رفع اختلاف زن و‌ شوهر

رفع اختلاف زن و‌ شوهر | بخش زناشویی | PDF شامل :

? ۱- نکات ایجاد مهر و‌محبت بین زن و‌ شوهرقیمت : ۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


تعداد کمی از زوج ها دوست دارند آن را بپذیرند، اما درگیری در همه ازدواج ها مشترک است. ما سهم خود را از درگیری داشته ایم و برخی از اختلافات ما زیبا نبوده است. احتمالاً می‌توانیم کتابی در مورد کارهایی که نباید انجام دهیم بنویسیم!

با دو فرد خودخواه با پیشینه و شخصیت متفاوت شروع کنید. حالا چند عادات بد و عجیب و غریب جالب را اضافه کنید، یکسری انتظارات را در خود بیندازید و سپس با آزمایش های روزانه زندگی کمی گرما را افزایش دهید. حدس بزن چی شده؟ حتماً درگیری خواهید داشت. اجتناب ناپذیر است

از آنجایی که هر ازدواجی تنش های خاص خود را دارد، مسئله اجتناب از آنها نیست، بلکه نحوه برخورد با آنهاست. تعارض می تواند منجر به فرآیندی شود که یگانگی یا انزوا را ایجاد می کند. شما و همسرتان باید انتخاب کنید که در صورت بروز تعارض چگونه رفتار کنید.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش زناشویی


کمی آشنایی با روابط

مرحله اول: حل تعارض مستلزم دانستن، پذیرش و سازگاری با تفاوت‌های خود است.
یکی از دلایلی که ما در ازدواج دچار تعارض می شویم این است که مخالفان جذب می شوند.

معمولاً یک فرد وظیفه مدار با فردی که بیشتر مردم مدار است ازدواج می کند. به نظر می رسد افرادی که در زندگی با سرعت سرسام آوری حرکت می کنند، در نهایت همسرانی با سرعت پایین تری دارند.

لینک مفید : چگونه طول رابطه جنسی خود را افزایش دهیم ؟

عجیب است، اما این بخشی از دلیل ازدواج شما با کسی است که ازدواج کردید. همسرتان تنوع، چاشنی و تفاوتی را به زندگی شما اضافه کرد که قبلاً نداشت.

اما پس از مدتی ازدواج (گاهی مدت کوتاهی) جذابیت ها تبدیل به دافعه می شوند. ممکن است بر سر ناراحتی‌های کوچک – مانند نحوه فشار دادن صحیح یک لوله خمیر دندان – یا بر سر تفاوت‌های فلسفی عمده در رسیدگی به امور مالی یا تربیت فرزندان بحث کنید.

ممکن است متوجه شوید که سوابق و شخصیت شما آنقدر متفاوت است که تعجب کنید که چگونه و چرا خدا شما را در وهله اول کنار هم قرار داده است.

لینک مفید : چکار کنیم تا مردان عاشق شوند ؟

درک این تفاوت ها و سپس پذیرش و تطبیق با آنها مهم است. همانطور که آدم هدیه حوا را از طرف خدا پذیرفت، شما نیز دعوت شده اید که هدیه او را به شما بپذیرید. خداوند همسری به شما داد که شما را به روش هایی که هنوز یاد نگرفته اید کامل کند.

ما هم مستثنی نبودیم. شاید بزرگ‌ترین تغییری که در اوایل ازدواج با آن مواجه شدیم، ناشی از پیش‌زمینه‌های متفاوت ما بود.

من در اوزارک، میسوری، یک شهر کوچک در گوشه جنوب غربی ایالت “Show-Me” بزرگ شدم. باربارا در یک باشگاه روستایی در نزدیکی شیکاگو و بعداً در بای تاون، تگزاس بزرگ شد. باربارا با یک خانم جوان باصفا وارد ازدواج ما شد. من یک تپه ماهور واقعی بودم.

لینک مفید : چگونه در خانه ژل تاخیری درست کنیم ؟

انگار از دو کشور متفاوت با سنت‌ها، میراث، عادات و ارزش‌های کاملاً متفاوت آمده‌ایم. تفاوت ها در اوایل ازدواج ما آشکار شد.

به عنوان مثال مبلمان را در نظر بگیرید. باربارا یک کتاب رویای اتان آلن داشت و همیشه به آن نگاه می کرد. پر از چیزهایی بود که از گیلاس جامد، گردو جامد، چوب ماهون جامد ساخته شده بود. قیمت هر پایه برای صندلی ها ۱۸۹.۹۵ دلار نبود.

من نفهمیدم چرا او می‌خواست برود این جور چیزها را بخرد، وقتی در جنوب غربی میسوری، می‌توانید به K-Mart بروید و یک میز فرمیکا با پایه‌های کرومی و شش صندلی تهیه کنید! و برای بسیار کمتر از ۱۸۹.۹۵ دلار. شما می توانید سال ها از روی این نوع میز غذا بخورید و هرگز فرسوده نمی شود.

لنیک مفید : طالع بینی دقیق ازدواج

پس چگونه سازش کردیم؟ ما یک عتیقه خریدیم و از من انتظار می رفت که آن را بازسازی کنم – که فرصتی برای آشکار شدن یک تفاوت عمده دیگر در پیشینه ما ایجاد کرد. پدر باربارا یک مهندس بود. او از نظر مکانیکی استعداد دارد، می تواند هر چیزی را درست کند و در واقع از آن لذت می برد.


رفع اختلاف زن و‌ شوهر

پدرم سابقه فروش داشت. درست کردن چیزها ایده او از سرگرمی نبود. اگر سیم نگهدارنده یا کمی نوار چسب کار نمی کرد، معمولاً با لوله کش یا هر تعمیرکار دیگری که لازم بود تماس می گرفت.

و به این ترتیب، ما تازه ازدواج کرده بودیم، با یک میز عتیقه که نیاز به اصلاح داشت. با اکراه به سراغش رفتم، اما این کار را انجام دادم. از جهاتی این ازدواج ما را در اوایل نجات داد.

لینک مفید : طالع بینی آسان ازدواج

مرحله دوم: حل تعارض مستلزم شکست دادن خودخواهی است. همه تفاوت‌های ما در ازدواج بزرگ‌تر می‌شوند، زیرا آنها چیزی را تغذیه می‌کنند که بدون شک بزرگترین منبع تضاد ما است – طبیعت خودخواه و گناهکار ما.

حفظ هماهنگی در ازدواج از زمان آدم و حوا دشوار بوده است. دو نفر که ازدواج خود را با هم آغاز می کنند و سعی می کنند راه های خودخواهانه و جداگانه خود را طی کنند، هرگز نمی توانند امیدوار باشند که یک ازدواج را آنطور که خدا خواسته است تجربه کنند.

اشعیا نبی بیش از ۲۵۰۰ سال پیش این مشکل را به دقت ترسیم کرد، هنگامی که خودخواهی اساسی بشر را اینگونه توصیف کرد: “همه ما مانند گوسفند گمراه شده ایم، هر یک از ما به راه خود روی آورده ایم” (اشعیا ۵۳:۶). همه ما خودمحور هستیم. همه ما به طور غریزی به دنبال شماره یک هستیم و این مستقیماً به درگیری منجر می شود.

لینک مفید : حتما قبل از رابطه زناشویی

ازدواج فرصت فوق العاده ای برای انجام کاری در مورد خودخواهی ارائه می دهد. ما شاهد اجرای طرح کتاب مقدس در زندگی خود بوده‌ایم، و همچنان شاهد کارکرد آن روزانه هستیم.

ما یکدیگر را تغییر نداده ایم. خدا هر دوی ما را تغییر داده است. پاسخ پایان دادن به خودخواهی در عیسی و تعالیم او یافت می شود. او به ما نشان داد که به جای اینکه بخواهیم اول باشیم، باید حاضر باشیم آخری باشیم. به جای اینکه بخواهیم خدمت کنیم، باید خدمت کنیم.

به جای تلاش برای نجات جان خود، باید آنها را از دست بدهیم. ما باید به اندازه خودمان به همسایگان (همسرمان) عشق بورزیم. به طور خلاصه، اگر می خواهیم خودخواهی را شکست دهیم، باید تسلیم شویم، تسلیم شویم و همه چیز را بدهیم.

لینک مفید : محبت و جلب قوی همسر

همانطور که فیلیپیان ۲: ۱-۸ به ما می گوید:

بنابراین، اگر در مسیح دلگرمی وجود دارد، اگر تسلی عشق وجود دارد، اگر مشارکت روح وجود دارد، اگر محبت و شفقت وجود دارد، شادی مرا با همفکر بودن، حفظ همان عشق و اتحاد در آن، کامل کن.

روح، قصد یک هدف. هیچ کاری از روی خودخواهی یا غرور توخالی انجام ندهید، بلکه با فروتنی یکدیگر را مهمتر از خود بدانید. فقط به دنبال منافع شخصی خود نباشید، بلکه به منافع دیگران نیز توجه کنید.

این طرز فکر را در خود داشته باشید که در مسیح عیسی نیز بود، که با اینکه در قالب خدا وجود داشت، برابری با خدا را چیزی ندانست که باید درک کرد، بلکه خود را تهی کرد و به شکل یک بنده در آمد و بود.

شبیه مردان ساخته شده است او که در ظاهر به عنوان یک مرد یافت شد، با مطیع شدن تا سرحد مرگ، حتی مرگ بر صلیب، خود را فروتن کرد.

لینک مفید : طالع بینی دقیق ازدواج

برای تجربه یگانگی، باید اراده خود را برای اراده دیگری کنار بگذارید. اما برای انجام این کار، ابتدا باید اراده خود را به مسیح بسپارید، سپس این امکان را خواهید یافت که اراده خود را برای همسرتان واگذار کنید.

قوانین اساسی را برای تبدیل دعواهای خود به پیشرفت های ارتباطی در نظر بگیرید.

مرحله سوم: حل تعارض مستلزم تعقیب طرف مقابل است. رومیان ۱۲:۱۸ می گوید: “اگر ممکن است، تا آنجا که به شما بستگی دارد، با همه مردم در صلح زندگی کنید.” هر چه بیشتر زندگی می کنم بیشتر متوجه می شوم که این کلمات برای بسیاری از زوج ها چقدر دشوار است.

زندگی مسالمت آمیز به معنای دنبال کردن صلح است. این به این معنی است که به جای اینکه منتظر بمانید تا طرف مقابل اولین قدم را بردارد، برای حل یک تعارض دشوار پیشقدم شوید.

لینک مفید : تکنیک های زوج درمانی

پیگیری حل تعارض به معنای کنار گذاشتن آسیب، خشم و تلخی خود است. یعنی از دست ندادن دل.

چالش من برای شما این است که “روابط خود را جاری نگه دارید.” به عبارت دیگر، تصمیم بگیرید که هر روز با همسرتان – و همچنین با فرزندان، والدین، همکاران و دوستانتان، در معاشرت محکمی بمانید.

اجازه ندهید شیطان با جدا کردن شما از کسی که به او اهمیت می‌دهید، پیروز شود.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : ۶-steps-for-resolving-conflict-in-marriage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *