گیاهان کنکور و جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور

گیاهان کنکور و جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور | بخش کنکور | PDF شامل : ۱- گیاهان در کنکور ۲- زیست شناسی کنکور ۳- گیاهان کنکور و جزوه زیست شنایی و…قیمت : ۱۵.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


برای همین داوطلب در هنگام مطالعه هر پاراگراف از فصلی که می خواند باید با ذهن باز مطالعه کند و اگر قابلیت ترکیب با مباحث دیگر از کتاب های زیست دبیرستان داشت مبحث مربوطه را نیز مطالعه کند و در صورت نیاز به نوشتن نت در حاشیه های کتاب درسی بپردازد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

زیست شناسی، مطالعه موجودات زنده و فرآیندهای حیاتی آنها. این رشته به تمام جنبه های فیزیکوشیمیایی زندگی می پردازد.

گرایش مدرن به تحقیقات بین رشته ای و یکسان سازی دانش و تحقیقات علمی از حوزه های مختلف باعث همپوشانی چشمگیر رشته زیست شناسی با سایر رشته های علمی شده است.

اصول مدرن سایر رشته ها – برای مثال، شیمی، پزشکی و فیزیک – با اصول زیست شناسی در زمینه هایی مانند بیوشیمی، زیست پزشکی و بیوفیزیک ادغام شده است.

لینک مفید : درس هارو میخونی ولی درست یاد نمیگیری؟

زیست‌شناسی برای سهولت مطالعه به شاخه‌های جداگانه تقسیم می‌شود، اگرچه همه زیربخش‌ها با اصول اولیه به هم مرتبط هستند.

جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور : بنابراین، در حالی که مرسوم است که مطالعه گیاهان (گیاه شناسی) را از مطالعه حیوانات (جانورشناسی)، و مطالعه ساختار موجودات (مورفولوژی) از عملکرد (فیزیولوژی) جدا کنیم، همه موجودات زنده در برخی از بیولوژیک مشترک هستند. پدیده ها – برای مثال، ابزارهای مختلف تولید مثل، تقسیم سلولی، و انتقال مواد ژنتیکی.

زیست شناسی اغلب بر اساس سطوحی که با واحدهای اساسی زندگی سروکار دارد، مورد بررسی قرار می گیرد. به عنوان مثال، در سطح زیست شناسی مولکولی، زندگی به عنوان تجلی دگرگونی های شیمیایی و انرژی در نظر گرفته می شود که در میان بسیاری از اجزای شیمیایی تشکیل دهنده یک موجود زنده رخ می دهد.

لینک مفید : ۴۰ واژه املایی طلایی ادبیات فارسی کنکور

جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور : در نتیجه توسعه ابزارها و تکنیک های آزمایشگاهی قدرتمند و دقیق، می توان نه تنها سازمان فیزیکوشیمیایی نهایی (فوق ساختار) مولکول های موجود در ماده زنده، بلکه همچنین نحوه تولید مثل ماده زنده را با دقت و دقت بالا درک و تعریف کرد. در سطح مولکولی به ویژه برای این پیشرفت ها، ظهور علم ژنومیک در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم بسیار مهم بود.

زیست شناسی سلولی مطالعه سلول ها – واحدهای اساسی ساختار و عملکرد در موجودات زنده است. سلول ها برای اولین بار در قرن هفدهم، زمانی که میکروسکوپ ترکیبی اختراع شد، مشاهده شد.

قبل از آن زمان، ارگانیسم فردی به عنوان یک کل در زمینه ای به نام زیست شناسی ارگانیسمی مورد مطالعه قرار می گرفت. آن حوزه تحقیقاتی جزء مهم علوم زیستی باقی می ماند.

لینک مفید : تست نزنیم ؟ میشه تست نزنیم و فقط بخونیم ؟

زیست‌شناسی جمعیت به گروه‌ها یا جمعیت‌هایی از موجودات می‌پردازد که در یک منطقه یا منطقه خاص ساکن هستند. در آن سطح، مطالعاتی درباره نقش‌هایی که انواع خاصی از گیاهان و جانوران در روابط متقابل پیچیده و خود تداوم‌یافته بین دنیای زنده و غیرزنده وجود دارد، و همچنین مطالعات کنترل‌های داخلی که این روابط را به طور طبیعی حفظ می‌کنند، شامل می‌شود. .

جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور : این سطوح مبتنی بر گسترده – مولکول‌ها، سلول‌ها، موجودات کامل و جمعیت‌ها – ممکن است بیشتر برای مطالعه تقسیم‌بندی شوند و باعث ایجاد تخصص‌هایی مانند مورفولوژی، طبقه‌بندی، بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، اپی ژنتیک و اکولوژی شود.

حوزه ای از زیست شناسی ممکن است به ویژه با بررسی یک نوع موجود زنده مرتبط باشد – برای مثال، مطالعه پرندگان در پرنده شناسی، مطالعه ماهی ها در ایکتیولوژی، یا مطالعه میکروارگانیسم ها در میکروبیولوژی.


شاخه های متعدد زیست شناسی

اگرچه تنها چهار اصل متحد کننده وجود دارد، زیست شناسی طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد که به بسیاری از رشته ها و زیر رشته ها تقسیم می شوند.

جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور : بر اساس “فرهنگ لغت زیست شناسی بلکی” (S Chand، ۲۰۱۴)، در سطح بالایی، زمینه های مختلف زیست شناسی را می توان هر یک به عنوان مطالعه یک نوع ارگانیسم در نظر گرفت. به عنوان مثال، جانورشناسی مطالعه حیوانات، گیاه شناسی مطالعه گیاهان و میکروبیولوژی مطالعه میکروارگانیسم ها است.

لینک مفید : صفرتاصد پلی اتن و تولید آن

در این زمینه‌های وسیع‌تر، بسیاری از زیست‌شناسان در تحقیق درباره موضوع یا مشکل خاصی تخصص دارند. به عنوان مثال، دانشمندی ممکن است رفتار یک گونه ماهی خاص را مطالعه کند، در حالی که دانشمند دیگری ممکن است مکانیسم های عصبی و شیمیایی پشت این رفتار را بررسی کند.

شاخه‌ها و زیرشاخه‌های متعددی از زیست‌شناسی وجود دارد، اما در اینجا فهرست کوتاهی از برخی از رشته‌های وسیع‌تر که زیر چتر زیست‌شناسی قرار می‌گیرند، آورده شده است:

بیوشیمی: مطالعه فرآیندهای شیمیایی که در موجودات زنده اتفاق می‌افتد یا مربوط به آن‌ها است، به گفته انجمن بیوشیمی. برای مثال، فارماکولوژی نوعی از تحقیقات بیوشیمی است که بر مطالعه نحوه تعامل داروها با مواد شیمیایی در بدن تمرکز دارد، همانطور که در بررسی سال ۲۰۱۰ در مجله Biochemistry توضیح داده شد.

لینک مفید : چند نکته که کنکوری ها باید بدانند

اکولوژی: مطالعه چگونگی تعامل موجودات با محیط خود. به عنوان مثال، یک بوم‌شناس ممکن است بررسی کند که چگونه رفتار زنبور عسل توسط انسان‌هایی که در نزدیکی زندگی می‌کنند تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ژنتیک: مطالعه وراثت. ژنتیک ها بررسی می کنند که چگونه ژن ها توسط والدین به فرزندانشان منتقل می شود و چگونه از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال، دانشمندان چندین ژن و جهش ژنتیکی را شناسایی کرده‌اند که بر طول عمر انسان تأثیر می‌گذارند، همانطور که در بررسی سال ۲۰۱۹ منتشر شده در مجله Nature Reviews Genetics گزارش شده است.

فیزیولوژی: مطالعه نحوه عملکرد موجودات زنده. فیزیولوژی، که برای هر موجود زنده قابل استفاده است، به گفته نیچر، “با عملکردها و فرآیندهای حمایت از موجودات زنده یا اجزای آنها سر و کار دارد.” فیزیولوژیست ها به دنبال درک فرآیندهای بیولوژیکی هستند، مانند اینکه یک اندام خاص چگونه کار می کند، عملکرد آن چیست و چگونه تحت تأثیر محرک های بیرونی قرار می گیرد.

لینک مفید : دلایل غلط زدن سوالات و راه حل رفع آن

جزوه زیست شنایی گیاهان کنکور : به عنوان مثال، فیزیولوژیست ها بررسی کرده اند که گوش دادن به موسیقی چگونه می تواند باعث تغییرات فیزیکی در بدن انسان شود، مانند ضربان قلب کندتر یا سریعتر.

گیاه شناس، که نوعی زیست شناس است، گیاهانی را که در گلخانه رشد می کنند، بررسی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *