درمان بیماری های بلغمی ها و همراه درمان اصولی

? درمان بیماری های بلغمی ها | بخش درمانی PDF :

? ۱- افراد بلغمی چه بیماری هایی دارند

? ۲- چگونگی درمان بیماری های افراد بلغمیقیمت : ۱۵.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


بلغم نوعی مخاط است که در ریه ها و مجاری تنفسی تحتانی تولید می شود. زمانی که یک فرد به شدت بیمار باشد یا یک وضعیت سلامتی طولانی مدت داشته باشد، بیشتر قابل توجه است.

مخاط یک پوشش محافظ در قسمت‌های خاصی از بدن ایجاد می‌کند، حتی زمانی که فرد خوب است. مخاط از خشک شدن این نواحی جلوگیری می کند و به دفاع در برابر مهاجمان از جمله ویروس ها و باکتری ها کمک می کند.

اگرچه بدن سالم به مقداری مخاط نیاز دارد، اما مقدار زیاد آن می تواند ناراحت کننده باشد. بیش از حد ممکن است ناشی از:

  • عفونت ها، مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا
  • آلرژی
  • تحریک بینی، گلو یا ریه ها
  • شرایط گوارشی، مانند بیماری ریفلاکس معده به مری
  • سیگار کشیدن محصولات تنباکو
  • بیماری های ریوی مانند ذات الریه، سرطان ریه، فیبروز کیستیک یا بیماری مزمن انسدادی ریه
  • چگونه از شر خلط و خلط خلاص شویم

نوشیدن مایعات، بالا نگه داشتن سر و استفاده از اسپری های بینی ممکن است به خلاص شدن از شر خلط و مخاط کمک کند


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

انجام اقدامات زیر می تواند به از بین بردن مخاط و خلط اضافی کمک کند:

درمان بیماری های بلغمی ها : مرطوب نگه داشتن هوا. هوای خشک بینی و گلو را تحریک می کند و باعث می شود مخاط بیشتری به عنوان روان کننده تشکیل شود. قرار دادن یک مرطوب کننده مه خنک در اتاق خواب می تواند باعث خواب بهتر، شفاف نگه داشتن بینی و جلوگیری از گلودرد شود.

لینک مفید : مسمومیت های گیاهی

نوشیدن مایعات زیاد. بدن باید هیدراته بماند تا مخاط رقیق بماند. هنگامی که فرد مبتلا به سرماخوردگی است، نوشیدن مایعات اضافی می تواند مخاط را رقیق کرده و به تخلیه سینوس ها کمک کند. افراد مبتلا به آلرژی فصلی نیز ممکن است متوجه شوند که هیدراته ماندن به جلوگیری از احتقان کمک می کند.

درمان بیماری های بلغمی ها : استفاده از یک پارچه گرم و مرطوب به صورت. این می تواند یک درمان تسکین دهنده برای سردرد سینوسی تپنده باشد. استنشاق از طریق یک پارچه مرطوب یک راه سریع برای بازگشت رطوبت به بینی و گلو است. گرما به کاهش درد و فشار کمک می کند.

لینک مفید : مشخصات سوداوی ها

بالا نگه داشتن سر. هنگامی که تجمع مخاط به خصوص آزاردهنده است، ممکن است خوابیدن روی چند بالش یا روی صندلی درازکش کمک کند. صاف دراز کشیدن می تواند ناراحتی را افزایش دهد، زیرا ممکن است احساس کند مخاط در پشت گلو جمع می شود.

درمان بیماری های بلغمی ها : عدم سرکوب سرفه. هنگام تجربه سرفه آزاردهنده و پر از خلط ممکن است استفاده از داروهای سرکوب کننده وسوسه انگیز باشد. با این حال، سرفه راه بدن برای جلوگیری از ترشحات از ریه ها و گلو است. از شربت های سرفه به میزان اندک استفاده کنید، اگر اصلاً مصرف کنید.

لینک مفید : سیب زمینی و آشنایی با بیماری مهم سیب زمینی

خلاصی محتاطانه از بلغم. هنگامی که خلط از ریه ها به گلو می رسد، بدن احتمالاً سعی می کند آن را خارج کند. تف کردن آن سالم تر از قورت دادن آن است.

یک اسپری بینی نمکی یا شستشو ممکن است به پاکسازی مخاط کمک کند.

استفاده از اسپری بینی سالین یا آبکشی. یک اسپری سالین یا آبیاری می تواند مخاط و آلرژن ها را از بینی و سینوس ها پاک کند. به دنبال اسپری های استریل باشید که فقط حاوی کلرید سدیم هستند و هنگام آبیاری حتما از آب استریل یا مقطر استفاده کنید.

درمان بیماری های بلغمی ها : غرغره کردن با آب نمک. این می تواند گلوی تحریک شده را آرام کند و ممکن است به پاکسازی مخاط باقی مانده کمک کند. یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم می توان چندین بار در روز غرغره کرد.

لینک مفید : مشخصات صفراوی ها

استفاده از اکالیپتوس محصولات اکالیپتوس سالهاست که برای فروکش کردن سرفه و کاهش مخاط استفاده می شود. آنها معمولاً مستقیماً روی قفسه سینه اعمال می شوند. چند قطره روغن اکالیپتوس را نیز می توان به یک دیفیوزر یا یک حمام گرم اضافه کرد تا به پاکسازی بینی کمک کند.

درمان بیماری های بلغمی ها : نکشیدن سیگار و پرهیز از دود دست دوم. استعمال دخانیات و دود دست دوم باعث تولید بیشتر خلط و خلط در بدن می شود.

لینک مفید : راهنمای نگهداری داروهای باز نشده

به حداقل رساندن استفاده از داروهای ضد احتقان. در حالی که آنها ترشحات را خشک می کنند و می توانند آبریزش بینی را کاهش دهند، داروهای ضد احتقان ممکن است خلاص شدن از شر خلط و مخاط را دشوارتر کنند.

مصرف داروی مناسب. داروهایی که به عنوان خلط آور شناخته می شوند می توانند به رقیق شدن مخاط و خلط کمک کنند و سرفه یا دمیدن آنها را آسان تر کنند. با این حال، مطمئن شوید که این داروها حاوی داروهای ضد احتقان نیز نیستند.

درمان بیماری های بلغمی ها : کنترل آلرژی. آلرژی های فصلی می تواند منجر به آبریزش یا گرفتگی بینی و همچنین خلط و خلط اضافی شود.

لینک مفید : بادکش درمانی سریع

پرهیز از عوامل تحریک کننده. مواد شیمیایی، عطرها و آلودگی ها می توانند بینی، گلو و راه های هوایی تحتانی را تحریک کنند. این باعث می شود بدن مخاط بیشتری تولید کند.

پیگیری واکنش های غذایی. برخی از غذاها می توانند واکنش هایی شبیه آلرژی فصلی ایجاد کنند. آنها ممکن است باعث ریزش بینی و خارش گلو شوند که منجر به مخاط اضافی شود. از غذاهایی که باعث افزایش خلط یا بلغم می شوند، یادداشت کنید.

درمان بیماری های بلغمی ها : اجتناب از الکل و کافئین. هر دو ماده در صورت مصرف بیش از حد منجر به کم آبی بدن می شوند. وقتی مخاط و بلغم مشکل دارند، نوشیدنی های گرم و بدون کافئین زیاد بنوشید.

لینک مفید : مسمومیت های گیاهی

گرفتن حمام یا دوش آب گرم. زمان صرف شده در حمام پر از بخار به شل شدن و پاکسازی مخاط بینی و گلو کمک می کند. اجازه دادن به آب داغ بر روی صورت نیز می تواند فشار سینوسی را تسکین دهد.

درمان بیماری های بلغمی ها : دمیدن آرام بینی. ممکن است وسوسه انگیز باشد که تا زمانی که مخاط غلیظ بیرون نیاید به دمیدن ادامه دهید. با این حال، انجام این کار به شدت ممکن است به سینوس ها آسیب برساند و منجر به درد، فشار و احتمالاً عفونت شود.

لینک مفید : مشخصات سوداوی ها

خوردن میوه زیاد. یک مطالعه نشان داد که رژیم غذایی غنی از فیبر میوه و احتمالا سویا ممکن است منجر به مشکلات تنفسی کمتر مرتبط با خلط شود. isnooom

درمان بیماری های بلغمی ها : پرهیز از غذاهایی که باعث رفلاکس اسید می شوند. رفلاکس اسید می تواند منجر به افزایش خلط و مخاط شود. افراد مستعد سوزش سر دل باید از غذاهای محرک پرهیز کنند و در مورد مدیریت صحیح از پزشک سوال کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Home remedies for phlegm and mucus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *