میوه درمانی و نکات گفته نشده درمان با میوه ها

? میوه درمانی و نکات گفته نشده | بخش درمانی PDF :

? ۱- چه بیماری هایی قابل درمان هستند با میوه

? ۲- میوه ها

? ۳- نحوه مصرف میوه و درمان بیماریقیمت : ۴.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


میوه درمانی و نکات گفته نشده | میـوهانبـه دارای گوشـتی شـیرین و لذیـذ اسـت کـه هـم خـام خـورده میشود و هماز آن مربا و ترشی میسازند که هر دو معروف است.

ترشـی انبـه جهـت انگیخـتن اشـتها و ریزانـدن سـنگ گـرده و مثانـه نافع است.
ترشی انبه برای درد معده مشهور است.

انبــه درختــی اســت بــزرگ و زیبــا کــه منــشأ اولیــه آن را در هنــد و مالزی ذکر کـرده انـد، ایـن گیـاه برگهـای بـی کـرک و شـفاف و میـوه دروپ و به انـدازه هـای مختلـف دارد، و بـه مقـدار زیـاد در هندوسـتان پـرورش مـی یابـد، در جـاوه معـادل دو میلیـون از ایـن درخـت یافـت می گردد.

از میوه و پوسـت آن، عـصاره روانـی تهیـه مـی گـردد کـه مـصرف آن دارای اثر قابض قطعی است


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

آنها غذاهای رویایی یک متخصص تغذیه، خامه محصول، مغذی و خوشمزه هستند. آنها غذاهای مبارزه کننده با بیماری هستند که باید در آشپزخانه همه وجود داشته باشند زیرا حاوی چنین مواد غذایی مبارزه کننده با بیماری هستند.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : بنابراین امروز این ۱۰ غذای مبارزه با بیماری را در لیست مواد غذایی خود قرار دهید – اما به خاطر داشته باشید که برای ایجاد یک رژیم غذایی سالم به بیش از ۱۰ غذا (حتی ۱۰ غذای فوق العاده!) نیاز است.

لینک مفید : دارو درمانی برای کاهش وزن

کارشناسان به سرعت به این نکته اشاره می کنند که تنوع چاشنی زندگی است. و در حالت ایده‌آل، این لقمه‌های مغذی باید جایگزین سایر غذاهای کم‌سالم شوند و به شما در کاهش کالری و در عین حال تقویت تغذیه در رژیم غذایی‌تان کمک کنند.

آلیس لیختنشتاین، DSc، استاد علم و سیاست تغذیه در دانشگاه تافتس، خاطرنشان می‌کند: «غذاهای فوق‌العاده فوق‌العاده هستند، اما آنچه برای سلامتی مهم‌تر است، الگوهای غذایی سالم است که شامل طیف گسترده‌ای از غذاهای مغذی است که جایگزین غذاهای کم‌مغذی می‌شود».


توت ها

به دنبال انواع توت ها باشید تا دوز قدرتمندی از آنتی اکسیدان های مبارزه با بیماری ها را دریافت کنید.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : طبق یک مطالعه وزارت کشاورزی ایالات متحده، زغال اخته در صدر فهرست میوه های غنی از آنتی اکسیدان قرار دارد و پس از آن زغال اخته، تمشک، تمشک و توت فرنگی قرار دارند.

لینک مفید : بادکش درمانی سریع

رنگ توت ها از رنگدانه آنتوسیانین می آید، آنتی اکسیدانی که به خنثی کردن «رادیکال های آزاد» (مولکول های آسیب رسان به سلول) کمک می کند که می تواند منجر به بیماری های مزمن، از جمله سرطان و بیماری قلبی شود.

توت ها، به ویژه کرن بری، ممکن است به دفع عفونت های دستگاه ادراری نیز کمک کنند.


لبنیات

غذاهای لبنی نه تنها بهترین منبع غذایی کلسیم رژیمی هستند، بلکه دارای مقدار زیادی پروتئین، ویتامین ها (از جمله ویتامین D) و مواد معدنی هستند – کلید مبارزه با بیماری پوکی استخوان.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : دستورالعمل های رژیم غذایی دولت ایالات متحده در سال ۲۰۰۵ توصیه می کند که روزانه سه وعده از محصولات لبنی کم چرب و همچنین انجام ورزش های تحمل وزن را برای کمک به حفظ استحکام استخوان ها انجام دهید.

لینک مفید : نکات ناگفته درمان انواع بیماری ها با ادویه

(اگر نمی توانید لبنیات را تحمل کنید، سایر غذاهای حاوی کلسیم عبارتند از حبوبات، سبزیجات با برگ سبز تیره مانند کلم پیچ، کلم بروکلی، و کلم بروکلی، و محصولات سویا، آب میوه ها و غلات غنی شده با کلسیم).

فراتر از استخوان های قوی، لبنیات ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند. تحقیقات در حال انجام است، اما چند مطالعه نشان داده اند که سه وعده روزانه لبنیات – به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کنترل شده با کالری – ممکن است به کاهش چربی شکم و کاهش وزن کمک کند.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : غذاهای لبنی کم چرب میان وعده های بسیار خوبی هستند زیرا حاوی کربوهیدرات و پروتئین هستند.

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

Bonnie Taub-Dix، MA، RD، سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا می گوید: “غذاهای لبنی میان وعده های مناسبی برای دیابتی ها و همه افراد دیگر هستند زیرا به حفظ سطح قند خون کمک می کنند.”

اسموتی را با شیر یا ماست کم‌چرب، آب پرتقال و یک مشت توت به عنوان یک جایگزین غذای انرژی‌زا یا میان‌وعده در هر زمان میل کنید.


ماهی چرب

اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی هایی مانند سالمون و تن به وفور یافت می شود، غذاهایی که با بیماری مبارزه می کنند و می توانند به کاهش چربی خون و جلوگیری از لخته شدن خون مرتبط با بیماری قلبی کمک کنند.

انجمن قلب آمریکا خوردن حداقل دو وعده ماهی (به خصوص ماهی چرب) را حداقل دو بار در هفته توصیه می کند.

لینک مفید : سنگ درمانی و آموزش روش های سنگ درمانی

لیختنشتاین می گوید: خوردن یک رژیم غذایی غنی از ماهی های چرب می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : خوردن وعده های غذایی حاوی ماهی سالمون یا ماهی تن یک مزیت دیگر نیز دارد: مصرف بالقوه چربی های اشباع شده از غذاهای پرچرب را کاهش می دهید.

گریل را آتش بزنید یا ماهی خود را زیر مرغ گوشتی قرار دهید تا یک غذای سریع، خوشمزه و مفید برای قلب داشته باشید.


سبزی های تیره و برگدار

یکی از بهترین غذاهای مبارزه با بیماری، سبزی های تیره و برگ دار است که شامل همه چیز از اسفناج، کلم پیچ و بوک چوی گرفته تا کاهو تیره است.

لینک مفید : دارو دندانپزشکی و آشنایی با دارو های دندانپزشکی

آنها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، بتاکاروتن، ویتامین C، فولات، آهن، منیزیم، کاروتنوئیدها، فیتوکمیکال ها و آنتی اکسیدان ها هستند. مطالعه هاروارد نشان داد که خوردن غذاهای غنی از منیزیم مانند اسفناج می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : سالاد بعدی خود را با سبزیجات مختلف، از جمله اسفناج فوق مغذی یا سایر سبزی های تیره رنگ برای یک وعده غذایی که با بیماری مبارزه می کند، درست کنید.


غلات کامل

مادربزرگ ما را ترغیب کرد که روز را با یک کاسه بلغور جو دوسر شروع کنیم، اما آیا آنها تصوری داشتند که فیبر محلول جو دوسر به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند؟

لینک مفید : سنگ درمانی

غلات کامل شامل اجزای غذایی هستند که معمولاً از غلات تصفیه شده جدا می شوند. آنها حاوی اسید فولیک، سلنیوم و ویتامین های B هستند و برای سلامت قلب، کنترل وزن و کاهش خطر ابتلا به دیابت مهم هستند.

میوه درمانی و نکات گفته نشده : محتوای فیبر آنها به شما کمک می کند بین وعده های غذایی احساس سیری کنید و سلامت گوارش را ارتقا می دهد.

لینک مفید : کبد چرب و نحوه اصولی تغذیه در کبد چرب

حداقل از سه وعده در روز از غلات کامل لذت ببرید: گندم کامل. جو؛ چاودار؛ ارزن کوینو؛ برنج قهوه ای؛ برنج وحشی؛ و ماکارونی غلات کامل، نان و غلات. طبق انجمن رژیم غذایی آمریکا، توصیه روزانه فیبر ۲۱ تا ۳۸ گرم است، بسته به جنس و سن شما.


سیب زمینی شیرین

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک تغییر رژیم غذایی سالم این است که به جای سیب‌زمینی‌های «سفید» «شیرین» فکر کنید. این غده های نارنجی خوش طعم دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند. sabzenooroozi

میوه درمانی و نکات گفته نشده : فیتوکمیکال ها از جمله بتاکاروتن؛ ویتامین C و E؛ فولات؛ کلسیم؛ مس؛ اهن؛ و پتاسیم فیبر موجود در سیب زمینی شیرین باعث سلامت دستگاه گوارش می شود و آنتی اکسیدان ها در پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان نقش دارند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : ۱۰ Amazing Disease Fighting Foods

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *