مشاوره ازدواج همراه با فرایند اصولی مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج همراه با فرایند اصولی مشاوره ازدواج | بخش زناشویی PDF :

? ۱- مشاوره و اصول کلی

? ۲- راهکارهای قبل از ازدواجقیمت : ۳۰.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


عاشق شدن و ازدواج هر دو در نوع خود استرس زا هستند. اما ممکن است بگویید که آنها بخش آسان را نشان می دهند. این حفظ یک ازدواج است که می تواند دشوار باشد.

بزرگ کردن بچه ها، مشکلات مالی، ساعت های طولانی کار کردن، مواجهه با مشکلات شخصی – به سادگی یاد گرفتن نحوه گذر از فراز و نشیب های زندگی مشترک می تواند بر هر رابطه ای تأثیر بگذارد.

جای تعجب نیست که بیش از ۴۰ درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود. در حالی که درست است که بسیاری از ازدواج‌ها قرار نبوده باشند – برای مثال برخی از زوج‌ها از هم جدا می‌شوند یا متوجه می‌شوند که ناسازگار هستند – بسیاری از ازدواج‌ها به این دلیل پایان می‌یابد که زوج‌ها ابزاری برای مدیریت مشکلات خود ندارند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش زناشویی


کمی آشنایی با ازدواج

مشاوره ازدواج یا زوج درمانی، نوعی مشاوره است که به طور خاص بر ازدواج و روابط متمرکز است. مشاوران ازدواج – معمولاً درمانگران ازدواج و خانواده دارای مجوز (LMFT) – به طور خاص برای کمک به زوج ها در تشخیص مشکلات خود و کار بر روی راه حل ها آموزش دیده اند.

مشاوره ازدواج مکانی امن برای زوج‌ها است تا مسائل را به هم بزنند – تا در مورد آنچه واقعاً در ذهنشان است صحبت کنند.

لینک مفید : ازدواج همراه با طالع بینی آسان ازدواج

در حل مشکلات ازدواج، برقراری ارتباط کلیدی است و مشاوره ازدواج یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های ارتباطی، رسیدن به درک متقابل، و چگونگی پیشروی به‌عنوان یک زوج – یا پایان دادن دوستانه به ازدواج است، اگر چنین باشد. انتخاب مناسب برای زوج

چه کسانی باید به دنبال مشاوره ازدواج باشند؟

اغلب به مشاوره ازدواج یک انگ وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها زوج هایی که در شرف طلاق یا جدایی هستند به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. اما حقیقت این است که همه ازدواج ها مشکلات خود را دارند. اکثر زوج ها می توانند در یک زمان از مشاوره ازدواج بهره مند شوند.

مشاوره ازدواج : اگرچه به آن “مشاوره ازدواج” می گویند، اما برای مراجعه به مشاوره ازدواج نیازی به ازدواج ندارید. هر زوجی بدون توجه به وضعیت رابطه خود می توانند از مشاوره مشاوره بگیرند.

لینک مفید : تکنیک درمان زود انزالی در چند دقیقه

مشاوره ازدواج برای زوج‌های مستقیم، زوج‌های همجنس‌گرا، زوج‌هایی از همه نژادها و زوج‌هایی که روابط سنتی کمتری دارند (از راه دور، ازدواج آزاد، متاهل، اما زندگی مشترک ندارند) است.

چه تازه شروع کرده اید و چه ۴۰ سال است که ازدواج کرده اید، می توانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید. حتی بسیاری از زوج ها قبل از ازدواج به مشاوره ازدواج می پردازند.

مشاوره ازدواج : باز هم، واقعاً هیچ محدودیتی در مورد اینکه چرا ممکن است مشاوره ازدواج را در نظر بگیرید، وجود ندارد. هر مشکلی که فکر نمی کنید به تنهایی قادر به حل آن هستید – یا می توانید از یک دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه بهره مند شوید – می توانید با چند جلسه مشاوره ازدواج کمک کنید.

لنیک مفید : آموزش مشاوره ازدواج تخصصی

با این حال، برخی از مسائل خاص وجود دارد که معمولاً زوج‌ها را وادار می‌کند تا به دنبال مشاوره باشند، از جمله:

زوج‌هایی که احساس می‌کنند بارها و بارها با هم دعوا می‌کنند و به سختی می‌توان چشم به چشم هم دید یا راه‌حلی برای آن پیدا کرد.

مشاوره ازدواج : زوج‌هایی که در مورد انتخاب‌های والدین، مالی یا سبک زندگی اختلاف نظر دارند

زوج‌هایی که احساس می‌کنند مسئولیت‌های خانه نابرابر است و نمی‌توانند نحوه برقراری ارتباط مؤثر در این مورد یا راه‌حل‌هایی را بیابند.

لینک مفید : ازدواج و آشنایی با فرم مصاحبه قبل از ازدواج

زوج هایی که احساس می کنند شیمی جنسی یا عاشقانه خود را از دست داده اند.

زوج هایی که احساس می کنند ازدواجشان با خلبان خودکار است.

زوج هایی که احساس می کنند شنیده نمی شوند یا احساس می کنند شریک زندگی آنها از نظر عاطفی در دسترس نیست.

زوج هایی که اخیراً یک تراژدی یا از دست دادن را تجربه کرده اند و در پردازش آن با هم مشکل دارند.

مشاوره ازدواج : زوج هایی که با سوءمصرف مواد، خیانت یا مشکلات روانی سروکار دارند.

آیا مشاوران ازدواج طلاق را توصیه می کنند؟

مشاوران ازدواج معمولاً طلاق را توصیه نمی کنند. آنها نظرات شخصی خود را برای خود نگه می دارند. مشاوران ازدواج معمولاً معتقدند که فقط شرکای درگیر می توانند از نظر اخلاقی چنین تصمیمی بگیرند.

مشاوره ازدواج : در یک رابطه خشونت آمیز، اگرچه اکثر درمانگران هنوز طلاق را توصیه نمی کنند، آنها البته به قربانی کمک می کنند تا خودش را جدا کند و کمک پیدا کند.

در مشاوره ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

اکثر مشاوران ازدواج هر دو طرف را تشویق می کنند که در جلسات مشاوره حضور داشته باشند.

لینک مفید : حتما قبل از رابطه زناشویی

این مؤثرترین راه برای کارکرد مشاوره ازدواج است، زیرا مشاور می‌خواهد نحوه برقراری ارتباط شما را ببیند و هر دو ابزار را برای بهبود ارتباطات به شما ارائه دهد. با این حال، اگر شریک زندگی شما تمایلی به آمدن ندارد، یا به دلایلی قادر به آمدن نیست، می توانید به تنهایی در مشاوره ازدواج شرکت کنید.

مشاوره ازدواج : هنوز هم می‌تواند برای شما فوایدی داشته باشد: می‌توانید درباره خودتان و احساستان درباره رابطه‌تان بیاموزید.

مانند اکثر جلسات درمانی، مشاوره ازدواج همیشه از نظر احساسی راحت نیست. مشاوره ازدواج مکانی امن برای شماست تا برخی از احساساتی که همیشه آشکار نیستند و برای شما و شریک زندگیتان دشوار باشد را به اشتراک بگذارید.

معمولاً مشاوره ازدواج شامل احساسات شدید، برخی گریه ها و احتمالاً چند صدای بلند شده است. این معمول و اشکالی ندارد.

مشاوره ازدواج : درمانگر شما می‌خواهد فضایی ایجاد کند که هم شما و هم شریک زندگی‌تان احساساتشان را تأیید کنند، جایی که بتوانید «آن را آزاد کنید»، اما همچنین می‌توانید با دستورالعمل‌هایی برای نحوه کار بر روی ارتباطات خود و نکاتی برای حل مشکلات در حال پیشبرد ارائه کنید. .

لینک مفید : چکار کنیم تا مردان عاشق شوند ؟

اکثر مشاوره های ازدواج کوتاه مدت هستند، زیرا زوج ها معمولاً با مشکل خاصی که به دنبال حل آن هستند، مراجعه می کنند. مشاوره ازدواج نیز بسیار کاربردی است. حتی ممکن است جلسه را با «تکالیف» یا تاکتیک‌های خاص ترک کنید تا دفعه بعد که مشکلتان پیش آمد امتحان کنید.


مشاوره ازدواج همراه با فرایند اصولی مشاوره ازدواج

در بیشتر موارد، شما و شریک زندگیتان هر دو باید مایل به شروع مشاوره ازدواج باشید تا مؤثر واقع شود. اگر به نظر می رسد که شریک شما تمایلی ندارد، بسیاری از مشاوران ازدواج موافقت می کنند که ابتدا هر یک از طرفین را جداگانه ببینند.

مشاوره ازدواج : به این ترتیب، هر فرد احساس می‌کند که می‌تواند جنبه‌های داستانی خود را بدون انتقاد شریک زندگی‌اش بازگو کند. همچنین ممکن است بتوانید شریک زندگی خود را با گفتن اینکه قرار است یک جلسه را با هم امتحان کنید، بدون تعهد بزرگ تر، ترغیب کنید.

لینک مفید : چگونه دوست دختر پیدا کنیم ؟

انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا مکانی عالی برای شروع در جستجوی یک مشاور ازدواج است. وب سایت AAMFT لیستی از درمانگران ازدواج و خانواده دارای مجوز را نگه می دارد و شما می توانید یکی از آنها را در منطقه خود بیابید.

چگونه شوهرم را متقاعد کنم که به مشاوره زوجین مراجعه کند؟

پیشنهاد مشاوره زوجین به همسرتان می تواند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید آنها چگونه واکنش نشان خواهند داد. مهمترین چیز این است که با توضیح واضح انگیزه های خود با شریک زندگی خود صادق باشید و ارتباط برقرار کنید.

مشاوره ازدواج : آنها را سرزنش نکنید، بلکه بیان کنید که آنها را دوست دارید و فقط می خواهید روی تقویت رابطه کار کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که شما فقط برای رفع یک ازدواج از بین رفته به مشاور ازدواج مراجعه می کنید.

لینک مفید : چگونه طول رابطه جنسی خود را افزایش دهیم ؟

اما می توانید توضیح دهید که مشاوره ازدواج می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز مورد استفاده قرار گیرد. مشاوره ازدواج ابزارهای ارزشمندی را برای کمک به حفظ ازدواج شما در طولانی مدت ارائه می دهد.

زوج‌درمانی آنلاین راه‌حلی فوق‌العاده برای زوج‌هایی است که سبک زندگی لازم برای انجام درمان حضوری را ندارند، هزینه‌های مربوط به درمان را بازدارنده می‌دانند، یا تمایلی به امتحان کردن درمان سنتی ندارند.

مشاوره ازدواج : زوج‌هایی که مرتب سفر می‌کنند، ساعت‌های طولانی کار می‌کنند، یا بچه‌های کوچک و گزینه‌های کمی برای مراقبت از کودک دارند، مشاوره آنلاین ازدواج مفید خواهند بود.

لینک مفید : اگر مورد تجاوز قرار گرفتیم چیکار کنیم ؟

نه تنها درمان آنلاین به همان اندازه درمان حضوری مؤثر است – برای مثال، همه مشاوران ازدواج در Talkspace، درمانگران دارای مجوز و با تجربه هستند – بلکه درمان آنلاین می تواند برای افرادی که از درمان حضوری عصبی هستند یا هرگز درمان نکرده اند فوق العاده باشد.

قبل از درمان درمان آنلاین از طریق پیام‌های متنی، پیام‌های صوتی و تصویری انجام می‌شود و بسیاری از مردم برقراری ارتباط کتبی را راحت‌تر از حضوری می‌دانند. ممکن است به آنها اجازه داده شود که برای پاسخ دادن به پیام‌های شریک زندگی یا درمانگر خود کمی زمان بیشتری به آنها داده شود.

مشاوره ازدواج : هر شکلی از مشاوره ازدواج که به دنبالش هستید، می‌خواهید مطمئن شوید که مشاور ازدواج فردی است که به آن اعتماد دارید، مثبت‌اندیش، روشن‌فکر، راه‌حل‌گرا، و با هر دوی شما با دلسوزی رفتار می‌کند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : marriage-counseling-guide-couples-therapy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *