منظور از اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی چیست ؟


امتیاز دهید نظرات شما

منظور از اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی چیست ؟ اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی نوعی از اقامت است که افراد در آن به ارائه اسناد و مدارک لازم توانایی مالی بالای خود برای زندگی در کشور فرانسه را به اثبات می رسانند.

کانون خرد ماندگار ایران : بخش گردشگری : زمانی که برای اخذ اقامت فرانسه اقدام می کنید از شما مدارک و اسنادی مطالبه می شود که به کمک آنها می توانید میزان ثروت خود را نشان دهید.

در صورتی که موفق به اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه شوید ویزا موقت شما صادر می شود و با گذشت زمان لازم و تعریف شده از طرف دولت فرانسه، اقامت شما دائم می شود.


چرا اقامت خود حمایتی فرانسه بهترین راه ورود به اروپاست ؟

در بحث مناسب بودن اقامت تمکن مالی فرانسه باید چنین گفت که در مراحل دریافت این نوع اقامت دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست.

متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نمایند.

این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند، کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

این درآمد با توجه به قوانین کشور فرانسه، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۳۰۰۰ یورو، همسر ۱۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۷۵۰ یورو میباشد.


هزینه دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

در بحث هزینه مورد نیاز برای اقامت تمکن مالی فرانسه اعداد و هزینه های لازم به صورت حدودی ارائه می شوند و در هر سال ممکن است متناسب با نرخ تورم و یا رشد افتصادی فرانسه متغییر باشد.

اما بطور کلی و برای مثال یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۵۲۵۰ یورو را به صورتی ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد. اما فرایند اخذ اقامت اروپا در فرانسه به طریق تمکن مالی چگونه است ؟


شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه چیست؟

با اقدام به دریافت تمکن مالی فرانسه و طی کردن روال کاری و اداری لازم، مسلما در ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود، چیزی تقریبا مشابه با اقامت اروپا از طریق کار، اما اقامت تمکن مالی فرانسه برای سرپرست، همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال تا ۵ سال به صورت سال به سال تمدید می شود و برای فرزندان زیر ۱۸ سال با توجه به سن، کارت ۵ ساله صادر می گردد.


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه