نحوه پیدا کردن شغل و آشنایی با اصول پیدا کردن شغل

? نحوه پیدا کردن شغل و آشنایی با اصول پیدا کردن شغل | بخش استخدام PDF :

? ۱- نحوه پیدا کردن شغل

? ۲- رزومه خود را کامل کنید

? ۳- اطلاعات غیرشغلی را هم در رزومه بنویسید

? ۴- در مصاحبه شغلی ظاهر آراسته داشته باشید

? ۵- در مصاحبه شغلی خودتان باشید

? ۶- مهارت و تجربه های خود را در قالب خاطره بازگو کنیدقیمت : ۸.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


مصاحبه خیلی قبل از اینکه دست بدهید و دور میز بنشینید شروع می شود. شما هرگز نمی دانید وقتی از اتوبوس یا قطار خود پیاده می شوید یا وارد ساختمان شرکت می شوید، ممکن است با چه کسی برخورد کنید – همانطور که می دانید، مصاحبه کننده شما می تواند در همان صف قهوه بار شما باشد.

بنابراین مطمئن شوید که از همان لحظه ای که به راه می افتید، هوای دوستانه، مطمئن و حرفه ای را به نمایش می گذارید.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش استخدام


نحوه پیدا کردن شغل

بدون شک مطمئن شده اید که زودتر می رسید. به خودتان زمان بدهید تا استراحتی راحت داشته باشید و مطمئن شوید که هیدراته شده اید.

نحوه پیدا کردن شغل : با مسئول پذیرش صحبت کنید، تلفن خود را خاموش کنید و به محیط اطراف خود بپردازید – ممکن است متوجه چیزی شوید که بعداً به یک موضوع کوچک و مفید تبدیل شود.

لینک مفید : شغل های پر درآمد آینده

سعی نکنید واقعیت های لحظه آخری را در خود جمع کنید – می خواهید آرام و منظم باشید، نه آشفته و ناآماده.


کارهایی که نباید انجام داد

“یک بار شنیدم که شخصی بیرون ساختمان ما ایستاده بود، با عصبانیت سیگار می کشید و با صدای بلند از تلفن خود از شروع زودهنگام جلسه آنها شکایت می کرد و با صدای بلند تعجب می کرد که چرا آنها آنجا بودند.

نحوه پیدا کردن شغل : وقتی به مصاحبه بعدی رسیدم، متوجه شدم که ناله پر سر و صدا، نامزد بعدی من است! شروع خوبی نیست…”


با هر کسی که ملاقات می کنید به عنوان مصاحبه کننده رفتار کنید

مطمئن شوید که با همه کسانی که در فرآیند مصاحبه با آنها برخورد می کنید مودب و دوستانه رفتار می کنید.

از احوالپرسی با مسئول پذیرش گرفته تا افرادی که با آنها در آسانسور مشترک هستید، تا قدم زدن در یک دفتر با پلان باز برای رسیدن به اتاق جلسه خود…

نحوه پیدا کردن شغل : اینها همه نقاط تماس با کارفرمای آینده شما هستند و همکاران اغلب برداشت های خود را از بازدیدکنندگان به اشتراک می گذارند.

لینک مفید : چگونه کار پیدا کنیم در ایران و نحوه پیدا کردن کار

پس از آن، بنابراین شما می خواهید همه کسانی که با شما در تماس هستند، شما را تا حد امکان مثبت ببینند.


کارهایی که نباید انجام داد

من دوست دارم به این نکته اشاره کنم که شخصاً با نامزدها سلام کنم. در یک مورد، یکی از نامزدها تصور کرد که من یک دستیار هستم، با من رفتار بسیار غیرمستقیم داشت و نسبتاً گستاخانه از من خواست که برای آنها نوشیدنی بیاورم.

نحوه پیدا کردن شغل : وقتی دیدند من در حال رفتن به پانل مصاحبه هستم کاملاً شوکه شدند!

لینک مفید : آزمون استخدام پتروشیمی بندر امام

اما چیزی که بیش از همه من را ناامید کرد این ایده بود که مناسب است با کارکنان در هر سطحی چنین رفتار شود.


اولین تصور قوی ایجاد کنید

برداشت های اولیه مهم هستند و نشانه های غیرکلامی حتی بیشتر از تاثیرات کلامی اهمیت دارند.

نحوه پیدا کردن شغل : بنابراین در همان چند دقیقه اول، همه چیز به این است که با اعتماد به نفس لبخند بزنید، محکم دست بدهید، تماس چشمی برقرار کنید و به طور کلی به نظر برسید که انگار از بودن در آنجا خوشحال هستید و کار را می خواهید.

لینک مفید : معاینات استخدام

کمی به سمت خود خم شوید، ابروهای خود را کمی باز کنید و منتظر بمانید تا از شما برای نشستن دعوت شود. در هر کاری که انجام می دهید، نگرشی پر از انرژی، اشتیاق و علاقه نشان دهید.

نحوه پیدا کردن شغل : از نظر لباس، سعی کنید مدل لباس خود را با شرکتی که ملاقات می کنید هماهنگ کنید.

لینک مفید : ٣٠ شغل تضمینی پر درآمد در آینده

شما باید بتوانید از طریق وب سایت و خروجی رسانه های اجتماعی آن، به ویژه هر محتوایی در مورد فرهنگ کاری آن، ایده خوبی از کد لباس معمولی شرکت داشته باشید، و استخدام کننده شما نیز می تواند به شما توصیه کند.

نحوه پیدا کردن شغل : شما می خواهید کمی شخصیت و کاریزما را نشان دهید، اما همچنین می خواهید به خوبی ظاهر شوید، بنابراین اگر شک دارید همیشه در جنبه رسمی اشتباه کنید.


کارهایی که نباید انجام داد

«یکی از نامزدها که با او مصاحبه کردم، در حالی که منتظر بودند، یک لیوان آب خواست. هوا سرد بود و حتماً درست قبل از ملاقات ما آن را ریخته بودند، بنابراین اولین برداشت من یک دست دادن بسیار مرطوب و سرد بود.

نحوه پیدا کردن شغل : بنابراین همیشه نوشیدنی خود را در دست چپ خود نگه دارید!


برای گفتگوی کوچک آماده باشید

درست (یا اشتباه) صحبت کردن می تواند عواقب بزرگی داشته باشد. این راهی است برای افراد برای ایجاد رابطه و وابستگی، و شروع به تولید آن کیفیت ناملموس و دست نیافتنی «شیمی» که مشخصه همه روابط تجاری مؤثر است.

نحوه پیدا کردن شغل : بنابراین، به عنوان بخشی از آماده سازی مصاحبه، ایده خوبی است که از قبل به برخی موضوعات احتمالی که ممکن است پیش بیایند فکر کنید تا به روان نگه داشتن گفتگو کمک کنید.

لینک مفید : بخش متافیزیک

نکته کلیدی این است که موضوعاتی را مطرح کنید که در آن علایق مشترکی دارید، به طوری که بتوانید هم سؤالات معتبر بپرسید و هم به آنها پاسخ دهید.

نحوه پیدا کردن شغل : به عنوان مثال، اگر تصویری از خانواده مصاحبه کننده خود می بینید، شاید می توانید در مورد آنها بپرسید – و با یک حکایت خانوادگی خود آماده باشید.

یا اگر شما از طرفداران ورزش هستید و علائمی را مشاهده می کنید که مصاحبه کننده شما نیز چنین است، شاید بتوانید یک سوال مناسب بپرسید که پاسخ جالبی نیز برای آن گرفته اید (“آیا تا به حال به مسابقات می روید؟” “پس چه کسی می رود؟” برای بردن جام امسال؟» و غیره).

لینک مفید : بخش حیوانات

به موضوعات موضوعی نیز فکر کنید. به عنوان مثال، آیا کارفرمای احتمالی شما اخیراً در اخبار بوده است؟

نحوه پیدا کردن شغل : یا می‌توانید درباره تأثیر بالقوه یک پیشرفت اخیر بر شرکت بپرسید، مانند برگزیت یا کاهش قیمت سهام یا یک حمله بدافزار جدی؟ در هر مورد، مطمئن شوید که فکر جالبی از خودتان برای مشارکت دارید.


کارهایی که نباید انجام داد

یکی از کاندیداها که اخیراً با او مصاحبه کردم، یک سری سؤالات بی‌وقفه در مورد خانواده‌ام، شغل، شرکت، چیزهایی که در اخبار وجود داشت – از همه چیز پرسید.

نحوه پیدا کردن شغل : اما او واقعاً چیز زیادی برای گفتن نداشت و واقعاً منتظر شنیدن پاسخ من قبل از پرسیدن سؤال بعدی نبود، بنابراین او فقط مضطرب و پراکنده شد.»


از همان ابتدا در جریان پیام باشید

به سیاستمدارانی که در مدیریت رسانه‌ها مربی می‌شوند، همیشه توصیه می‌شود که حداکثر سه پیام کلیدی برای انتقال داشته باشند، که باید به آن پایبند باشند و در طول هر مصاحبه تکرار کنند.

نحوه پیدا کردن شغل : به طور مشابه، ایده خوبی است که دو یا سه نکته کلیدی در مورد آنچه که باید ارائه دهید و آنچه به دنبال آن هستید داشته باشید – برای مثال، “من برای چالش مدیریت یک تیم آماده هستم”، من تجربه انطباق را با تخصص فنی ترکیب می‌کنم، «در حرفه‌ام، مهارت تحول دیجیتال گسترده‌ای را ایجاد کرده‌ام».

لینک مفید : بخش سالمندان

اینها سه نکته کلیدی هستند که می خواهید مصاحبه کننده شما در مورد شما به خاطر بسپارد. بنابراین سعی کنید هر زمان که می توانید، حتی در چند دقیقه اول، آنها را به طور طبیعی انجام دهید.

نحوه پیدا کردن شغل : همچنین مهم است که برای برخی از رایج‌ترین سؤالاتی که در اوایل مطرح می‌شوند پاسخی آماده داشته باشید – مانند «به من بگویید چرا این شغل را می‌خواهید» و «درک شما از آنچه این شغل شامل می‌شود چیست؟»


کارهایی که نباید انجام داد

من همیشه با درخواست از مردم برای توضیح اینکه کسب و کار ما چه می کند شروع می کنم.

نحوه پیدا کردن شغل : این سوال ساده و فریبنده افراد زیادی را درگیر خود می کند – شگفت انگیز است که تعداد زیادی از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، شاید به این دلیل که آنها در چندین مصاحبه متوالی شرکت می کنند و وقت کافی برای تحقیق ندارند.

لینک مفید : بخش درمانی

اما اگر متوجه نشدید که درک محکمی از شرکت و دلیل استخدام آن ندارید، مصاحبه‌کننده فقط می‌تواند نتیجه بگیرد که شما واقعاً آن‌قدرها در مورد این شغل ناراحت نیستید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : job interview

‫۹ دیدگاه ها

  1. buy cialis 20mg Women with at least one ovary but without a uterus should be deemed postmenopausal by either age over 55 or a combination of estrogen within a postmenopausal range per local lab and FSH over 40 mIU mL No women of childbearing potential or who are premenopausal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *