حرز امام جواد (اصل)

? حرز امام جواد (اصل) | بخش مذهبی PDF :

? ۱- حرز امام جواد (ع) چیست ؟

? ۲- موارد استفاده از آن

? ۳- نحوه استفادهقیمت : ۲۱.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


برای تحکیم امپراتوری خود، مامون، پادشاه عباسی دریافت که باید همدلی و حمایت ایرانیانی را که همیشه دوستدار اهل بیت علیهم السلام بودند، جلب کرد.

در نتیجه مامون از نظر سیاسی مجبور شد به بهای ارتباط با بنی عباس با قبیله بنی فاطمه ارتباط برقرار کند و از این طریق رضایت شیعه را جلب کند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش مذهبی


حرز امام جواد (اصل)

بر همین اساس، امام رضا را حتی برخلاف وصیت امام، وارث خود اعلام کرد و خواهرش ام حبیبه را به عقد او درآورد. مامون انتظار داشت که امام علی الرضا در امور سیاسی کشور از او حمایت کند.

حرز امام جواد (اصل) : اما وقتی متوجه شد که امام به مسائل سیاسی علاقه چندانی ندارد و توده مردم به دلیل عظمت روحی ایشان بیشتر به ایشان تسلیم می شوند، ایشان را مسموم کردند.

لینک مفید : دعای شیخ بهایی

با این حال، ضرورتی که او را بر آن داشت تا امام علی ارضاء را به عنوان وارث و جانشین خود معرفی کند، همچنان ادامه داشت.

از این رو خواست دخترش ام الفضل را به عقد محمد جواد پسر امام علی ارضاء درآورد و به همین منظور امام را از مدینه به عراق فرا خواند. بنی عباس وقتی فهمیدند مامون قصد دارد دخترش را به عقد امام محمد جواد درآورد، بسیار مضطرب شدند.

حرز امام جواد (اصل) : هیئتی متشکل از برخی از افراد برجسته منتظر او بودند تا او را از قصد خود منصرف کنند. اما همچنان از علم و تعالی امام تحسین می‌کرد.

لینک مفید : رجبعلی خیاط کیست ؟

او می‌گوید امام محمد جواد (ع) با اینکه جوان بود، ولی در تمام فضائل جانشین واقعی پدرش بود و عمیق‌ترین علمای جهان اسلام نمی‌توانستند با او رقابت کنند.

وقتی عباسیان متوجه شدند که مامون برتری امام را ناشی از علم او می داند، یحیی ابی اکثم، بزرگترین عالم و فقیه بغداد را برای مبارزه با او انتخاب کردند.

لینک مفید : بخش فال ابجد

حرز امام جواد (اصل) : مامون اعلامیه ای صادر کرد و یک جلسه بزرگ برای مسابقه ترتیب داد که منجر به تجمع عظیمی از مردم از تمام نقاط پادشاهی شد.

لینک مفید : دعای دفع بی خوابی و گریه کودک

به غیر از مقامات عالیقدر و بزرگوار، نهصد کرسی فقط مختص علما و فضلا بود. جهان در شگفت بود که چگونه یک کودک خردسال می تواند با قاضی کهنه کار در احکام دینی (قاضی القضات) و بزرگترین عالم عراق رقابت کند.

حضرت یحیی بن اکثم در کنار مامون روی تخت نشسته بود و امام را چنین خطاب کرد: آیا اجازه می‌دهی از تو سؤالی بکنم؟ امام به لحن نمونه اجدادش.


امام جواد

سپس یحیی از امام پرسید: حکم شما در مورد مردی که در حال احرام به شکار می پردازد، چیست؟ امام بلافاصله پاسخ داد: سؤال شما مبهم و گمراه کننده است.

حرز امام جواد (اصل) : حتماً باید ذکر می کردید که آیا او در حوزه قضائی کعبه شکار کرده است یا در خارج از آن. چه باسواد بود یا بی سواد ; برده بود یا شهروند آزاد ; خواه صغیر بود یا بزرگ ; آیا برای اولین بار بود یا قبلاً این کار را انجام داده بود.

لینک مفید : خرد معنوی در غلبه با ترس و نحوه شناخت اصولی خرد معنوی

همچنین اینکه آیا آن قربانی یک پرنده بود یا موجودی دیگر. شکار کوچک بود یا بزرگ ; چه در روز شکار کند چه در شب ; خواه شکارچی از عمل خود توبه کرده باشد یا بر آن اصرار داشته باشد ; چه پنهان یا آشکار شکار کرد ; احرام برای عمره بود یا برای حج.

حرز امام جواد (اصل) : تا همه این نکات توضیح داده نشود، نمی توان به این سؤال پاسخ مشخصی داد.» قادی یحیی از شنیدن این سخنان امام مبهوت شد و همه جمع مات و مبهوت شدند.

هیچ محدودیتی برای لذت مامون وجود نداشت. او احساسات شادی و تحسین خود را چنین بیان کرد: «براو! آفرین! ای ابوجعفر (احسنته، احسنت یا ابا جعفر)، علم و دستاورد تو از هر ستایشی خارج است.» چون مامون می‌خواست مخالف امام کاملاً افشا شود، به امام گفت: «شاید از یحیی هم سؤال کنید.

لینک مفید : چگونه توبه کنیم و ‌دیگر گناه نکنیم ؟ روش اصولی توبه کردن

ابن اکثم.» سپس یحیی نیز با اکراه به امام گفت: بله، ممکن است از من سؤالی بپرسید. اگر جواب را بدانم به شما خواهم گفت؛ در غیر این صورت از شما می خواهم که پاسخ دهید.» پس از آن حضرت سؤالی پرسید که یحیی نتوانست پاسخ دهد.

حرز امام جواد (اصل) : سرانجام امام به سؤال او پاسخ دادند. سپس مامون خطاب به حاضران گفت: مگر نگفتم امام از خاندانی است که خداوند آن را مخزن علم و دانش برگزیده است؟ آیا کسی در دنیا وجود دارد که بتواند حتی با فرزندان این خانواده برابری کند؟

لینک مفید : آیا خدا گناه کبیره را می بخشد ؟ شناخت گناه کبیره

«همه فریاد زدند: «بی‌تردید کسی مانند محمد بن علی جواد نیست». به عنوان نشانه شادی امام یک سال پس از ازدواج با همسرش از بغداد به مدینه بازگشت و در آنجا به تبلیغ احکام خدا پرداخت.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Imam Javad (as) Migration to Iraq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *