دارو درمانی و راز کاهش وزن با دارو درمانی

🔷 راز کاهش وزن با دارو درمانی | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- عوارض داروهای چاقی

🌟 ۲- نتیجه گیری و نحوه مصرف

🌟 ۳- داروهای درمان چاقیقیمت : ۹.۰۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


متخصصان مراقبت های بهداشتی از شاخص توده بدنی (BMI)، اندازه گیری وزن شما در رابطه با قد، برای تعریف اضافه وزن و چاقی استفاده می کنند.

افرادی که BMI بین ۲۵ تا ۳۰ دارند، اضافه وزن در نظر گرفته می شوند. چاقی به عنوان داشتن BMI 30 یا بیشتر تعریف می شود.

می‌توانید پیوند خارجی BMI NIH خود را محاسبه کنید تا بدانید اضافه وزن دارید، چاقی دارید یا چاقی شدید دارید، که ممکن است خطر ابتلا به مشکلات سلامتی را افزایش دهد.

کاهش وزن با دارو : متخصص مراقبت های بهداشتی شما می تواند خطر فردی شما را که ناشی از وزن شماست ارزیابی کند.

اگر با وزن خود دست و پنجه نرم می کنید، یک برنامه غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم ممکن است به کاهش وزن و حفظ آن در طولانی مدت کمک کند.

اگر این تغییرات سبک زندگی برای کمک به کاهش وزن یا حفظ کاهش وزن کافی نباشد، متخصص مراقبت های بهداشتی شما ممکن است داروها را به عنوان بخشی از برنامه کنترل وزن شما تجویز کند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


اضافه وزن و چاقی چقدر شایع است؟

چاقی یک بیماری مزمن است که بیش از ۴ نفر از هر ۱۰ بزرگسال در ایالات متحده را مبتلا می کند و تقریباً از هر ۱۰ آمریکایی ۱ نفر چاقی شدید دارد.


داروهای کنترل وزن چگونه کار می کنند؟

داروهای تجویزی برای درمان اضافه وزن و چاقی به روش های مختلفی عمل می کنند. به عنوان مثال، برخی از داروها ممکن است به شما کمک کنند که زودتر احساس گرسنگی یا سیری کمتری داشته باشید.

کاهش وزن با دارو : سایر داروها ممکن است جذب چربی از غذاهایی که می خورید را برای بدن شما دشوارتر کنند.


چه کسانی ممکن است از داروهای کنترل وزن سود ببرند؟

داروهای کنترل وزن برای کمک به افرادی است که مشکلات سلامتی مرتبط با اضافه وزن یا چاقی دارند.

لینک مفید : درمان بیماری با انرژی درمانی

متخصصان مراقبت های بهداشتی از BMI برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ممکن است از داروهای کنترل وزن بهره مند شوید استفاده می کنند.

کاهش وزن با دارو : متخصص مراقبت های بهداشتی شما ممکن است دارویی را برای درمان اضافه وزن یا چاقی شما تجویز کند، اگر بالغ هستید


BMI 30 یا بیشتر

BMI 27 یا بیشتر، و مشکلات سلامتی مرتبط با وزن مانند ارتباط خارجی فشار خون NIH یا دیابت نوع ۲ دارید.

داروهای کنترل وزن برای همه افراد دارای BMI بالا مناسب نیستند. اگر اضافه وزن دارید یا چاقی دارید، ممکن است بتوانید با یک برنامه سبک زندگی که رفتارهای شما را تغییر می دهد و عادات غذایی و فعالیت بدنی شما را بهبود می بخشد، وزن کم کنید.

لینک مفید : سنگ درمانی و آموزش روش های سنگ درمانی

یک برنامه سبک زندگی ممکن است به سایر مواردی که باعث افزایش وزن شما می شود نیز بپردازد، مانند خوردن محرک ها و نداشتن خواب کافی.


آیا کودکان یا نوجوانان می توانند از داروهای کنترل وزن استفاده کنند؟

اکثر داروهای کنترل وزن تایید شده توسط پیوند خارجی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) فقط برای بزرگسالان هستند.

کاهش وزن با دارو : دو داروی تجویزی، اورلیستات NIH خارجی لینک (Xenical)2 و liraglutide (Saxenda)، ۳ توسط FDA برای کودکان ۱۲ ساله و بالاتر تایید شده است.

لینک مفید : مزاج شناسی

سومین داروی تجویزی، ستملانوتید (IMCIVREE)، ۴ توسط FDA برای کودکان ۶ سال و بالاتر که دارای اختلالات ژنتیکی نادری هستند که باعث چاقی می شوند، تایید شده است.


آیا داروها می توانند جایگزین فعالیت بدنی و عادات غذایی سالم به عنوان راهی برای کاهش وزن شوند؟

داروها جایگزین فعالیت بدنی یا عادات غذایی سالم به عنوان راهی برای کاهش وزن نمی شوند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با یوگا (کامل)

مطالعات نشان می دهد که داروهای کنترل وزن زمانی که با یک برنامه سبک زندگی ترکیب شوند بهترین کار را دارند.

کاهش وزن با دارو : از متخصص مراقبت های بهداشتی خود در مورد برنامه های درمان سبک زندگی برای مدیریت وزن بپرسید که برای شما مفید است.


مزایای استفاده از داروهای تجویزی برای کاهش وزن چیست؟

هنگامی که با تغییراتی در رفتار، از جمله تغذیه سالم و افزایش فعالیت بدنی ترکیب شود، داروهای تجویزی به کاهش وزن و حفظ وزن کمک می کنند.

لینک مفید : اصطلاحات پرستاری با معنی فارسی

به طور متوسط، پس از ۱ سال، افرادی که داروهای تجویزی را به عنوان بخشی از یک برنامه سبک زندگی مصرف می کنند، ۳ تا ۱۲ درصد بیشتر از وزن اولیه بدن خود را نسبت به افرادی که در برنامه سبک زندگی هستند که دارو مصرف نمی کنند، از دست می دهند.

کاهش وزن با دارو : تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از افرادی که داروهای کنترل وزن تجویزی مصرف می‌کنند، ۱۰ درصد یا بیشتر از وزن اولیه خود را از دست می‌دهند. نتایج براساس دارو و افراد متفاوت است.

کاهش وزن ۵ تا ۱۰ درصد از وزن اولیه بدن ممکن است با کاهش قند خون، فشار خون و سطح تری گلیسیرید به بهبود سلامت شما کمک کند.

لینک مفید : سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

کاهش وزن همچنین می تواند برخی دیگر از مشکلات سلامتی مرتبط با اضافه وزن و چاقی مانند درد مفاصل و آپنه خواب را بهبود بخشد. بیشتر کاهش وزن در ۶ ماه اول پس از شروع دارو صورت می گیرد.


نگرانی در مورد استفاده از داروهای تجویزی برای کاهش وزن چیست؟

کارشناسان نگران این هستند که در برخی موارد، عوارض جانبی داروهای تجویزی که اضافه وزن و چاقی را درمان می کنند ممکن است بیشتر از فواید آن باشد.

لینک مفید : راز سنگ های شفابخش

به همین دلیل، هرگز از داروهای کنترل وزن فقط برای بهبود ظاهر خود استفاده نکنید. در گذشته، برخی از داروهای کنترل وزن با مشکلات جدی سلامتی مرتبط بودند و از بازارهای ایالات متحده حذف شدند.

کاهش وزن با دارو : عوارض جانبی احتمالی بسته به دارو و نحوه تأثیر آن بر بدن شما متفاوت است. اکثر عوارض جانبی خفیف هستند و اغلب در صورت ادامه مصرف دارو بهبود می یابند. به ندرت، عوارض جانبی جدی ممکن است رخ دهد.


نکاتی برای مصرف داروهای کنترل وزن

  • دستورالعمل های متخصص مراقبت های بهداشتی خود را در مورد داروهای کنترل وزن دنبال کنید.
  • داروی خود را از داروخانه یا توزیع کننده آنلاینی که توسط متخصص مراقبت های بهداشتی شما تأیید شده است خریداری کنید.
  • فقط برای حمایت از برنامه غذایی سالم و فعالیت بدنی خود از داروهای کنترل وزن استفاده کنید.
  • قبل از مصرف هر دارویی از عوارض و هشدارها مطلع شوید.
  • اگر بعد از ۱۲ هفته با دوز کامل دارو وزن کم نکردید، از متخصص مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا باید مصرف آن را متوقف کنید یا خیر.

کاهش وزن با دارو : هنگام در نظر گرفتن داروهای کنترل وزن، در مورد سایر داروهایی که مصرف می کنید، از جمله مکمل ها و ویتامین ها، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

هرگز در دوران بارداری یا اگر قصد بارداری دارید از داروهای کنترل وزن استفاده نکنید.


کدام داروی کنترل وزن ممکن است برای من موثر باشد؟

انتخاب دارویی برای درمان اضافه وزن یا چاقی یک تصمیم بین شما و متخصص مراقبت های بهداشتی است. عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از

  • مزایای احتمالی کاهش وزن
  • عوارض جانبی احتمالی دارو
  • مشکلات فعلی سلامتی شما و سایر داروها
  • سابقه پزشکی خانواده شما
  • هزینه

چه مدت باید داروهای کنترل وزن مصرف کنم؟

مدت زمانی که به مصرف داروهای کنترل وزن نیاز دارید بستگی به این دارد که آیا این دارو به کاهش وزن و حفظ آن کمک می کند و آیا عوارض جانبی جدی را تجربه می کنید.

کاهش وزن با دارو : اگر به اندازه کافی وزن کم کرده اید تا سلامت خود را بهبود ببخشید و عوارض جانبی جدی را تجربه نمی کنید، متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است به شما توصیه کند که برای مدت نامحدودی از دارو استفاده نکنید.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

اگر پس از ۱۲ هفته با دوز کامل دارو حداقل ۵ درصد از وزن اولیه خود را از دست ندهید، متخصص مراقبت های بهداشتی احتمالاً به شما توصیه می کند که مصرف آن را متوقف کنید. متخصص مراقبت های بهداشتی شما نیز ممکن است

سایر داروهای خود را که ممکن است باعث افزایش وزن شوند را تغییر دهید. شما را به یک جراح چاقی ارجاع دهید تا ببیند آیا جراحی کاهش وزن ( چاقی ) ممکن است گزینه ای برای شما باشد یا خیر ghabade

کاهش وزن با دارو : از آنجایی که چاقی یک بیماری مزمن است، ممکن است برای بهبود سلامت و حفظ وزن سالم‌تر، نیاز داشته باشید که عادات غذایی و فعالیت بدنی و سایر رفتارها و سایر رفتارها را برای سال‌ها یا حتی یک عمر ادامه دهید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Prescription Medications to Treat Overweight & Obesity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه