ریکی چیست ؟ آموزش اصولی ریکی درمانی

? ریکی چیست ؟ آموزش اصولی ریکی درمانی | بخش درمانی PDF :

? ۱- برکت در صوفیه

? ۲- سیال حیاتی

? ۳- فواید ریکی چیست؟

? ۴- ریکی چیست؟قیمت : ۱۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


کلمه “ریکی” به معنای “فضای اسرارآمیز، نشانه معجزه آسا” است. این از کلمات ژاپنی “rei” به معنای جهانی و “ki” به معنای انرژی زندگی گرفته شده است.

ریکی نوعی انرژی درمانی است. به گفته تمرین‌کنندگان، انرژی می‌تواند در بدن در جایی که آسیب جسمی یا حتی درد عاطفی وجود دارد راکد بماند. به مرور زمان، این بلوک های انرژی می توانند باعث بیماری شوند.

هدف طب انرژی کمک به جریان انرژی و حذف بلوک ها به روشی مشابه طب سوزنی یا طب فشاری است. پزشکان ریکی معتقدند که بهبود جریان انرژی در اطراف بدن می‌تواند باعث آرامش، تسکین درد، تسریع بهبودی و کاهش سایر علائم بیماری شود.

میکائو اوسویی Usui Reiki Ryoho، رایج ترین شکل ریکی را در سال ۱۹۲۲ توسعه داد. با این حال، مردم حدود ۲۵۰۰ سال است که ریکی را تمرین کرده اند.

مردم همچنین از ریکی به عنوان شفا دهنده کف دست یا شفای دستی یاد می کنند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


ریکی چیست ؟ 

پزشکان معمولاً درمان ریکی را در محیطی آرام و خصوصی انجام می دهند. با این حال، درمان می تواند در هر جایی انجام شود. در طول یک جلسه، مشتری با لباس کامل روی یک صندلی راحت می نشیند یا روی میز دراز می کشد.

سپس پزشک دست های خود را به آرامی روی یا روی نواحی خاصی از سر، اندام ها و تنه مشتری قرار می دهد. آنها معمولاً دستان خود را به مدت ۳ تا ۱۰ دقیقه در این موقعیت ها نگه می دارند.

اگر آسیب خاصی مانند سوختگی وجود داشته باشد، پزشک دستان خود را درست بالای زخم نگه می دارد.

طرفداران بیان می کنند که در حالی که تمرین کننده دست های خود را به آرامی روی بدن یا روی بدن می گیرد، انتقال انرژی صورت می گیرد.

لینک مفید : بادکش درمانی سریع نحوه اشنایی با بادکش

در این مدت، پزشک ممکن است گزارش دهد که دست‌هایش گرم شده یا سوزن سوزن می‌شوند. آنها هر موقعیت دست را نگه می دارند تا زمانی که احساس کنند جریان انرژی متوقف شده است.

وقتی تمرین‌کننده احساس کند که گرما یا انرژی در دستانش از بین رفته است، دست‌های خود را برمی‌دارد و در ناحیه دیگری از بدن قرار می‌دهد.


چند تکنیک ریکی

تکنیک هایی که ریکی شامل می شود نام هایی مانند:

 • مرکز دادن
 • پاکسازی
 • پرتو زدن
 • استخراج انرژی های مضر
 • تزریق کردن
 • صاف کردن و تند شدن هاله

برخی از تمرین‌کنندگان ریکی از کریستال‌ها و چوب‌های شفابخش چاکرا استفاده می‌کنند تا بتوانند شفا یا خانه را از انرژی منفی محافظت کنند.

با این حال، آنی هرینگتون، رئیس فدراسیون ریکی بریتانیا، به مدیکال نیوز تودی گفت:

ریکی به هیچ ابزار دیگری غیر از تمرین‌کننده متکی نیست. ما به عنوان یک قانون کلی از کریستال، پودر یا چوب استفاده نمی کنیم.

با این حال، یکی از مزایای درمان ریکی، شفا از راه دور است، جایی که ریکی در طی چندین مایل ارسال می شود. سپس، بسیاری از تمرین‌کنندگان از کریستال‌ها برای کمک به ارتعاشات انرژی استفاده می‌کنند.»

لینک مفید : شیاتسو و نحوه اصولی آموزش ماساژ شیاتسو

جلسات می تواند ۴۵ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. بسته به آنچه مشتری می خواهد انجام دهد، تعداد جلسات متفاوت خواهد بود.

برخی از مشتریان ترجیح می دهند یک جلسه داشته باشند، در حالی که برخی دیگر مجموعه ای از جلسات را برای کار روی یک موضوع خاص برگزار می کنند.


فواید سلامتی

به گفته پزشکان، ریکی انرژی جهانی معروف به کی را که “چی” تلفظ می شود، کانالیزه می کند. این همان انرژی درگیر در ورزش تای چی است.

این انرژی ظاهراً در بدن نفوذ می کند. متخصصان ریکی خاطرنشان می‌کنند که اگرچه این انرژی با تکنیک‌های علمی مدرن قابل اندازه‌گیری نیست، اما بسیاری از کسانی که با آن هماهنگ می‌شوند می‌توانند آن را احساس کنند.

لینک مفید : راز موسیقی درمانی و آموزش اصولی درمان با موسیقی

گفته می‌شود ریکی به آرامش کمک می‌کند، به فرآیندهای درمانی طبیعی بدن کمک می‌کند و بهزیستی عاطفی، ذهنی و معنوی را توسعه می‌دهد. با این حال، هیچ مطالعه ای به طور قطعی صحت این موضوع را نشان نداده است.

برخی شواهد حکایتی حاکی از آن است که ممکن است باعث آرامش عمیق شود، به افراد کمک کند تا با مشکلات کنار بیایند، استرس عاطفی را کاهش داده و بهزیستی کلی را بهبود بخشد.

شرایطی که افراد از ریکی برای کمک به درمان استفاده کرده اند عبارتند از:

 • سرطان
 • بیماری قلبی
 • اضطراب
 • افسردگی
 • درد مزمن
 • ناباروری
 • اختلالات نورودژنراتیو
 • اوتیسم
 • بیماری کرون
 • خستگی

توجه به این نکته ضروری است که ریکی هرگز نباید جای درمان های پزشکی را بگیرد.

با این حال، افرادی که با شرایط سلامتی خاصی زندگی می کنند ممکن است علاقه مند به امتحان ریکی در کنار درمان منظم خود باشند.

به عنوان مثال، برخی از افراد مبتلا به سرطان ممکن است ریکی را مفید بدانند زیرا ممکن است به آرامش آنها کمک کند.

لینک مفید : زوج درمانی هیجان انگیز و نحوه اصولی زوج درمانی

ماهیت ملایم درمان ریکی ممکن است بر بیمارانی که متوجه می شوند تحت درمان تهاجمی، ترس و استرس قرار می گیرند، اثر تسکین دهنده داشته باشد.

افراد تجربیات متفاوتی را گزارش می دهند. برخی می‌گویند دست‌های تمرین‌کننده داغ می‌شود، برخی دیگر سرد شدن دست‌ها را گزارش می‌کنند، و برخی احساس می‌کنند که امواج ضربان‌دار دارند. شایع ترین گزارش ها مربوط به رهایی از استرس و آرامش عمیق است.


تبدیل شدن به یک تمرین کننده ریکی

برای ورود به آموزش ریکی یا «فرایند هماهنگی» هیچ آموزش، آموزش یا تجربه قبلی لازم نیست.

طبق گزارش ها، در این فرآیند، استاد ریکی انرژی هماهنگی و تکنیک های شفا را به دانش آموز منتقل می کند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با ادویه همراه درمان اصولی

آموزش ریکی متفاوت است، اما بیشتر دانش آموزان در مورد موارد زیر یاد می گیرند:

 • انرژی های اطراف بدن
 • چگونه با انرژی شفا کار کنیم
 • اخلاق کار با مشتریان

آمادگی برای هماهنگی ممکن است شامل پرهیز از الکل و کافئین به مدت ۱ تا ۳ روز، مدیتیشن، تمرکز بر طبیعت و رهاسازی احساسات منفی باشد.

سه سطح از تسلط وجود دارد. کسانی که به سطح “استاد” می رسند می توانند به دیگران آموزش دهند و طبق گزارش ها می توانند از راه دور شفا دهند.


قدرت شفابخش ریکی: شواهد چیست؟

اگرچه محبوبیت ریکی در حال افزایش است، اما شواهد کمی مبنی بر اینکه فواید بالینی دارد وجود دارد.

پزشکان ادعا می‌کنند که ریکی می‌تواند باعث آرامش، کاهش درد، تسریع بهبودی و بهبود برخی علائم شود. با این حال، یافته های تحقیقاتی اندکی از مزایای سلامتی خاصی پشتیبانی می کنند.

منتقدان می گویند که این در مقابل درک فعلی ما از قوانین طبیعت است. با این حال، برخی مطالعات محدود بین ریکی و کاهش احساس درد و اضطراب ارتباط برقرار کرده اند.

دانشمندان خاطرنشان می کنند که تحقیقات با کیفیت بالا در مورد اثربخشی آن کم است. با توجه به مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ریکی دارای مزایای مرتبط با سلامتی باشد.

در سال ۲۰۱۵، مروری بر مطالعات روی ریکی و درمان اضطراب و افسردگی به این نتیجه رسید که “شواهد کافی برای گفتن اینکه آیا ریکی برای افراد بالای ۱۶ سال مبتلا به اضطراب یا افسردگی یا هر دو مفید است یا نه” وجود ندارد.

به گفته نویسندگان، از معدود مطالعاتی که مرور ارزیابی کرد، اکثر آنها با کیفیت پایین، با حجم نمونه کوچک، بدون بررسی همتا، یا بدون گروه کنترل بودند.

در مقابل، یک مقاله مروری در Journal of Evidence-based Complementary & Alternative Medicine دریافت که «پشتیبانی منطقی قوی» از ریکی مؤثرتر از دارونما در کاهش درد و اضطراب در افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن است. با این حال، نویسنده بررسی یکی از اعضای انجمن Usui Reiki استرالیا است، بنابراین سوگیری ممکن است.

اخیراً، آنی هرینگتون به MNT گفت که فدراسیون ریکی بریتانیا در حال حاضر “سند بزرگی دارد که فهرست بسیاری از آزمایش‌های تحقیقاتی را فهرست‌بندی می‌کند.”


مسائل نظارتی: زمان تغییر است؟

مقامات نظارتی گاهی اوقات از وب سایت های ریکی می خواهند که اطلاعات خود را مطابق با استانداردهای قانونی تغییر دهند.

سایت‌هایی که محصولات ریکی را می‌فروشند ممکن است دارای یک سلب مسئولیت قانونی باشند که بیان می‌کند این محصولات دستگاه‌های پزشکی نیستند که برای تشخیص، درمان یا پیشگیری از بیماری‌ها طراحی شده‌اند.

در بریتانیا، آژانس استانداردهای تبلیغاتی ادعاهایی مبنی بر اینکه ریکی می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌ها را در موارد متعددی درمان کند، رد کرده است.


آیا ریکی مضر است؟

به دلیل ماهیت غیر تماسی ریکی، این درمان مضر نیست.

با این حال، اگر افرادی که دارای مشکلات جدی سلامتی هستند، این درمان و سایر درمان‌های مکمل را به جای آزمایش‌های دقیق پزشکی مدرن انتخاب کنند، ریکی می‌تواند منجر به آسیب شود. msnag

فردی که از ریکی در کنار سایر درمان ها استفاده می کند، بعید است که با عوارض جانبی منفی مواجه شود.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Everything you need to know about Reiki

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *