حرکات باکتی یوگا و آشنایی اصولی با باکتی یوگا

? حرکات باکتی یوگا و آشنایی اصولی با باکتی یوگا | بخش تناسب اندام PDF :

? ۱- پارا باکتی یا عشق اعلا

? ۲- باکتا از عشق ناشی میشود

? ۳- حرکات باکتی یوگا

? ۴- طبیعی بودن باکتی یوگا

? ۵- مثلث عشققیمت : ۱۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


یوگا، تمرین و مدیتیشن باستانی، به طور فزاینده ای در جامعه شلوغ امروزی محبوب شده است. برای بسیاری از مردم، یوگا یک عقب نشینی از زندگی آشفته و پرمشغله آنها را فراهم می کند.

این درست است چه در حال تمرین وضعیت سگ رو به پایین روی یک تشک در اتاق خواب خود، چه در آشرام در هند یا حتی در میدان تایمز شهر نیویورک باشید.

یوگا فواید روحی و جسمی بسیاری را به همراه دارد. برخی از این موارد تا میز آشپزخانه گسترش می یابد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش تناسب اندام


حرکات باکتی یوگا

انواع مختلفی از یوگا وجود دارد. هاتا (ترکیبی از بسیاری از سبک ها) یکی از محبوب ترین سبک ها است.

این یوگا بیشتر یک نوع فیزیکی از یوگا است تا یک فرم آرام و مراقبه. هاتا یوگا بر پرانایاما (تمرینات کنترل شده با تنفس) تمرکز دارد. پس از این یک سری آساناها (حالت های یوگا) که با ساواسانا (دوره استراحت) پایان می یابد.

حرکات باکتی یوگا : هدف در طول تمرین یوگا این است که خود را از نظر جسمی به چالش بکشید، اما احساس خستگی نکنید. در این لبه، تمرکز بر نفس شماست در حالی که ذهن شما در حال پذیرش و آرامش است.

یوگا آگاهی درونی را توسعه می دهد. توجه شما را روی توانایی های بدنتان در لحظه حال متمرکز می کند. به رشد نفس و قدرت ذهن و بدن کمک می کند. این مربوط به ظاهر فیزیکی نیست.

لینک مفید : رژیم کانادایی دو هفته ای اختصاصی

استودیوهای یوگا معمولاً آینه ندارند. این به این دلیل است که افراد می توانند آگاهی خود را به جای اینکه یک ژست – یا افراد اطرافشان – به نظر برسند، به درون خود متمرکز کنند.

حرکات باکتی یوگا : بررسی‌ها نشان داده است که افرادی که یوگا انجام می‌دهند نسبت به افرادی که یوگا انجام نمی‌دهند، بیشتر از بدن خود آگاه هستند. آنها همچنین از بدن خود رضایت بیشتری داشتند و کمتر از آن انتقاد می کردند.

لینک مفید : ورزش در بیماران دیابتی

به این دلایل، یوگا به بخشی جدایی ناپذیر در درمان اختلالات خوردن و برنامه هایی تبدیل شده است که تصویر مثبت بدن و عزت نفس را ارتقا می دهند.


تبدیل شدن به یک غذاخور آگاه

تمرکز حواس به آن چیزی است که در لحظه حال تجربه می کنید بدون اینکه خودتان را قضاوت کنید.

حرکات باکتی یوگا : نشان داده شده است که تمرین یوگا باعث افزایش ذهن آگاهی نه تنها در کلاس، بلکه در سایر زمینه های زندگی فرد می شود.

لینک مفید : رژیم تضمینی چربی سوز به همراه تمام نکات

محققان غذا خوردن آگاهانه را به عنوان آگاهی بدون قضاوت از احساسات فیزیکی و عاطفی مرتبط با غذا خوردن توصیف می کنند. آنها پرسشنامه ای برای اندازه گیری غذا خوردن آگاهانه با استفاده از این رفتارها ایجاد کردند:

  • خوردن حتی در حالت سیری (عدم مهار)
  • آگاهی از ظاهر، طعم و بوی غذا
  • غذا خوردن در پاسخ به نشانه های محیطی، مانند دید یا بوی غذا
  • خوردن هنگام غمگینی یا استرس (غذا خوردن احساسی)
  • خوردن زمانی که حواسش به چیزهای دیگر پرت می شود

محققان دریافتند افرادی که یوگا انجام می‌دهند، بر اساس امتیازاتشان، هوشیارتر می‌خورند.

حرکات باکتی یوگا : هر دو سال تمرین یوگا و تعداد دقیقه تمرین در هفته با نمرات بهتر غذا خوردن همراه بود. تمرین یوگا به شما کمک می کند بیشتر از احساس بدن خود آگاه شوید.

لینک مفید : رژیم شوک دو‌ هفته ای به همراه راهنمایی های تضمینی رژیم

این آگاهی افزایش یافته می تواند به زمان صرف غذا نیز منتقل شود، زیرا هر لقمه یا جرعه ای را می چشید، و توجه داشته باشید که غذا چگونه بو، مزه و احساس در دهان خود دارد.


تقویت کننده کاهش وزن و حفظ وزن

افرادی که یوگا تمرین می‌کنند و مراقب خواران هستند، با بدن خود هماهنگی بیشتری دارند. آنها ممکن است به نشانه های گرسنگی و احساس سیری حساس تر باشند.

حرکات باکتی یوگا : محققان دریافتند افرادی که حداقل یک بار در هفته به مدت ۴ سال به مدت ۳۰ دقیقه یوگا انجام می دهند، در دوران بزرگسالی کمتر وزن اضافه می کنند. افرادی که اضافه وزن داشتند در واقع وزن کم کردند.

لینک مفید : باکتی یوگا همراه با آموزش اصولی باکتی یوگا

به طور کلی، افرادی که یوگا تمرین می کردند در مقایسه با افرادی که یوگا انجام نمی دادند، شاخص توده بدنی (BMI) کمتری داشتند.

محققان این موضوع را به ذهن آگاهی نسبت دادند. خوردن آگاهانه می تواند به رابطه مثبت تری با غذا و خوردن منجر شود.


افزایش تناسب اندام

یوگا به دلیل توانایی آن در کاهش تنش و اضطراب در ذهن و بدن شناخته شده است. اما می تواند بر ظرفیت ورزش فرد نیز تأثیر بگذارد.

محققان گروه کوچکی از افراد کم تحرک را که قبلاً یوگا تمرین نکرده بودند مورد مطالعه قرار دادند.

حرکات باکتی یوگا : پس از هشت هفته تمرین یوگا حداقل دو بار در هفته به مدت ۱۸۰ دقیقه، شرکت کنندگان قدرت و استقامت عضلانی، انعطاف پذیری و آمادگی قلبی-تنفسی بیشتری داشتند.


فواید قلبی عروقی

چندین مطالعه کوچک نشان داده اند که یوگا تأثیر مثبتی بر عوامل خطر قلبی عروقی دارد: این یوگا به کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالا دارند کمک می کند.

این احتمال وجود دارد که یوگا “حساسیت بارورسپتور” را بازیابی کند. این به بدن کمک می کند عدم تعادل در فشار خون را حس کند و تعادل را حفظ کند.

حرکات باکتی یوگا : مطالعه دیگری نشان داد که تمرین یوگا پروفایل چربی را در بیماران سالم و همچنین بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر شناخته شده بهبود می بخشد.

همچنین سطح قند خون بیش از حد را در افراد مبتلا به دیابت غیر وابسته به انسولین کاهش داد و نیاز آنها به دارو را کاهش داد. یوگا در حال حاضر به دلیل مزایای قلبی عروقی و کاهش استرس در بسیاری از برنامه های توانبخشی قلبی گنجانده شده است.

حرکات باکتی یوگا : قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

محققان همچنین در حال بررسی هستند که آیا یوگا می تواند به افراد مبتلا به افسردگی و آرتریت کمک کند و بقای خود را از سرطان بهبود بخشد.

یوگا ممکن است به آرامش و توجه به زندگی پرمشغله شما کمک کند. معلمان یوگا (RYT) و استودیوهای ثبت شده (RYS) را از طریق The Yoga Alliance پیدا کنید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Yoga benefits beyond the mat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *