درمان بیماری ها با ادویه همراه درمان اصولی

? درمان بیماری ها با ادویه | بخش درمانی PDF :

? ۱- درمان با ادویه هاقیمت : ۸.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


چندین گیاه و ادویه با فواید بالقوه متعدد برای سلامتی وجود دارد، مانند آنهایی که دارای خواص ضد التهابی، تقویت‌کننده‌های شناختی، و برخی از آنها هستند که حتی ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کنند.

برخی از این گیاهان و ادویه ها عبارتند از زردچوبه، نعناع فلفلی، زنجبیل و بسیاری دیگر.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

مدت ها قبل از طب مدرن، یونانیان باستان از انواع ادویه ها و گیاهان برای خواص درمانی خود استفاده می کردند.

لینک مفید : درمان دندان درد با دارو های دندانپزشکی

در حالی که شواهد علمی کمی وجود دارد که نشان می دهد آنها مستقیماً بیماری های جدی را درمان می کنند، تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که بسیاری از گیاهان و ادویه ها دارای خواص منبع قابل اعتماد هستند که ممکن است به کاهش علائم خاص کمک کند.

درمان بیماری ها با ادویه : این مقاله به بررسی مزایای سلامتی ۱۰ گیاه و ادویه جات، از جمله زردچوبه، نعناع فلفلی، زنجبیل و غیره می پردازد.


زردچوبه

زردچوبه که گاهی کورکومین نیز نامیده می شود، یکی از محبوب ترین ادویه هایی است که امروزه برای پخت و پز و فواید سلامتی استفاده می شود.

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد انگلی است.

درمان بیماری ها با ادویه : از بین همه اینها، تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن موثرتر است.

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

زردچوبه به عنوان یک آنتی اکسیدان و ادویه ضدالتهاب زنجیر شکن، استرس اکسیداتیو را با توانایی خود در از بین بردن رادیکال های آزاد سمی در بدن بهبود می بخشد.

رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که به بافت آسیب می‌رسانند و تعداد الکترون‌های نامناسبی دارند که می‌توانند کاتالیزور بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان باشند.

درمان بیماری ها با ادویه : زردچوبه با محتوای آنتی اکسیدانی بالایی که دارد می تواند خطر تشکیل رادیکال های آزاد را کاهش دهد و اثرات استرس بر بدن را کاهش دهد.


زنجبیل

مردم هزاران سال است که از زنجبیل به عنوان درمانی برای تهوع و مشکلات گوارشی استفاده می کنند. امروزه مردم عمدتاً از ریشه زنجبیل به عنوان ادویه یا مکملی برای درمان مشکلات گوارشی استفاده می کنند.

درمان بیماری ها با ادویه : زنجبیل که نزدیک به زردچوبه است، دارای خواص ضد التهابی و سطح بسیار بالایی از آنتی اکسیدان کل است. فقط انار و انواع خاصی از انواع توت ها حاوی مقدار بیشتری هستند.

لینک مفید : آب نمک درمانی

به عنوان یک عامل ضد تهوع، چندین مطالعه کنترل شده ثابت کرده اند که زنجبیل به عنوان یک منبع معتبر ضد تهوع موثر است. مردم می توانند از آن برای دریازدگی، بیماری حرکت و تهوع صبحگاهی استفاده کنند.

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان داده اند که زنجبیل ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشد. این تا حد زیادی به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدان زنجبیل است.

لینک مفید : درمان ترویلیسم

همچنین می‌تواند تولیدمثل سلول‌ها را کند کند، باعث توقف تقسیم سلول‌ها و متوقف کردن پروتئین‌های فعال‌کننده خاص و مسیرهای سیگنالی که در ایجاد سرطان نقش دارند را متوقف کند.

درمان بیماری ها با ادویه : گفته می شود، بیشتر این مطالعات در یک آزمایشگاه انجام شده است و آزمایشات بالینی بیشتری روی انسان باید انجام شود.


زیره

زیره یک ادویه پخت و پز محبوب است که برای اثرات معطر آن استفاده می شود. مطالعات منبع معتبر نشان می دهد که برای کاهش وزن، کلسترول، مدیریت استرس و موارد دیگر نیز مفید است.

درمان بیماری ها با ادویه : همچنین دارای پتانسیل آنتی اکسیدانی بالایی است منبع مورد اعتماد.

لینک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

تحقیقات همچنین نشان می دهد که زیره یک ضد دیابت است. گروهی متشکل از ۸۰ نفر یک فرمول آیورودا حاوی زیره را در مدت ۲۴ هفته مصرف کردند و قند خون آنها پس از صرف غذا به میزان قابل توجهی کاهش یافت.


نعناع تند

نعناع فلفلی یک گیاه بسیار محبوب است که معمولاً به عنوان طعم دهنده استفاده می شود، بومی اروپا و آسیا است.

در این مناطق، مردم قبل از ظهور پزشکی مدرن از آن برای اثرات خنک کنندگی، خواص ضد باکتریایی و بهبود سلامت دستگاه گوارش استفاده می کردند.

لینک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

تحقیقات نشان می دهد که نعناع فلفلی به عنوان یک درمان جامع، با عمل به عنوان یک گشادکننده برونش، در بهبود سلامت قلب و عروق (قلب) و ریه (ریه) نیز موثر است.

درمان بیماری ها با ادویه : گشادکننده‌های برونش با گشاد کردن مجاری هوا (برونشیول‌ها) در ریه‌ها کار می‌کنند.

با استشمام بوی نعناع، ​​فرد نیروی هوایی بینی خود را نیز افزایش می دهد و به نوبه خود هوای بیشتری را به ریه ها می رساند.

لینک مفید : درمان دندان درد با دارو های دندانپزشکی

علاوه بر این، برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهند که نعناع فلفلی به لطف ترکیب منتول خنک‌کننده‌اش، آرام‌کننده عضلات مؤثر است، به همین دلیل است که منتول اغلب یک ماده فعال در پمادها و کرم‌هایی است که درد عضلانی را هدف قرار می‌دهند.


اکیناسه

اکیناسه که از گیاه مخروطی گرفته شده است مکملی است که بیشتر برای هدف قرار دادن سیستم ایمنی و کمک به پیشگیری از سرماخوردگی شناخته شده است.

درمان بیماری ها با ادویه : در حالی که تحقیقات هنوز ثابت نکرده است که این گیاه می تواند با ویروس ها مبارزه کند، بسیاری از اکیناسه برای حمایت از درمان شرایطی مانند منبع مورد اعتماد استفاده می کنند:

  • سرماخوردگی
  • عفونت های تنفسی فوقانی
  • برونشیت
  • آنفولانزا
  • التهاب
  • عفونت های گوش
  • واژینیت
  • عفونت های قارچی

درمان بیماری ها با ادویه : درمان های اکیناسه برای این بیماری ها موثر نیستند. اکثر مطالعات خلاف این را نشان می دهند یا در بهترین حالت غیرقابل قطعیت هستند.

لینک مفید : دارو و‌ درمان در سنت اوستایی

ممکن است ارتباط ضعیفی بین مصرف اکیناسه و تقویت سیستم ایمنی وجود داشته باشد، اما بسیاری از شواهد برای اثربخشی این گیاه حکایتی دارند.


دارچین

تمدن های باستانی از ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد از دارچین برای مسح، مومیایی کردن و درمان بیماری ها استفاده می کردند.

اگرچه دارچین به اندازه هزاران سال پیش به دلیل خواص درمانی خود به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما هنوز هم فواید بی شماری برای سلامتی به عنوان یک ادویه ضد میکروبی، آنتی اکسیدان، ضد التهاب، ضد دیابت و ضد سرطان دارد.

درمان بیماری ها با ادویه : یک بررسی سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که دارچین ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد.

لینک مفید : آموزش تصویری بادکش درمانی

نقش آن در تنظیم گلوکز در بدن در بسیاری از کارآزمایی‌های کنترل تصادفی‌سازی شده کوچک پیشنهاد شده است، اگرچه نتایج به اندازه کافی برای اثبات قطعی مهم نبوده است.

دارچین همچنین دارای اثرات تقویت شناختی است و محققان به دنبال تعیین این هستند که آیا این ادویه می تواند درمان موثری برای بیماری آلزایمر باشد یا خیر به طور خاص، دانشمندان CEppt (عصاره‌ای که در پوست دارچین یافت می‌شود)

لینک مفید : درمان یائسگی زودرس

را مطالعه کرده‌اند تا مطمئن شوند که آیا می‌تواند به جلوگیری از پیشرفت علائم آلزایمر کمک کند یا خیر. هنگامی که موش ها این عصاره را خوردند، توانایی شناختی آنها را تا حد زیادی بهبود بخشید منبع مورد اعتماد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : ۱۰ of the healthiest herbs and spices and their health benefits

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *