شیاتسو و آشنایی با تکنیک های ماساژ شیاتسو

? تکنیک های ماساژ شیاتسو | بخش درمانی PDF :

? ۱- ماساژ شیاتسو چیست

? ۲- تکنیک های خاص ماساژ شیاتسوقیمت : ۹.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


شیاتسو نوعی بدنه درمانی از ژاپن است. از تکنیک های ورز دادن، فشار دادن، تسکین دهنده، ضربه زدن و کشش استفاده می کند و بدون روغن از طریق لباس های سبک و راحت انجام می شود.

احتمالاً می دانید که شیاتسو یکی از انواع مختلف ماساژ درمانی است، اما ممکن است ندانید که درمان شامل چه مواردی می شود.

ماساژ شیاتسو دقیقاً چیست و چه کمکی به افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند می‌کند؟

به گفته انجمن شیاتسو، تمرین شیاتسو در ژاپن بر اساس طب سنتی چینی با عناصری از درمان های غربی آغاز شد. این توانایی خود بدن برای التیام خود را تقویت می کند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

شیاتسو به معنای فشار انگشت است. سبک های مختلفی از شیاتسو وجود دارد که ریشه همه آنها در یکی از سه سیستمی است که در اوایل دهه ۱۹۰۰ در ژاپن در نتیجه تجدید حیات درمان های پزشکی سنتی ژاپن، از جمله طب سوزنی و ماساژ آنما ایجاد شد.

لینک مفید : تشخیص و درمان یبوست

شیاتسو در این زمان از ادغام درمان های دستی سنتی ژاپنی با دانش پزشکی مدرن غربی توسعه یافت.

ماساژ شیاتسو : در ایالات متحده، شیاتسو یکی از درمان های اصلی در حرفه بزرگ تر درمان با بدن آسیایی است.


شیاتسو چگونه می تواند برای سلامتی و تندرستی شما مفید باشد؟

شیاتسو یک درمان غیر تهاجمی است که ممکن است به کاهش استرس و کمک به سلامت کلی کمک کند. طرفداران معتقدند که هم اثرات پیشگیرانه و هم اثرات درمانی دارد.

لینک مفید : شیر مادر و جلوگیری از خشک‌ شدن شیر مادر

شیاتسو را می توان در درمان طیف وسیعی از شرایط داخلی، اسکلتی عضلانی و احساسی استفاده کرد.

ماساژ شیاتسو : تصور می شود که سفتی عضلات را کاهش می دهد، پوست را تحریک می کند، به هضم کمک می کند و بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد.

شیاتسو برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های مزمن مانند سردرد، PMS، اختلالات گوارشی، خستگی، بی خوابی، فیبرومیالژیا، استرس، اضطراب و دردهای اسکلتی عضلانی از جمله کمردرد، گردن و درد مفاصل استفاده می شود.

این اثر بسته به هدف جلسه ممکن است محرک و نیروبخش یا آرام بخش و آرام بخش باشد.


اصول شیاتسو چیست؟

یکی از مفاهیم بنیادی طب چینی/ژاپنی، چی (تلفظ “چی”) است. این انرژی حیاتی در بدن ما است که زیربنای همه عملکردها است.

Qi در مسیرهای خاصی به نام مریدین جریان دارد. درمانگر شیاتسو از طریق نقاطی در امتداد نصف النهارها به نام نقاط حیاتی به چی دسترسی پیدا می کند.

لینک مفید : درمان طبیعی بیماری ها

سلامتی زمانی وجود دارد که Qi فراوان در نصف النهارها وجود داشته باشد و جریان بدون مانع باشد. هنگامی که Qi دچار کمبود یا عدم تعادل می شود، یا جریان مسدود می شود، علائم ظاهر می شوند.

لینک مفید : مصرف ویاگرا فرهنگ می‌خواهد

علائم به ظاهر جزئی مانند سرماخوردگی و آنفولانزای معمولی، سردرد هفتگی یا روزانه، بدن درد و درد عضلانی یا مشکلات گوارشی ظاهر می‌شوند. اینها نشانه هایی از عدم تعادل Qi است. شیاتسو جریان چی را در سراسر بدن تحریک و هماهنگ می کند.

درمانگر شیاتسو برای تشخیص الگوهای ناهماهنگی در بدن، حتی قبل از ظاهر شدن علائم فیزیکی، آموزش دیده است.

ماساژ شیاتسو : تغییرات ساده و در عین حال ظریف نشانه‌ای از عدم تعادل است که به تنهایی ممکن است به نقطه‌ای برسد که علائم ظاهر شوند.

لینک مفید : پروپوفول

با ارزیابی مناسب و جلسات منظم شیاتسو می توان تعادل را بازیابی کرد. تمرین‌کنندگان شیاتسو همچنین ممکن است توصیه‌هایی درباره سبک زندگی و فعالیت ارائه دهند.


در جلسه شیاتسو چه اتفاقی می افتد؟

در ابتدای جلسه، پزشک برای تعیین الگوهای عدم تعادلی که ممکن است وجود داشته باشد، مشتری را ارزیابی می کند.

ارزیابی “وضعیت چی” مهم است تا پزشک مؤثرترین جلسه درمانی را به مشتری ارائه دهد. سپس پزشک برنامه‌ای را طراحی می‌کند که بر اساس نیازهای فردی مشتری بیشترین سود درمانی را به او می‌دهد.

ماساژ شیاتسو گردن و شانه ها شیاتسو از انواع تکنیک های دستی از جمله فشار، ورز دادن، تسکین دهنده، ضربه زدن و کشش برای دسترسی به Qi حیاتی بدن استفاده می کند.

لینک مفید : افسردگی دو قطبی و نحوه درمان افسردگی دو قطبی

در مواردی که انرژی مشتری کم یا کمبود باشد، پزشک از تکنیک های خاصی برای تقویت و زنده کردن Qi استفاده می کند.

هنگامی که مشتری بیش از حد استرس دارد، زخمی شده یا مضطرب است، پزشک از تکنیک هایی برای پراکنده کردن انرژی “اضافی” استفاده می کند. به این ترتیب Qi تنظیم می شود. شیاتسو برای کاهش شرایط، بازگرداندن تعادل و ارتقای سلامتی کار می کند.

لینک مفید : پماد و کاربرد های آن

برنامه نگهداری منظم شیاتسو یک راه عالی برای حفظ سلامتی و بهبود شادابی است. این برنامه برای هر فرد متفاوت خواهد بود. یک جلسه شیاتسو در ماه ممکن است برای برخی برای حفظ تعادل مفید باشد.

ماساژ شیاتسو : اما برای دیگران، یک شغل پر استرس، خواسته های خانواده، سبک زندگی بیش فعال، ورزش نکردن یا عوامل دیگر ممکن است به جلسات شیاتسو به طور منظم نیاز داشته باشد.


آیا شواهد خوبی وجود دارد؟

شیاتسو درمان دستی اولیه ژاپن است و تحقیقات در حال انجام است که در مجلات ژاپنی منتشر شده است. این تحقیق معمولاً به زبان انگلیسی منتشر نمی شود و ممکن است هنوز در دسترس مخاطبان آمریکایی نباشد.

در ایالات متحده، شیاتسو اغلب زیرمجموعه ای از ماساژ درمانی یا طب سوزنی در نظر گرفته می شود، و بنابراین، کمک هزینه های تحقیقاتی اصلی برای کارهای درمانی بدن بر روی ماساژ و سایر انرژی درمانی متمرکز شده است.

ماساژ شیاتسو : بیشتر آنچه از نظر شواهد در ایالات متحده موجود است، حکایتی است، یا از تجربه مشتریان و درمانگران شیاتسو است.

با این حال، مدارس و افراد شروع به سازماندهی مطالعات تحقیقاتی برای شیاتسو کرده‌اند. تحقیقاتی در مورد اثربخشی شیاتسو درمانی در حال حاضر در اروپا انجام شده است.

لینک مفید : سیب زمینی و آشنایی با بیماری مهم سیب زمینی

اما در حالی که شواهد در این مرحله محدود است، شایان ذکر است که خطر کم است و فواید گزارش شده قابل توجهی وجود دارد.


ماساژ شیاتسو چیست و چگونه کار می کند؟

ماساژ درمانی شیاتسو بر استفاده از انگشتان، شست ها و کف دست برای اعمال فشار به نواحی مختلف سطح بدن برای کمک به درمان بیماری ها و شرایط رایج و اصلاح عدم تعادل در بدن متکی است.

ماساژ شیاتسو : فشار اعمال شده به نقاط بدن باعث افزایش جریان انرژی و اصلاح ناهماهنگی ها در سراسر بدن بیمار می شود.

لینک مفید : سنگ درمانی

شیاتسو علاوه بر اینکه تجربه ای عمیقا آرامش بخش است، به کاهش استرس، درمان درد و بیماری کمک می کند و به سلامت و تندرستی کلی بیمار کمک می کند.

شیاتسو فعالیت خودکار سیستم عصبی را تنظیم می کند و سیستم های گردش خون، لنفاوی و هورمونی را تحریک می کند. وضعیت نامناسب، مشکلات مفصلی، رگ به رگ شدن، آرتریت، سیاتیک، گردن و کمر درد حاد و مزمن، سینوزیت و برونشیت با شیاتسو قابل درمان هستند.


چه کسانی و برای چه چیزی ماساژ درمانی دریافت می کنند؟

بر اساس نظرسنجی سالانه ای که توسط انجمن ماساژ درمانی آمریکا انجام شده است، بیش از ۳۹ میلیون آمریکایی در سال گذشته ماساژ دریافت کرده اند.

ماساژ شیاتسو : بیش از نیمی – ۵۳ درصد – که در مورد ماساژ با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود صحبت کردند، می گویند که پزشک آنها توصیه کرده است ماساژ درمانی انجام دهند.

لینک مفید : کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

نشان داده شده است که ماساژ فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد و در عین حال باعث افزایش اندورفین، مسکن های طبیعی بدن می شود. شیاتسو یکی از انواع یا روش های ماساژ درمانی است که می توانید انتخاب کنید.


شیاتسو چه تفاوتی با سایر تکنیک ها دارد؟

ماساژ درمانی شیاتسو از تکنیک هایی مشابه روش های درمانی دیگر مانند استئوپاتی، تخلیه لنفاوی و فیزیوتراپی استفاده می کند.

ماساژ شیاتسو : با این حال، تمرین‌کنندگان شیاتسو شرایط و بیماری‌های جسمانی را به انسداد و عدم تعادل در جریان انرژی در سراسر بدن نسبت می‌دهند که تشخیص و درمان آن را از سایر روش‌های ماساژ درمانی متمایز می‌کند.


شیاتسو چگونه کمک می کند؟

شیاتسو با تأثیر بر سیستم انرژی داخلی برای بهبود سلامت کلی کار می کند. درمان اغلب منجر به افزایش دامنه حرکتی و بهبود هماهنگی می شود.

لینک مفید : درمان دقیق یبوست همراه با شناخت اساس یبوست

شیاتسو که به عنوان یک درمان اولیه یا مکمل استفاده می شود، تکنیک های کمک کششی و طب فشاری را برای بازگرداندن ساختار ماهیچه ها و استخوان ها ترکیب می کند.

برنامه ماساژ درمانی AMC تخصص خود را در شیاتسو ارائه می دهد که دانش آموزان را قادر می سازد تجربه کار با طیف وسیعی از تکنیک ها را در سیستم های پزشکی آسیایی توسعه دهند. taniaaaaaaaaa

ماساژ شیاتسو : دانشجویان دوره های شیاتسو، سوئدی و ماساژ پزشکی را می گذرانند. فارغ التحصیلان این برنامه هم گواهی شیاتسو و هم دیپلم ماساژ درمانی دریافت می کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Shiatsu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *