خواب بینی همراه با آموزش آشنایی با هنر خواب بینی

خواب بینی همراه با آموزش آشنایی با هنر خواب بینی | همه ما خواب می بینیم. حالا، آیا عالی نیست اگر بتوانیم رویاهایمان را کنترل کنیم؟ همانطور که ممکن است تصور کنید، مطالعه رویاها و نتیجه گیری محکم در مورد آنها بسیار دشوار است.

اگرچه مضامین خاصی وجود دارد که در بین جمعیت های گسترده دیده می شود، رویاها تجربیاتی بسیار فردی و اغلب گریزان از ذهن هستند.

? خواب بینی همراه با آموزش آشنایی با هنر خواب بینی | بخش متافیزیک PDF :

? ۱- مقدمه

? ۲- نخستین دروازه خواب بینی

? ۳- دومین دروازه خواب بینی

? ۴- دنیای موجودات غیر ارگانیک

? ۵- آموزش آشنایی با هنر خواب بینیقیمت : ۳.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


واقعیت این است که ما نمی توانیم رویاهای خود را کاملاً کنترل کنیم. آنها پر از تکه هایی از زندگی روزمره و درونی ترین افکار ما هستند. اما کارهایی وجود دارد که می‌توانیم برای بهبود خواب و مدیریت استرس انجام دهیم تا در شب خواب‌های بهتری ببینیم.


چگونه رویاهای بهتری داشته باشیم

هیچ چیز نمی تواند رویاهای خوب را تضمین کند. اما در اینجا چند نکته برای داشتن خواب بهتر، کاهش استرس و افزایش شانس داشتن رویاهای برآورده‌تر وجود دارد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – بخش متافیزیک


ورزش

ورزش منظم در طول روز می تواند به شما کمک کند شب ها بهتر بخوابید. به خاطر داشته باشید که اگر خیلی نزدیک به زمان خواب ورزش کنید، ممکن است در واقع در خوابیدن و خم شدن با مشکل مواجه شوید.


یک منطقه خواب اختصاص دهید

اتاق خواب خود را از به هم ریختگی پاک کنید. تلویزیون، رایانه، تلفن‌های هوشمند و سایر وسایل الکترونیکی که می‌درخشند و بوق می‌زنند را بردارید.

لینک مفید : چشم سوم چیست ؟ به همراه آموزش فعال کردن آن

اگر باید فضای کاری در اتاق خواب خود داشته باشید، از جداکننده اتاق استفاده کنید تا هنگام خواب آن را از دید دور نگه دارید.

اتاق خواب خود را به پناهگاهی از دنیای بیرون تبدیل کنید.


قبل از خواب استرس را از بین ببرید

یک ساعت قبل از خواب برای کاهش استرس با هر چیزی که شما را آرام می کند استفاده کنید، مانند:

 • مدیتیشن یا تنفس عمیق
 • رایحه درمانی
 • دوش گرفتن
 • خواندن

در این ساعت از موارد زیر پرهیز کنید

 • کار
 • ورزش سنگین
 • خوردن و آشامیدن
 • زمان صفحه نمایش

از مشروب شب بگذرید

الکل در ابتدا باعث خواب آلودگی شما می شود، اما در چرخه خواب شما اختلال ایجاد می کند.

لینک مفید : جفت روحی

با وجود مشروبات الکلی در سیستم شما، احتمال اینکه رویاهای واضح و کابوس ببینید بیشتر است.


وضعیت خواب خود را تغییر دهید

اگر مستعد دیدن رویاهای ناخوشایند هستید، سعی کنید وضعیت خواب معمول خود را تغییر دهید.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : در یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۴، افرادی که به پهلوی چپ می‌خوابیدند گزارش دادند که نسبت به افرادی که به پهلوی راست می‌خوابیدند، کابوس‌های بیشتری دیده‌اند.

لینک مفید : تله پاتی اصولی

و یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد که خوابیدن بر روی شکم ممکن است باعث ایجاد خواب در مورد مطالب جنسی یا آزار و اذیت مانند خفه شدن، قفل شدن یا ناتوانی در حرکت شود.


غذاهای حاوی ملاتونین بخورید

ملاتونین، هورمونی که بدن شما به طور طبیعی می سازد، ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد. ملاتونین همچنین در غذاهای مختلفی مانند:

 • تخم مرغ
 • ماهی
 • گوشت
 • شیر
 • آجیل
 • برخی از غلات
 • حبوبات یا دانه های جوانه زده
 • قارچ

مکمل های ملاتونین را امتحان کنید

یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسید که ملاتونین تأخیر شروع خواب را کاهش می‌دهد، زمان کل خواب را افزایش می‌دهد و کیفیت کلی خواب را بهبود می‌بخشد، اگرچه تأثیرات آن کم است.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : در سال ۲۰۱۸، محققان موارد سه نفری را که توهمات شبانه را تجربه کردند، به تفصیل منبع مورد اعتماد شرح دادند. هنگامی که شرکت کنندگان ۵ میلی گرم ملاتونین مصرف کردند، توهمات کاهش یافت.

لینک مفید : کتاب مودارا

مصرف ملاتونین برای رویاها می تواند تأثیر متفاوتی بر روی افراد بگذارد. در حالی که برخی افراد ممکن است متوجه شوند که ملاتونین رویاها را بهبود می بخشد، برخی دیگر ممکن است رویاهای واضح تر و بالقوه ترسناک تری داشته باشند.

ملاتونین می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد. اگر مشکل خواب دارید یا خواب های بد می بینید، با پزشک در مورد فواید و خطرات مصرف مکمل های ملاتونین صحبت کنید.


اضطراب را مدیریت کنید

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ بر روی افراد مسن‌تر، افرادی که دارای اختلال اضطراب فراگیر بودند، خواب‌های بد بیشتری نسبت به آنهایی که نداشتند مشاهده کردند.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : محققان همچنین پیشنهاد می کنند که درمان شناختی رفتاری می تواند به افراد مبتلا به اضطراب کمک کند تا رویاهای بد را کاهش دهند.


یک دفترچه رویا بسازید

رویاها ترکیبی از افکار و تجربیات روزانه شما هستند. رویاهای بد ممکن است منعکس کننده چیزهایی باشد که شما را تحت فشار قرار می دهد.

لینک مفید : تعبیر رویا با راه حل علمی

سعی کنید به محض بیدار شدن از خواب در مورد جزئیات رویاهای خود بنویسید، از جمله احساساتی که احساس کردید.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : این تمرین ممکن است به شما کمک کند رویاهای خود را با موقعیت های واقعی زندگی مرتبط کنید. رویارویی با مسائل زندگی بیداری ممکن است به بهبود زندگی رویایی شما کمک کند.


به بازی های مجازی بپردازید

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۹، انجام بازی‌های تعاملی فیزیکی با فرکانس خواب شفاف و شفاف/کنترل همبستگی مثبت داشت.

لینک مفید : یادگیری زبان روح

گیم پلی کلی این احتمال را افزایش می دهد که محتوای بازی به رویاهای شما راه پیدا کند و ممکن است رویای شفاف را افزایش دهد. این به عنوان اثر تتریس نیز شناخته می شود.


رویای شفاف را تمرین کنید

رویای شفاف زمانی است که می دانید در حالی که در رویا هستید در خواب هستید. و شما می توانید یاد بگیرید که چگونه رویای شفاف را ببینید.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : با آموزش خود برای آزمایش واقعیت در رویا، می توانید مقدار مشخصی کنترل بر نحوه پیش رفتن و واکنش شما به آن به دست آورید.


رویاها چگونه کار می کنند

تئوری های زیادی در مورد اینکه چرا خواب می بینیم و همه اینها به چه معناست وجود دارد.

اما رویاها بسیار ذهنی هستند، به راحتی فراموش می شوند و تحقیق در آنها بسیار دشوار است. کاملاً مطمئن است که همه خواب می بینند، حتی اگر آنها را به یاد نیاوریم.

لینک مفید : طی الارض در خواب

رویاها معمولاً ترکیبی انتزاعی از افکار هستند که به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد مربوط می شود.

خواب بینی | آموزش و آشنایی با هنر خواب بینی : وقتی صحبت از تعبیر خواب می شود، جزئیات دقیق ممکن است کمتر از احساسی که هنگام بیدار شدن از خواب دارید اهمیت داشته باشد. اگر در مورد چیزها احساس خوبی دارید، رویاهای شما احتمالا مثبت تر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *