمیکال هایی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان ها، فیتواستروژن ها و عوامل ضد التهابی و از طریق مکانیسم های محافظتی دیگر عمل می کنند.

لینک مفید : راز صفراوی ها و نکات گفته نشده

در این بررسی، ما راهنمایی های غذایی موجود در مورد مصرف میوه ها و سبزیجات را شرح می دهیم.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : ما همچنین تلاش‌هایی را برای توصیف میوه‌ها و سبزیجات به گروه‌هایی بر اساس ساختارها و عملکردهای شیمیایی مشابه مرور می‌کنیم. تفاوت بین میوه ها و سبزیجات در ترکیب مواد مغذی به تفصیل بیان شده است.

لینک مفید : سنگ درمانی

ما مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی را در مورد فواید سلامتی میوه ها و سبزیجات خلاصه می کنیم. در نهایت، نقش فیبر موجود در میوه ها و سبزیجات را در پیشگیری از بیماری ها مورد بحث قرار می دهیم.

رژیم‌های غذایی سرشار از میوه‌ها و سبزیجات به دلیل خواص سلامتی آنها به طور گسترده توصیه می‌شود.

لینک مفید : درمان خشکی واژن با رازیانه

میوه ها و سبزیجات به دلیل غلظت ویتامین ها، به ویژه ویتامین های C و A، از لحاظ تاریخی جایگاهی در دستورالعمل های غذایی داشته اند.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : مواد معدنی، به ویژه الکترولیت ها؛ و اخیراً فیتوکمیکال ها، به ویژه آنتی اکسیدان ها. علاوه بر این، میوه ها و سبزیجات به عنوان منبع فیبر غذایی توصیه می شود.

بر اساس دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها در سال ۲۰۱۰، مواد مغذی مورد توجه در رژیم غذایی آمریکایی شامل پتاسیم، فیبر غذایی، کلسیم و ویتامین D است. چگالی انرژی و دریافت آن نیز از مسائل مهم در رژیم غذایی آمریکایی است.

لینک مفید : راز موسیقی درمانی

میوه ها و سبزیجات به طور کلی دارای چگالی انرژی پایینی هستند و اغلب منابع خوبی از فیبر و پتاسیم هستند، اما سهم تغذیه ای وعده های استاندارد میوه ها و سبزیجات به طور گسترده ای متفاوت است.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : محتوای مواد شیمیایی گیاهی مانند پلی فنولیک ها نیز بسیار متفاوت است (۵) و در پایگاه داده های مواد مغذی فهرست نشده است.

ما یک مقایسه تغذیه ای از ۱۰ میوه و سبزیجات پرمصرف را ارائه کرده ایم. لازم به ذکر است که میوه ها و سبزیجات اغلب به صورت خام مصرف نمی شوند، اما ممکن است قبل از مصرف پخته، سرخ شده یا با مواد دیگر ترکیب شوند.

لینک مفید : دارو درمانی برای کاهش وزن

بنابراین، در حالی که یک سیب زمینی آب پز یک غذای غنی از مواد مغذی است، یک سیب زمینی سرخ شده ممکن است مقدار قابل توجهی چربی و سدیم را به رژیم غذایی اضافه کند.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : غلظت فیبر از ۰.۶ تا ۵.۱ گرم در هر وعده و غلظت پتاسیم از ۷۶ تا ۴۶۸ میلی گرم در هر وعده متغیر است .

موز و سیب زمینی، اگرچه از نظر فنی به خانواده های مختلف تعلق دارند، اما ترکیبات بسیار مشابهی از نظر انرژی، فیبر و پتاسیم در هر وعده استاندارد دارند.

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

یک وعده استاندارد از کاهوی یخبندان حاوی ۸ کیلو کالری است، در حالی که یک سیب زمینی حاوی ۱۴۴ کیلو کالری و یک موز ۱۰۵ کیلو کالری است. البته کاهوی آیسبرگ به ندرت به تنهایی خورده می شود.


وضعیت فعلی

اهمیت فیبر برای عملکرد طبیعی سیستم گوارش مدتهاست که مورد توجه قرار گرفته است. از بقراط نقل شده است که “نان کامل از نان تصفیه شده مدفوع بزرگتری تولید می کند.”

لینک مفید : اصطلاحات پرستاری با معنی فارسی

در اوایل دهه ۱۹۷۰، Burkitt و Trowell (7) به طور گسترده در مورد “فرضیه فیبر” منتشر کردند و بیان کردند که مصرف فیبر بیشتر در برابر طیف گسترده ای از بیماری های غربی محافظت می کند.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : به طور سنتی، فیبر به عنوان “الیاف خام” اندازه گیری می شد که فقط مقاوم ترین الیاف مصرف شده را شامل می شود.

از آنجایی که حمایت علمی برای نقش کربوهیدرات‌های مقاومی که با روش فیبر خام جذب نشده‌اند مانند پکتین، گلوکان‌ها و الیگوساکاریدها منتشر شد، روش‌های تحلیلی بیشتری برای اندازه‌گیری کربوهیدرات‌های مقاوم به هضم و جذب بیشتر مورد نیاز بود.

لینک مفید : درمان بیماری ها بدون قرص

سپس روش‌های تحلیلی پذیرفته‌شده برای تعیین فیبر غذایی ایجاد شد، به‌ویژه به این دلیل که فیبر در پانل اطلاعات تغذیه گنجانده شده بود.

قانون برچسب‌گذاری و آموزش تغذیه (۱۹۹۰) ایجاب می‌کرد که همه غذاهای بسته‌بندی شده شامل پانل اطلاعات تغذیه باشند.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : حقایق تغذیه ای باید شامل فیبر رژیمی کل (TDF) باشد. فیبرهای نامحلول و محلول نیز ممکن است فهرست شوند، اما نیازی نیستند مگر اینکه ادعایی داشته باشند.

لینک مفید : راز کاهش وزن با دارو درمانی

علاوه بر تولید کنندگان مواد غذایی، اپیدمیولوژیست ها، دانشمندان و متخصصان تغذیه به داده هایی در مورد محتوای فیبر غذاها نیاز دارند (۸).

با این حال، تلاش‌ها برای تعریف و استاندارد کردن روش‌هایی برای اندازه‌گیری فیبر غذایی بحث‌برانگیز است.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : فیبر غذایی اساساً کربوهیدرات های هضم نشده در رژیم غذایی هستند (۹). این کربوهیدرات ها ممکن است در روده بزرگ تخمیر شوند، اگرچه برخی از الیاف مقاوم، مانند سلولز خالص شده، از هرگونه تخمیر فرار می کنند، در حالی که فیبرهای دیگر، مانند اینولین یا پکتین، توسط باکتری های موجود در روده بزرگ شکسته می شوند.

لینک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

اکثر طرح‌های تحلیلی برای اندازه‌گیری فیبر غذایی، روش‌های استخراج شیمیایی و آنزیمی هستند.

روش TDF یا روش Prosky به روش استاندارد برای اندازه گیری فیبر غذایی در ایالات متحده تبدیل شده است.

از آنجایی که روش TDF تمام کربوهیدرات های هضم نشده، به ویژه الیگوساکاریدهای با زنجیره کوتاه را جدا نمی کند، روش های دیگری برای کمی سازی این ترکیبات توسعه یافته و پذیرفته شده است.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : تعیین حلالیت فیبر تلاشی برای ارتباط دادن اثرات فیزیولوژیکی به انواع شیمیایی فیبر بود (۹). فیبرهای محلول دارای اثرات مفیدی بر لیپیدهای سرم و فیبرهای نامحلول با مزایای شلی مرتبط بودند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با یوگا

این تقسیم فیبر محلول و نامحلول هنوز در برچسب گذاری مواد غذایی استفاده می شود. با این حال، علی‌رغم این تعمیم‌های رایج، شواهد علمی مبنی بر اینکه فیبرهای محلول کلسترول را کاهش می‌دهند و فیبرهای نامحلول وزن مدفوع را افزایش می‌دهند، متناقض است.

بسیاری از منابع فیبر عمدتاً محلول هستند اما همچنان وزن مدفوع را بزرگ می کنند، مانند سبوس جو دوسر و پسیلیوم.

لینک مفید : راز صفراوی ها و نکات گفته نشده

همچنین فیبرهای محلول مانند اینولین باعث کاهش چربی خون نمی شود. بیشتر میوه ها و سبزیجات در فیبر نامحلول، نه فیبر محلول متمرکز شده اند (جدول ۳).

راز درمان بیماری با میوه درمانی : استثناهای این تعمیم عبارتند از سیب زمینی پخته شده، پرتقال و گریپ فروت. پایگاه داده مواد مغذی USDA فقط شامل فیبر کل است.

هیچ پایگاه داده رسمی که شامل فیبر محلول و نامحلول باشد وجود ندارد. فهرست‌های محتوای فیبرهای کل، نامحلول و محلول مجموعه‌ای از داده‌های USDA، ادبیات منتشر شده و مقادیر تخمینی است (۱۰).

لینک مفید : درمان دندان درد با دارو های دندانپزشکی

اغلب، مقادیر فیبر محلول و نامحلول به کل فیبر اضافه نمی‌شود یا مقادیر فیبر محلول با کم کردن مقدار ادبیات فیبر نامحلول از مقدار USDA برای فیبر کل تخمین زده می‌شود. جای تعجب نیست که اختلاف زیادی در غلظت فیبر برای میوه ها و سبزیجات وجود دارد.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : فرآوری می تواند محتوای فیبر میوه یا سبزی را افزایش یا کاهش دهد. پوست کندن میوه ها یا سبزیجات باعث کاهش محتوای فیبر می شود (۱۱).

یک وعده گریپ فروت بدون غشای مرتبط حاوی فیبر بسیار کمتری نسبت به گریپ فروت با غشا است (۰.۴ در مقابل ۱.۴ گرم در هر وعده). آشپزی خانگی به طور کلی تأثیر ناچیزی بر محتوای فیبر دارد.

لینک مفید : سنگ درمانی و آموزش روش های سنگ درمانی

پخت و پز، به طور کلی، حتی ممکن است محتوای فیبر محصول را افزایش دهد، اگر آب در فرآیند پخت و پز خارج شود.

راز درمان بیماری با میوه درمانی : پخت یا سایر عملیات حرارتی (به عنوان مثال، اکسترودینگ) مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی نیز محتوای فیبر محصول را افزایش می‌دهد، چه با تغلیظ فیبر با حذف آب یا تولید محصولات Maillard که به عنوان فیبر در روش‌های وزن‌سنجی جذب می‌شوند. آب میوه ها فاقد فیبر نیستند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Health Benefits of Fruits and Vegetables

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *