درمان افسردگی و روشی نوین برای درمان افسردگی

🔷 درمان افسردگی | روشی نوین برای درمان افسردگی | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- افسردگی چیست ؟

🌟 ۲- اصول و اساس کلی این درمان

🌟 ۳- شناخت راه های درمان افسردگیقیمت : ۹.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


این نکته مهم است که تعداد اپیزودهای افسردگی اساسی کـه بـه وسـیله یـک بیمـار افسرده تجربه شده است را با عدد نشان دهیم، زیـرا ایـن اطلاعـات کلیـد انتخـاب بـین
رواندرمانی و درمان دارویی است.

عود یا برگشت بیماری ممکن است به عنوان شاخصی برای شدت بیماری نیـز در نظر گرفته شود. حقیقتاً، بیشتر ادبیات موضوعی نشان میدهند که بیمـاران بـا علائـم افسردگی در یک اپیزود ) نمرات بالاتر در مقیاس درجهبندی افسردگی ( بـه داروهـای ضدافسردگی بهتر پاسخ میدهند

درمان افسردگی : تا به روان درمانیها به تنهایی هر چند، شواهد جمع آوری شده اشاره کردهاند که چنین بیمـارانی کـه شـدیداً افسـرده هسـتند )خصوصـاً بیمارانی با ویژگیهای ملانکولیک( با افزودن داروهای ضدافسردگی و با رواندرمانیها حتی به تنهایی بهتر پاسخ میدهند.

لذا، ضدافسردگیها برای درمان افسردگی شدید یا عود کننده ضروری و لازم میباشند، اما آنها ممکن است کافی نباشـند


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

افسردگی در بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی (BD) چالش های بالینی عمده ای را ارائه می دهد. به عنوان آسیب شناسی روانی غالب حتی در BD درمان شده، افسردگی نه تنها با عوارض بیش از حد، بلکه با مرگ و میر ناشی از اختلالات پزشکی عمومی و خطر بالای خودکشی همراه است.

درمان افسردگی : در BD، خطرات مربوط به اختلالات پزشکی از جمله دیابت یا سندرم متابولیک، و اختلالات قلبی عروقی، و میزان مرگ و میر مرتبط چندین برابر بیشتر از خطرات برای جمعیت عمومی یا سایر اختلالات روانپزشکی است.

لینک مفید : مجیک ماشروم

SMR برای خودکشی با BD 20 برابر بیشتر از نرخ جمعیت عمومی است و از نرخ سایر اختلالات روانپزشکی بزرگ بیشتر است.

در BD، خودکشی به شدت با فازهای مختلط (آژیتاسیون-دیسفوریک) و افسردگی، افسردگی زمانی و بستری شدن در بیمارستان مرتبط است. لیتیوم ممکن است خطر خودکشی را در BD کاهش دهد.

لینک مفید : راز موسیقی درمانی

کلوزاپین و کتامین نیاز به آزمایش بیشتری دارند. درمان افسردگی دوقطبی بسیار کمتر از افسردگی تک قطبی بررسی شده است، به ویژه برای پیشگیری طولانی مدت.

درمان افسردگی : اثربخشی کوتاه‌مدت داروهای ضد افسردگی برای افسردگی دوقطبی بحث‌برانگیز است و خطر بدتر شدن بالینی، به‌ویژه در حالت‌های مختلط و با دوچرخه‌سواری سریع وجود دارد.

شواهد دال بر اثربخشی لیتیوم و داروهای ضد تشنج برای افسردگی دوقطبی بسیار محدود است. لاموتریژین فواید طولانی مدت دارد، اما والپروات و کاربامازپین به اندازه کافی آزمایش نشده اند و خطرات تراتوژنیک بالایی دارند.

شواهدی مبنی بر اثربخشی کوتاه مدت چندین ضد روان پریشی مدرن (از جمله کاریپرازین، لورازیدون، اولانزاپین-فلوکستین و کوتیاپین) برای افسردگی دوقطبی، از جمله با ویژگی های مختلط، ظاهر می شود، اگرچه آنها خطر اثرات نامطلوب متابولیک و عصبی را دارند.


عدم قطعیت های نوزولوژیک

بحث در مورد مفهوم فراگیر کریپلین از بیماری شیدایی- افسردگی (MDI) تا سال ۱۹۸۰ با اولین جداسازی رسمی یک اختلال دوقطبی متمایز (BD) با شیدایی از اختلال افسردگی اساسی غیردوقطبی (MDD) در DSM-III ادامه یافت (Trede و همکاران ۲۰۰۵). بالدسارینی و همکاران ۲۰۱۵).

درمان افسردگی : تنش بین سندرم‌های خلقی توده‌ای و جداسازی انواع مختلف افسردگی و دوقطبی، و در نظر گرفتن طیفی از اختلالات از افسردگی کم و بیش خالص تا BD کهن‌الگو ادامه می‌یابد، که منجر به ابهامات درمانی عمیق می‌شود (کوئلار و همکاران ۲۰۰۵؛ گودوین و جیمیسون ۲۰۰۷؛ گودوین و جیمیسون ۲۰۰۷؛ ۲۰۰۷). Baldessarini 2013؛ Yildiz و همکاران ۲۰۱۵؛ Tondo و همکاران ۲۰۱۸).


وضعیت فعلی افسردگی دوقطبی

درک کافی، تشخیص به موقع، و درمان موثر کوتاه مدت و طولانی مدت دوره های افسردگی در بیماران BD بسیار مهم است، اما به طور قابل ملاحظه ای به اندازه کافی حل نشده است (Baldessarini et al. 2010c).

درمان افسردگی : اهمیت بالینی افسردگی دوقطبی با ارتباط قوی با عوارض کلی، سایر شرایط روانپزشکی همزمان (به ویژه اضطراب و اختلالات سوء مصرف مواد)، ناتوانی، و مرگ و میر بیش از حد به دلیل خودکشی در بیماران جوان و بیماری های پزشکی تداخلی در بیماران مسن تأکید می شود.


تشخیص

چالش های بالینی شامل تمایز تشخیصی دشوار و اغلب با تاخیر طولانی افسردگی به عنوان تظاهرات اولیه BD در مقابل تظاهرات MDD غیر دوقطبی است. تشخیص دقیق و درمان مناسب معمولاً بین ۶ تا ۸ سال و حتی بیشتر پس از شروع نوجوانی به تعویق می‌افتد (پست و همکاران ۲۰۱۰؛ Bschor و همکاران ۲۰۱۲؛ Drancourt و همکاران ۲۰۱۳؛ Tondo و همکاران ۲۰۱۴).

لینک مفید : قارچ سیلوسایبین

افسردگی در ابتدا به عنوان MDD تک قطبی در ۴۰٪ از بیمارانی که بعداً با BD تشخیص داده می شود در نظر گرفته می شود (Stensland و همکاران ۲۰۰۸؛ Shen et al. 2018). چنین عدم قطعیتی افزایش می یابد زیرا افسردگی شایع ترین قطبیت در BD است (گودوین و جیمیسون ۲۰۰۷؛ بالدسارینی و همکاران ۲۰۱۴؛ یلدیز و همکاران ۲۰۱۵).

درمان افسردگی : علاوه بر این، افسردگی بیش از حد آینده در BD را می توان با اپیزودهای اولیه اضطراب یا حالت های مختلط و همچنین افسردگی پیش بینی کرد (Baldessarini et al. 2012، ۲۰۱۴، ۲۰۲۰).

لینک مفید : سنگ درمانی و آموزش روش های سنگ درمانی

بیماران BD معمولاً می ترسند، به دنبال اجتناب، گزارش دادن و جستجوی کمک بالینی برای افسردگی هستند.

برعکس، آنها ممکن است افزایش متوسط ​​خلق و خو، انرژی، فعالیت یا میل جنسی را به عنوان علائم هیپومانیک که از نظر بالینی مرتبط هستند تشخیص ندهند و حتی ممکن است چنین حالت هایی را ترجیح دهند.

عدم قطعیت تشخیصی به‌ویژه در اوایل دوره بیماری و بدون تأیید اطلاعات یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک محتمل است (Vöhringer and Perlis 2016).

درمان افسردگی : شاید در ۱۲ تا ۱۷ درصد موارد، BD تا زمانی که حالت “تغییر” خلق و خوی به هیپومانیا یا شیدایی (“[هیپو] شیدایی) وجود نداشته باشد، به طور خود به خود یا با قرار گرفتن در معرض یک ماده افزایش دهنده خلق تشخیص داده نمی شود (Tondo et al. 2010؛ Baldessarini و همکاران ۲۰۱۳؛ Barbuti و همکاران ۲۰۱۷).

سایر عوامل غیرمستقیم که تشخیص BD را پیشنهاد می‌کنند عبارتند از: (الف) شیدایی خانوادگی، روان پریشی، “شکست عصبی” یا بستری شدن در بیمارستان روانپزشکی. (ب) شروع زودرس بیماری، معمولاً با افسردگی. (ج) خلق و خوی سیکلوتیمیک؛ (د) عودهای متعدد (به عنوان مثال، ≥ ۴ دوره افسردگی در طی ۱۰ سال).

(ه) افسردگی همراه با بی قراری، عصبانیت، بی خوابی، تحریک پذیری، پرحرفی، سایر ویژگی های «مخلوط» یا هیپومانیک، یا علائم روان پریشی. (و) “بدتر شدن” بالینی، به ویژه با ویژگی های مختلط در طول درمان ضد افسردگی.

درمان افسردگی : (ز) افکار و اعمال خودکشی. و (ح) سوء مصرف مواد (توندو و همکاران ۲۰۱۴؛ ورینگر و پرلیس ۲۰۱۶).


افسردگی در عوارض کلی

نکته قابل توجه، زمان کلی در مراحل افسردگی BD، و طول دوره های افسردگی بسیار بیشتر از مانیا یا هیپومانیا (“[هیپو] شیدایی”) است (کوپکا و همکاران ۲۰۰۷؛ دی دیوس و همکاران ۲۰۱۰).

لینک مفید : درمان یائسگی زودرس

علاوه بر این، علیرغم درمان ظاهرا موثر، عوارض در BD به طرز شگفت انگیزی بالا بوده است.

درمان افسردگی : در واقع، بیماران BD به طور متوسط ​​۴۵٪ از زمان بیماری را در طول پیگیری طولانی مدت داشتند، و افسردگی ۷۲٪ از بیماران را تشکیل می داد، و تا حدودی بیشتر با BD-II (81٪) نسبت به BD-I (70٪) (فورته) و همکاران ۲۰۱۵) (جدول ۱).

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Bipolar depression

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه