ارسال دعوتنامه از آلمان


امتیاز دهید نظرات شما

ارسال دعوتنامه از آلمان : داشتن دعوتنامه دلیل قطعی صدور ویزا نیست برای ارسال دعوتنامه از آلمان دعوت کننده ملزم به ارائه تعهدنامه است بر اساس این تعهدنامه فرد تضمین میدهد که هزینه های مهمان را در مدت زمان اقامت در آلمان تقبل خواهد کرد

اگر مهمان شما نخواهد داوطلبانه آلمان را ترک کند مسئولیت و هزینه بازگشت به عهده شما میباشد.

کانون خرد ماندگار ایران : بخش گردشگری : اگر شخص در خواست پناهندگی بدهد شما نمیتوانید تا چند سال دعوتنامه ارسال کنید و ممکن است کلیه هزینه هایی که دولت انجام میدهد را از شما مطالبه کند و یا کمکهای مالی دولتی قطع و یا محدود شود

برای تایید وضعیت مالی دو حالت وجود دارد :

۱- درآمدخالص کافی Nettoeinkommen
۲-گذاشتن وثیقه Sicherheitsleistung

شرایط گذاشتن وثیقه:

افراد با کار آزاد Selbständigیا افراد بازنشسته که هیچ کمک هزینه دولتی مثل SGB II یا SGB XII دریافت نمیکنند ولی درآمد کافی ندارند می توانند با گذاشتن وثیقه, اقدام به ارسال دعوتنامه بکنند

این وثیقه تا خروج مهمان از آلمان بلوکه می شود و زمانی به حساب شما واریز میشود که شخص مهر خروج از آلمان و ورود به ایران را به اداره مربوطه ارائه بدهد.

فرم مربوطه جهت خروج ار آلمان باید هنگام درخواست دعوتنامه گرفته شود.
برای افرادی که درآمد کافی برای دعوت خویشاوندان خود به آلمان را ندارند می توان بصورت جمعی (دو یا چندنفره) هم اقدام به ارائه تعهدنامه کنند.
مبلغ وثیقه برای کسانی که درآمد کافی ندارند متغییر است ولی معمولا برای خانواده سه نفری حداقل ۲۲۵۰ یورو میباشد.

کسانی که زیر نظر جاب سنتر و یا سوسیال میباشند نمیتوانند دعوتنامه ارسال کنند مگر در شرایط خاص که شخص باردار و یا بیمار باشد و امکان مسافرت به کشورش را نداشته باشد که با دستور پزشک این کار انجام میشود

دعوت کننده باید دارای یکی از انواع اقامت های زیر باشد

  • اقامت دائم آلمان
  • اقامت موقت آلمان
  • کارت آبی اتحادیه اروپا

هزینه ارسال دعوتنامه ۲۹ یورو میباشد.

بهتر است که دعوتنامه را با پست سفارشی فرستاده و یا اگر شخصی برای شما میخواهد این کار را انجام دهد باید مطمئن باشد، چون در صورت گم شدن مدارک گرفتن دعوتنامه مجدد کمی مشکل خواهد شد.

دقت کنید که شخص دعوت شونده حتما بیمه شود و تمامی شرایطی که شامل بیمه میشود پرسیده شود و یک شماره تماس که دارای خط واتس آپ و یا تلگرام باشد از شرکت بیمه دریافت شود چون در بسیاری موارد باید عکس نوع آزمایشات و یا برگه تجویز پزشک جهت پرداخت هزینه ارسال شود. دارندگان وضعیت دولدونگ Duldung شامل شرایط ارسال نمیباشند.

میتوان دعوتنامه فرستاد

۱. رسمی : در این حالت باید به اداره مهاجرت شهر خود مراجعه کرده و در قبال پرداخت کارمزد (حدود ۳۰ یورو) دعوتنامه برای شما تنظیم میشود. شما باید مشخص کنید که هزینه اقامت دعوت شوندگان به چه شکل تامین میشود.

در صورتی که شما این هزینه را به عهده بگیرید در اغلب موارد موظف به بلاک کردن مقدار مشخصی پول در حساب بانکی میشوید. میزان این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت است اما میتوان گفت برای هر فرد روزانه حدود ۳۰ یورو

۲. غیر رسمی : این دعوتنامه را خود فرد میتواند تنظیم و ارسال کند که در این حالت کارمزدی پرداخت نمیشود. در ادامه یک نمونه دعوتنامه غیر رسمی را میتوانید ببینید که در آن گفته فرد دعوت شونده مسئول هزینه های اقامتی خودش هست که در این حالت نیاز به موجودی حساب یا بلاک کردن پول از طرف شما نیست.

این دعوتنامه در واقع نامه ای هست خطاب به سفارت که شما می خواهید اقوام نزدیک خودتان را به آلمان دعوت کنید. مشخصات کامل شما شامل مشخصات کارت اقامت، محل اسکان و اندازه محل اسکان باید در این نامه ذکر بشود.

در صورتی که محل اسکان مشخص نشود فرد دعوت شونده باید مدرکی دال بر رزرو هتل در روز مصاحبه به سفارت ارائه دهد.

در انتها این نامه رو امضا کرده و آن را به همراه کپی کارت اقامت و کارت دانشجویی (در کل هر چیز مرتبط) برای خانواده ارسال می کنید. اعضای خانواده شما در روز مصاحبه، علاوه بر مدارک مورد نیاز، این نامه و کپی مدارک شما را نیز به سفارت تحویل میدهند.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه