آموزش مشاوره ازدواج تخصصی

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی | بخش زناشویی PDF :

? ۱- اساس ازدواج چیست ؟

? ۲- آزمایش های ضروریقیمت : ۵۱.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


مردم اغلب به دنبال مشاوره ازدواج با من تماس می گیرند. آنها از من می پرسند “آیا می توان ازدواج من را نجات داد؟” یا “آیا می توانید به ما کمک کنید تصمیم بگیریم که آیا باید با هم بمانیم؟” در حالی که اینها سؤالات پیچیده ای هستند.

پاسخ من معمولاً چیزی شبیه به این است: «مشاوره ازدواج کار سختی است و هیچ تضمینی وجود ندارد. اما شما عاقلانه هستید که وقت بگذارید تا بفهمید که آیا ازدواج شما می تواند بهبود یابد یا خیر.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : راستش را بخواهید، اثربخشی مشاوره ازدواج مستقیماً با سطح انگیزه شرکا و زمان‌بندی رابطه دارد. برای برخی از زوج‌ها، مشاوره ازدواج واقعاً مشاوره طلاق است، زیرا آنها قبلاً این موضوع را حل کرده‌اند.

به عنوان مثال، یک یا هر دو شریک ممکن است قبلاً تصمیم به پایان ازدواج گرفته باشند و او از مشاوره به عنوان راهی برای اعلام این موضوع به شریک خود استفاده می کند.

گاهی اوقات، مشکلات در یک ازدواج می تواند بیش از حد ریشه دار و طولانی مدت باشد که مشاوره موثر نباشد. برای دیگران، آنها صادقانه نگرانی های خود را با درمانگر در میان نمی گذارند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش زناشویی


آشنایی با ازدواج

علاوه بر این، مهم است که یک درمانگر را انتخاب کنید که تجربه کار با زوج ها را داشته باشد و برای شما و همسرتان مناسب باشد. اگر هر دو طرف با درمانگر احساس راحتی نکنند، این می تواند بر پیشرفت تأثیر منفی بگذارد. یا ممکن است یک نفر زودتر از موعد تحصیل را ترک کند.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : زمان بندی یک عنصر اساسی در کارآمدی مشاوره ازدواج است. متأسفانه، بیشتر زوج‌ها برای کمک به تعمیر زندگی مشترکشان خیلی صبر می‌کنند. به گفته دکتر جان گاتمن، متخصص روابط و ازدواج، زوج‌ها به طور متوسط ​​شش سال منتظر می‌مانند تا قبل از دریافت کمک، ناراضی باشند.

لینک مفید : مشاوره ازدواج همراه با فرایند اصولی مشاوره ازدواج

چند دقیقه به این آمار فکر کنید. قبل از شروع کار مهم یادگیری برای حل اختلافات به روش های مؤثر، زوج ها شش سال فرصت دارند تا خشم خود را افزایش دهند.

به عنوان مثال، ریچل و جف روی مبل من نشستند و شروع کردند به بیان اختلافات طولانی مدت خود در مورد نحوه مدیریت امور مالی و اینکه آیا ریچل می تواند برای گرفتن مدرک تحصیلی به دانشگاه بازگردد یا نه تا بتواند شغل خود را تغییر دهد.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : ریچل می‌گوید: «ما بارها و بارها بدون هیچ راه حلی همین بحث را داریم، من ده سال است که در یک شرکت بیمه کار می‌کنم و از شغلم متنفرم، اما جف مانع تلاش‌های من برای ورود به حوزه‌ای می‌شود که من را وادار می‌کند. خوشحال.”

لینک مفید : چگونه طول رابطه جنسی خود را افزایش دهیم ؟

وقتی نوبت به جف می‌رسد که نظرش را در مورد مسائل بیان کند، او می‌گوید: «ما تازه یک خانه خریدیم و دو فرزند خردسال داریم. این به سادگی زمان خوبی برای راشل برای گرفتن مدرک نیست.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : من به او کمک کردم تا مدرک کارشناسی خود را در اواسط دهه بیست سالگی، زمانی که برای اولین بار ازدواج کردیم، بگذراند و او حتی نمی داند که آیا از معلم شدن لذت خواهد برد یا خیر.

شاید اولین قدم برای کمک به راشل و جف برای بهبود روابطشان این باشد که آنها را تشویق کنیم تا بر سر تعیین مشکل اصلی ازدواجشان به توافق برسند و هر دوی آنها مسئولیت رفتار خود را بپذیرند – تا بتوانند صادقانه با هم ارتباط برقرار کنند. اهدافی را تعیین کنید و روی آنها کار کنید.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : با این حال، آنها باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند زیرا زمانی که هر دو شریک شغل و فرزندان پرمشغله ای دارند، مذاکره می تواند چالش برانگیز باشد.

لینک مفید : تکنیک های پزشکی برای رابطه زناشویی

بسیار مهم است که زوج ها تعارض را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از یک رابطه متعهدانه و عاشقانه ببینند. به هر حال، هر رابطه ای فراز و نشیب های خود را دارد و تضاد با منطقه همراه است.

با این حال، زوج‌ها ممکن است از تعارض اجتناب کنند، زیرا ممکن است به معنای پایان ازدواج والدینشان باشد یا به اختلافات تلخ منجر شود.

میشل وینر دیویس، نویسنده کتاب «درجه طلاق» توضیح می‌دهد که اجتناب از تعارض در روابط صمیمانه نتیجه معکوس دارد. او معتقد است که جمع کردن افکار و احساسات منفی به شریک زندگی شما فرصتی برای تغییر رفتارش نمی دهد.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : از سوی دیگر، وینر هشدار می دهد که یکی از رازهای یک ازدواج خوب یا یک رابطه عاشقانه این است که یاد بگیریم نبردها را عاقلانه انتخاب کنیم و بین مسائل کوچک و مهم تمایز قائل شویم.

لینک مفید : محبت و جلب قوی همسر

دکتر جان ام. گاتمن در کتاب پرفروش خود به نام هفت اصل برای موفقیت در ازدواج، «استادهای زناشویی» را به عنوان «افرادی که آنقدر در مدیریت تعارض مهارت دارند که دعواهای زناشویی را سرگرم کننده جلوه می دهند» توصیف می کند.

گاتمن مطالعات پیشگامانه ای را منتشر کرده است که نشان می دهد تفاوت های قابل اندازه گیری بین زوج هایی که ازدواجشان شاد بوده و آنهایی که به سمت بدبختی و/یا طلاق می روند. او در کتاب خود به نام «درمان رابطه» می‌نویسد: «اینطور نیست که این زوج‌ها عصبانی یا اختلاف نظر نداشته باشند.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : این است که وقتی آنها مخالف هستند، می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و درگیر شوند. آنها به جای اینکه حالت تدافعی و آزاردهنده داشته باشند، اختلافات خود را با جرقه های محبت، علاقه شدید و احترام متقابل حل می کنند.»

لینک مفید : طالع بینی ازدواج همراه با آموزش طالع بینی ازدواج

۷ نکته برای کمک به مقابله با اختلافات بین شما و شریک زندگیتان:

فضایی آرام ایجاد کنید و به طور منظم با شریک زندگی خود وقت بگذرانید تا بتوانید در مورد خواسته ها و اهداف خود ارتباط برقرار کنید.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : اهداف شخصی و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید مانند سرگرمی ها یا علایق را رها نکنید. این فقط باعث ایجاد خشم می شود.

از علایق یکدیگر حمایت کنید بپذیرید که همیشه علایق مشترکی ندارید. اگر شریکتان می‌خواهد بدون شما به تعطیلات برود و غیره به نیاز او به فضا احترام بگذارید.

لینک مفید : تکنیک های زوج درمانی

یاد بگیرید که تعارضات را با مهارت حل کنید. رنجش هایی را که می تواند یک رابطه را از بین ببرد کنار نگذارید. زوج هایی که سعی می کنند از تعارض اجتناب کنند، در معرض خطر ایجاد روابط راکد هستند که می تواند آنها را در معرض خطر طلاق قرار دهد.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : یک گفتگوی پایان باز برقرار کنید. به درخواست های شریک زندگی خود گوش دهید و در مورد موارد نامشخص توضیح بخواهید. از تهدید و گفتن چیزهایی که بعداً از آنها پشیمان خواهید شد اجتناب کنید.

از “بازی سرزنش” اجتناب کنید. مسئولیت نقش خود را در مشکلات بپذیرید و بپذیرید که همه انسان ها به نوعی دارای نقص هستند. دفعه بعد که از شریک زندگی تان ناراحت شدید، بررسی کنید که درون خودتان چه می گذرد و قبل از اینکه او را سرزنش کنید، مکث کنید و فکر کنید.

لینک مفید : چگونه دوست دختر پیدا کنیم ؟

در مورد خط زمانی برای تغییر واقع بین باشید. بیش از چند جلسه طول می کشد تا پویایی ها روشن شود و روند تغییر آغاز شود.


آموزش مشاوره ازدواج تخصصی

زوج ها می توانند از یادآوری اصل راهنمای دکتر جان گاتمن برای افزودن تعاملات مثبت بیشتر به یکدیگر سود ببرند – نسبت پنج به یک. به عبارت دیگر، برای هر تعامل منفی با شریک زندگی خود، پنج مورد مثبت اضافه کنید.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : عشق را بدیهی ندانید و طرز فکری را اتخاذ کنید که تفاوت ها می تواند شور و علاقه را برانگیزد. در نهایت، شما مسئول خوشبختی خود هستید.

لینک مفید : تکنیک های غذایی برای رابطه زناشویی

علاوه بر این، گاتمن عبارت چرخش به سمت یکدیگر را به کار می‌برد تا توضیح دهد که چگونه زوج‌ها می‌توانند یاد بگیرند که به‌جای «روی‌گردانی» به درخواست‌های یکدیگر به شیوه‌ای مثبت واکنش نشان دهند – که عموماً شامل نادیده‌گرفتن پیشنهاد شریک یا رفتار مشغول است.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : او می نویسد: «روی کردن به سمت یکدیگر نوعی سلاح مخفی در برابر عناصری مانند تحقیر، انتقاد، تدافعی و سنگ اندازی است – عواملی که می توانند هر رابطه ای را از بین ببرند.


مشاوره ازدواج چگونه می تواند به زوجین کمک کند؟

اگر بتوان الگوهای رابطه سمی را زود شناسایی کرد و روی آن توافق کرد، فرآیند تغییر واقعی می تواند آغاز شود.

یک زوج با انگیزه می توانند مشکلات خود را از منظری جدید بررسی کنند و در نتیجه ابزارهای ارائه شده توسط درمانگر، راه های جدیدی برای تشخیص و حل تعارضات بیاموزند.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : شرکا می توانند شروع به ایجاد اعتماد و بهبود ارتباطات کنند که ممکن است کیفیت تعاملات آنها را کاهش داده باشد.

لینک مفید : طالع بینی ازدواج همراه با آموزش طالع بینی ازدواج

یک مشاور زوج‌ها می‌تواند «منطقه خنثی» را برای کمک به زوج‌ها فراهم کند تا در مورد مسائل سخت توافق کنند و با حمایت از آن‌ها عبور کنند.

زوج‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که ازدواج خود را بازسازی کنند و دوباره تعهد بدهند، یا دلایلی را که چرا باید از هم جدا شوند یا به ازدواج پایان دهند، روشن کنند.

آموزش مشاوره ازدواج تخصصی : در پایان، دکتر جان گاتمن به ما یادآوری می‌کند که دوستی چسبی است که می‌تواند یک ازدواج را حفظ کند: «زوج‌هایی که از نزدیک یکدیگر را می‌شناسند [و] به خوبی‌های یکدیگر را دوست دارند، دوست ندارند، ویژگی‌های شخصیتی، امیدها و رویاهای یکدیگر را می‌شناسند. چه کسی آن را می سازد.»

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : timing-is-everything-when-it-comes-to-marriage-counseling

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *