کاهش وزن همراه با دارو درمانی برای کاهش وزن

? دارو درمانی برای کاهش وزن | بخش درمانی PDF :

? ۱- تعریف چاقی

? ۲- چاقی یک بیماری شایع

? ۳- درمان چاقیقیمت : ۶.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


آیا شما یک فرد بزرگسال هستید که به دلیل وزن خود مشکلات سلامتی جدی دارید؟ آیا رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اید اما نتوانسته اید به اندازه کافی وزن کم کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، یک داروی کاهش وزن ممکن است گزینه ای برای شما باشد.

با این حال، باید بدانید که داروهای کاهش وزن تجویزی علاوه بر – نه به جای – رژیم غذایی و ورزش استفاده می شود.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


چه کسی کاندید داروهای کاهش وزن است؟

اگر نتوانسته اید از طریق رژیم غذایی و ورزش وزن کم کنید و یکی از موارد زیر را داشته باشید، پزشک ممکن است یک داروی کاهش وزن برای شما در نظر بگیرد:

دارو درمانی برای کاهش وزن : شاخص توده بدنی (BMI) شما بیشتر از ۳۰ است. BMI شما بیشتر از ۲۷ است و یک مشکل پزشکی جدی مرتبط با چاقی مانند دیابت یا فشار خون بالا دارید.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

قبل از انتخاب دارویی برای شما، پزشک سابقه و چالش های سلامتی شما را در نظر می گیرد. سپس پزشک در مورد مزایا و معایب داروهای کاهش وزن با نسخه با شما صحبت خواهد کرد.

دارو درمانی برای کاهش وزن : توجه به این نکته مهم است که داروهای کاهش وزن برای همه مناسب نیستند. برای مثال، اگر قصد بارداری دارید، باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، نباید از داروهای کاهش وزن با نسخه استفاده کنید.


داروهای کاهش وزن چقدر خوب کار می کنند؟

داروهای کاهش وزن تجویزی تایید شده برای استفاده طولانی مدت (بیش از ۱۲ هفته) در مقایسه با دارونما کاهش وزن قابل توجهی را ایجاد می کنند.

لینک مفید : راهنمای نگهداری داروهای باز نشده

ترکیبی از داروهای کاهش وزن و تغییرات سبک زندگی باعث کاهش وزن بیشتر نسبت به تغییرات سبک زندگی به تنهایی می شود.

دارو درمانی برای کاهش وزن : در طول یک سال، این می تواند به معنای کاهش وزن ۳ تا ۷ درصد از کل وزن بدن بیش از میزانی باشد که تنها با تغییر سبک زندگی به دست می آید.

لینک مفید : زایمان اورژانسی چیست ؟

ممکن است مقدار کمی به نظر برسد. اما کاهش مداوم وزن بین ۵ تا ۱۰ درصد می تواند مزایای سلامتی مهمی مانند کاهش فشار خون، قند خون و سطح تری گلیسیرید داشته باشد.


آنچه باید در مورد داروهای کاهش وزن بدانید

عوارض جانبی خفیف مانند حالت تهوع، یبوست یا اسهال شایع هستند. ممکن است با گذشت زمان کاهش پیدا کنند. به ندرت، عوارض جانبی جدی ممکن است رخ دهد. به همین دلیل، مهم است که به طور کامل گزینه های درمانی را با پزشک خود در میان بگذارید.

دارو درمانی برای کاهش وزن : داروهای کاهش وزن ممکن است گران باشند و همیشه توسط بیمه پرداخت نمی شوند. از شرکت بیمه خود در مورد پوشش سوال کنید.

لینک مفید : سنگ درمانی و آموزش روش های سنگ درمانی

بسیاری از افراد با قطع مصرف داروهای کاهش وزن، مقداری از وزنی را که از دست داده بودند، به دست می آورند. با این حال، اتخاذ عادات سبک زندگی سالم ممکن است به محدود کردن افزایش وزن کمک کند.


درمان دارویی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مصرف داروی کاهش وزن بستگی به این دارد که آیا این دارو به کاهش وزن شما کمک می کند.

دارو درمانی برای کاهش وزن : اگر به اندازه کافی وزن کم کرده اید تا سلامت خود را بهبود ببخشید و عوارض جانبی جدی نداشته اید، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که دارو را به طور نامحدود مصرف کنید.

لینک مفید : افسردگی دو قطبی و نحوه درمان افسردگی دو قطبی

اگر پس از سه تا شش ماه با دوز کامل دارو، حداقل ۵ درصد از وزن بدن خود را از دست نداده اید، احتمالاً پزشک درمان شما را تغییر خواهد داد و ممکن است شما را به داروی کاهش وزن دیگری سوق دهد.


چه داروهایی برای کاهش وزن تایید شده اند؟

چهار داروی کاهش وزن توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای استفاده طولانی مدت تایید شده است:

  • بوپروپیون-نالترکسون (Contrave)
  • لیراگلوتاید (Saxenda)
  • Orlistat (Xenical)
  • فنترمین توپیرامات (Qsymia)

اکثر داروهای کاهش وزن تجویزی با کاهش اشتها یا افزایش احساس سیری عمل می کنند.

دارو درمانی برای کاهش وزن : برخی هر دو را انجام می دهند. استثنا اورلیستات است. با تداخل در جذب چربی عمل می کند.


بوپروپیون نالترکسون

بوپروپیون نالترکسون یک داروی ترکیبی است. نالترکسون برای درمان وابستگی به الکل و مواد افیونی استفاده می شود. بوپروپیون یک داروی ضد افسردگی و کمک کننده برای ترک سیگار است.

دارو درمانی برای کاهش وزن : مانند همه داروهای ضد افسردگی، بوپروپیون هشداری در مورد خطر خودکشی دارد. بوپروپیون نالترکسون می تواند فشار خون را افزایش دهد و نظارت در شروع درمان ضروری است. عوارض جانبی شایع عبارتند از حالت تهوع، سردرد و یبوست.


لیراگلوتاید

لیراگلوتاید همچنین برای مدیریت دیابت استفاده می شود. برخلاف سایر داروهای کاهش وزن، لیراگلوتاید به صورت تزریقی تجویز می شود.

لینک مفید : موسیقی درمانی با نکته های شگفت انگیز

حالت تهوع یک شکایت رایج است. استفراغ ممکن است استفاده از آن را محدود کند.


اورلیستات

Orlistat همچنین به شکل کم قدرت بدون نسخه (Alli) در دسترس است. اورلیستات می تواند عوارض جانبی مزاحم گوارشی مانند نفخ و مدفوع شل ایجاد کند. هنگام مصرف این دارو باید از رژیم غذایی کم چرب پیروی کنید.

دارو درمانی برای کاهش وزن : موارد نادری از آسیب جدی کبدی با اورلیستات گزارش شده است. با این حال، هیچ رابطه علت و معلولی ایجاد نشده است.


فنترمین توپیرامات

فنترمین-توپیرامات ترکیبی از یک داروی کاهش وزن (فنترمین) و یک ضد تشنج (توپیرامات) است.

لینک مفید : زخم بستر چیست ؟

فنترمین پتانسیل سوء استفاده را دارد زیرا مانند یک آمفتامین عمل می کند. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از افزایش ضربان قلب و فشار خون، بی خوابی، یبوست و عصبی شدن. توپیرامات خطر نقایص مادرزادی را افزایش می دهد. ۱۲۰۱taz1202

دارو درمانی برای کاهش وزن : فن ترمین به خودی خود (Adipex-P، Lomaira) نیز برای کاهش وزن استفاده می شود. این یکی از چهار داروی مشابه کاهش وزن است که برای استفاده کوتاه مدت (کمتر از ۱۲ هفته) تایید شده است. سایر داروهای این گروه به طور گسترده تجویز نمی شوند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Prescription weight-loss drugs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *