اهرام مصر و قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی | در زمانی که مصر یکی از غنی‌ترین و قدرتمندترین تمدن‌های جهان بود، اهرام – به‌ویژه اهرام بزرگ جیزه – برخی از باشکوه‌ترین سازه‌های ساخت بشر در تاریخ ساخته شده‌اند. مقیاس عظیم آنها نشان دهنده نقش منحصر به فرد فرعون یا پادشاه در جامعه مصر باستان است.

? قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی | بخش متافیزیک PDF :

? ۱- انرژی اهرام برای جذب هرچه میخواهید

? ۲- انرژی اهرام بر روی سلامتی

? ۳- انرژی درمانیقیمت : ۱۰.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


اگرچه اهرام از آغاز پادشاهی قدیم تا پایان دوره بطلمیوسی در قرن چهارم پس از میلاد ساخته شدند، اوج ساخت هرم از اواخر سلسله سوم آغاز شد و تقریباً تا ششم (حدود ۲۳۲۵ قبل از میلاد) ادامه یافت.

با گذشت بیش از ۴۰۰۰ سال، اهرام مصر همچنان عظمت خود را حفظ کرده اند و نگاهی اجمالی به گذشته غنی و باشکوه این کشور دارند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش متافیزیک

در طول سلسله های سوم و چهارم پادشاهی قدیم، مصر از رفاه و ثبات اقتصادی فوق العاده ای برخوردار بود. پادشاهان موقعیت منحصر به فردی در جامعه مصر داشتند.

در جایی بین انسان و خدا، اعتقاد بر این بود که آنها توسط خود خدایان انتخاب شده اند تا به عنوان واسطه آنها در زمین خدمت کنند.

لینک مفید : فنگشویی

به همین دلیل، به نفع همگان بود که عظمت پادشاه را حتی پس از مرگش دست نخورده نگه دارند، زمانی که اعتقاد بر این بود که او به اوزیریس، خدای مردگان تبدیل شده است.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : فرعون جدید، به نوبه خود، هوروس، خدای شاهین شد که به عنوان محافظ خدای خورشید، Ra، خدمت می کرد.

آیا می دانستید؟ اضلاع صاف و زاویه دار هرم نماد پرتوهای خورشید بود و برای کمک به روح پادشاه برای صعود به آسمان و پیوستن به خدایان، به ویژه خدای خورشید Ra طراحی شده بود.

مصریان باستان معتقد بودند که هنگام مرگ پادشاه، بخشی از روح او (معروف به “کا”) با بدنش باقی می ماند.

برای مراقبت صحیح از روح او، جسد را مومیایی کردند و هر آنچه که پادشاه در زندگی پس از مرگ به آن نیاز داشت، از جمله ظروف طلا، غذا، اثاثیه و سایر هدایا با او دفن شد.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : اهرام به کانون فرقه‌ای از پادشاه مرده تبدیل شدند که قرار بود پس از مرگ او نیز ادامه یابد. ثروت آنها نه تنها برای او، بلکه برای بستگان، مقامات و کشیشانی که در نزدیکی او دفن شده بودند نیز تأمین می شد.


اهرام اولیه

از آغاز دوران سلسله (۲۹۵۰ قبل از میلاد)، مقبره های سلطنتی در صخره تراشیده شده و با ساختارهای مستطیلی با سقف مسطح معروف به “مستاباس” که پیش درآمد اهرام بودند، پوشانده می شدند. قدیمی ترین هرم شناخته شده در مصر در حدود ۲۶۳۰ قبل از میلاد ساخته شد.

لینک مفید : چشم سوم

در ساقارا، برای پادشاه دوسر سلسله سوم. این هرم که به نام استپ هرم شناخته می شود، به عنوان یک مستابای سنتی شروع شد اما به چیزی بسیار جاه طلبانه تبدیل شد.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : همانطور که داستان پیش می‌رود، معمار هرم، ایمهوتپ، کشیشی و شفابخش بود که حدود ۱۴۰۰ سال بعد به عنوان قدیس حامی کاتبان و پزشکان معرفی شد.

در طول سلطنت تقریباً ۲۰ ساله جوسر، سازندگان هرم شش لایه سنگی پلکانی (بر خلاف آجرهای گلی، مانند بیشتر مقبره های قبلی) که در نهایت به ارتفاع ۲۰۴ فوت (۶۲ متر) رسید، جمع کردند. این بلندترین ساختمان زمان خود بود.

هرم پله ای توسط مجموعه ای از حیاط ها، معابد و زیارتگاه ها احاطه شده بود که جوسر می توانست از زندگی پس از مرگ خود لذت ببرد.

پس از جوسر، هرم پلکانی برای تدفین سلطنتی عادی شد، اگرچه هیچ یک از مواردی که توسط جانشینان سلسله وی برنامه ریزی شده بود تکمیل نشد (احتمالاً به دلیل سلطنت نسبتاً کوتاه آنها).

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : قدیمی‌ترین مقبره‌ای که به‌عنوان یک هرم «واقعی» (صاف، بدون پلکان) ساخته شد، هرم سرخ در دهشور، یکی از سه بنای تدفین ساخته شده برای اولین پادشاه سلسله چهارم، اسنفرو (۲۶۱۳-۲۵۸۹ قبل از میلاد) بود. برای رنگ بلوک های آهکی که برای ساختن هسته هرم استفاده شده است.


اهرام بزرگ جیزه

هیچ اهرامی به اندازه اهرام بزرگ جیزه که در فلاتی در کرانه غربی رود نیل، در حومه قاهره امروزی واقع شده است، جشن گرفته نمی شود. قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین اهرام سه‌گانه جیزه که به نام هرم بزرگ شناخته می‌شود، تنها بنای باقی مانده از عجایب هفتگانه معروف جهان باستان است.

لینک مفید : هنر رویا بینی برای آرامش

این بنا برای فرعون خوفو (به یونانی خئوپس)، جانشین اسنفرو و دومین پادشاه از هشت پادشاه سلسله چهارم ساخته شد.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : اگرچه خوفو ۲۳ سال سلطنت کرد (۲۵۸۹-۲۵۶۶ قبل از میلاد)، اما اطلاعات نسبتا کمی از سلطنت او فراتر از عظمت هرم او وجود دارد. اضلاع پایه هرم به طور متوسط ​​۷۵۵.۷۵ فوت (۲۳۰ متر) و ارتفاع اولیه آن ۴۸۱.۴ فوت (۱۴۷ متر) بود که آن را به بزرگترین هرم جهان تبدیل کرد.

سه هرم کوچک که برای ملکه‌های خوفو ساخته شده‌اند در کنار هرم بزرگ ردیف شده‌اند و مقبره‌ای در نزدیکی آن پیدا شد که حاوی تابوت خالی مادرش، ملکه هتفرس است.

مانند دیگر اهرام، خوفو با ردیف هایی از مستابا احاطه شده است، جایی که بستگان یا مقامات پادشاه برای همراهی و حمایت از او در زندگی پس از مرگ دفن می شدند.

هرم میانی در جیزه برای پسر خوفو فرعون خفرع (۲۵۵۸-۲۵۳۲ قبل از میلاد) ساخته شد. هرم خفرع دومین هرم بلند جیزه است و آرامگاه فرعون خفرع را در خود جای داده است.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ساخته شده در مجموعه هرمی خفره، مجسمه ابوالهول بزرگ بود، مجسمه نگهبانی که در سنگ آهک با سر یک مرد و بدن یک شیر حک شده بود.

این مجسمه بزرگترین مجسمه در دنیای باستان بود که ۲۴۰ فوت طول و ۶۶ فوت ارتفاع داشت. در سلسله هجدهم (حدود ۱۵۰۰ قبل از میلاد) ابوالهول بزرگ به عنوان تصویری از شکل محلی خدای هوروس مورد پرستش قرار گرفت.

جنوبی ترین هرم در جیزه برای پسر خفره منکائوره ​​(۲۵۳۲-۲۵۰۳ قبل از میلاد) ساخته شد. این کوتاهترین اهرام سه گانه (۲۱۸ فوت) است و پیشروی اهرام کوچکتری است که در طول سلسله های پنجم و ششم ساخته می شوند.


چه کسی اهرام را ساخت؟

اگرچه برخی نسخه‌های رایج تاریخ معتقد بودند که اهرام توسط برده‌ها یا خارجی‌هایی ساخته شده‌اند که مجبور به کار شده‌اند، اسکلت‌های حفاری شده از این منطقه نشان می‌دهد که کارگران احتمالاً کارگران کشاورزی بومی مصری بوده‌اند که در زمان طغیان رودخانه نیل بر روی اهرام کار می‌کنند.

بسیاری از زمین های نزدیک تقریباً ۲.۳ میلیون بلوک سنگ (به طور متوسط ​​هر بلوک حدود ۲.۵ تن) برای ساختن هرم بزرگ خوفو باید بریده، حمل و مونتاژ شود.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : هرودوت مورخ یونانی باستان نوشت که ساخت آن ۲۰ سال به طول انجامید و به کار ۱۰۰۰۰۰ نفر نیاز داشت، اما شواهد باستان شناسی بعدی نشان می دهد که نیروی کار ممکن است در واقع حدود ۲۰۰۰۰ نفر بوده باشد.


پایان عصر هرم

ساخت اهرام در طول سلسله های پنجم و ششم ادامه یافت، اما کیفیت و مقیاس کلی ساخت آنها در طول این دوره، همراه با قدرت و ثروت خود پادشاهان کاهش یافت.

در اهرام بعدی پادشاهی قدیم، که با پادشاه یوناس (۲۳۷۵-۲۳۴۵ قبل از میلاد) شروع شد، سازندگان اهرام شروع به نوشتن گزارش های مکتوب از وقایع سلطنت پادشاه بر روی دیوارهای اتاق تدفین و بقیه قسمت های داخلی هرم کردند.

لینک مفید : راز اهرام برای ثروت فراوان

اینها که به عنوان متون هرمی شناخته می شوند، اولین ترکیبات مذهبی مهم شناخته شده از مصر باستان هستند.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : آخرین سازنده بزرگ اهرام، پپی دوم (۲۲۷۸-۲۱۸۴ قبل از میلاد)، دومین پادشاه سلسله ششم بود که در جوانی به قدرت رسید و ۹۴ سال حکومت کرد. در زمان حکومت او، رفاه پادشاهی قدیم رو به کاهش بود و فرعون برخی از موقعیت شبه الهی خود را با افزایش قدرت مقامات اداری غیر سلطنتی از دست داده بود.

هرم پپی دوم که در ساقارا ساخته شد و حدود ۳۰ سال پس از سلطنت او به پایان رسید، بسیار کوتاهتر از سایر هرم های پادشاهی قدیم بود (۱۷۲ فوت).

لینک مفید : تکنیک رویا بینی برای ثروت

با مرگ پپی، پادشاهی و دولت مرکزی قدرتمند عملاً فروپاشید و مصر وارد مرحله پرتلاطمی شد که به عنوان اولین دوره میانی شناخته می‌شود.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : پادشاهان بعدی، از سلسله دوازدهم، در مرحله به اصطلاح پادشاهی میانه به ساختمان هرم بازگشتند، اما هرگز در مقیاس اهرام بزرگ نبود.


اهرام امروز

دزدان مقبره و سایر خرابکاران در دوران باستان و مدرن، اکثر اجساد و وسایل تشییع جنازه را از اهرام مصر خارج کردند و نمای بیرونی آنها را نیز غارت کردند.

لینک مفید : باطل کردن سحر

اهرام بزرگ که از اکثر پوشش‌های سنگ آهک سفید صاف خود جدا شده‌اند، دیگر به ارتفاعات اولیه خود نمی‌رسند.

قدرت اعجاب انگیز اهرام برای سلامتی : به عنوان مثال، خوفو تنها ۴۵۱ فوت ارتفاع دارد. با این وجود، میلیون‌ها نفر هر ساله به بازدید از اهرام ادامه می‌دهند، که توسط عظمت بلند آنها و جذابیت پایدار گذشته غنی و باشکوه مصر جذب می‌شود.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *