ویروس زیکا چیست ؟ آشنایی اصولی با این ویروس

? ویروس زیکا چیست ؟ | بخش درمانی PDF :

? ۱- روش های درمانی

? ۲- ویروس زیکا چیست ؟قیمت : ۹.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ویروس زیکا چیست ؟ | در شمال شرق برزیل شاهد افزایش چشمگیر تعداد نوزادانی است که با عارضه میکروسفالی به دنیا آمده اند.

به گفته وزیر بهداشت برزیل، شمار نوزادان مشکوک به ابتلا به این بیماری به رقم بسیار نگران کننده ۳۹۸۳ مورد رسیده است.

تنها یک چهارم افراد آلوده به زیکا علائم آلوده شدن به این ویروس را نشان می دهند. به همین دلیل، بسیاری از موارد ابتلا به این ویروس تشخیص داده نمی شوند، و در نتیجه دشوار می شود ابعاد واقعی آلودگی به آن را در قاره آمریکا مشخص کرد.

کشورهای آلوده به این ویروس

بنا به آمار اعلام شده از سوی «سازمان بهداشت قاره آمریکا»، تاکنون ۳۳ کشور و منطقه واقع در این قاره موارد آلودگی به ویروس زیکا را گزارش کرده اند. این تعداد بیش از دو برابر تعداد قبلی تا یک ماه پیش است


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

هنگامی که به دنبال مرطوب کننده یا درمان پوست هستید، احتمالاً با چهار نوع محصول روبرو خواهید شد: پماد، کرم، لوسیون و ژل. هر کدام به دلیل موادی که دارند و همچنین نسبت آب و روغن، هدف متفاوتی را انجام می دهند.

لینک مفید : کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

انتخاب بین پماد، کرم، لوسیون یا ژل بستگی به این دارد که شما سعی در درمان آن دارید.

ویروس زیکا چیست ؟ نکته دیگر نوع کلی پوست شما است، زیرا برخی از محصولات سنگین تر از سایرین هستند. در حالی که پیدا کردن یک مورد علاقه ممکن است به آزمون و خطا نیاز داشته باشد، در اینجا اطلاعات ضروری است که باید بدانید.


تفاوت بین کرم و پماد چیست ؟

کرم ها و پمادها می توانند دارویی یا آرایشی باشند. تفاوت اصلی بین این دو نسبت بین روغن و آب است.

ویروس زیکا چیست ؟ در حالی که یک کرم دارای مقادیر مساوی روغن و آب است، پمادها حدود ۸۰ درصد روغن دارند.

کرم رنگ

کرم ها به دلیل داشتن آب به راحتی جذب پوست می شوند. این می تواند آنها را برای مناطق درمانی گسترده ایده آل کند.

ویروس زیکا چیست ؟ در عین حال، در صورت داشتن پوست خشک، بثورات یا ضایعات پوستی، محتوای روغن مطلوب است زیرا این محصول برای محافظت در برابر از دست دادن رطوبت روی سطح پوست شما می ماند.

لینک مفید : شفا بخشی سنگ ها

به عنوان مرطوب کننده های روزانه، کرم ها معمولاً در شیشه فروخته می شوند. کرم‌های درمانی مانند هیدروکورتیزون برای نیش حشرات و بثورات، ممکن است برای کاربرد دقیق‌تر در لوله‌ها عرضه شوند.


پماد

در بین تمام محصولات پوستی، پمادها حاوی بالاترین میزان چربی هستند. هدف آنها این است که اثر انسدادی داشته باشند، به این معنی که روی پوست باقی می مانند، نه اینکه فورا جذب شوند.

ویروس زیکا چیست ؟ این امر محافظت بیشتری در برابر از دست دادن رطوبت و عناصری مانند هوای خشک ارائه می دهد. ترکیبات رایج موجود در پمادها شامل روغن معدنی و نفت است.

لینک مفید : تشخیص و درمان یبوست

داروهای موضعی، مانند آنتی بیوتیک ها برای عفونت ها یا کورتیکواستروئیدها برای پسوریازیس، ممکن است به شکل پماد ایده آل باشند زیرا از روی پوست تبخیر نمی شوند و حداکثر جذب محصول را تضمین می کنند.

پوست های بسیار خشک نیز ممکن است به دلیل فواید مشابه از مرطوب کننده ها به شکل پماد بهره مند شوند.


لوسیون چیست ؟

کرم ها و لوسیون ها اغلب به عنوان محصولات مشابهی در نظر گرفته می شوند، اما آرایش های کاملاً متفاوتی دارند.

ویروس زیکا چیست ؟ در حالی که کرم ها نصف آب و نیمی روغن دارند، لوسیون ها بیشتر حاوی آب و روغن بسیار کمی هستند. برخی از لوسیون ها ممکن است حاوی الکل نیز باشند.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

این بدان معنی است که لوسیون ها در مقایسه با محصولات مبتنی بر کرم قوام بسیار نازک تری دارند. برخی از لوسیون‌ها حتی بدون چربی هستند و برای انواع پوست‌های مختلط، چرب یا مستعد آکنه ایده‌آل هستند.

لوسیون ها برای استفاده روزمره ایده آل هستند، به خصوص اگر پوست معمولی تا چرب دارید.

ویروس زیکا چیست ؟ این محصولات به سرعت بدون هیچ گونه اثری جذب پوست می شوند. اگر هم پوست چرب و هم حساس دارید، حتما لوسیونی انتخاب کنید که الکل، عطر یا مواد نگهدارنده ای که ممکن است پوست شما را تحریک کند، نداشته باشد.


ژل چیست ؟

محصولات ژل از ترکیب سلولز، آب و الکل ساخته می شوند. این محصولات بدون چربی برای انواع پوست بسیار چرب مناسب هستند زیرا همچنان آبرسانی مورد نیاز خود را بدون هیچ گونه باقیمانده ای که چربی اضافی روی پوست شما باقی می گذارد، دریافت خواهید کرد.

ویروس زیکا چیست ؟ همچنین ممکن است ژل ها را به عنوان مرطوب کننده صورت در ماه های گرم و مرطوب تابستان ترجیح دهید.

لینک مفید : مزاج شناسی

اگر تا به حال دچار آفتاب سوختگی شده اید، ممکن است از ژل آلوئه ورا استفاده کرده باشید. این معمولا حاوی الکل نیست، اما برخی از نسخه ها حاوی عطر هستند. مانند سایر انواع محصولات ژل، آلوئه ورا به سرعت جذب می شود.

محتوای طبیعی اسید سالیسیلیک موجود در آلوئه ورا خاصیت خشک کنندگی دارد. این ژل همچنین به قدری نازک است که روی موهای صورت و بدن اعمال شود.

لینک مفید : زنان حامله و ‌شیرده

همچنین می توان محصولات ترکیبی ژل-لوسیون را پیدا کرد. اینها مانند لوسیون روی پوست می روند.

ویروس زیکا چیست ؟ افرادی که پوست خشک دارند ممکن است به اندازه کافی از ژل ها سود نبرند زیرا ژل ها خیلی سریع بدون ایجاد سد رطوبتی روی پوست جذب می شوند. اگر پوست حساسی دارید برچسب محصول را با دقت بخوانید و از هرگونه محصول ژل حاوی الکل یا معطر خودداری کنید.


آیا باید از پماد، کرم، لوسیون یا ژل استفاده کنم؟

برای یک داروی موضعی تجویزی، پزشک تعیین می کند که آیا بهتر است از پماد یا کرم استفاده کنید.

ویروس زیکا چیست ؟ هنگام انتخاب یک محصول بدون نسخه (OTC) برای استفاده غیرپزشکی، چندین انتخاب دارید. در اینجا مزایا و تفاوت های اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:


پماد

پماد ممکن است برای پوست های بسیار خشک بهترین باشد زیرا فرمول روغنی آن رطوبت را در پوست نگه می دارد.

ویروس زیکا چیست ؟ برخی از محصولات OTC مانند Aquaphor و Eucerin محافظت عالی برای پوست های خشک، ترک خورده یا ترک خورده ارائه می دهند. اینها همچنین می توانند از تکه های اگزما و پسوریازیس محافظت کنند.

لینک مفید : داروهای ممنوعه فاویسم

پمادها همچنین ممکن است برای استفاده پس از شستشوی مکرر دست ها مفید باشند. این به جلوگیری از خشک شدن دست ها کمک می کند. استفاده از پماد برای دست ها و پاها و استفاده از کرم یا لوسیون برای مرطوب کننده صورت و بدن غیرمعمول نیست.


کرم رنگ

کرم‌ها برای پوست‌های خشک نیز ایده‌آل هستند، و اگر نمی‌خواهید احساس چربی را که بسیاری از محصولات مبتنی بر روغن از خود به جا می‌گذارند، جایگزین بهتری باشند.

ویروس زیکا چیست ؟ همچنین، در حالی که پمادها برای تکه‌های پوستی بهترین عملکرد را دارند، آب موجود در کرم‌ها باعث می‌شود مورد دوم برای استفاده گسترده بهتر باشد. samare00qad

اگر پوست نرمال، خشک یا حساس دارید، ممکن است متوجه شوید که مرطوب کننده های مبتنی بر کرم، آبرسانی مناسبی را ارائه می دهند. لوسیون ها هنوز هم ممکن است در طول ماه های گرم تابستان مناسب تر باشند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : What’s the Difference Between Ointment, Cream, Lotion, and Gel?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *