طب سوزنی چیست ؟ آشنایی اصولی با طب سوزنی

🔷 طب سوزنی چیست ؟ نحوه درمان با طب سوزنی | بخش درمانی PDF :

🌟 ۱- اساس طب سوزنی چیست ؟

🌟 ۲- روش کاربردی

🌟 ۳- طب سوزنی و جنبه درمانیقیمت : ۹.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


طب سوزنی یک روش درمانی سنتی چینی است که قدمت آن به ١٠٠٠ سال پیش بر می گردد.

در این روش سوزن های باریکی در نقاط خاصی از بدن وارد می شود تا موجب بهبود سلامتی فرد و درمان بیماری شود.

طب سوزنی، راهی منحصر بفرد برای سلامتی و توانایی درمان طیف وسیعی از بیماری ها از جمله علت گردن درد و … را ارائه می دهد.

این روش، به تنهایی و یا همراه با سایر روش های درمانی معمول، تقریبا برای درمان همه ی انواع بیماری ها کاربرد دارد.

بیماری های اسکلتی-عضلانی، سردرد، بیماری صبحگاهی و سیاتیک تنها چند نمونه از بیماری هایی است که با طب سوزنی درمان شده اند


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

طب سوزنی شامل وارد کردن سوزن های بسیار نازک از طریق پوست در نقاط استراتژیک بدن شما است. یکی از اجزای کلیدی طب سنتی چینی، طب سوزنی معمولاً برای درمان درد استفاده می شود. به طور فزاینده ای برای سلامتی کلی از جمله مدیریت استرس استفاده می شود.

طب سنتی چینی طب سوزنی را به عنوان تکنیکی برای متعادل کردن جریان انرژی یا نیروی زندگی – معروف به چی یا چی (چی) – توضیح می دهد که اعتقاد بر این است که از طریق مسیرها (مریدین ها) در بدن شما جریان می یابد.

لینک مفید : کاملترین فرهنگ درمان طبیعی بیماریی ها

با قرار دادن سوزن ها در نقاط خاصی در امتداد این نصف النهارها، پزشکان طب سوزنی معتقدند که جریان انرژی شما دوباره متعادل می شود.

در مقابل، بسیاری از پزشکان غربی نقاط طب سوزنی را مکانی برای تحریک اعصاب، ماهیچه ها و بافت همبند می دانند. برخی معتقدند که این تحریک مسکن های طبیعی بدن شما را تقویت می کند.

خطرات طب سوزنی کم است اگر شما یک پزشک طب سوزنی خبره و ماهر داشته باشید که از سوزن های استریل استفاده می کند. عوارض جانبی شایع عبارتند از درد و خونریزی جزئی یا کبودی در محل وارد شدن سوزن ها.

لینک مفید : عسل درمانی برای معده

سوزن های یکبار مصرف و یکبار مصرف در حال حاضر استاندارد عمل هستند، بنابراین خطر عفونت حداقل است. همه کاندیدای مناسبی برای طب سوزنی نیستند. ممکن است در معرض خطر عوارض قرار بگیرید اگر:

اختلال خونریزی دارند. اگر دچار اختلال خونریزی هستید یا اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، احتمال خونریزی یا کبودی ناشی از سوزن ها افزایش می یابد.
ضربان ساز داشته باشید.

لینک مفید : درمان طبیعی بیماری ها

طب سوزنی که شامل اعمال پالس های الکتریکی خفیف بر روی سوزن ها می شود، می تواند در عملکرد پیس میکر اختلال ایجاد کند. حامله هستند برخی از انواع طب سوزنی باعث تحریک زایمان می شود که می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

اگر به طب سوزنی فکر می کنید، همان اقداماتی را که برای انتخاب پزشک انجام می دهید، انجام دهید:

از افرادی که به آنها اعتماد دارید بخواهید توصیه کنند.

آموزش و اعتبار پزشک را بررسی کنید. اکثر ایالت ها نیاز دارند که طب سوزنی های غیرپزشک امتحانی را که توسط کمیسیون صدور گواهینامه ملی برای طب سوزنی و طب شرقی انجام می شود، بگذرانند.

لینک مفید : سنگ درمانی

با تمرین‌کننده مصاحبه کنید. بپرسید که چه چیزی در درمان دخیل است، چقدر احتمال دارد که به وضعیت شما کمک کند و هزینه آن چقدر است.

دریابید که آیا بیمه شما درمان را پوشش می دهد یا خیر. به پزشک خود بگویید که در حال بررسی طب سوزنی هستید. او ممکن است بتواند میزان موفقیت استفاده از طب سوزنی را برای شرایط شما به شما بگوید یا یک پزشک طب سوزنی را توصیه کند.


درمان طب سوزنی

در طول درمان طب سوزنی، متخصص طب سوزنی سوزن های بسیار نازکی را در نقاط خاصی از بدن شما وارد می کند. قرار دادن سوزن ها معمولاً ناراحتی کمی ایجاد می کند.

هر فردی که طب سوزنی را انجام می دهد، سبک منحصر به فردی دارد که اغلب جنبه های رویکردهای شرقی و غربی را در پزشکی ترکیب می کند.

لینک مفید : سنگ درمانی

برای تعیین نوع درمان طب سوزنی که بیشترین کمک را به شما می کند، پزشک ممکن است از شما در مورد علائم، رفتارها و سبک زندگی شما بپرسد. او همچنین ممکن است از نزدیک بررسی کند:

این ارزیابی اولیه و درمان ممکن است تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. قرارهای بعدی معمولاً حدود نیم ساعت طول می کشد. یک برنامه درمانی رایج برای یک شکایت معمولاً شامل یک یا دو درمان در هفته است. تعداد درمان ها به شرایط تحت درمان و شدت آن بستگی دارد. به طور کلی، دریافت شش تا هشت درمان معمول است.


در طول روش

نقاط طب سوزنی در تمام نواحی بدن قرار دارند. گاهی اوقات نقاط مناسب از ناحیه درد شما دور است. پزشک طب سوزنی محل کلی درمان برنامه ریزی شده و اینکه آیا نیاز به درآوردن لباس دارید را به شما می گوید.

یک لباس مجلسی، حوله یا ملحفه ارائه خواهد شد. برای درمان روی یک میز پرشده دراز می‌کشید که شامل موارد زیر است:

وارد کردن سوزن. سوزن های طب سوزنی به اعماق مختلف در نقاط استراتژیک بدن شما وارد می شوند. سوزن ها بسیار نازک هستند، بنابراین قرار دادن آنها معمولاً ناراحتی کمی ایجاد می کند.

لینک مفید : عسل درمانی برای معده

مردم اغلب آنها را به هیچ وجه درج نمی کنند. بین پنج تا ۲۰ سوزن در یک درمان معمولی استفاده می شود.

هنگامی که یک سوزن به عمق صحیح می رسد ممکن است احساس درد خفیفی داشته باشید.

دستکاری سوزن. پزشک شما ممکن است سوزن ها را به آرامی پس از قرار دادن حرکت دهد یا بچرخاند یا حرارت یا پالس های الکتریکی ملایم را روی سوزن ها اعمال کند.

برداشتن سوزن. در بیشتر موارد، سوزن ها به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در حالی که شما بی حرکت دراز کشیده اید و استراحت می کنید، در جای خود باقی می مانند. معمولاً هنگام برداشتن سوزن ها هیچ ناراحتی وجود ندارد.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

برخی از افراد پس از درمان طب سوزنی احساس آرامش و برخی دیگر احساس انرژی می کنند. اما همه به طب سوزنی پاسخ نمی دهند. اگر علائم شما در عرض چند هفته شروع به بهبود نکردند، ممکن است طب سوزنی برای شما مناسب نباشد.

اندازه گیری فواید طب سوزنی گاهی اوقات دشوار است، اما بسیاری از مردم آن را به عنوان وسیله ای برای کنترل انواع شرایط دردناک مفید می دانند.

با این حال، چندین مطالعه نشان می دهد که به نظر می رسد برخی از انواع طب سوزنی شبیه سازی شده به همان اندازه طب سوزنی واقعی کار می کنند.

لینک مفید : درمان بیماری ها بدون قرص

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد طب سوزنی در افرادی که انتظار دارند اثربخش باشد، بهترین نتیجه را دارد.

طب سوزنی عوارض جانبی کمی دارد، بنابراین اگر در کنترل درد با روش‌های مرسوم‌تر مشکل دارید، ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Acupuncture

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه