کاشت مو

کاشت مو : همه افراد به طور روزانه به میزان تقریباً ۵۰ تا ۱۵۰ تار مو در روز از دست می دهند. معمولاً موها دوباره رشد خواهند کرد.

با این حال، اگر فولیکول مو نازک شود، این رشد مجدد رخ نمی دهد. همه مردان در طول زندگی خود درجاتی از ریزش تدریجی مو را در نتیجه پیری طبیعی و تغییر در هورمون مردانه آندروژن تجربه می کنند. زنان نیز ممکن است ریزش مو را تجربه کنند.

کاشت مو : آیا طاسی الگوی مردانه یا زنانه (آلوپسی آندروژنتیک) ناشی از هر کاری است که من انجام می دهم؟ سطح استرس بالا یا نوع شامپویی که استفاده می کنم چطور؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد طاسی الگوی مردانه یا زنانه مربوط به سفت شدن ماهیچه های سر، استرس ذهنی، دفعات شستشو، نوع شامپو یا شرایط پوستی باشد.

کاشت مو : با این حال، برخی از شرایط پزشکی می توانند باعث ریزش مو شوند. تیم پن به شما در مورد نوع ریزش مو که تجربه می کنید توصیه می کند.

آیا من کاندید خوبی برای جراحی کاشت مو هستم؟

کاندیدای ایده آل برای جراحی ترمیم مو دارای موهای سالم در طرفین و پشت سر است. این مکان ها به عنوان مناطق اهدا کننده برای پیوند استفاده می شود.

کاشت مو : مردان و زنان با طاسی مشخص، موهای نازک و کسانی که دارای ریزش موی محدود به دلیل آسیب‌های پوست سر یا عمل‌های زیبایی مکرر هستند.

عموماً کاندیدهای خوبی برای جراحی ترمیم مو هستند. تیم پن در طول مشاوره اولیه به شما در مورد گزینه های درمانی توصیه می کند.

آیا می توانم با موهای جدیدم شنا کنم و از فعالیت های بدنی دیگر لذت ببرم؟

شما می توانید در طی پنج تا هفت روز پس از درمان در هر یک از فعالیت هایی که از آن لذت می برید شرکت کنید.

کاشت مو : موهای کاشته شده شما دائمی است و ممکن است شسته، بریده و رنگ شود.

آیا موهای کاشته شده من در نهایت می ریزد؟

زمانی که از پشت و کناره‌های سر خود به قسمت‌های طاسی خود پیوند زده می‌شوید، موها تا آخر عمر رشد می‌کنند.

چه کسی کاندید پیوند است؟

تمایل و انگیزه شما برای داشتن خط موی جذاب تر و همچنین افزایش تراکم مو، کلید موفقیت در درمان ریزش مو است.

کاشت مو : در مشاوره اولیه، جراح شما به شما توصیه می کند که آیا عواملی وجود دارد که می تواند توانایی شما را در بهره مندی از تکنیک های جایگزینی مو محدود کند.

به طور کلی، سن یا جنسیت عامل محدود کننده ای برای تکنیک های ترمیم مو نیست. بیماران ۷۰ ساله و بالاتر روش های موفقیت آمیزی داشته اند. افراد ۳۰ ساله ای که طاسی الگوی مردانه یا زنانه را تجربه می کنند نیز می توانند با موفقیت درمان شوند.

کاشت مو : حتی بیماران جوانتر ممکن است کاندید شوند، اما باید به صورت محافظه کارانه مدیریت شوند. زنانی که الگوهای خاصی از ریزش مو دارند نیز ممکن است به عنوان نامزد واجد شرایط باشند.

کاندیدای ایده آل برای جراحی ترمیم مو دارای موهای سالم در کناره ها و پشت سر است — مناطقی که گرافت ها از آنها گرفته می شود. اغلب بهتر است زمانی که کاملاً طاس نیستید شروع کنید تا بتوانید از موهای موجود برای استتار مراحل اولیه ترمیم استفاده کنید.

پیوند میکروبلند چیست؟

طاسی با الگوی مردانه یا زنانه، روی و جلوی پوست سر شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشبختانه، پشت و کناره های پوست سر شما به طور ژنتیکی برای رشد مادام العمر برنامه ریزی شده است.

کاشت مو : این نواحی «نعل اسبی» در اطراف پشت و کناره‌ها به ناحیه اهداکننده شما تبدیل می‌شوند. موهای پیوند شده از این نواحی (به نام اتوگرافت) به مناطق طاسی شما در نهایت شروع به رشد کرده و به رشد خود ادامه می دهند.

تسلط اهداکننده، توانایی موی اتوگرافت شده از محل های اهداکننده سالم روی پوست سر شما است که در صورت پیوند در نواحی طاسی (گیرنده) پوست سر، ریشه کرده و رشد طبیعی داشته باشند.

کاشت مو : گرافت ها ممکن است گرافت های “میکرو” (فولیکولی) یا “مینی” (گروه بندی فولیکولی) باشند. هر میکروگرافت حاوی یک تا سه فولیکول مو است. گروه های فولیکولی چهار تا شش تار مو دارند. گرافت های قدیمی “پانچ” حاوی ۱۰ تا ۲۰ فولیکول بودند.

مزایای گرافت فولیکولی – گرافت های میکرو / مینی موهای ظریف و ظریفی تولید می کنند که بیشتر شبیه رشد موهای شما قبل از طاسی هستند. از آنجایی که خط مو یک منطقه انتقال واقعی از پیشانی به موهای متراکم تر است، استفاده از یک تا سه گرافت مو طبیعی ترین خط مو را ایجاد می کند.

روش چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم مو شامل برداشتن نوار کوچکی از پوست سر دارای مو از پشت و دو طرف سر است. این ناحیه اهداکننده حاوی موهایی است که در طول زندگی شما رشد خواهند کرد.

کاشت مو : ناحیه ای که نوار از آن برداشته می شود با دقت بسته می شود و معمولاً منجر به ایجاد یک خط بسیار ظریف در بین موهای باقی مانده می شود.

سپس تیم جراحی ماهر ما نوار برداشت پوست سر دارای مو را برای جایگزینی در مناطق طاسی شما به صورت میکروسکوپی تقسیم می کند. بسته به نیازهای خاص و شرایط پوست سر، این گرافت ها ممکن است در اندازه های مختلف پردازش شوند.

کاشت مو : موهای پیوند شده بسیار شبیه موهای معمولی رشد می کنند و تقریبا غیرقابل تشخیص هستند. گروه های فولیکولی حاوی موهای بیشتر برای به دست آوردن تراکم بیشتر در پشت خط مو استفاده می شود.

با استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش IV، هر گونه ناراحتی در طول عمل را می توان از بین برد. برای تکمیل ترمیم، کارکنان ما به دقت بررسی می‌کنند.

کاشت مو : که موهای تازه قرار داده شده شما با هم در جهات خاصی رشد کنند تا خط مویی را تشکیل دهند که تقریباً از آن چیزی که طبیعت به شما داده است غیرقابل تشخیص است، همراه با افزایش تراکم کلی مو.

مدت زمان درمان چقدر است؟

معمولاً جلسات متعدد در فواصل زمانی مختلف مورد نیاز است. اکثر بیماران می توانند با حداقل اقدامات به ظاهری کامل و طبیعی دست یابند.

کاشت مو : اکثر کاندیدهای موفق برای میکروگرافت و کاشت مو نیاز به یک تا دو نوبت، معمولاً با فاصله چند ماه، دارند. هر روش اداری تقریباً بین سه تا چهار ساعت طول می کشد.

بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

اکثر بیماران می توانند ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از ترمیم مو به سر کار خود بازگردند. صبح بعد از هر عمل مو شسته می شود. فعالیت بدنی شدید باید به مدت پنج تا هفت روز محدود شود.

کاشت مو : از دارو برای به حداقل رساندن تورم که ممکن است رخ دهد استفاده می شود. برخی پوسته پوسته شدن یا دلمه های کوچک ممکن است به مدت هفت تا ده روز همراه با مقداری خارش در محل درمان وجود داشته باشد.

هر گونه بی حسی در محل اهدا کننده یا گیرنده معمولاً در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می رود. بازدیدهای بعدی در فواصل چهار تا شش ماهه به منظور نظارت بر پیشرفت و ارزیابی نتایج برنامه ریزی شده است.

چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

میکروگرافت عملاً هیچ ترسی بر جای نمی گذارد. آنها همچنین بسیاری از موهایی را که برای پیوندهای آینده مورد نیاز خواهد بود، حفظ می کنند.

کاشت مو : میزان پوششی که به دست می‌آید به میزان ریزش مو، تراکم موهای اهداکننده و همچنین تعداد عمل‌ها بستگی دارد.

بسیاری از موهای کاشته شده در عرض یک ماه می ریزند. تقریباً سه ماه بعد (۹۰ تا ۱۰۰ روز)، موهای جدید شروع به رشد می کنند و با سرعت طبیعی به رشد خود ادامه می دهند.

حدود شش ماه پس از یک جلسه کاشت مو، موهای کاشته شده ظاهر طبیعی خود را به خود می گیرند و تا پایان عمر به رشد خود ادامه می دهند.

محل اهدایی که مو از آن گرفته شده است به یک خط برش کوچک و به سختی قابل توجه است که به طور کامل در موهای اطراف پنهان شده است.

گالری آنلاین کاشت مو را از تصاویر قبل و بعد از ما مشاهده کنید.آیا جراحی عوارضی دارد؟

مانند تمام روش های جراحی، همیشه خطراتی وجود دارد. با این حال، عوارض ناشی از درمان جراحی ریزش مو نادر و به طور کلی حداقل است. خونریزی و / یا عفونت نادر و جزئی هستند.

کاشت مو : به طور کلی قبل از جراحی باید از مصرف آسپرین یا داروهای خاص یا برخی داروهای گیاهی اجتناب کنید. اگر نگرانی خاصی دارید، لطفاً آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *