کائنات جفر و نحوه آشنایی اصولی از کائنات جفر

کائنات جفر | امروزه مشخص شده است که زمین تنها یک توپ کوچک سنگی در فضایی با وسعت غیرقابل تصور است و تولد منظومه شمسی احتمالاً تنها یکی از رویدادهای بسیاری بود که در پس زمینه یک جهان از قبل بالغ رخ داده است.

? کائنات جفر | بخش متافیزیک PDF :

? ۱- کائنات جفر چیست ؟

? ۲- توضیحات کاملقیمت : ۷.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


کیهان، کل منظومه کیهانی ماده و انرژی که زمین و در نتیجه نژاد بشر بخشی از آن است.

از زمانی که جوامع زمین، خورشید و ماه را به عنوان اشیاء اصلی خلقت تصور می کردند، بشریت مسیر طولانی را طی کرده است، و بقیه جهان تقریباً به عنوان یک تفکر بعدی شکل گرفته است.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کائنات جفر | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش متافیزیک

این درس متواضعانه حقیقت قابل توجهی را آشکار کرده است، حقیقتی که به کوچکترین ذره جهان میراثی غنی و اصیل می بخشد: وقایعی که در چند دقیقه اول خلقت جهان در ۱۳.۷ میلیارد سال پیش رخ داده اند، معلوم می شود که دارای یک میراث عمیق بوده اند. تأثیر بر تولد، زندگی و مرگ کهکشان ها، ستاره ها و سیارات.

کائنات جفر : در واقع، می‌توان خطی از جعل ماده جهان در یک «بیگ بنگ» اولیه تا جمع شدن اتم‌هایی روی زمین ترسیم کرد که به اندازه کافی همه‌کاره هستند تا به عنوان پایه حیات عمل کنند.

لینک مفید : آموزش طی الارض

هماهنگی ذاتی چنین جهان بینی جذابیت فلسفی و زیبایی شناختی زیادی دارد و ممکن است توضیح دهد که چرا علاقه عمومی به جهان همیشه پابرجا بوده است.

این مقاله پیشرفت درک بشر از جهان را در طول زمان، از مشاهدات ماقبل تاریخ از آسمان شب تا محاسبات مدرن روی سرعت رکود کهکشان‌ها، دنبال می‌کند. برای مقالات مربوط به اجزای تشکیل دهنده جهان، منظومه شمسی، ستاره، کهکشان و سحابی را ببینید.

کائنات جفر : برای توضیح مطالعه علمی جهان به عنوان یک کل واحد، کیهان شناسی را ببینید. برای مقاله‌ای در مورد احتمال وجود جهان‌های دیگر، چندجهانی را ببینید.

تمام تفکرات علمی در مورد ماهیت جهان را می توان در الگوهای هندسی متمایز تشکیل شده توسط ستارگان در آسمان شب دنبال کرد.

حتی افراد ماقبل تاریخ هم باید متوجه شده باشند که جدای از چرخش روزانه (که اکنون می‌دانیم از چرخش زمین به وجود می‌آید)، به نظر نمی‌رسد ستاره‌ها نسبت به یکدیگر حرکت می‌کنند: ستاره‌ها «ثابت» به نظر می‌رسند.

لینک مفید : پرواز روح

عشایر اولیه دریافتند که دانش صورت های فلکی می تواند راهنمای سفر آنها باشد و داستان هایی را برای کمک به یادآوری موقعیت نسبی ستارگان در آسمان شب ایجاد کردند.

کائنات جفر : این داستان ها به داستان های اسطوره ای تبدیل شدند که بخشی از بیشتر فرهنگ ها هستند.

هنگامی که عشایر به کشاورزی روی آوردند، دانش صمیمی از صورت های فلکی کارکرد جدیدی را ایفا کرد – کمکی در زمان سنجی، به ویژه برای پیگیری فصول.

مردم خیلی زود متوجه شده بودند که برخی از اجرام آسمانی نسبت به ستارگان «ثابت» ثابت نمی مانند.

در عوض، در طول یک سال، آنها در یک نوار باریک از آسمان که شامل ۱۲ صورت فلکی تشکیل دهنده علائم زودیاک بود، به جلو و عقب حرکت کردند. هفت نفر از این گونه سرگردان برای پیشینیان شناخته شده بودند: خورشید، ماه، عطارد، زهره، مریخ، مشتری و زحل. مهم ترین در میان سرگردانان خورشید بود: روز و شب با طلوع و غروب آن آمد و حرکت آن در منطقه زودیاک نشان دهنده فصل کاشت و فصل درو بود.

کائنات جفر : ماه بعدی از نظر اهمیت بود: موقعیت آن با جزر و مد در ارتباط بود و شکل آن در طول یک ماه به طرز جالبی تغییر کرد. خورشید و ماه قدرت خدایان را داشتند. پس چرا دیگر سرگردانان نه؟

بنابراین احتمالاً این عقیده طالع بینی بوجود آمد که موقعیت سیارات (از کلمه یونانی planetes، “سرگردان”) در زودیاک می تواند بر رویدادهای دنیوی تأثیر بگذارد و حتی باعث ظهور و سقوط پادشاهان شود.

در ادای احترام به این عقیده، کشیشان بابلی هفته هفت روزه را ابداع کردند، که نام آن‌ها حتی در زبان‌های مختلف مدرن (مثلاً انگلیسی، فرانسوی یا نروژی) هنوز به راحتی در منشأ آنها در هفت خدای سیاره یافت می‌شود.


نظریه های نجومی یونانیان باستان

اوج توصیف حرکات سیاره‌ای در دوران باستان کلاسیک با یونانی‌ها که البته هندسه‌سنج‌های فوق‌العاده‌ای بودند به دست آمد.

کائنات جفر : اخترشناسان یونانی مانند پیشینیان خود این تصویر طبیعی را از دیدگاه یک ناظر روی زمین اتخاذ کردند که زمین بی حرکت در مرکز یک کره آسمانی به شدت در حال چرخش (که ستارگان بر روی آن ثابت شده بودند) قرار دارد و این مجموعه پیچیده است.

به این سو و آن سو سرگردانی سیارات در زودیاک می بایست با این پس زمینه تغییرناپذیر توصیف شود. آنها یک مدل اپی چرخه ای ایجاد کردند که می تواند حرکات سیاره ای مشاهده شده را با دقت بسیار شگفت انگیزی بازتولید کند.

این مدل دایره‌های کوچکی را در بالای دایره‌های بزرگ فراخوانی می‌کرد که همگی با سرعت‌های یکنواخت می‌چرخند، و با کار بطلمیوس که مصنوع مبتکرانه مراکز جابه‌جا شده برای دایره‌ها را برای بهبود تناسب تجربی معرفی کرد، در حدود سال ۱۴۰ میلادی به اوج خود رسید.

کائنات جفر : اگرچه این مدل صرفاً سینماتیک بود و تلاشی برای پرداختن به دلایل دینامیکی برای این که چرا حرکات به همان شکلی بودند را بررسی نکرد، پایه‌ای را برای این پارادایم ایجاد کرد که طبیعت دمدمی مزاج نیست، اما دارای نظم و دقتی است که می‌توان آن را از تجربه کشف کرد و از آن استفاده کرد. برای پیش بینی رویدادهای آینده

لینک مفید : خود هیپنوتیزم کابوک

بکارگیری روش‌های هندسه اقلیدسی در نجوم سیاره‌ای توسط یونانی‌ها باعث ایجاد مکاتب فکری دیگری نیز شد. فیثاغورث (حدود ۵۷۰ تا ۴۹۰ قبل از میلاد)، برای مثال، استدلال کرد که جهان را می توان بر اساس اصول عقلانی درک کرد (“همه چیزها عدد هستند”).

که از چهار عنصر – خاک، آب، هوا و آتش ساخته شده است. که زمین یک کره بود. و اینکه ماه با نور منعکس شده می درخشید. در قرن چهارم پیش از میلاد، هراکلیدس پونتیکوس، یکی از پیروان فیثاغورث، تعلیم داد که زمین کروی آزادانه در فضا می چرخد ​​و عطارد و زهره به دور خورشید می چرخند.

لینک مفید : راز خود هیپنوتیزم

اراتوستن (حدود ۲۷۶ تا ۱۹۴ قبل از میلاد) از طول‌های مختلف سایه‌هایی که در سینه و اسکندریه در ظهر روز اول تابستان انداخته شد، شعاع زمین را با دقت ۲۰ درصد از مقدار امروزی محاسبه کرد.

کائنات جفر : آریستارخوس ساموسی (حدود ۳۱۰ تا ۲۳۰ قبل از میلاد) با اندازه سایه زمین بر روی ماه در طول ماه گرفتگی شروع به محاسبه اندازه خطی ماه نسبت به زمین کرد. از اندازه زاویه ای اندازه گیری شده آن، او سپس فاصله تا ماه را به دست آورد.

لینک مفید : تله پاتی اصولی

او همچنین طرحی هوشمندانه برای اندازه گیری اندازه و فاصله خورشید پیشنهاد کرد. اگرچه این روش ناقص بود، اما او را قادر ساخت تا استنباط کند که خورشید بسیار بزرگتر از زمین است.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *