افسردگی دو قطبی و نحوه درمان افسردگی دو قطبی

? افسردگی دو قطبی | نحوه درمان افسردگی دو قطبی | بخش درمانی PDF :

? ۱- داروها و تداخلات دارویی

? ۲- نمونه های بالینی

? ۳- درمان افسردگی دو قطبیقیمت : ۳۱.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ترکیبهای خاصی که برای افسردگی مقاوم مفید میباشند و در این زمینه مطالعه شدهاند در بخشهای زیر فهرست شده است.

مهار کنندههای بازجذب سروتونین و ضدافسردگیهای سه حلقهای شش مطالعه در این زمینه اجرا شده است و بیشتر آنهـا مطالعـات کنتـرل نشـده بودهاند و تنها یک مطالعه تصادفی بود.

این مطالعات به طور کلی از منـافع و مزایـای ترکیب حمایت میکند، اگرچه یک مطالعه تصادفی زمانی که به سـادگی بـا افـزایش مقدار مصرف SRI مقایسه گردید ) flouxetine در آن مورد( منافعی با ایـن ترکیـب دیده نشد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

افسردگی بخشی از چرخه اوج و فرودهای اصلی است که با اختلال دوقطبی همراه است. این شما را از احساس دوست داشتن خود باز می دارد و می تواند انجام کارهایی را که نیاز دارید یا می خواهید انجام دهید سخت کند.

اما درمان مناسب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. انواع مختلفی از درمان‌ها برای افسردگی دو قطبی وجود دارد که بسیار خوب عمل می‌کنند.

لینک مفید : ترامادول

چه چیز دیگری کمک می کند؟ علائم خود را در طول زمان پیگیری کنید. این ممکن است به شما کمک کند که بدانید چه زمانی تغییر خلق و خوی در حال رخ دادن است تا بتوانید زودتر آن را مدیریت کنید.


علائم

در مرحله افسردگی اختلال دوقطبی، ممکن است:

  • احساس غمگینی، نگرانی یا پوچی کنید
  • انرژی کم یا بدون انرژی داشته باشید
  • احساس می کنید نمی توانید از چیزی لذت ببرید
  • خیلی کم یا زیاد بخوابید
  • برای بلند شدن از رختخواب مشکل داشته باشید
  • خیلی کم یا زیاد بخورید
  • در تمرکز یا به خاطر سپردن چیزها مشکل دارید
  • در تصمیم گیری مشکل دارند
  • به خودکشی یا مرگ فکر کنید

شما ممکن است همه این علائم یا برخی از آنها را داشته باشید. فرد مبتلا به اختلال دوقطبی گاهی اوقات می تواند بسیار غمگین و پر انرژی باشد.

افسردگی دو قطبی : مطمئن ترین علامت مرحله افسردگی این است که برای مدت طولانی احساس افسردگی می کنید – معمولاً حداقل ۲ هفته. ممکن است به ندرت یا چندین بار در سال این قسمت ها را داشته باشید.


وقتی افسرده هستید چه کاری انجام دهید

مهمترین قدمی که می توانید بردارید این است که یک برنامه درمانی دوقطبی را شروع کرده و در آن بمانید. بیشتر شامل ترکیبی از دارو و گفتار درمانی است.

لینک مفید : درمان ترویلیسم

پزشک شما ممکن است چند نوع مختلف دارو از جمله تثبیت کننده های خلق و خو، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد روان پریشی را تجویز کند. گفتار درمانی همچنین می تواند به شما در کنترل استرس و تشخیص زودتر علائم کمک کند.

افسردگی دو قطبی : نوع دیگری از درمان، به نام درمان شناختی رفتاری، راه های خوبی برای مدیریت افکار منفی ناشی از افسردگی به شما می آموزد.

برای مبارزه با افسردگی می توانید اقدامات دیگری نیز انجام دهید:

الکل ننوشید یا مواد مخدر مصرف نکنید. آنها می توانند خلق و خوی شما را بدتر کنند و از اثربخشی داروهای شما جلوگیری کنند.

به یک روتین پایبند باشید. سعی کنید هر روز در زمان مشخصی به رختخواب بروید، از خواب بیدار شوید، ورزش کنید و داروهای خود را مصرف کنید.

لینک مفید : سنگ درمانی

زمانی که افسرده هستید، تغییرات اساسی در زندگی ایجاد نکنید. در صورت نیاز، پزشک یا درمانگر شما ممکن است بتواند به شما در برنامه ریزی غیبت از محل کار کمک کند.

افسردگی دو قطبی : از یکی از اعضای خانواده یا دوستان کمک بخواهید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا با قرار ملاقات ها و داروهای خود ادامه دهید.


افسردگی را بشناسید و از آن پیشگیری کنید

مراحل شیدایی و افسردگی اختلال دوقطبی لزوماً از یک الگو پیروی نمی کنند. قبل از اینکه فاز شیدایی داشته باشید، می توانید چند دوره افسردگی داشته باشید.

اما با گذشت زمان، متوجه چیزهایی می‌شوید که باعث تغییراتی در خلق و خوی شما می‌شوند و علائم هشداردهنده‌ای مبنی بر اینکه افسردگی می‌تواند شروع شود. وقتی این علائم را زود تشخیص دهید، اغلب می‌توانید از افسردگی شدید جلوگیری کنید.

افسردگی دو قطبی : نمودار خلق و خوی خود را برای ردیابی احساس خود، درمان ها، خواب و سایر فعالیت ها نگه دارید. به زمان هایی که احساس استرس می کنید توجه داشته باشید – شاید زمانی که با افراد خاصی یا در یک مکان خاص هستید.

لینک مفید : مجیک ماشروم

اولین نشانه های افسردگی می تواند این باشد که شما احساس خستگی می کنید و نمی توانید بخوابید. دوره های کوتاه افسردگی می تواند نشانه ای از نزدیک شدن به یک مرحله شدید باشد.

افراد اطراف شما نیز می توانند به شما در تشخیص الگوها کمک کنند. از خانواده و متخصص بهداشت روانی خود بخواهید که مراقب تغییرات رفتار شما باشد که نشان دهنده مشکلی است. آنها ممکن است بتوانند چیزهایی را متوجه شوند که شما نمی بینید.

افسردگی دو قطبی : حتی زمانی که احساس خوبی دارید، مطمئن شوید که با درمان خود ادامه می دهید – این می تواند از عود افسردگی جلوگیری کند.

لنیک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، ورزش کنید و راه‌های جدیدی را برای کاهش استرس و مدیریت خلق و خوی خود امتحان کنید: به یک گروه حمایتی بپیوندید، سرگرمی داشته باشید یا روش‌های آرامش بخش مانند مدیتیشن، یوگا یا ماساژ را تمرین کنید.


علائم در کودکان و نوجوانان

تشخیص علائم اختلال دوقطبی در کودکان و نوجوانان دشوار است. تشخیص اینکه آیا این فراز و نشیب های طبیعی، نتایج استرس یا ضربه، یا نشانه هایی از یک مشکل سلامت روانی غیر از اختلال دوقطبی هستند، اغلب دشوار است.

افسردگی دو قطبی : کودکان و نوجوانان ممکن است دوره‌های افسردگی اساسی یا شیدایی یا هیپومانیک متمایز داشته باشند، اما این الگو می‌تواند از الگوی بزرگسالان مبتلا به اختلال دوقطبی متفاوت باشد. و خلق و خوی می تواند به سرعت در طول قسمت ها تغییر کند. برخی از کودکان ممکن است دوره های بدون علائم خلقی را بین دوره ها تجربه کنند.

بارزترین علائم اختلال دوقطبی در کودکان و نوجوانان ممکن است شامل نوسانات خلقی شدید باشد که با نوسانات خلقی معمول آنها متفاوت است.


چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

با وجود افراط در خلق و خو، افراد مبتلا به اختلال دوقطبی اغلب متوجه نمی شوند که بی ثباتی عاطفی آنها چقدر زندگی آنها و عزیزانشان را مختل می کند و درمان مورد نیاز را دریافت نمی کنند.

و اگر مانند برخی از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی هستید، ممکن است از احساس سرخوشی و چرخه های بهره وری بیشتر لذت ببرید.

افسردگی دو قطبی : با این حال، این سرخوشی همیشه با یک سقوط عاطفی همراه است که می تواند شما را افسرده، فرسوده و شاید در مشکلات مالی، حقوقی یا رابطه ای قرار دهد.

لینک مفید : شربت متادون

اگر علائم افسردگی یا شیدایی دارید، به پزشک یا متخصص سلامت روان خود مراجعه کنید. اختلال دوقطبی به خودی خود بهتر نمی شود. دریافت درمان از یک متخصص سلامت روان با تجربه در اختلال دوقطبی می تواند به شما در کنترل علائم کمک کند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Depression in Bipolar Disorder: What You Can Do

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *