نفوذ شیطان و آشنایی با راه های نفوذ و وسوسه شیطان

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | زمان هایی در مبارزه ما با ناملایمات مرگ و میر وجود دارد که خسته، ضعیف و مستعد وسوسه هایی می شویم که به نظر می رسد در مسیرهای ما قرار می گیرند. درسی برای ما در شرح زندگی منجی نهفته است.

? راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان | بخش مذهبی PDF :

? ۱- راه های وسوسه شیطان

? ۲- آیه های مرتبط با آن هاقیمت : ۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان | گاهی شیطان از طریق ترساندن،
انسان را فریب می دهد؛ شیطان شما را از تهیدستی می ترساند .

«اَلشَّیْطانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ» بقره۲۶۸ برای دانستن راه های دیگر و توضیح کامل به مقاله مراجعه کنید


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : مدت کوتاهی پس از تعمید، عیسی توسط روح به بیابان وحشی و کشت نشده هدایت شد. چهل شبانه روز در آنجا ماند و خود را برای خدمت رسمی که قرار بود آغاز شود، آماده کرد.

لینک مفید : دعا ترک اعتیاد

بزرگ‌ترین وظیفه‌ای که در این دنیا انجام می‌شد پیش روی او بود، و او به نیروی الهی نیاز داشت. در تمام این روزها در بیابان او روزه گرفتن را انتخاب کرد تا بدن فانی او کاملاً تحت تأثیر الهی روح پدرش قرار گیرد.

هنگامی که عیسی روزه چهل روز را به پایان رساند و با خدا ارتباط برقرار کرد، در این حالت گرسنه و از نظر جسمی ضعیف، در معرض وسوسه شیطان قرار گرفت. این نیز بخشی از آماده سازی او بود.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : چنین زمانی همیشه لحظه وسوسه‌گر است – زمانی که از نظر احساسی یا جسمی به سر می‌بریم، زمانی که خسته، آسیب‌پذیر و کمترین آمادگی برای مقاومت در برابر پیشنهادات موذیانه او را داریم. این یک ساعت خطر بود – لحظه ای که در آن بسیاری از مردان سقوط می کنند و تسلیم جذابیت ظریف شیطان می شوند.

لینک مفید : جزوه پیام هایی از فرشتگان

اولین وسوسه شیطان این بود که عیسی را برای ارضای هوس او برای غذا، یعنی اساسی ترین نیاز فیزیکی و بیولوژیکی، ارضا کند. این وسوسه حواس، توسل به اشتها، و از بسیاری جهات رایج ترین و خطرناک ترین جذابیت های شیطان بود. او گفت: «اگر تو پسر خدا هستی، دستور بده که این سنگ‌ها نان شوند.» (متی ۴:۳.)

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : در طول هفته های طولانی انزوا، ناجی توسط تعالی روحی که به طور طبیعی با چنین مراقبه، دعا، و ارتباط با آسمان همراه بود، حمایت می شد. در چنین روحیه ای فداکار، اشتهای جسمانی رام و برتری می یافتند، اما اکنون نیازهای جسمی اجتناب ناپذیر بود.

لینک مفید : دعای باطل کردن طلسم

شیطان صرفاً عیسی را برای خوردن وسوسه نمی کرد. اگر او پیشنهاد می‌کرد: «از این بیابان پایین برو و از نان‌ساز غذا بگیر»، هیچ وسوسه‌ای وجود نداشت، زیرا بدون شک عیسی قصد داشت در پایان روزه‌اش غذا بخورد.

وسوسه شیطان این بود که او را وادار کند که به طرز شگفت انگیزی غذا بخورد – با استفاده از قدرت های الهی خود برای اهداف خودخواهانه. وسوسه در دعوت برای تبدیل سنگ به نان به طور معجزه آسا، آنی، بدون انتظار یا به تعویق انداختن رضایت جسمانی بود.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : پاسخ او به وسوسه‌گر واضح بود: «مکتوب است که انسان تنها با نان زندگی نخواهد کرد، بلکه با هر کلامی که از دهان خدا بیرون می‌آید، زندگی خواهد کرد.» (متی ۴:۴.)

لینک مفید : استغفار امام علی اصول استغفار ٧٠ بندی امام علی

سپس وسوسه دوم را دنبال کرد. شیطان با درک اینکه در تلاش خود برای ترغیب عیسی به استفاده از قدرت الهی خود برای ارضای جسمی و شخصی به کلی شکست خورده بود و با مشاهده اینکه عیسی کاملاً به اراده و روح رزق و روزی پدرش پایبند است، به افراط دیگری رفت و عیسی را وسوسه کرد که ناخواسته پرتاب کند.

خودش در حمایت پدر او عیسی را به شهر مقدس برد، به قله معبد مشرف به صحن های وسیع و مردم زیر، و از کتاب مقدس نقل کرد:

«اگر پسر خدا هستی، خود را به زمین بینداز، زیرا مکتوب است که فرشتگان خود را در مورد تو مأمور می‌سازد و تو را در دستان خود خواهند برد تا مبادا پای خود را به سنگی بکوبی.» (متی ۴:۶؛ همچنین به مزور ۹۱:۱۱-۱۲ مراجعه کنید.)

لینک مفید : دعا سود در معامله 

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : در کمین این جذابیت شیطان، وسوسه دیگری از جنبه انسانی طبیعت فانی وجود داشت – وسوسه انجام برخی شاهکارهای خیره کننده، برخی سوء استفاده های خیره کننده که ممکن است انبوهی از تماشاگران شگفت زده و توجه را به همراه داشته باشد.

مطمئناً پریدن از ارتفاعات سرگیجه‌آور برجک معبد و فرود آمدن در حیاط بدون آسیب، چنین شاهکاری خواهد بود. این امر به منزله تشخیص عمومی است که عیسی موجودی برتر بود و پیامی از بالا داشت.

این یک نشانه و شگفتی خواهد بود که شهرت آن مانند آتش سوزی در سراسر یهودیه پخش می شود و باعث می شود بسیاری باور کنند که مسیح واقعاً آمده است. اما ایمان مقدم بر معجزه است.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : معجزه نباید مقدم بر ایمان باشد. البته عیسی به کتاب مقدس پاسخ داد و گفت: «دوباره نوشته شده است که یهوه خدای خود را وسوسه مکن». (متی ۴:۷؛ همچنین تثنیه ۶:۱۶ را ببینید.) بار دیگر اهداف شیطان خنثی شد و مسیح پیروز شد.

لینک مفید : گفتگو خاص با خداوند

شیطان در سومین وسوسه خود، تمام ظرافت ها و کتاب مقدس و هر حیله گری و مبدل را دور می اندازد. حالا او همه چیز را روی یک پیشنهاد صریح و جسورانه قرار داد. او از کوهی بلند، تمام پادشاهی‌های جهان و جلال آنها را به عیسی نشان داد – شهرها، مزارع، گله‌ها، گله‌ها و هر آنچه که طبیعت می‌توانست ارائه دهد.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : اگرچه آنها مال او نبودند، اما شیطان همه آنها را به عیسی تقدیم کرد – به او که به عنوان یک نجار روستایی ساده زیسته بود.

شیطان در حالی که ثروت و شکوه و جلال زمینی پیش روی آنها گسترده شده بود به او گفت: “اگر به زمین بیفتی و مرا پرستش کنی، همه اینها را به تو خواهم داد.” (متی ۴:۹.) در آخرین ترفند، شیطان در حال عقب نشینی از یکی از گزاره های نادرست اما اساسی خود بود، چیزی که منجر به رهبری او یک سوم از لشکریان از بهشت ​​شد و همچنان تلاش های رقت بار خود را بر علیه فرزندان خود هدایت می کند.

لینک مفید : کتاب نایاب کنز الدارین

مردان اینجا روی زمین این گزاره است که هرکسی بهایی دارد، چیزهای مادی در نهایت اهمیت بیشتری دارند، در نهایت شما می توانید هر چیزی را در این دنیا برای پول بخرید.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : عیسی می‌دانست که اگر به پدرش وفادار باشد و از هر فرمانی اطاعت کند، «همه آنچه را [پدر] دارد» به ارث خواهد برد (د و سی ۸۴:۳۸) – و همینطور هر پسر یا دختر دیگری از خدا. مطمئن ترین راه برای از دست دادن نعمت های زمان یا ابدیت این است که آنها را با شرایط شیطان بپذیریم.

به نظر می‌رسید که لوسیفر فراموش کرده بود که این مردی بود که بعداً موعظه کرد: «اگر انسان تمام دنیا را به دست آورد و روح خود را از دست بدهد، چه سودی دارد؟»


یا انسان در ازای جان خود چه بدهد؟

عیسی با قدرت و کرامت دستور داد: «از اینجا برو، ای شیطان، زیرا مکتوب است خداوند، خدای خود را عبادت کن و فقط او را عبادت کن.» (متی ۴:۱۰.) شیطان مضطرب و شکست خورده برگشت و رفت.

لینک مفید : وصیت نامه شهید مصطفی صدرزاده

لوقا می افزاید: «و چون شیطان تمام وسوسه ها را پایان داد، برای یک فصل از او دور شد.» (لوقا ۴:۱۳.) متی به ما می گوید که “فرشتگان آمدند و او را خدمت کردند.” (متی ۴:۱۱.)

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : همانطور که در مورد عیسی، در مورد ما نیز، پس از آزمایش و وسوسه ایمان ما، آسودگی می آید و از معجزات لذت می بریم. البته تمام این وسوسه‌ها وجود دارد، پیشنهاد موذیانه شیطان مبنی بر اینکه عیسی پسر خدا نیست، تردیدی که در استفاده مکرر وسوسه‌گر از کلمه اگر وجود دارد.

لینک مفید : راز صفت های خداوند

«اگر پسر خدا هستی، دستور بده که این سنگ‌ها نان شوند.» (متی ۴:۳.) “اگر پسر خدا هستی، خودت را بیفکن.” (متی ۴:۶.) البته اینها پیش‌نمایشی از آن وسوسه ناامیدکننده نهایی بود که سه سال بعد روی داد:

“اگر پسر خدا هستی، از صلیب پایین بیا.” (متی ۲۷:۴۰.) اما عیسی با صبر و حوصله در مقابل آن ترفند نیز ایستادگی کرد، زیرا می دانست که هر زانویی به موقع خم خواهد شد و هر زبانی اعتراف خواهد کرد.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : در آن زمان، یا هرگز، لازم نبود که عیسی کنجکاوی انسان‌ها، حداقل از همه افراد نامقدس را ارضا کند. بنابراین، همانطور که پیروزی در هر رویارویی به عیسی رسید، تراژدی و تراژدی زندگی لوسیفر آشکارتر است: اول جسورانه، تمسخر آمیز و وسوسه انگیز. سپس خواهان و ضعیف و ناامید; در نهایت، و در نهایت، تبعید ساده.

لینک مفید : خرد معنوی در غلبه با ترس

اکنون این سوال برای ما پیش می آید که آیا موفق خواهیم شد؟ آیا مقاومت خواهیم کرد؟ آیا تاج پیروز را بر سر می گذاریم؟ شیطان ممکن است عیسی را از دست داده باشد، اما او باور ندارد که ما را از دست داده است.

او همچنان به وسوسه کردن، طعنه زدن و درخواست برای وفاداری ما ادامه می دهد. ما باید برای این نبرد از این واقعیت نیرو بگیریم که مسیح نه به عنوان خدا بلکه به عنوان یک انسان پیروز شد.

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : این مهم است که به یاد داشته باشیم که عیسی قادر به گناه بود، می‌توانست تسلیم شود، می‌توانست طرح زندگی و نجات را خنثی کند، اما او صادق باقی ماند. اگر امکان تسلیم شدن او در برابر وسوسه شیطان وجود نداشت، هیچ آزمایش واقعی و هیچ پیروزی واقعی در نتیجه وجود نداشت.

لینک مفید : استخاره قرآن کریم با حروف ابجد

اگر قدرت گناه از او سلب می شد، اختیارش از او سلب می شد. این او بود که آمده بود تا از عاملیت انسان محافظت کند و تضمین کند. او باید ظرفیت و توانایی گناه را در صورت تمایل حفظ می کرد. همانطور که پولس نوشت: “اگرچه پسر بود، اما اطاعت را از آنچه رنج کشید آموخت” (عبرانیان ۵:۸). و او “در همه موارد مانند ما وسوسه شد، اما بدون گناه” (عبرانیان ۴:۱۵).

راه های نفوذ و وسوسه شیطان | نفوذ شیطان : او کامل و بی گناه بود، نه به این دلیل که باید باشد، بلکه به این دلیل که به وضوح و مصمم می خواست باشد. همانطور که دکترین و عهدها ثبت می کند، “او وسوسه هایی را متحمل شد، اما به آنها توجهی نکرد.” (D&C 20:22.)

لینک مفید : فرآوانی در قرآن

ما چطور؟ ما در دنیایی از وسوسه زندگی می کنیم – وسوسه ای که از زمان نوح به بعد واقعی تر و به طرز ظالمانه ای شایع تر به نظر می رسد. آیا ما در چنین دنیایی وفادار می مانیم؟ هر فردی در این کلیسا باید از خود بپرسد: “آیا من به گونه ای زندگی می کنم که از بدی های جهان بی لک هستم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *