دعای جوشن کبیر شب قدر آشنایی با جوشن کبیر

? دعای جوشن کبیر شب قدر آشنایی با جوشن کبیر | بخش مذهبی PDF :

? ۱- شب قدر و دعای جوشن کبیر

? ۲- علت خواندن دعای جوشن کبیر در شب قدرقیمت : ۹.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


دعا برای برخی، این یک روش زندگی است، اما برای برخی دیگر، می تواند مرموز یا پیچیده باشد. اغلب، از آن به عنوان یک رشته مسیحی یاد می شود، که می تواند آن را دشوار یا ظالمانه به نظر برساند.

با این حال، نماز چیز شگفت انگیزی است که فواید بسیاری دارد. این فواید فراتر از دعای فردی است.

در این مقاله به تعریف دعا می پردازیم و به برخی از فواید دعا نگاه می کنیم.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش مذهبی


نماز چیست ؟

مردم دعا را به اشکال مختلف تعریف می کنند، اما ساده ترین راه برای توصیف آن ارتباط با خداست.

دعا انواع مختلفی دارد و راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. دعای منفعت‌بخش خوانده نمی‌شود، بلکه ارتباطی است که از دل می‌آید.


برخی از فواید نماز

۱. نماز تمرکز ما را تغییر می دهد. گرفتار شدن در شرایط اطرافمان، خوب یا بد، آسان است. دعا کردن تمرکز ما را از اینجا روی زمین به سوی خدا در بهشت ​​هدایت می کند.

به چیزهای بهشتی فکر کنید، نه چیزهای زمینی (کولسیان ۳:۲، NLT).

نگاه به عیسی، نویسنده و تکمیل کننده ایمان ما… (عبرانیان ۱۲:۲).

لینک مفید : ثروت با سوره شمس و نحوه آشنایی با سوره شمس

۲. دعا ما را به خدا نزدیک می کند. از آنجا که دعا ارتباط با خدا است، به ما کمک می کند تا رابطه خود را با او ایجاد کنیم. این یکی از راه‌هایی است که می‌توانیم او را بهتر بشناسیم.

به خدا نزدیک شوید تا او به شما نزدیک شود (یعقوب ۴: ۸).

خداوند به همه کسانی که او را می خوانند، نزدیک است به همه کسانی که او را به راستی می خوانند (مزمور ۱۴۵:۱۸).

لینک مفید : دعای بیخوابی شبانه

۳. دعا ما را به حضور خدا سوق می دهد. در عهد عتیق، مردم به کاهنان یا پیامبران نیاز داشتند تا برای آنها با خدا صحبت کنند. اما وقتی عیسی درگذشت، پرده معبد به دو نیم شد و راه را برای ما باز کرد تا خودمان با خدا صحبت کنیم.

پرده عبادتگاه معبد از بالا به پایین به دو قسمت پاره شد (متی ۲۷:۵۱).

پس بیایید با اطمینان به تخت فیض خدا نزدیک شویم، تا بتوانیم رحمت و فیض را برای کمک به ما در زمان نیاز بیابیم (عبرانیان ۴:۱۶).

لینک مفید : دعای سریع محبت

۴. دعا راهی برای کمک به دیگران است. دو راه وجود دارد که این درست است. یکی با کسی دعا می کند و دیگری برای کسی دعا می کند. یکی به صورت حضوری (یا از طریق تلفن) انجام می شود، در حالی که دیگری در زمان خصوصی شما انجام می شود.

برای یکدیگر دعا کنید تا شفا پیدا کنید (یعقوب ۵:۱۶).

و بنابراین، از روزی که شنیدیم، از دعا برای شما دست برنمی‌داریم، و از شما می‌خواهیم که با آگاهی از اراده او با تمام حکمت و درک روحانی پر شوید، تا به شیوه‌ای که شایسته خداوند است، به طور کامل گام بردارید.

لینک مفید : پخش تراکت

او را خشنود می سازد و در هر کار نیک ثمر می دهد و در معرفت خدا فزونی می یابد. باشد که با تمام قدرت، مطابق با قدرت شکوهمند او، برای تمام استقامت و شکیبایی همراه با شادی، از پدری که شما را واجد شرایط شریک شدن در میراث مقدسین در نور است، سپاس گویید. (کولسیان ۱:۹-۱۲، ESV).

۵. دعا به آرامش ما کمک می کند. دنیا پر از چیزهایی است که اضطراب را وارد زندگی ما می کند و دعا می تواند آرامش را به ما بازگرداند.

تمام نگرانی ها و نگرانی های خود را به خدا بسپارید، زیرا او به شما اهمیت می دهد (اول پطرس ۵:۷، NLT).

لینک مفید : دعای افزایش فروش و کاسبی

برای هیچ چیز مضطرب نباشید، بلکه در هر کاری با دعا و استغاثه، با شکرگزاری، درخواست های خود را به درگاه خداوند مطرح کنید. و صلح خدا که فراتر از هر فهمی است، قلب و ذهن شما را در مسیح عیسی حفظ خواهد کرد (فیلیپیان ۴: ۶-۷).

۶. دعا باعث تغییر می شود. عبارت آشنای دعا چیزها را تغییر می دهد درست است. گاهی اوقات چیزهایی که تغییر می کند شرایط است، در حالی که گاهی ما چیزی هستیم که دعا تغییر می کند.

لینک مفید : استخاره قرآن کریم با حروف ابجد و روش استخاره با قرآن

دعای انسان صالح قوی و مؤثر است. ایلیا یک انسان بود، حتی مثل ما. صمیمانه دعا کرد که باران نبارد و سه سال و نیم بر زمین باران نبارید. او دوباره دعا کرد و آسمانها باران دادند و زمین محصولات خود را تولید کرد (یعقوب ۴: ۱۶-۱۸).

من به تو قلبی تازه خواهم داد و روحی تازه در درونت خواهم نهاد. قلب سنگی شما را برمی دارم و قلبی از گوشت به شما می دهم (حزقیال ۳۶:۲۶).

مزایای نماز تمام نمی شود. دعا به ما کمک می کند مسیر زندگی را پیدا کنیم. این می تواند ما را از تصمیم گیری اشتباه و افتادن به گناه باز دارد. از طریق آن، ما می توانیم یاد بگیریم که تسلیم اراده خدا باشیم.

لینک مفید : تهرانی

دعا به ما کمک می کند بخشش و محبت را دریافت کنیم. همچنین به ما کمک می کند تا دشمنان خود را دوست بداریم زیرا می دانیم که چگونه زمانی دشمن خدا بودیم، اما از طریق عیسی، دوست و وارث هستیم.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : What Are the Benefits of Prayer?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *