مصاحبه شغلی موفق و آشنایی با روش مصاحبه موفق

? مصاحبه شغلی موفق و آشنایی با روش مصاحبه موفق | بخش استخدام PDF :

? ۱- مراحل داشتن یک مصاحبه خوب

? ۲- چرا آنها باید شمارا استخدام کنید

? ۳- زبان بدن را بلد باشید

? ۴- منتظر چیزهای غیرمنتظره باشید

? ۵- هرچیز را که نفهمیدید بپرسید

? ۶- تمرین داشته باشید

? ۷- تمرکز کنیدقیمت : ۱۰.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


مصاحبه ها سخت ترین بخش فرآیند استخدام در طول تاریخ بوده است. بهترین تکنیک های مصاحبه برای کارفرمایان چالش برانگیز است.

اشتباهات می توانند قضاوت شما را به خطر بیندازند، از سوگیری های شناختی گرفته تا عدم آمادگی مناسب، و ممکن است عواقب جدی داشته باشند.

بنابراین، یادگیری نحوه انجام مصاحبه ضروری است. مشاوره وجود دارد اگر به دنبال آن باشید.

چه در مورد بهترین سؤالات مصاحبه تحقیق کرده باشید و چه سؤالات مصاحبه را مشخص کرده باشید که نباید بپرسید، چگونه اشتباهاتی را که حتی از انجام آنها اطلاعی ندارید حذف می کنید؟


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش استخدام


مصاحبه شغلی موفق

مصاحبه کنندگان با تجربه می دانند که تصدیق آنها گامی حیاتی برای مقابله با آنهاست. در اینجا ۱۰ چیزی وجود دارد که باید سعی کنید از آنها اجتناب کنید:

عدم آمادگی : صدها مقاله از کاندیداها می خواهند که کاملاً برای مصاحبه آماده شوند. در عین حال، تعداد کمی به مصاحبه کننده یادآوری می کنند که باید همین کار را انجام دهند.

مصاحبه شغلی موفق : نامزدی که ناآماده وارد می شود، خطر از دست دادن یکی از تعدادی از فرصت های شغلی را دارد، در حالی که یک مصاحبه کننده بیشتر در خطر است.

لینک مفید : معاینات استخدام

ممکن است با ثبت داده های تاریخی ارزشمند، فرصت استفاده از تکنیک سیستماتیک مصاحبه را از دست بدهید. در نهایت ممکن است یک استخدام عالی را نیز از دست بدهید. عالی است اگر بدانید به دنبال چه هستید.

مصاحبه شغلی موفق : اما همیشه نمی‌توانید روی «وقتی ببینم آن را می‌دانم» حساب کنید. یک مصاحبه ساختاریافته برای آماده شدن زمان می برد، اما یکی از بهترین پیش بینی کننده های عملکرد شغلی است.


سوگیری تایید

وقتی فردی ایده یا فرضیه ای را در ذهن خود فرموله می کند، به دنبال راهی برای تایید آن می گردد. این سوگیری تایید است و باید بررسی شود.

مصاحبه شغلی موفق : اگر یک مدیر استخدام قبل از مصاحبه تصمیم بگیرد که یک نامزد فوق العاده است، در حین مصاحبه به دنبال مدرکی برای آن می گردد (و احتمالاً می یابد).

لینک مفید : شرکت های موفق چگونه استخدام میکنند ؟

در ضمن، به دلیل ادراک گزینشی، نسبت به هر چیز منفی که با آن ایده از پیش ساخته شده در تضاد باشد، کور خواهند بود. این تاکتیک مصاحبه ضعیف راهی مطمئن برای یک تصمیم بد است.


اثر هاله

تصور کنید از مهارت های کدنویسی یک نامزد شگفت زده شده اید. آنها به سرعت یک قطعه کد نوشتند که کاربردی، تمیز و عالی است.

مصاحبه شغلی موفق : قدردانی شما از آن مهارت احتمالاً به سایر حوزه‌هایی که در آن تلاش می‌کنید نامزد را ارزیابی کنید، سرایت می‌کند.

لینک مفید : راهنمای استخدام ایران خودرو

متوجه می‌شوید که مهارت‌های ارتباطی یا کار گروهی آن‌ها ناقص است، اما تأثیر منفی آن‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

ممکن است در نهایت این نامزد را استخدام کنید و به سختی متوجه شوید که آنها در شرکت شما مناسب نیستند.


سوگیری مقایسه اجتماعی

برای همه ما اتفاق می افتد. مردم تمایل دارند در تمام جنبه های زندگی خود را با دیگران مقایسه کنند.

مصاحبه شغلی موفق : وقتی متوجه می‌شوید که کسی به نوعی بهتر است، ممکن است احساس نارضایتی ایجاد شود.

لینک مفید : شغل های پر درآمد آینده | مشاغل پولساز

در طول مصاحبه، مدیران استخدام ممکن است کاندیداهایی را ببینند که از نظر آنها بهتر از خودشان با درجاتی از رقابت هستند.

این منجر به احساسات منفی و عدم استخدام برای یک نامزد بسیار واجد شرایط می شود. آگاهی از این تعصب می تواند به شما در غلبه بر آن کمک کند.

مصاحبه شغلی موفق : به یاد داشته باشید که این نامزد برای بدست آوردن شغل شما نیست، شما آنها را بر اساس پتانسیل و مزایایی که می توانند برای شرکت به ارمغان بیاورند استخدام خواهید کرد.


تأثیر اکتشافی

بنابراین شما و نامزد به یک دبیرستان رفتید. شما آشنایی را احساس می کنید و از یادآوری خاطره لذت می برید.

اگر به سرعت آن را بررسی نکنید، ممکن است قضاوت شما به راحتی مبهم شود و تصمیم آینده تحت تأثیر قرار گیرد. خوشبختانه، راه حل هایی برای آن وجود دارد.

مصاحبه شغلی موفق : حضور بیش از یک مصاحبه کننده احتمالاً تأثیر قضاوت ذهنی را کاهش می دهد. مهمتر از همه اینکه یک مصاحبه ساختاریافته به شما کمک می کند تا روی معیارهای عینی تمرکز کنید.


عجله در نتیجه گیری

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، نیمی از کارفرمایان گزارش می دهند که برای تعیین اینکه آیا یک نامزد مناسب است یا خیر، تنها به پنج دقیقه زمان نیاز دارند.

لینک مفید : منابع عمومی آزمون های استخدامی

در چنین مدت کوتاهی، احتمالاً خواهید توانست تشخیص دهید که مودب، با اعتماد به نفس یا خوش لباس هستند.

مصاحبه شغلی موفق : اما آیا اینها واقعاً با عملکرد شغلی آینده مرتبط هستند؟ به احتمال زیاد نه مهم است که به یاد داشته باشید که مصاحبه یک مسابقه نیست.

برای تصمیم گیری سریع در مورد یک نامزد امتیاز جایزه دریافت نمی کنید. برداشت های اولیه می تواند به راحتی شما را گمراه کند و تمایل شما را برای پرسیدن سوالات درست یا تفسیر پاسخ ها به خطر بیندازد.

لینک مفید : بخش رمان

سعی کنید تا پایان مصاحبه صبر کنید تا قضاوت اولیه خود را بنویسید. شاید تعجب کنید.


تعقیب کمال

اغلب، مدیران استخدام واقعاً در تلاش نیستند تا بهترین ها را در میان مصاحبه شوندگان بیابند. آنها در تلاشند تا آنچه را که به عنوان کاندیدای “کامل” آرزو کرده اند، بیابند.

مصاحبه شغلی موفق : یکی که تمام صلاحیت‌هایی را که خواسته‌اند دارد و سپس تعدادی که سخت‌کوش، مؤدب، با اعتماد به نفس است و می‌خواهد برایشان کار کند.

لینک مفید : بخش داستان کوتاه

اما چنین نامزدی وجود ندارد. احتمالاً تا زمانی که تصمیم فوری شود به مصاحبه ادامه می دهید. نامزدهای با استعدادی که می توانستند برای برتری آموزش ببینند، شغل دیگری پیدا خواهند کرد. به جای تلاش برای “کمال”، واقع بینانه تر باشید.


ندانستن دنبال چه چیزی

مصاحبه‌کنندگان ممکن است گهگاه بیش از حد به پرسش‌های قالبی که در اینترنت پیدا کرده‌اند یا از دیگران شنیده‌اند، تکیه کنند.

مصاحبه شغلی موفق : گاهی اوقات آنها نمی دانند که این سؤالات چه چیزی را نشان می دهد. هنگام پرسیدن سؤالات مصاحبه مبتنی بر شایستگی، مانند نحوه برخورد یک نامزد با یک مشتری دشوار، باید به این فکر کنید که سعی دارید چه چیزی را ارزیابی کنید.

لینک مفید : بخش دانش آموزی

آیا صبر، مهارت های ارتباطی، حل مسئله یا همه این ویژگی ها در کنار هم است؟ آگاهی از هدف یک سوال تنها راه ارزیابی پاسخ است. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت آن را با شهود تفسیر کنید یا به طور کلی آن را نادیده بگیرید.

مصاحبه شغلی موفق : استفاده از مصاحبه های ساختاریافته می تواند به شما کمک کند تا نیازهای خود را زودتر مشخص کنید. راهنمای رایگان ما را برای یادگیری نحوه انجام آن دانلود کنید.


عمیق تر در سؤالات غوطه ور نشدن

سوالات مصاحبه رفتاری یک تکنیک مدرن مصاحبه است که در واقع پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

لینک مفید : بخش دانشگاهی

پرسیدن یک سوال در مورد تجربه گذشته ممکن است چیز زیادی در مورد یک نامزد به شما بگوید. شما فقط نمی خواهید داستان آنها را بشنوید.

مصاحبه شغلی موفق : شما می خواهید طرز تفکر آنها را درک کنید، چگونه به یک راه حل رسیدند، تأثیر اعمال آنها چه بود و دیگران چگونه آنها را درک کردند.

هر بار که سؤالی می‌پرسید، باید آماده باشید تا با دیگران پیگیری کنید تا زمانی که به هسته اصلی آنچه برای تصمیم‌گیری آگاهانه نیاز دارید برسید.


عدم “فروش” شرکت

مصاحبه‌کننده‌ها گاهی اوقات فراموش می‌کنند که مصاحبه فقط برای ارزیابی نامزد نیست.

همچنین این فرصتی است که شرکت را به گونه ای معرفی کنید که بهترین نامزد را متقاعد کند که پیشنهاد آنها را بپذیرد.

مصاحبه شغلی موفق : این امر ضروری است، زیرا فردی با شرایط قوی احتمالاً گزینه های دیگری را نیز در نظر خواهد داشت. البته، این بدان معنا نیست که شما باید از لاف زدن درباره شرکت خود غافل شوید.

لینک مفید : بخش اجتماعی

معیار صدا برای هدف، گوش دادن/ صحبت کردن ۸۰/۲۰ است و از متکبرانه یا غیر صادقانه به نظر نرسید. باید سعی کنید هر کلمه ای به نفع شما باشد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Interview techniques from experienced interviewers

‫۷ دیدگاه ها

  1. Animals were acclimated for 1 week in a temperature controlled room 23 2 C, with a relative humidity of 55 10, an illumination intensity of 150 300 lux, a frequency of air ventilation of 15 20 times h, and a 12 h illumination 07 00 19 00 buy cialis ۷ pg mL, while in the trials that include leptin, something similar to the MDA MB 231 line is found, since the stimuli that generated the highest expression of the protein were those of 100 ng mL of leptin and 100 ng mL of leptin plus tamoxifen, with concentrations of 183

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *